Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Eroare incarcare formular
 merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...
 Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#271
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007
Io zic ca in 4 pagini scoatem piatra aruncata de Victoras.

#272
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006
Cred ca in curand n-o sa mai raspunda, a fost prea simpatic Posted Image

#273
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,748
  • Înscris: 26.08.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:32, said:

fac contestatie pentru cat vreau.
Be my guest.

Am fost oprit de politie pe ceea ce eu consideram ca ar fi centura Rm. Valcea pt depasire viteza.
Zic: “OK, cum procedam, imi faceti proces verbal si platesc!”
Politistul imi zice (nu stiu de ce) “vad ca nu sunteti prea convins de faptul ca ati circulat cu viteza, va invit sa vedeti pe camera”.
Ii zic ca nu am de gand sa contest dar ma duc mai mult de curiozitate, deruleaza inapoi si imi arata ca circulam cu 62 in zona de 50 (repet, eram pe o bretea care ocoleste Rm Valcea cand vii dinspre Sibiu spre Pitesti, eu o percepeam ca pe o centura a orasului si nici nu visam ca dupa curba ma astepta un radar, cand mi-a facut semn sa trag pe dreapta aveam undeva binisor peste 60 km/h pe bord), face PV, semnez si ura si la gara.
Marea mea problema a fost ca trebuia platita amenda la un cec si apoi dusa chitanta nustiuunde, as fi preferat sa o achit pe loc sa nu pierd timpul pe aiurea, dar cum nu putea incasa amenzi...
Dar nici gand sa fac caz de acea marja de 10 km si sa ma cert / tiganesc pt cei 2 km/h in plus. De ce nu oi fi tinut sa dovedesc ca aveam 59? Nu stiu daca radarul ala era calibrat, omologat, daca politistul avea ordin de serviciu valid...
Apropo, nu i-am cerut legitimatia, sa vad eventual daca era vizata la zi, l-am crezut pe cuvant cum a zis ca il cheama si gradul + ca tocmai ce coborase din masina de politie. Dar putea sa fi fost un impostor si sa fi furat masina.

Referitor la contestatii de dragul contestatiei, sau "pentru ca pot":
Apropo de autoritatea unor institutii si contestari ale acesteia:
In Anglia (ca tot ne raportam la tari cu apa calda), femeie (cunostinta de a mea) prinsa cu 80 mph in zona de 50mph.
Amenda si punctele de rigoare + suspendare automata permis. Ce se gandeste romanul / romanca? Desigur, sa conteste Posted Image  .
Iar in fata Curtii incepe ceva de genul lamentarilor de zilele acestea cu Gica Popescu: ca are doi copii de care trebuie sa aiba grija, ca depinde de masina, ca latura umana, ca una ca alta... Judecatorii fac ochii mari si incep sa li se invarta rotitele. Citesc mai bine procesul verbal si de aceasta data retin ca doamna era cu un copil in masina cand comisese fapta. Se decide suspendarea sedintei de judecata si se amana luarea unei decizii.
Dupa cateva zile respectiva afla ca se face o ancheta despre cum are grija de copii Posted Image  , daca stie cineva despre cazuri in care sa isi fi pus in pericol copiii, daca s-ar pune problema de interventia autoritatilor pentru protectia copiilor. Deci: o scarpinare in marele koor cu propriile manute.
Nu o mai lungim, pana la urma s-a dovedit ca femeia nu isi neglija copiii si ca nu si-i punea in pericol astfel incat sa se impuna interventia vreunei autoritati, dar i-a trecut pe langa urechi.

Edited by BlueKing-69, 08 March 2014 - 21:51.


#274
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:40, said:

invata si tu ce e aia a transcede
Pai invata-ma tu, Bula, ca alta sursa pt o informatie asa de pretioasa (ai brevetat cuvantul ?) n-am !
Io unu' stiu doar de "a transcende".

Edited by Barboso, 08 March 2014 - 21:51.


#275
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postedy_wheazel, on 08 martie 2014 - 21:43, said:

Da' ce, puscariile astea is un fel de Iepurasu' de Paste ca sa crezi in ele?
doh...trag aer in piept. usorrrr. ma calmezzzz. si hai sa invatam gradinita.
nu cred in puscarii ca sistem de reeducare a omului ....ai inteles? sau tre sa desenez? vrei clipuri? HD sau normale?

View Postpetre69, on 08 martie 2014 - 21:44, said:

Unde si cand
crede-ma pe cuvant. oricum n-am cum sa iti demonstrez pe net

Edited by vyctoras1985, 08 March 2014 - 21:58.


#276
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
Bine ca am scapat de unu', nasol ca l-au omorat.

#277
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostBarboso, on 08 martie 2014 - 21:50, said:

Pai invata-ma tu, Bula, ca alta sursa pt o informatie asa de pretioasa (ai brevetat cuvantul ?) n-am !
Io unu' stiu doar de "a transcende".
my bad. scriu posturi la secunda ca matrita

#278
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:57, said:

nu cred in puscarii ca sistem de reeducare a omului ....
Pai nici politistii aia nu credeau.  De-asta l-au si omorat, ca era incorigibil, nu mai aveau ce sa-i faca.

#279
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:57, said:

nu cred in puscarii ca sistem de reeducare a omului ....

Hm. Si cica noi gandim ca Hitler.

#280
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 22:00, said:

my bad. scriu posturi la secunda ca matrita
M-am uitat si-n urma.  Asa ai scris de fiecare data.  Asta nu mai e o simpla greseala de tastare, asta-i prostie.

Edited by Barboso, 08 March 2014 - 22:03.


#281
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006
Momentan nu se stie daca garcea l-a omorat, asa ca idee mai tineti minte cazul ala din presa (aparuse si pe toate posturile TV, urlau toti) cu jurnalista violata in parc? Eh, dupa niste anchete si expertize, nu s-a mai auzit nimic, da' nimic nene. Au mancat aia din presa cu polonicu', romanul gen victoras caruia ii place senzationalul a gustat stirea, a facut rating pe site-urile lor, a cumparat libertatea, baietii si-au scos banul si punct. Realitatea n-o mai cunoaste nici dracu'.

#282
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostBarboso, on 08 martie 2014 - 22:01, said:

Pai nici politistii aia nu credeau.  De-asta l-au si omorat, ca era incorigibil, nu mai aveau ce sa-i faca.
please just shut up. for making a good on mankind

#283
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postplmokn, on 08 martie 2014 - 21:58, said:

Bine ca am scapat de unu', nasol ca l-au omorat.
A avut splina crapata

#284
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 22:01, said:

Momentan nu se stie daca garcea l-a omorat, asa ca idee mai tineti minte cazul ala din presa (aparuse si pe toate posturile TV, urlau toti) cu jurnalista violata in parc? Eh, dupa niste anchete si expertize, nu s-a mai auzit nimic, da' nimic nene. Au mancat aia din presa cu polonicu', romanul gen victoras caruia ii place senzationalul a gustat stirea, a facut rating pe site-urile lor, a cumparat libertatea, baietii si-au scos banul si punct. Realitatea n-o mai cunoaste nici dracu'.
nene conteaza in primul rand ca au sesizat fenomenu'. in rest mai trebuie sa traiasca si ei
+ ca in democratie presa traieste din reclame , stiri diverse si televiziune si internet nu din stiri senzationale. alea erau marca ceausescu cand se filma plimbandu-se in parc cu leana

Edited by vyctoras1985, 08 March 2014 - 22:05.


#285
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 22:02, said:


please just shut up. for making a good on mankind
Mai trebuie sa inveti si ceva iengleza
Data viitoare posteaza romaneste

#286
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,555
  • Înscris: 06.02.2006
Lasa bre omu sa epateze. Acu' trage un ochi pe dexonline si mai vine cu un neologism Posted Image

#287
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 22:05, said:

Lasa bre omu sa epateze. Acu' trage un ochi pe dexonline si mai vine cu un neologism Posted Image
lasa basmele...adevarul e ca nu mi-ai raspuns la post cand am intrebat daca avem sau nu capacitate de a transcende

+ca trebuia sa stiu cum sa il folosesc daca vroiam sa il folosesc nu?

#288
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,051
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 22:09, said:

...adevarul e ca nu mi-ai raspuns la post cand am intrebat daca avem sau nu capacitate de a transcende

La ala ti-am raspuns io.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate