Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 

Orange_helper

* * * * - 8 votes
  • Please log in to reply
14840 replies to this topic

#13375
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,585
  • Înscris: 12.03.2006
Se răspunde pe alese pe topicul acesta!? 😡

#13376
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postarab, on 25 noiembrie 2020 - 18:05, said:

Intrebare: daca nu mi s-a restituit inca soldul, de net neconsumat, dupa inchiderea unui YOXO la finele lunii Octombrie si acum activez acel nr prepaid, din nou pe YOXO, se face cumva vreo balanta, compensare? Adica se scade cumva soldul vostru catre mine din valoarea abonamentului nou redeschis? Banuiesc ca nu, dar intreb!

Fac si gestul asta, ca vad ca altfel nu imi returnati banii si de credit prepaid nu am nevoie la schimb.



Salut,


Pentru investigarea acestei sesizari, iti recomandam sa revii cu un mesaj catre echipa de asistenta Yoxo, cu care poti lua legatura daca fereastra de chat (din aplicatia ta Yoxo) iti este accesibila. Colegii nostri sunt cei care se ocupa de administrarea serviciilor Yoxo si te pot ajuta cu verificarile necesare solutionarii.

In cazul in care nu ai aceasta optiune, te rugam sa ne trimiti noua, in mesaj privat, numarul de telefon pe care ai avut activ serviciul Yoxo.


O zi buna,
Orange Helper

#13377
Groto

Groto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.10.2020
Salutare,
iPhone 12 poate accesa banda n1 folosita in București? Stiu ca multe telefoane cu Snapdragon X55 au probleme la acest capitol asa ca as aprecia un raspuns de la departamentul tehnic.

#13378
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostGroto, on 27 noiembrie 2020 - 12:25, said:

Salutare,
iPhone 12 poate accesa banda n1 folosita in București? Stiu ca multe telefoane cu Snapdragon X55 au probleme la acest capitol asa ca as aprecia un raspuns de la departamentul tehnic.

Salut,

Ne interesam si revenim aici cu un raspuns.

O zi buna,
Orange Helper

#13379
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostOrange_helper, on 27 noiembrie 2020 - 15:42, said:


Salut,

Ne interesam si revenim aici cu un raspuns.

O zi buna,
Orange Helper

Colegii nostri ne-au comunicat faptul ca iPhone 12 are banda n1, informatie ce apare si aici (https://www.apple.co...phone-12/specs/) , pentru aceste modele este necesar sa se faca update la iOS 14.2.
Pentru unele terminale Samsung cu chipset Qualcomm exista posibilitatea sa nu functioneze in Europa pe 5G.

#13380
lotus73

lotus73

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 29.09.2015

View Postlotus73, on 08 noiembrie 2020 - 19:44, said:

Orange-helper am cateva observatii referitoare la jocul organizat de Orange denumit Ghiceste Scorul. Cred ca aici pe forum sunt multi care participa la aceast concurs.
1. jocul nu dispune de un regulament legal valid dupa data de 05.08.2020 si afisat pe pagina concursului. Se poate face o sesizare la anumite foruri competente pe aceasta tema?
2. premiile au ramas si ele cele din editia anterioara incheiata pe 05.08.2020 si nu s-au modificat pe site.
3. am sesizat inca din septembrie probleme de calcul a punctelor si cu toate ca mi s-a dat dreptate nu mi s-au recalculat.
4. am sesizat de doua ori ca un meci nu are trecut scorul final si nu mi s-au alocat punctele maxime deoarece ghicisem scorul. Operatoarea care m-a sunat m-a intrebat cand am conpletat acel scor. Cu toate ca scorul eronat este sesizat de mine prima data in septembrie cu toate ca meciul a fost in august.
5. practic toate cele 5 sesizari pe care le-am facut din septembrie pana acum pe aceasta tema au ramas fara nici un rezultat si fara o rezolvare. Dar cu toate astea jocul continua si contorizeaza punctele in fiecare meci.
Dupa cum am spus aceasta activitate fara regulament si cu grave erori software de desfasurare o voi semnala si in alta parte pentru ca sa nu mai fie indusi in eroare abonatii jucatori.


Se pare ca la multe sesizari trimise la Orange, nu stie stanga ce face dreapta.

In  urma celor scrise mai sus pe 8.11 am primit de la helper urmatorul raspuns pe 9.11: Am primit raspunsul colegilor nostri, iar acestia ne-au spus ca, in acest moment nu exista un sezon activ Ghiceste Scorul in curs de desfasurare, nefiind nici premii puse in joc. Asadar, din acest motiv nu sunt actualizate nici premiile, nici regulamentul (a ramas in continuare afisat sezonul 10, ce s-a terminat in 5 august 2020). Campaniile Ghiceste Scorul au fost si raman gratuite. Momentan, insa, nu avem informatii noi cu privire la un nou sezon (nr. 11).

Ciudat este ca astazi am primit raspuns la o sesiszare pe aceeasi problema a jocului Ghiceste Scorul. Sesizare depusa pe 21.10! Raspuns in care se precizeaza ca punctele s-au alocat conform regulamentului corect. Doar ca referitor la punctele din etapa a doua, mi s-au scris doar 7 din cele 8 meciuri din acea etapa. Si tocmai cel pentru care facusem sesizarea nu apare in lista.

Dupa 9.11, dupa toate neregulile semnalate, am renuntat sa mai particip la aceasta bataie de joc si nu am mai pus scoruri. Jocul continua pe pagina in fiecare saptamana si mai sunt jucatori care puncteaza. Fara sa fie legal si fara sa aiba un regulament la baza.

#13381
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postlotus73, on 27 noiembrie 2020 - 17:43, said:



Se pare ca la multe sesizari trimise la Orange, nu stie stanga ce face dreapta.

In  urma celor scrise mai sus pe 8.11 am primit de la helper urmatorul raspuns pe 9.11: Am primit raspunsul colegilor nostri, iar acestia ne-au spus ca, in acest moment nu exista un sezon activ Ghiceste Scorul in curs de desfasurare, nefiind nici premii puse in joc. Asadar, din acest motiv nu sunt actualizate nici premiile, nici regulamentul (a ramas in continuare afisat sezonul 10, ce s-a terminat in 5 august 2020). Campaniile Ghiceste Scorul au fost si raman gratuite. Momentan, insa, nu avem informatii noi cu privire la un nou sezon (nr. 11).

Ciudat este ca astazi am primit raspuns la o sesiszare pe aceeasi problema a jocului Ghiceste Scorul. Sesizare depusa pe 21.10! Raspuns in care se precizeaza ca punctele s-au alocat conform regulamentului corect. Doar ca referitor la punctele din etapa a doua, mi s-au scris doar 7 din cele 8 meciuri din acea etapa. Si tocmai cel pentru care facusem sesizarea nu apare in lista.

Dupa 9.11, dupa toate neregulile semnalate, am renuntat sa mai particip la aceasta bataie de joc si nu am mai pus scoruri. Jocul continua pe pagina in fiecare saptamana si mai sunt jucatori care puncteaza. Fara sa fie legal si fara sa aiba un regulament la baza.
Salut,

Te rugam sa ne spui numarul tau de telefon si numarul sesizarii, intr-un mesaj privat, pentru a verifica.

O zi buna,
Orange Helper

#13382
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
De ce naibii e nevoie sa apelam mereu la tine și ceilalți angajati din companie nu rezolva problemele @orange helper?
Doar tu iei salariul restu lucrează pe aer de nu sunt în stare sa rezolve reclamațiile?

#13383
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostUndercover89, on 27 noiembrie 2020 - 19:06, said:

De ce naibii e nevoie sa apelam mereu la tine și ceilalți angajati din companie nu rezolva problemele @orange helper?
Doar tu iei salariul restu lucrează pe aer de nu sunt în stare sa rezolve reclamațiile?

Iti multumim pentru aprecierea ta! Daca ai nevoie de ajutorul nostru, ne gasesti aici. Posted Image

#13384
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007
Salut
Am un Samsung Galaxy Note 20 Ultra si un Samsung Galaxy S 20 5G , care sunt compatibile cu N1 ?

#13385
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cu n1 al Orange, niciunul.

#13386
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postnelutu79, on 27 noiembrie 2020 - 20:31, said:

Salut
Am un Samsung Galaxy Note 20 Ultra si un Samsung Galaxy S 20 5G , care sunt compatibile cu N1 ?

Salut,
De la Samsung, in momentul de fata, singurul care stie N1 este Note 20 Ultra.
O zi buna,
Orange helper

#13387
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007

View PostOrange_helper, on 28 noiembrie 2020 - 09:24, said:



Salut,
De la Samsung, in momentul de fata, singurul care stie N1 este Note 20 Ultra.
O zi buna,
Orange helper

Mersi

#13388
Groto

Groto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.10.2020

View PostOrange_helper, on 27 noiembrie 2020 - 17:33, said:


iPhone 12 are banda n1, informatie ce apare si aici (https://www.apple.co...phone-12/specs/)

El de avut are dar daca are ca S20 (doar pe hartie si fara sa se conecteze) e degeaba. De asta am si intrebat, ma intereseaza daca merge pe n1 din Bucuresti.

#13389
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,667
  • Înscris: 10.01.2007

View PostGroto, on 28 noiembrie 2020 - 14:33, said:



El de avut are dar daca are ca S20 (doar pe hartie si fara sa se conecteze) e degeaba. De asta am si intrebat, ma intereseaza daca merge pe n1 din Bucuresti.

aceeasi intrebare si pentru Note 20 Ultra 5G

#13390
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu n1 cu ancora B3/B7 asa cum e la Orange, iPhone 12 sau seria S20 de la samsung. Merge n1 doar cu ancora lowband (B8/B20) pe aceste telefoane. La Orange vor merge doar pe banda n78.

Note20 Ultra nu are toate datele pe cacombos.com dar ma indoiesc ca merge.

Oricum nu merge cum trebuie n1 al Orange nici pe telefoane full compatibile, vezi ultimele modele Xiaomi Mi10/Mi10T sau Oneplus 8T. (se deconecteaza constant 5G, practic doar 4G e folosit, sau telefonul ramane in no service, crapa modemul).

Edited by MembruAnonim, 28 November 2020 - 15:53.


#13391
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
salutare colegi...ce abonament sa fac prelungire și sa iau și un telefon decent?? nu îmi dau seama..plus că pe site e varza tot
am puncte thank You de 19 euro..dar când dau comanda online nu mi le triplează cum zic acolo, de ce aceasta minciuna??
reducerea de black Friday nu se aplica,numai tâmpenii...o sa cer ajutorul la helper
plus dacă aveți vreo părere..ce sa iau...sa zic până în 100 lunar...abonament și telefon mulțumesc
uitați aici țeapă Orange...

Attached Files


Edited by alinator, 30 November 2020 - 16:18.


#13392
refreesh2006

refreesh2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 02.03.2007

View Postalinator, on 30 noiembrie 2020 - 16:18, said:

salutare colegi...ce abonament sa fac prelungire și sa iau și un telefon decent?? nu îmi dau seama..plus că pe site e varza tot
am puncte thank You de 19 euro..dar când dau comanda online nu mi le triplează cum zic acolo, de ce aceasta minciuna??
reducerea de black Friday nu se aplica,numai tâmpenii...o sa cer ajutorul la helper
plus dacă aveți vreo părere..ce sa iau...sa zic până în 100 lunar...abonament și telefon mulțumesc
uitați aici țeapă Orange...

Salutare, ai 65 puncte -  6.5 E x 3 (triplu) = 19.5 euro in poza atașata se poate vedea reducerea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate