Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Modificare cont Google

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Sper ca nu am postat aiurea, nu stiu pe ce arie s-ar potrivi mai bine decat aici.

Am un cont google vechi cu mail-uri pe el, cu aplicatii android cumparate cu acest cont, etc. Am creat un cont google nou pentru a beneficia de formula [email protected].
Acum, eu as vrea sa stiu daca pot da un fel de "merge" intre cele 2 conturi. In concret, mailurile de pe contul vechi sa fie importate pe cel nou, la fel si contactele, dar si aplicatiile android. Stiu ca pot importa contacte si mailuri direct din setari. dar eu as vrea o transformare pentru a folosi noul cont in locul celui vechi pentru toate serviciile google (youtube - unde am setarile mele si playlisturile mele, google play - unde am multe aplicatii, multe cumparate, google+, etc.)
Se poate face asa ceva? Daca da, cum?
Va multumesc anticipat.

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Contul YouTube il transferi pe noul cont din setarile paginii Google+ asociate - Momentan esti owner-ul paginii cu vechiul cont, trebuie sa adaugi noul cont si sa transferi ownership-ul la noul cont (din pacate, trebuie sa treaca doua saptamani de cand esti asociat acelei pagini inainte de a trasfera pagina. Apoi o sa te poti loga pe pagina de YouTube si implicit pe YouTube doar logandu-te cu noul cont.

Mailurile, daca ai nevoie de ele, le poti importa pe cel nou, contactele la fel, din setarile Gmail, export si Import in noul cont (in cazul contactelor).

In schimb aplicatiile cumparate si asociate acelui cont nu cred ca le poti transfera. Dar poti sa asociezi N conturi la telefonul Android, asadar nu are importanta.
Folosesti noul mail prenume.nume pentru tot mai putin acele aplicatii cumparate. Pentru a le instala doar selectezi contul respectiv din Play si instalezi.

#3
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Multumesc pentru raspuns.
Deci sa inteleg ca asociez la contul google alt cont google pentru mailuri si practic primesc mailurile chiar daca sunt logat pe contul vechi? Inteleg, dar e cam ciorba cu multimea asta de conturi.

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
In setarile din Gmail, la tabul Accounts and Import ai optiunea Import mail and contacts. Ar trebui sa mearga sa si pentru situatia ta, sa ai mailurile vechi si contactele pe noua adresa.
Pentru contacte, manual, se poate selectand Contacts din interfata web Gmail, export la intreaga agenda si import in noul cont. In felul asta poti pastra si fisierul ca back-up.

Pentru noile mailuri pe care o sa le primesti pe vechea adresa nu stiu exact sa-ti spun, dar in orice caz, muta tot ce se poate pe noul cont, lasa contul nou ca principal pentru telefon, dar adauga apoi si contul vechi (asa o sa ai acces la aplicatiile cumparate si la noile mailuri primite pe vechiul cont). Asta, pe langa ce am spus mai sus despre transferul contului YouTube, etc, ar trebui sa fie totul ok. Dar din pacate, tot vei sta cu doua conturi...

#5
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Mda. Cred ca cel mai simplu e sa raman cu contul vechi decat atata bataie de cap :)

#6
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu este nicio bataie de cap. Majoritatea lucrurilor le poti avea pe contul nou (mail, contacte, YouTube, calendare, etc).
Unele nu, dar n-are nimic, pentru ca poti adauga N conturi in telefon deci nu e nicio problema si nu te afecteaza cu nimic.
Daca abia acum ai facut un email de genul prenume.nume, e clar ca actualul este diferit, deci nu vei ramane cu el la infinit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate