Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 

Dilema zona - cumparare apartament pentru inchiriere

- - - - -
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#19
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013

 Hircus, on 25 iulie 2014 - 14:42, said:

Nu-ti da nimeni 200 euro la D.Leonida decat daca are maxim 2 minute de la gura de metrou pana la scara blocului.
Este totusi un santier pentru urmatorii cativa ani. Acum, depinde ce chiriasi vrei sa ai,,,Posted Image


Sunt o gramada de blocuri cum iesi de la gura de metrou, nu cred ca faci 2 minute pe jos.

#20
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cauta zone cu metrou sau zone f bune.

De ex zona unverturii lujerului,  bucur obor, iancului, etc...

Daca iti permiti is 1mai, cotroceni, kiseleff le aranjezi si iei 100 euro in plus. Asteaptate sa castigi 6% pe an nu mai mult

E o afacere buna mai ales daca le iei cu cash sau avans mare la credit.

Nu te uita dupa toti cretinii care-ti zic ca o sa pierzi banii!

Cel mai bine te duci si vezi 20 proprietati, si o iei pe cea in care tu te-ai muta maine chiar daca e mai scumpa! O sa vezi ca in chirie iti vei gasi o pers cu care o sa ceva in comun: amndorura va va placea aprt !!!

Edited by MembruAnonim, 28 July 2014 - 21:07.


#21
alex_133

alex_133

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,060
  • Înscris: 08.09.2011

 tatalor52, on 25 iulie 2014 - 14:57, said:

Cosmopolis? departe de Bucuresti, dar la o distanta rezonabila de Pipera si Baneasa. In plus, complexul arata f bine (iarba, piscine etc). Cineva care a inchiriat/ar inchiria acolo? Cum suna 300E pentru un apartament 2 camere de aprox 42 de metri, mobilat/utilat foarte bine (chestii noi)?

Suna foarte scump.
Pt 20-30 de euro in plus se inchiriaza in Rose Garden, aceeasi suprafata si confort, calitate muult mai buna a constructiei, locatie mult mai buna.

Singura posibilitate de inchiriere la 300E acolo o vad doar pt un chirias care lucreaza in apropiere si are chiria platita de firma...

 tatalor52, on 25 iulie 2014 - 02:21, said:

Vreau sa cumpar un apartament sau o garsoniera (neaparat constructie noua, dupa 2000) pentru inchiriere, preturile la cumparare pe zone sint in general clare si mi-am facut o idee destul de buna. La inchiriere, mai greu de spus avind ca sursa numai site-uri de anunturi. N-am idee cit de repede se dau si care e cererea pentru zona respectiva, adica degeaba preturile sint OK daca dureaza 1-2 luni pina se inchiriaza.

... E complicat sa gasesti chiriasi pe termen lung care sa intretina apartamentul ok.
Mai devreme sau mai tarziu, o sa aveti pagube mai mari decat garantia retinuta.

La pretul achizitiei locuintei, adaugati pretul actelor, pretul mobilei, electrocasnicelor, renovarii.

====

Chirii reale pe care le platesc prieteni/rude:
- 3 camere Gara de Nord, 7/7, 70mpc, renovat, 50% din mobila noua, bucatarie noua: 1100 LEI (cu contract)
- 2 camere Gara de Nord, 3/7, bloc reabilitat, ~55mpc, complet renovat, mobilier nou, electrocasnice noi full: 300 Euro (cu contract)
- 2 camere Domenii, 5/7, renovat, mobilat, electro complet noi, full, 315 Euro (cu contract)
- garsoniera Dorobanti, bloc vechi, complet renovata, mobilier, electro, full, toate noi-noute, 300 euro (cu contract)
- garsoniera conf 1 Gara de Nord, bloc vechi, risc seisimic II, veche, dar nu bomba, 160 Euro/luna, fara contract (din ce retin eu)
- apartament 2 camere conf 2, Gorjului, Militari, 1/4, partial renovat, 200 Euro/luna.

Edited by alex_133, 11 August 2014 - 07:21.


#22
bereneagra33

bereneagra33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 06.06.2014
Depinde si ce intelegi prin renovat si mobila noua...

E noua si aia de 5 milioane de la dedeman ai aia de 5000 de euro de la rovere...

#23
alex_133

alex_133

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,060
  • Înscris: 08.09.2011

 bereneagra33, on 11 august 2014 - 07:31, said:

Depinde si ce intelegi prin renovat si mobila noua...

E noua si aia de 5 milioane de la dedeman ai aia de 5000 de euro de la rovere...
corect :)
dar ambele sunt mai bune decat mobile lui mamaie din 1960 toamna, eventual si cu carpete si bibelouri.

#24
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 13.08.2008

 tatalor52, on 25 iulie 2014 - 02:21, said:

Vreau sa cumpar un apartament sau o garsoniera (neaparat constructie noua, dupa 2000) pentru inchiriere, preturile la cumparare pe zone sint in general clare si mi-am facut o idee destul de buna. La inchiriere, mai greu de spus avind ca sursa numai site-uri de anunturi. N-am idee cit de repede se dau si care e cererea pentru zona respectiva, adica degeaba preturile sint OK daca dureaza 1-2 luni pina se inchiriaza.

Cele mai bune variante gasite de mine pina acum ar fi urmatoarele (cu mentiunea ca intentionez sa mobilez/utilez complet chestia cumparata cu mobila gen Ikea, gama medie, electrocasnice/TV led 32" sau 42")

- garsoniera zona Aviatiei, in jur de 30 de metri patrati utili, pret in jur de 50.000, pret probabil de inchiriere 300-350E/luna;
- apartament 2 camere Aviatiei etaj 2 (vizavi de Phoenicia, strada cu spitalul Medicover ), cam 45-48 de metri utili, pret in jur de 60.000, pret probabil de inchiriere 350-400-450;
- garsoniera/apartament 2 camere Greenfield parter, 40/50+ de metri utili, pret 40.000/55.000, pret de inchiriere 300-320 pentru garsoniera 400-400+ pentru apartament;
- apartament 2 camere Cosmopolis, cam 42-43 de metri, 6/11, mobilat/utilat destul de rezonabil, pret 43.000, pret probabil de inchiriere 300-320-350?? (numai dupa anunturi, pare printre cele mai eficiente, dar am oarece indoieli despre cit de repede se inchiriaza si preturile din anunturi imi par mari, e totusi destul de departe de oras;
- apartament 2 camere la 1 minut de metrou Mihai Bravu (parter inalt cu balcon), 46 de metri, 54.000-56.000, pret de inchiriere in jur de 320-350;
- apartament 2 camere Dimitrie Leonida, cam 700 de metri de metrou pe str Eclipsei, Allegra Residence, parter inalt, 42 de metri utili, pret cam 34.500, pret probabil de inchiriere 250? (sint f putine in zona la inchiriat);
- garsoniera Dimitrie Leonida, cam 800 de metri de metrou, parter, 31-32 de metri utili, pret 27.000, pret probabil de inchiriere 200?

As fi recunoscator pentru ceva sugestii/sfaturi (daca cineva a inchiriat in zonele respective si are informatii sigure, ar fi foarte folositoare), eventual alte zone/alternative neverificate de mine si care au un raport pret de cumparare/pret de inchiriere cit mai bun.

Multumesc.
Cetateanul turmentat:
Vad ca raportul pret/ chirie= 120-180 ( chiria pe 10-15 ani - considerand ca nu apar tepe/ lipsa chirias).
Adica un raport cat mai bun inseamna pentru proprietar/ investitor 120, nu ?
Cand am scris pe aici despre raport= 150-180, multora pe aici ( proprietari ) li s-a parut mic ( dar era vorba despre estimarea valorii proprietatii lor prin multiplicatorul chiriei K/ veniturile generate de proprietate si nu le iesea valoarea pe care o doreau/ o visau ). Posted Image

Edited by vacantamijlocie, 28 August 2014 - 13:40.


#25
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
"- apartament 2 camere Aviatiei etaj 2 (vizavi de Phoenicia, strada cu spitalul Medicover ), cam 45-48 de metri utili, pret in jur de 60.000, pret probabil de inchiriere 350-400-450;"- ma mira pretul, acolo sub 75-80.000 euro nu gasesti 2 camere (desi alea de pe strada cu spitalul nu sunt la aceeasi calitate si dotari cu cele din spate). In cele din spate stiu din sursa sigura ca 2 camere se inchiriaza cu 500 euro nenegociabil.

#26
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 13.08.2008

 edi10000, on 28 august 2014 - 13:37, said:

"- apartament 2 camere Aviatiei etaj 2 (vizavi de Phoenicia, strada cu spitalul Medicover ), cam 45-48 de metri utili, pret in jur de 60.000, pret probabil de inchiriere 350-400-450;"- ma mira pretul, acolo sub 75-80.000 euro nu gasesti 2 camere (desi alea de pe strada cu spitalul nu sunt la aceeasi calitate si dotari cu cele din spate). In cele din spate stiu din sursa sigura ca 2 camere se inchiriaza cu 500 euro nenegociabil.

75.000/ 500= 150 ( chiria pe 12-13 ani )
QED

#27
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014

 vacantamijlocie, on 28 august 2014 - 13:43, said:


75.000/ 500= 150 ( chiria pe 12-13 ani )
QED
Vorbesti aici despre Yield. investitorii cauta amortizare in max 15 ani. Un Yield bun e intre 6% si 7 %. Noi pe asta suntem specializati. Din acest motiv cam 75% dintre clientii nostri sunt cu cash. Sunt oameni care cunosc valoarea banilor si chiar daca cumpara pt uz personal,  privesc achizitia si ca investie, atat ca si revanzare, cat si inchiriere. Am avut un client care a cumparat 3 garsoniere odata, de ce? Simplu a obtinut chirii ce-i garanteaza un Yield de aproape 8%.

Edited by NeoB, 28 November 2014 - 01:29.


#28
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
In acelasi timp, desi avem si vanzari cu banci, nu recomand ever sa va legati la cap cu un credit, aici e pierdere sigura.

Edited by NeoB, 28 November 2014 - 01:33.


#29
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014

 justthink, on 25 iulie 2014 - 10:21, said:

Iti scriu din perspectiva cuiva care sta in chirie si a tot cautat chirii prin Bucuresti.
In primul rand , cel mai important lucru pentru mine si probabil si pentru alti viitori chiriasi este cum ajung unde am treaba(servici/facultate) si in cat timp. Un apartament aproape de metrou are un mare plus aici, dar decat sa dau 200 euro pe un apartament nou la Dimitrie Leonida, mai bine dau 220-250 euro pe un apartament la brancoveanu/eroii revolutiei si fac cu 20 minute mai putin in fiecare zi pana la servici.
In al doilea rand, cei mai multi chiriasi se muta din cauza proprietarilor. Trebuie sa iti fie foarte clar ca in momentul in care iti vei inchiria apartamentul, respectivul chirias va dori sa aiba intimitate in acel spatiu. Cu cat chiriasul e mai multumit cu atat sta mai mult. Asta inseamna ca singurul moment al lunii cand va veti intalni va fi la plata chiriei, daca se poate plata prin transfer bancar cu atat mai bine.

Ca si zone cautate as spune Aviatiei, Tineretului, Dristor, Berceni(doar ceva aproape de metrou Brancoveanu, Piata Sudului).
Dimitrie Leonida o vad ca pe o zona unde oamenii merg sa isi cumpere nu sa inchirieze.

Sincer, eu nu vad achizitionatul unei locuinte cu scopul sa o inchiriezi ca o afacere buna. Sa luam un exemplu, garsoniera in aviatiei la 50000 euro, sa zicem ca mai investesti 10000 euro pe renovare si mobila si reusesti sa o inchiriezi cu 300 euro pe luna. Asta inseamna ca iti recuperezi investitia in 16 ani. Acum, mai calculeaza ca in momentul in care o sa iti plece un chirias va trebui sa bagi ceva bani sa iti aduci apartamentul la starea initiala , zugraveala etc.
Sau cumperi intr-un bloc nou o garsoniera cu 42000 nu bagi nici un ban in reparatii mobilezi si utilezi exact cu 3500 si obtii o chirie de 350 lejer pe luna. Diar pt ca e pe Calarasilor sau Decebal. Oferim randament foarte bun. Nu avem in oferta imobile cu Yield de 7-8% chiar in permanenta, dar daca vrei sa investesti in asa ceva intri o data pe luna pe siteul nostru si vezi proiectele aparute noi si ultimele reduceri.

 aeon, on 25 iulie 2014 - 13:37, said:

nu l-a cumparat, l-a mostenit
si supararea e mare ca "sunt preturile asa mici"

consider ca sunt multe persoane cu aceeasi gandire, au chiar 2-3 apartamente primite "bonus" si prefera sa le tina goale decat  sa "piarda" cu o chirie mai mica

rar sunt cei care prefera 50 eur in minus dar un chirias stabil cu anii;
stiu si o situatie cu chirie crescuta de la 200 la 250 - chiriasul, care statea de peste 2 ani, a refuzat si a plecat; timp de aproape 3 luni proprietarul si-a cautat un nou ocupant, la 250 eur (a gasit pana la urma)
i-am explicat ca deja are o pierdere in bani pe care din cei 50 eur in plus o va recupera abia in 6 luni la care se adauga stresul si bataia de cap cu plimbatul vizitatorilor
si daca mai repeta figura de vreo 2-3 ori, isi baga picioarele in el de castig, era mult mai bine daca il tinea pe cel cu 200 eur
nu stiu daca a priceput ceva.. era tare multumit ca i-a iesit suma de 250 eur :)


#30
greuceanutm

greuceanutm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 25.01.2012

 edi10000, on 28 august 2014 - 13:37, said:

"- apartament 2 camere Aviatiei etaj 2 (vizavi de Phoenicia, strada cu spitalul Medicover ), cam 45-48 de metri utili, pret in jur de 60.000, pret probabil de inchiriere 350-400-450;"- ma mira pretul, acolo sub 75-80.000 euro nu gasesti 2 camere (desi alea de pe strada cu spitalul nu sunt la aceeasi calitate si dotari cu cele din spate). In cele din spate stiu din sursa sigura ca 2 camere se inchiriaza cu 500 euro nenegociabil.
Cred ca baga astia ceva in apa de baut din Bucuresti... ceva bun-bun.

#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 NeoB, on 28 noiembrie 2014 - 03:15, said:

Sau cumperi intr-un bloc nou o garsoniera cu 42000 nu bagi nici un ban in reparatii mobilezi si utilezi exact cu 3500 si obtii o chirie de 350 lejer pe luna. Diar pt ca e pe Calarasilor sau Decebal. Oferim randament foarte bun. Nu avem in oferta imobile cu Yield de 7-8% chiar in permanenta, dar daca vrei sa investesti in asa ceva intri o data pe luna pe siteul nostru si vezi proiectele aparute noi si ultimele reduceri.

auzi, e frumos sa iti promovezi Marfa dar deja vad ca incepi sa bati campii, rau de tot!!!!

o gars se inchirieaza maxim cu 300 euro fie si ea noua. un 2 cam 350 (ma refer aici la pretul net)!!!
si ideea e sa fie 300 pe perioade LUNGI de timp nu prima chirie...

si eu vorbesc din partea unuia care isi propune sa faca asta nu din partea unui vanzator care-si vinde Marfa ca tine;

mobilatul complet costa >4000 euro din care 2000 e bucataria complet + masina de spalat

nu mai exista yield din chirie de 8% de 7 ani! tot ce e peste 6% REAL E f bun, daca nu obtii asta ii bagi intr-un fond mutual/pensii si obtin ei pt tine!

#32
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014

 MembruAnonim, on 05 decembrie 2014 - 10:24, said:


auzi, e frumos sa iti promovezi Marfa dar deja vad ca incepi sa bati campii, rau de tot!!!!

o gars se inchirieaza maxim cu 300 euro fie si ea noua. un 2 cam 350 (ma refer aici la pretul net)!!!
si ideea e sa fie 300 pe perioade LUNGI de timp nu prima chirie...

si eu vorbesc din partea unuia care isi propune sa faca asta nu din partea unui vanzator care-si vinde Marfa ca tine;

mobilatul complet costa >4000 euro din care 2000 e bucataria complet + masina de spalat

nu mai exista yield din chirie de 8% de 7 ani! tot ce e peste 6% REAL E f bun, daca nu obtii asta ii bagi intr-un fond mutual/pensii si obtin ei pt tine!

Legat de mobilat. un client al nostru din Neofort 14 a cumparat doua garsoniere la 41200 bucata si a facut urmatoarele cheltuieli:
1. Pat extensibil Ikea 999 lei (cadru metalic rabatare 3 pozitii, saltea dubla si husa velur)
2. Dulap dresing 280x60x250inaltime cu doua usi culisante impartite in 3 cu oglinda pe mijloc fiecare separare cu profil, deci nu lipite, interior complet echipat) - 2700 lei
3. Frigider   Liebher 300l / A++ Smartfrost - 1650lei
4. Masina de spalat LG direct drive 5kg 1000 lei
5. Aragaz + chiuveta + cuptor + hota + baterie (totul Ikea) 499 + 279 + 799 + 299 + 370 = 2200lei (totul inox)
6. Bucatarie cu 4 corpuri jos si 4 sus blat 4,8m liniari in unghi 90grade, sertare din metal ( ca si cele de la ikea), amortizoare absolut peste tot, sub cuptor sertar push-up, trei usi cadru aluminiu cu geam sablat cu deschidere telescopica etc. Feronerie austria - 2800lei.
7. Baia a fost utilata si mobilata standard de dezvoltator.
8. Centrala termica de ap cu PPR in pret
9. Calcul final - 11400 lei (2600 euro)
La care poti adauga maruntisuri doua noptiere doua scaune o masa extensibila corpuri iluminat maxim inca 400 euro.
La un ap vechi la tt aceste cheltuieli mai adauga 10000 euro reparatii, dar tot nu o sa poti schimba coloanele principale si nici liftul rablagit si nici terasa care se reface anual etc.
Legat de 300 de euro chirie la garsoniera in bloc nou utilata si mobilata ca lumea in Decebal, sa mi-o arati si mie.
Deci - Nu abera.Te rog. Atunci cand vrei sa ma contrazici, vino cu argumente si date precise.
Inteleg ca toti avem dreptul la o parere personala, dar nu e ok sa dezinformezi. Noi intelegem libertatea de exprimare eronat. Am vorbit la mare, aceasta vara cu un neamt, si ne-am luat de vorba despre democratie si libertate in general si omul mi-a spus o chestie foarte frumoasa.  "OAMENII SUNT CU ADEVARAT LIBERI ATUNCI CAND INTELEG CA LIBERTATEA LOR SE INTINDE EXACT CAT SE INTINDE MANA" si mi-a exemplificat - a intins mana si s-a rotit. A spus ca daca tt lumea ar intelege acest lucru, oamenii ar fi cu adevarat civilizati...

Edited by NeoB, 05 December 2014 - 11:55.


#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
coane EU INCHIRIEZ (ca sa intelegi si tu) DE 15 ANI! adica dau spre chirie Posted Image stiu bine piata, ca sa zic asa. stiu si ce tre sa cumperi ca sa iasa la malai...

nu numai ca am cumparat 2 bucatarii de la ikea in ultimul an si o mobila de buctarie de la ikea facuta cu spirit de raspundere iese >5000 lei si 500 lei montajul.

Auzi si nu mai vinde gogosi cu "Neofort XX"... ca nu-s blocurile lu maica-ta - spune-le naiba pe nume ca sa stim si noi despre ce minunate dezvoltari vinzi tu acolo... daca tot e se vorbim la concret

ia spune tu frumusel aici - ca am vazut ce "mobilare" a facut clientul tau - cu cat a reusit sa inchirieze si plateste taxe la stat ? ca sa stim si noi despre ce vorbim aici... sa facem un yield! sa vedem ce mare branza a facut!

Edited by MembruAnonim, 05 December 2014 - 12:01.


#34
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
"blocurile lu maica-ta" este o exprimare de doi lei.. Legat de numele blocurilor, nu au asa ceva, decat cateva din cele 31. Denumirile proiectelor sunt liberi sa le puna fiecare promotor.
Ex
Se numea Brittanium acum este Cosmopolis, promotorul a schimbat numele. E un proiect imens, du-te si cearta-i... :)

Aici am terminat conversatia cu tine.

Edited by NeoB, 05 December 2014 - 12:20.


#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
evident cand o dam la concret sa vedem niste calcule o dai de gard!

toate complexele au nume, absolut toate "le zice" cumva chiar daca nu oficial! neofort cucu... pune-le numele, pune poze cu strazile pe care sunt, pune adresa, pune schite cu suprafete utile nu balarii... de aia si tu esti un mic speculator, incerci sa acreditezi ideea ca esti deaspura tuturor dar te cobori la aceleasi mijocii pe care multi le combat aici pe forum

eu lucrez de obicei cu agentii, dar oamenii cu care lucrez sunt cinstiti, platesc comision cinstit, primesc factura asa cum e si normal! sunt PENTRU intermediere dar sunt COTRA practicilor care duc ca tagma asta a voastra sa fie asa hulita!

cat ziceai ca e Yieldul? 8%? ma lasi... la blocuri noi? hai mai ca n-am venit cu pluta!

eu caut sa cumpar, deja am inceput sa ma uit pentru ca dureaza 6-7-8 luni pana gasesc ceva calumea, nu am banii dar pot face un "mic credit" in familie sa iau ceva.
daca intradevar ar fi 8% ar fi simplu, mai ales daca ai plati si corect taxele la stat! dar la cele noi nici vorba de asa ceva, mananci cxxxt cu lingua p-aici, incercand sa-ti promovezi afacerea, ceea ce e destul de interzis pe acest forum!

Edited by MembruAnonim, 05 December 2014 - 14:16.


#36
NeoB

NeoB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014

 MembruAnonim, on 05 decembrie 2014 - 14:15, said:

evident cand o dam la concret sa vedem niste calcule o dai de gard!


toate complexele au nume, absolut toate "le zice" cumva chiar daca nu oficial! neofort cucu... pune-le numele, pune poze cu strazile pe care sunt, pune adresa, pune schite cu suprafete utile nu balarii... de aia si tu esti un mic speculator, incerci sa acreditezi ideea ca esti deaspura tuturor dar te cobori la aceleasi mijocii pe care multi le combat aici pe forum

eu lucrez de obicei cu agentii, dar oamenii cu care lucrez sunt cinstiti, platesc comision cinstit, primesc factura asa cum e si normal! sunt PENTRU intermediere dar sunt COTRA practicilor care duc ca tagma asta a voastra sa fie asa hulita!

cat ziceai ca e Yieldul? 8%? ma lasi... la blocuri noi? hai mai ca n-am venit cu pluta!

eu caut sa cumpar, deja am inceput sa ma uit pentru ca dureaza 6-7-8 luni pana gasesc ceva calumea, nu am banii dar pot face un "mic credit" in familie sa iau ceva.
daca intradevar ar fi 8% ar fi simplu, mai ales daca ai plati si corect taxele la stat! dar la cele noi nici vorba de asa ceva, mananci cxxxt cu lingua p-aici, incercand sa-ti promovezi afacerea, ceea ce e destul de interzis pe acest forum!

Yieldul se calculeaza vs de investitia initiala, nu vs de cheltuielile aparaute pe parcurs.
- pret achizitie 41200euro+3000euro utilare si mobilare = 44200, chiria nu de 350 ci de 300 asa cum spuneai tu mare cunoscator, pe an genereaza 3600 euro, 44200/3600=12.23 100% / 12.23 = 8.18 Yield

Edited by ech, 05 December 2014 - 16:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate