Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Femeia si drepturile ei

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#1
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014
Singurul rol al femei(si singurul atuu pe care il au contra barbatilor) e de a face copii.Puteti(voi, femeile) sa credeti cat doriti in libertate,in drepturile omului din 2014,drepturi europene,etc dar pana la urma acesta este adevarul.Se observa clar mentalitatea de ''victima'' pe care majoritatea femeilor o detin,de la feministele din America pana la cele de pe softpedia ce au creat un topic special intitulat 'Cariera mea''.Nu o sa fie niciodata egalitate decand atunci cand femeile isi accepta rolul, si poate atunci, noi, barbati vom face un compromis.Mi se pare mie ca femeia din secolul 21 doreste egalitate fara aceleasi obligatii.Femeia a fost programata cu unicul scop de a perpetua specia umana unde barbatul are rolul de a o evolua.Insasi hormoni dicteaza suprematia barbatului.Estrogenul feminizeaza si slabeste psihic si ingrasa la propriu omul'pe cand testosteronul este exact opusul.Asa ca dragi doamne, nu mai afirmati ca nu aveti drepturi in secolul 21 si ca nu va puteti realiza datorita misoginismului, daca era sa va realizati o faceati de mult, insa preferati sa dati vina si sa plangeti.

/Vreau sa ma faceti sa imi schimb parererea

#2
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 SonOfWolf, on 14 aprilie 2014 - 17:32, said:

Singurul rol al femei(si singurul atuu pe care il au contra barbatilor) e de a face copii.Puteti(voi, femeile) sa credeti cat doriti in libertate,in drepturile omului din 2014,drepturi europene,etc dar pana la urma acesta este adevarul.Se observa clar mentalitatea de ''victima'' pe care majoritatea femeilor o detin,de la feministele din America pana la cele de pe softpedia ce au creat un topic special intitulat 'Cariera mea''.Nu o sa fie niciodata egalitate decand atunci cand femeile isi accepta rolul, si poate atunci, noi, barbati vom face un compromis.Mi se pare mie ca femeia din secolul 21 doreste egalitate fara aceleasi obligatii.Femeia a fost programata cu unicul scop de a perpetua specia umana unde barbatul are rolul de a o evolua.Insasi hormoni dicteaza suprematia barbatului.Estrogenul feminizeaza si slabeste psihic si ingrasa la propriu omul'pe cand testosteronul este exact opusul.Asa ca dragi doamne, nu mai afirmati ca nu aveti drepturi in secolul 21 si ca nu va puteti realiza datorita misoginismului, daca era sa va realizati o faceati de mult, insa preferati sa dati vina si sa plangeti.

/Vreau sa ma faceti sa imi schimb parererea

  Tu faci de ras barbatii cu opinia ta de om al cavernei. Femeile au avut, au si vor avea un rol esential in evolutia societatii, pe langa functia de reproducere. Sa nu uitam munca pe care ele o presteaza, educatorii, profesorii, medicii majoritatea fiind femei. Gandirea ta mi se pare toxica si discriminatorie. Plus ca femeile sunt frumoase

Edited by Daian95, 14 April 2014 - 17:39.


#3
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Desi as mai lucra la partea cu obligatiile femeilor, nu e cazul sa exagerezi. Per anasamblu exista un echilibru intre drepturile si obligatiile femeilor si barbatilor.

#4
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014

 Daian95, on 14 aprilie 2014 - 17:39, said:

  Tu faci de ras barbatii cu opinia ta de om al cavernei. Femeile au avut, au si vor avea un rol esential in evolutia societatii, pe langa functia de reproducere. Sa nu uitam munca pe care ele o presteaza, educatorii, profesorii, medicii majoritatea fiind femei. Gandirea ta mi se pare toxica si discriminatorie. Plus ca femeile sunt frumoase

Cand spui '' medicii majoritatea fiind femei'' te referi la asistente si medici de familie?Medicina adevarata e chirurgia,unde te asigur ca rar vezi vreo femeie chirurg sau macar una care stie ceva :)

#5
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
femeia doreste egalitate doar cand vine vorba de drepturi!  insa ea ramane aceeasi fiinta fragila care are nevoie de ocrotirea fizica si psihica din partea barbatului. EL este stalpul casei, nu degeaba femeia ii ia numele dupa casatorie.

exista si femei care sunt propriul lor stalp insa astea raman nemaritate si nu fac copii ever, dedicandu-si carierei intreaga viata. "femeie de succes"

drepturile femeilor si egalitatea ceruta nu aduc decat conflicte si dezbinarea famililor. in zilele noastre nu se mai pune pret pe familie, se doreste manipularea populatiei si dezbinarea familiei. ajungem niste sclavi care muncesc zi lumina pt corporatii internationale, iar la sfarsit de saptamana desfrau in club, tarie cu energizante si la 50 ani infarct.

egalitatea femeilor este o manipulare!

Edited by rasistu, 14 April 2014 - 17:52.


#6
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014

 rasistu, on 14 aprilie 2014 - 17:50, said:

femeia doreste egalitate doar cand vine vorba de drepturi!  insa ea ramane aceeasi fiinta fragila care are nevoie de ocrotirea fizica si psihica din partea barbatului. EL este stalpul casei, nu degeaba femeia ii ia numele dupa casatorie.

exista si femei care sunt propriul lor stalp insa astea raman nemaritate si nu fac copii ever.

drepturile femeilor si egalitatea ceruta nu aduc decat cearta si dezbinarea famililor. in zilele noastre nu se mai pune pret pe familie, se doreste manipularea populatiei si dezbinarea familiei. ajungem niste sclavi care muncesc zi lumina pt corporatii internationale, iar la sfarsit de saptamana desfrau in club, tarie cu energizante si la 50 ani infarct.

egalitatea femeilor este o manipulare!

Uite un om pe gustul meu!

#7
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 rasistu, on 14 aprilie 2014 - 17:50, said:

in zilele noastre nu se mai pune pret pe familie, se doreste manipularea populatiei si dezbinarea familiei. ajungem niste sclavi care muncesc zi lumina pt corporatii internationale, iar la sfarsit de saptamana desfrau in club, tarie cu energizante si la 50 ani infarct.

egalitatea femeilor este o manipulare!
La partea asta aprob. Suntem, realmente,manipulati in sensul asta si suntem momiti cu morcovul emanciparii.
Atentie insa, lucrurile n-au fost simple, in sensul ca trecutul n-a fost unul uniform cu femei casnice si supuse.
Antichitatea germanica a fost una a femeii destul de emancipate.
La fel Evul Mediu 900-1500 a fost o perioada mai libera pentru ele decat 1500-1850.
Capitalismul merge in sensul abolirii regulilor stricte, aici intrand si dominarea femeii.
Nu trebuie ignorat faptul ca societatile care domina femeia mai accentuat sunt si cele mai naspa de trait din toate punctele de vedere, vezi Afghanistan.
Nu trebuie confundata partea de evolutie - care merge mana-n mana cu capitalismul si modernitatea - si partea care e exagerata de manipulare.
Ce se intampla acum e manipulare/exagerare, nu e rau in sine.

Edited by searcher-star, 14 April 2014 - 18:01.


#8
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
cugetari adanci din peshtera :)

#9
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,911
  • Înscris: 21.04.2011

 Daian95, on 14 aprilie 2014 - 17:39, said:

Plus ca femeile sunt frumoase
Niciodata nu am inteles argumentul asta. Stii ca si barbatii sunt frumosi, nu?

#10
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014

 Nemesis-, on 14 aprilie 2014 - 18:18, said:

cugetari adanci din peshtera Posted Image

Stiu, eu sunt filozof ca fire.

 catalina1, on 14 aprilie 2014 - 18:23, said:

Niciodata nu am inteles argumentul asta. Stii ca si barbatii sunt frumosi, nu?

Barbati nu pot fi frumosi in acelasi sens ca o femeie daca ma intelegi.Daca frumusetea unei femei e definita ca o fata simetrica,cu o pereche de ochi frumosi si un par ingeijit la barbati frumusetea depinde de trasaturile androgenice pe care le are, gen barbie puternica,umeri lati etc.

#11
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Femeia are dreptul sa faca mancare , copii , sa taca cand vin beat , etc , etc .
Glumesc . Are aceleasi drepturi ca barbatul . Cel putin asa am citit pe undeva .

#12
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,197
  • Înscris: 28.06.2005
Ce egalitate ar putea exista între femei şi bărbaţi, de vreme ce -se stie!e,e,e (ăsta era ecoul)- că femeile nu sunt oameni?
Treaba e că adâncimea-i mai mare ca lungimea. Şi tot ele au şi cheia. Iar forţarea se pedepseşte. De către bărbaţi.

A dracu fatalitate, cum se echilibrează toate.
Şi tot spre egalitate tinde.

Edited by sfantu.dracu, 14 April 2014 - 18:36.


#13
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,911
  • Înscris: 21.04.2011

 SonOfWolf, on 14 aprilie 2014 - 18:32, said:

Barbati nu pot fi frumosi in acelasi sens ca o femeie daca ma intelegi.Daca frumusetea unei femei e definita ca o fata simetrica,cu o pereche de ochi frumosi si un par ingeijit la barbati frumusetea depinde de trasaturile androgenice pe care le are, gen barbie puternica,umeri lati etc.
Or fi frumosi in alt sens, dar tot frumosi sunt. Asa cum tu spui ca pentru tine femeile sunt frumoase, asa spun si eu ca pentru mine barbatii sunt frumosi.

#14
BlackPassion

BlackPassion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 13.11.2011
Poate prin 1300 ar fi fost acceptat conceptul tau.Dar acum femeia ocupa multe functii in societate si mi se pare absurd ce spui tu.Majoritatea barbatilor sunt,in momentu de fata, condusi de femei si chiar daca nu va place sa recunoasteti si voi va "feminizati" din ce in ce mai mult, nivelul de testosteron e in scadere. Femeia a fost programata doar pt perpetuarea speciei?come on!  voi ati fost programati sa ce?Posted Image)

Edited by BlackPassion, 14 April 2014 - 18:41.


#15
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 emyboy, on 14 aprilie 2014 - 18:34, said:

Femeia are dreptul sa faca mancare , copii , sa taca cand vin beat , etc , etc .
Glumesc . Are aceleasi drepturi ca barbatul . Cel putin asa am citit pe undeva .

In cartile din epoca de piatra probabil

#16
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014

 catalina1, on 14 aprilie 2014 - 18:39, said:

Or fi frumosi in alt sens, dar tot frumosi sunt. Asa cum tu spui ca pentru tine femeile sunt frumoase, asa spun si eu ca pentru mine barbatii sunt frumosi.

Vezi tu,draga copila a lui Dumnezeu,daca privim natura observam ca frumusetea nu este decat o capcana a femeii de a prinde masculi.Cu cat e mai frumos specinu cu atat are sanse sa atraga un mascul cat mai alfa.Tu nu realizezi ca totul e controlat la nivel de subconstient,defapt cand vezi un barbat frumos , creierasul tau analizeaza in cateva milisecunde trasaturile acelui mascul si daca sunt destul de androgenice , constientul tau v-a crede ca acel mascul e frumos.

#17
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011
Te-ai gandit vreodata ca femeile nu ocupa functii pe care tu le consideri importante tocmai datorita discriminarii?
Si aia are baza ratiuni pur culturale, nu stiintifice. Din pacate mentalitatea asta de tip "locul femeii e la cratita" persista si azi..

#18
SonOfWolf

SonOfWolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 14.04.2014

 Daian95, on 14 aprilie 2014 - 18:41, said:


In cartile din epoca de piatra probabil

Avem aici un 'cavaler' in adevaratul sens al cuvantului, care e problema?Lasa-ma sa ghicesc, ai fost crescut doar de mama si ti-a implantat in minte ca trebuie sa fii politicos cu femeile ca sa reusesti?Ma faci sa rad.Ce spunea @BlackPassion , nivelul de testosteron e in scadere datorita celor ca tine baiete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate