Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...
 Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema
 

Allview V1 Viper S

- - - - -
  • Please log in to reply
3018 replies to this topic

#91
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.03.2014
Are dreptate. Chestiunea se poate face din soft fără probleme.

#92
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
gata ...au mai scos unul !

http://www.allview.ro/viperi/

adica un viper V1 mai ieftin,cu ecran mai prost .

Edited by 2hot4you, 06 May 2014 - 12:16.


#93
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014

View Post2hot4you, on 06 mai 2014 - 12:14, said:

gata ...au mai scos unul !

http://www.allview.ro/viperi/

adica un viper V1 mai ieftin,cu ecran mai prost .
Este un Gionee Ctrl V5. Ciudat, deoarece Ctrl V4 este H2 Qubo, deci ma gandesc ca asta ar fi trebuit sa fie H3 Qubo sau asa ceva.

#94
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

View Postkritponyte, on 06 mai 2014 - 04:17, said:

Are dreptate. Chestiunea se poate face din soft fără probleme.
Deci se poate sau nu 3G swich? In momentul actual vorbesc, nu pe viitor, dupa update. Eu vreau sa-mi iau un HTC Desire 816, cu aceiasi configuratie hardware, si daca stie Viperul, clar trebuie sa stie si HTCul.

#95
ionut-p

ionut-p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.12.2008

View Postfifoff_gmail_com, on 30 aprilie 2014 - 13:30, said:

Detin V1 Viper S de 2 saptamani.
Concluzii: Acumulator puternic - Dupa prima incarcare, a tinut 4 zile cu ambele simuri active, vorbit sub 1 ora pe zi, bluetooth activ (imi e util la masina), wi-fi activ tot timpul, putin net pe zi (sub o ora pe zi), consultat mailuri perioadic, cateva fotografii. Mentionez ca l-am setat pe power saving.L-am luat cu husa tip carte de la Allview si bine am facut - deja a rezistat fara zgarieturi unor caderi pe beton. Folia m-am grabit si am umplut-o de praf de la inceput, asa ca nu am mai pus-o.
Probleme cu sunetul - distorsiona din cand in cand, pana am dezactivat noise reduction - acum e ok. Se aude perfect in convorbiri. Touch-ul raspunde foarte bine. Nu are lag, se misca foarte bine. Paginile le incarca instant. Sensibilitatea la wi-fi e mai buna decat alte telefoane care le-am avut. Camera declanseaza foarte repede si pozele sunt acceptabile spre foarte bune. In lumina insuficienta focalizeaza mai greu si ies neclare. Video inca nu am testat.
L-am luat la fidelizare de la Allview, returnand un esec de telefon: A4ALL. E al 4 telefon de la Allview, care stiu sa faca (a se citi aduca) ori telefoane foarte proaste, ori foarte bune. Sper ca Viper S sa ramana in ultima categorie si pe termen mediu.
Daca esti amabil, cum ai dezactivat noise reduction?

#96
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007
Tocmai ce am primit raspuns de la cei de la allview... Se pare ca le este lene sa puna functia de 3g active switch la urmatorul update.. deci va trebui sa frecam mereu cartelele... Poate fac baietii vreun soft modificat.
Daca gaseste cineva un forum cu ruda chinezeasca sa il puna aici.

#97
kritponyte

kritponyte

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 04.03.2014
http://www.waltonforum.com
Walton S2

#98
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007

View Postkritponyte, on 07 mai 2014 - 13:50, said:

Multumesc

#99
ionut-p

ionut-p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.12.2008
Pentru cei ce detin acest telefon, voi aveti pe telefon instalata aplicatia Sygic?

#100
suuca

suuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 24.09.2008
Nu am aplicatia Sygic. de ce?

#101
arsenescu57

arsenescu57

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.08.2007
Nu , nici eu nu am instalata aceasta aplicatie care in prezentarea telefonului exista , asa ca TEAPA !!!!!

#102
2hot4you

2hot4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 15.02.2007
stati linistiti o am eu pe P7 .nici nu am deschis-o .am citit pe undeva ca e trial de 30 de zile .

#103
ThePsychoMan

ThePsychoMan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.04.2014
Am avut-o si eu tot pe P7..este un trial de 7 zile mi se pare, oricum l-am dezinstalat instant pentru ca aveam nevoie de spatiu, si Google Maps e destul pentru mine.

#104
cricoci

cricoci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009
sal baiet am dat si eu comanda de unul, si trebuie sa mi apara maine sau poimaine, am avut un P5 aldro si a fost bunicel sa speram ca asta e simtitor mai bun, intrebarea mea este de unde pot lua o husa tip carte pentru el?, pe site nu mai au si am cautat pe okazii.ro nu  are,stima.

#105
crazybass

crazybass

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 23.09.2007

View Postcricoci, on 12 mai 2014 - 14:15, said:

sal baiet am dat si eu comanda de unul, si trebuie sa mi apara maine sau poimaine, am avut un P5 aldro si a fost bunicel sa speram ca asta e simtitor mai bun, intrebarea mea este de unde pot lua o husa tip carte pentru el?, pe site nu mai au si am cautat pe okazii.ro nu  are,stima.
Eu vad ca scrie ca sunt pe stoc
http://www.allview.r...665d&acc_id=601

Edited by crazybass, 12 May 2014 - 14:59.


#106
ionut-p

ionut-p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.12.2008
Pai mie chestia asta cu lipsa unei aplicatii despre care imi zici ca e preinstalata pe telefon si ea de fapt nu e imi miroase a OPC. Drept dovada chiar ei zic http://www.allview.r...navigare-sygic/ articol din martie 2014, plus ca imi mai dai si detalii in manualul de utilizare despre cum sa-l instalez/setez. Poate in balanta cumpararii sau nu a acestui telefon a cantarit si aplicatia aceasta. Ca si un exemplu ca aceasta chestie nu e chiar de trecut cu vederea, cand mi-am cumparat masina (construita in Romania, ca sa nu fiu acuzat de publicitate) in comanda mea scria ca, computerul de bord va avea consum instanataneu si de fapt nu avea, dupa amenintarea cu OPC-ul ca sa-mi inchida gura m-au umplut de accesorii pentru masina... deci cum ziceam publicitatea mincinoasa nu miroase a bine...
Edit: ca tot m-am uitat din nou pe descrierea telefonului de pe site-ul lor, capacul galben din descrierea initiala a devenit negru mat. Deci schimbari se pot face...

Edited by ionut-p, 12 May 2014 - 16:54.


#107
cricoci

cricoci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009
Da ai dreptate , ieri mam uitat si scria stoc epuizat, or fi bagat chiar azi ms o sa dau comanda stima.

Edited by cricoci, 12 May 2014 - 16:52.


#108
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 18.08.2005
Este bugul la fel ca la VIper cand se incarca ram-ul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate