Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde e recomandat sa ma cazez in ...

Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...
 De ce i se zice Mariei "Stapa...

Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix
 Cum pot sa fac rost de un negativ...

Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular
 Parere apartament ~150k

Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...
 

Ungaria

- - - - -
  • Please log in to reply
1410 replies to this topic

#1279
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008

View Postelbriga, on 08 septembrie 2013 - 16:55, said:

Multi opteaza pentru iesirea prin Oradea insa eu cred ca cea mai buna e pe la Satu Mare -Petea prin Dej.Drumul Dej Baia Mare e proaspat facut iar de la Baia Mare la Petea cred ca deja e gata -cind am trecut eu in iulie se mai lucra pe citeva portiuni, iar M3 a ajuns la Mateszalka adica foarte aproape de Satu Mare si asta inseamna ca se fac aproximativ cu 70 de km mai putin pe doua benzi fata de varianta vama Bors ca sa nu mai vorbim ca nu ai de-a face cu circulatia din Cluj si Oradea care atita cit e nu poate fi la fel de lejera ca cea din Satu Mare iar despre traficul greu prin zona Huedin nici nu are rost sa voebim !Iar strict la intrebare ce pot spune - depinde cit vrei sa stai la volan.Eu plec din Suceava dimineata devreme pina in ora sase si dupa amiaza prefer sa mi-o petrec in Budapesta. Merge si fara oprire pina in Viena insa chiar ajung prea obosit ca sa-mi mai arda de plimbari dupa ce cazez

ms de detalii dar eu sunt din Arad..asa ca drumul prin Satu Mare nu prea ma avantajeazaPosted Image
strict la intrebarea mea nu exista vreun raspuns?

#1280
elbriga

elbriga

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 04.07.2005

View PostBuhani73, on 14 octombrie 2013 - 20:06, said:

ms de detalii dar eu sunt din Arad..asa ca drumul prin Satu Mare nu prea ma avantajeazaPosted Image
strict la intrebarea mea nu exista vreun raspuns?
Scuze insa eu i-am raspuns lui koder care e concitadin cu mine si pot sa jur ca am "marcat" corespunzator subiectul insa te poti pune cu tehnica...?! Strict la intrebare ,regret dar nu pot da un raspuns edificator...!

#1281
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
ok, nu-i problema. m-am gandit ca e raspunsul pt altcinevaPosted Image

#1282
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009
Ungaria ,in special Budapesta merita vizitata.Noi am fost in Budapesta in perioada 27-29.12 , perioada destul de scurta pentru a vizita tot ce ar fi de vizitat, dar totusi am prins o vreme fantastica pentru sfarsitul lunii decembrie si am reusit sa vizitam cateva obiective cum ar fi:Citadela, Palatul Regal, Palatul Parlamentului,Piata Eroilor, Gradina Zoologica,celebrele poduri, parcuri, biserici, Academia de muzica,bulevardele Vaci,Andrasi si Kiraly.Daca aveti nevoie de unele informatii va raspund cu placere, dar pana atunci o sa atasez cateva fotografii...Un an cu bine sa aveti toti forumistii si un sincer La multi ani!!!

Attached Files


Edited by spaily, 31 December 2013 - 22:07.


#1283
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
{e vaci utca sunt deschise magazinele duminica?

#1284
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
buna tuturor colegilor,
asa vrea sa ajung in Budapesta de Pasti.
A-ti mai fost in perioada asta? e ceva deschis? magazine?? restaurante??
multumesc

#1285
capodecina

capodecina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 15.03.2009

View Postcarmenrebeca_31, on 25 ianuarie 2014 - 10:49, said:

buna tuturor colegilor,
asa vrea sa ajung in Budapesta de Pasti.
A-ti mai fost in perioada asta? e ceva deschis? magazine?? restaurante??
multumesc

Eu zic ca ar trebui sa fie deschise toate astea. Ungurii sarbatoresc pastele in alta perioada.

#1286
carmenrebeca_31

carmenrebeca_31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 25.01.2014
pai da ..dar anul asta din cate am vazut pe calendar o sa fie deodata sarbatoriile si la noi si la ei :)
si atunci ?? :)



View Postanonima1, on 21 ianuarie 2014 - 16:25, said:

{e vaci utca sunt deschise magazinele duminica?

View Postcapodecina, on 26 ianuarie 2014 - 13:51, said:


Eu zic ca ar trebui sa fie deschise toate astea. Ungurii sarbatoresc pastele in alta perioada.


#1287
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Eu am intentia sa merg la cursa de Formula 1 anul asta.
Am primit oferta de pachet cu cazare in unul din hotelurile de mai jos
http://actorhotel.hu/en
http://www.expohotelbudapest.com/
http://book.bestwest...pertyCode=89301

As vrea sa va intreb daca stiti ceva legat de aceste hoteluri.
Totodata, ceva sfaturi n-ar strica (o alta locatie de cazare, in ce zona ar fi recomandat sa-mi caut, sau alte ponturi). De principiu trebuie sa le pot lua printr-o agentie din Romania, am ceva decont partial in conditiile astea.

Merci.

#1288
dina10

dina10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.07.2011
Buna seara,

Poate cineva sa-mi spuna un hotel in apropiere de Aeroportul international Budapesta care are si  microbuz pentru transport la aeroport?
Noi am gasit numai Airport - Hotel Budapest (Vecses), cam scump.
Va multumesc mult.

#1289
bancmi

bancmi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 31.01.2007

View Postdina10, on 15 februarie 2014 - 19:34, said:

Buna seara,

Poate cineva sa-mi spuna un hotel in apropiere de Aeroportul international Budapesta care are si  microbuz pentru transport la aeroport?
Noi am gasit numai Airport - Hotel Budapest (Vecses), cam scump.
Va multumesc mult.

Incearca la Hotel Ibis Aero.

#1290
rodica2007

rodica2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 20.11.2012
hello,

stie cineva exista tren Timisoara - Budapesta si de unde se pot cumpara biletele? de la gara cu ce transport se poate merge spre centrul orasului? intentionez sa stau 2 zile inainte de zbor in Budapesta in apropierea aeroportului. Am mai stat la un hotel, care era in ultima statie a autobusului care venea de la aeroport, vizavi de Mall-ul de acolo. cum ajung pana acolo de la gara de trenuri? ei oricum imi amintesc ca au totul super soimplu la transport.

Mersi!

#1291
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Ai doua trenuri spre Budapesta din Tm unul dimineata in jur de 7. 20 si altu in jur de 4 dupa masa, bilete iei din gara ar fi indicat dus intors ca e mai iefin si e valabil o luna.
Daca vrei Mall ai unul ff aproape de gara, iesi din gara si o iei la stinga cam 10 -- max 15 min.

Transport cel mai bine ...metrou...cum iesi din gara ai metrou.

#1292
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 14.04.2008
dupa bahn.de ai avea un singur tren direct in tm nord(14,25) -budapesta keleti( 18,50) , IC72, cu iesire pe la curtici.  in budapesta nu stiu unde vrei sa stai , asa ca cel mai bine uita-te pe harta transportului in comun cum sa ajungi.
trenul circula zilnic!

Edited by dariuscha, 27 February 2014 - 17:59.


#1293
Ntim

Ntim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 01.02.2008
Timisoara primul tren  la Budapesta Keleti  pleaca la 7.30, urmatorul la  14.25, ambele sunt directe fara schimb. Al doilea vine de la Bucuresti.

#1294
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,559
  • Înscris: 14.04.2008

View PostNtim, on 27 februarie 2014 - 20:56, said:

Timisoara primul tren  la Budapesta Keleti  pleaca la 7.30, urmatorul la  14.25, ambele sunt directe fara schimb. Al doilea vine de la Bucuresti.

ai dreptate, greseala mea vine din faptul ca am avut selectata o ora mai tarzie de 7,30. chiar daca am modificat ziua la urmatoarea pt a gasi mai multe optiuni ,a ramas aceeasi ora setata, deci imi apareau tot cursele mai tarzii.

#1295
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
In lunile mai si iunie, Wizz Air are prețuri foarte bune la zborurile TGM - BUD. Sunt posibile city break-uri de 4 zile cu hotel și transport cu avion sub 80 de euro/persoana astfel.

#1296
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
poate cineva sa recomande o cazare rezonabila in zona aeroportului Ferihegy?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate