Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...
 Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 

Burnitei - Malu Mierii

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
GabyF

GabyF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 27.09.2006
Am luat acum cativa ani un apartament pe Burnitei si nu sunt deloc multumit. Constructorii de aici intrec orice masura de bun simt,

- vilele sunt construite foarte aproape, chiar la 5metrii una de alta, facute la profit, excesiv de exagerat
- sunt izolate foarte prost, se aud vecinii din toate partile, eu ii aud si cand fac pipi, nu am mai intalnit asa ceva, cand am luat mi-au spus ca baga tripan - mare minciuna
- sunt manelisti peste tot, inainte sa cumpar mi s-a spus ca este o liniste, ca se aud numai cantece de pasarele
- noaptea se aud continuu caini sau vecini dau petreceri, ca sa pot dormi mi-am luat cateva seturi de antifoane
- noroi peste tot si murdar
- parcari nu sunt absolut DELOC, ne-au mintit ca fac parcari la subsol
- constructorii mint de sting, cumperi ceva si te trezesti cu altceva
- peste tot e la fel, este mafia constructiilor, acum s-au extins pe Malu Mierii, au cumparat toate terenurile si acolo o sa fie la fel
- pe Malu Mierii in prezent este doar o vila in care s-a vandut dar e dezastru, am un prieten acolo, nici un fel de izolatie, nici parcari si nici asfalt
- in vila mea doar o doamna este multumita de ce a cumparat, asta pentru ca e matusa constructorului... absolut toata lumea este nemultumita, posibil sa-i chemam in instanta

Fratilor fugiti cat puteti de Malu Mierii si Burnitei, va spun asta ca eu mi-as fi dorit sa fie cineva care sa-mi spuna, acum caut sa ma mut, aici nu se poate trai. Bafta

Edited by GabyF, 27 June 2014 - 13:52.


#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Tu stai in vila cu matusa constructorului?

#3
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Hai ca nu e asa de rau, da un search pe Google Maps sa vezi ca americanii au "vile" construite la 2 metri una de alta. Iar oamenii civilizati (englezii, germanii) au "vile" lipite unele de altele, construite pe vremea cand nu se inventase izolatia.

Manelisti sunt peste tot, mai ales printre cei care au bani sa isi ia "vila" construita la 5 metri de a vecinului.

Ne spui si noua in ce oras/judet/regiune este Malu Mierii? (Google nu a gasit un raspuns satisfacator) Sa stim sa nu ajungem acolo.Posted Image

#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Probabil Bucuresti - sere popesti leordeni

#5
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.09.2012
Este  zona in care fostul primar de la sectorul 3 Negoita si-a facut o supervila si s-au terminat banii pentru asfalt.

#6
GabyF

GabyF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 27.09.2006
ciutacu, tu de unde sti ca nu-i asa de rau, stai si tu aici sau esti si tu cu matusa? Comparatia cu vilele amercanilor nu ma incalzeste cu nimic, daca este asa, sigur au alte compensatii... Tocmai am spus, Malul Mierii este exact langa Burnitei

Chiar zilele astea am scos niste genti din dulap pline de mucegai.

Edited by GabyF, 01 July 2014 - 09:19.


#7
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
luati-va pe burnitei, cum a spus si gaby :)))

- haite de caini si concerte disdedimineata
- 3 4 locuri de parcare pentru fiecare bloc (daca ai in blocurile mai din spate, unde inca se mai lucreaza nu ai loc de masinile muncitorilor : audi, ford, mercedes)
- dai un "partz", nu sti cui sa-i ceri scuze, nevestii sau vecinului care te aude la fel de bine
- pune dulapul cumparat cu cel putin 3000 RON langa perete .... o sa-l strici in maxim 2 saptamani umplandu-l cu mucegai
- te culci la 02:00 din cauza lucrarilor din zona, te trezesti la 05:00 din cauza cainilor care latra nonstop ..... 3 ore de somn pe zi sunt mai mult decat suficiente
- la garsoniere baie de 2,5 mp .... incap fix wc, chiuveta si dus ... ai grija cum deschizi usa daca e cineva acolo.... ii poti sparge dintii (la apartament ai cu 1mp in plus.... asta e bonus pentru diferenta de 20.000 E in plus)
- cand faci dus, da-i cu mopul repede ca se inunda vecinul, curge apa prin si pe sub dus
- lavabilul incepe sa crape cam la 2 3 luni de cand te muti in apartament
- nu mai zic de bloc langa bloc... se intelege de la sine
- ai grija in ce forma vrei camera, o poti primii putin in forma paralelipipedica (pereti strambi)
- sa nu-ti iei niciodata la demisol.... la fiecare ploaie o sa iesi afara sa dai apa de pe langa bloc cu galeata... altfel o sa-ti iei barcuta si dai la vasle in sufragerie
- daca vi in zona, pregateste-te sa inghiti mult praf, iar daca ai masina gandeste-te ca stai la tara.

#8
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View PostGabyF, on 27 iunie 2014 - 13:49, said:

- sunt manelisti peste tot, inainte sa cumpar mi s-a spus ca este o liniste, ca se aud numai cantece de pasarele
pai manelele nu sunt cantece de pasarele, mai exact de ciori ? :P
facem si noi haz de necaz

am trecut si eu prin zona, in adevar, pare aiurea

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate