Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Parcagiu omorat in bataie la Sectia 10

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
434 replies to this topic

#235
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,875
  • Înscris: 27.06.2006

View Postpetre69, on 08 martie 2014 - 21:06, said:

Dar cand ti-e frica sa parchezi si daca nu platesti ,nu e stupid ?

Nu imi este frica... nu parchez unde "ma invita" parcagii. Prefer sa merg pe jos.
Am vazut de curand la tv un reportaj pe tema (zona: parcare Spital Universitar BU): parcagii ziceau ca sunt amendati periodic dar nu platesc amenzile...Din reportaj rezulta ca parcagii de la spital, simplii executanti,  erau coordonati de o "entitate" superioara...

Edited by gabicen, 08 March 2014 - 21:19.


#236
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

View Postpetre69, on 08 martie 2014 - 21:15, said:

Pai daca a crapat ce vrei sa zica omul?

"s-a fisurat"

#237
adcamo

adcamo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,022
  • Înscris: 12.02.2009
La ce scoala de corectie la 26 de ani "bai"? Ca eu am vb frumos cu tine. Tu nu te vezi ca esti aerian ? Visezi noaptea fluturasi roz ? Esti din 1991 in germania ? Hmmm,ai experimentat statul in aresturile lor unde podeaua e formata din bari metalice puse la 5 cm distanta si asta ti a format o ura fata de sistem ?

#238
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postpetre69, on 08 martie 2014 - 21:14, said:

Cat ai stat tu in US de stii toate astea ?
hahahahhahahaha....adica iti inchipui ca el politistul american e un burtos caruia i se prelinge slanina pe burta cand mananca si a intrat in militie pentru spaga. perfect

#239
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
O extorsiune a unui degajament al splinei s-a rupt si...hap a lesinat.

#240
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:12, said:

bai nene ca sa te numesti autoritate tre sa ai un motiv serios si nu orice zgarie branza isi permite sa treaca toate testele psihologice in US sau deutscheland. politistul nu are dreptul sa iti zica culcat. te pune cu mainile la spate sau pe capota masinii. lasati visele umede de captain rambo cu tresa pe uniforma si viata cazona.
Ce  face?!!!! In momentul cind esti oprit ai obligatia sa nu te dai jos din masina si sa tii miinile pe volan, la solicitarea acestuia scoti documentele si le inminezi, daca bagi mina in buzunarul de la piept sau la torpedou fara sa ti se solicite, agentul are permisiunea sa scoata pistolul si sa te puna pe burta! Ca nu se aplica aceasta regula la noi este  altceva dar orice agent are permisiunea legala de a proceda astfel! Ia sa incerci aceasta faza in alta tara, ne spui si noua cum a decurs mai departe "intilnirea"!

Edited by costyn_man, 08 March 2014 - 21:20.


#241
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 21:15, said:


Pai atunci despre ce discutam?
deci bun eu n-am pus mana pe un ferari sa zicem deci in viata vietilor mele nu pot sa imi inchipui cum e. perfect. n-avem capacitate sa transcedem limitele noastre.... get lost

#242
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:16, said:

n-are rost tu n-ai trait cu comunisti eu da. am avut atitudine de comunisti in familie si stiu ce e aia

Tu ai idee ce virsta am? Nu cred!

#243
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 21:18, said:

Ce  face?!!!! In momentul cind esti oprit ai obligatia sa nu te dai jos din masina si sa tii miine pe volan, la solicitarea acestuia scoti documentele si le inminezi, daca bagi mina in buzunarul de la piept sau la torpedou fara sa ti se solicite, agentul are permisiunea sa scoata pistolul si sa te puna pe burta! Ca nu se aplica aceasta regula la noi este  altceva dar orice agent are permisiunea legala de a proceda astfel! Ia sa incerci aceasta faza in alta tara, ne spui si noua cum a decurs mai departe "intilnirea"!
nene las-o balta daca incerc sa scot pistolul se vede imediat si ala ma impusca inainte. du-te cu regulile astea inventate de tine

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 21:19, said:

Tu ai idee ce virsta am? Nu cred!
bai nene eu am trait cu unii nu imi spui mie cum e

#244
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,583
  • Înscris: 01.08.2005

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:21, said:

nene las-o balta daca incerc sa scot pistolul se vede imediat si ala ma impusca inainte. du-te cu regulile astea inventate de tine
Off! Esti incorigibil! Sa nu crezi ca ala asteapta sa scoti tu pistolul, gestul respectiv este tratat ca atare!

#245
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007
Victoras, ti-am mai scris pe topicu' asta ca esti epic?

#246
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:19, said:

deci bun eu n-am pus mana pe un ferari sa zicem deci in viata vietilor mele nu pot sa imi inchipui cum e. perfect. n-avem capacitate sa transcedem limitele noastre.... get lost

Sa facem ce? Bre, hai ca eu totusi te intreb asa, ca idee: ai idee cat costa intretinerea unei masini? Nu bate campii, la subiect. Si cam cate taxe/impozite/accize platesti pentru utilizarea unei masini?

#247
blankaver_tmg

blankaver_tmg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 08.06.2013
asa si?

#248
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postcostyn_man, on 08 martie 2014 - 21:22, said:

Off! Esti incorigibil! Sa nu crezi ca ala asteapta sa scoti tu pistolul, gestul respectiv este tratat ca atare!
nene ca sa scot pistolul si sa impusc inseamna sa il arat la vedere. cum ala logic ca e cu ochii pe mine nu apuc sa il scot 1 cm macar

View PostRealThing, on 08 martie 2014 - 21:25, said:


Sa facem ce? Bre, hai ca eu totusi te intreb asa, ca idee: ai idee cat costa intretinerea unei masini? Nu bate campii, la subiect. Si cam cate taxe/impozite/accize platesti pentru utilizarea unei masini?
deci du-te si invata ce inseamna a transcede si dupa aia sa vorbesti cu mine

#249
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Pisi, n-o da in diverse, folosesti cuvinte pe care nu le intelegi si dupa o dai la intors. raspunde direct la intrebarile PE SUBIECT.

Edited by RealThing, 08 March 2014 - 21:27.


#250
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,028
  • Înscris: 31.07.2007

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:26, said:

deci du-te si invata ce inseamna a transcede si dupa aia sa vorbesti cu mine

In cazu meu transcedutu' ala implica o sticla de vodca. Is Zen dupa aia!

#251
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,746
  • Înscris: 26.08.2008

View Postvyctoras1985, on 08 martie 2014 - 21:09, said:

de metoda maradona ai auzit? de aia cerem legitimatie. si a vreau si eu sa stiu cine ma ancheteaza ca poate dobitocul e o gorila care ma abuzeaza. e un drept esential. lasati apologia gradatilor.
si da bai ma iau de modelul radarului si calibrare ca dau bani pe o amenda pe care poate nu o merit si banii aia s-ar putea duce pe mancarea copilului cumparata in romania asta nenorocita cu salariu mic.
aaa am inteles eu ce va manaca pe voi. faptul ca el militanul tre sa mai renunte la atitudinea aia de sef peste popor specifica ante 89 si sa intre in randul lumii
1. "Bai" sa ii zici lu' domnu' tactu'

2. Nu are a face solicitarea adresata unui politist de a se legitima (daca nu a facut-o el, cum este normal).
Dar ferm si civilizat nu "scoate coaie legitimatia, manca-mi-ai  facu-ti-as si drege-ti-as...".

Cereti tot ce vreti, tot ce trebuie si nu trebuie la radare, faceti contestatii pentru +1 km/h.
Apoi mirati-va de ce nu o mai scoatem la capat cu toti pulifricii de pe sosele si cu toate accidentele astae stupide. Dupa ce ca nu avem infrastructura rutiera, dupa ce ca avem o semnalizare de-am*ulea sa mai si fim lasati sa facem pe schumacherii in traficul asta dement.

#252
vyctoras1985

vyctoras1985

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11,765
  • Înscris: 01.07.2013

View Postadcamo, on 08 martie 2014 - 21:17, said:

La ce scoala de corectie la 26 de ani "bai"? Ca eu am vb frumos cu tine. Tu nu te vezi ca esti aerian ? Visezi noaptea fluturasi roz ? Esti din 1991 in germania ? Hmmm,ai experimentat statul in aresturile lor unde podeaua e formata din bari metalice puse la 5 cm distanta si asta ti a format o ura fata de sistem ?
da nene asa ar fi normal scoala de corectie peste 20 de ani. ca doar no sa ai norocul sa  prinzi parcagiul cat inca e minor.
corect ura fata de sistem. pentru ca el are obligatia sa respecte omul mai ales ca sunt gradati deci cu reguli

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate