Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

router asus rt-n12e

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
messyy

messyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.05.2008
cand il instalez  dupa ce bag user si parola alea cu admin    cand mi se deschide in contiuare imi da script error si nu imi mai arata nimic

cine ma poate ajuta si pe mine sau il trimit inapoi ca e nou nout

#2
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008
Incearca cu alt browser.

#3
messyy

messyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.05.2008
la  fel face pe toate :(

#4
GaMeR

GaMeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 15.04.2007
Doar ce am setat un router ca acesta luat de pe emag , si tin minte ca am primit pe la configurare o eroare de script la care daca dai ok dispare.

#5
messyy

messyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.05.2008
dupa emag lam luat si eu


si da dau si eu ok dar imi da alta si alta pana nu imi arata nimic

#6
crissty

crissty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 25.01.2007
incearca pe alt device,poate ai problema la device-ul folosit

#7
djlove_2005

djlove_2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 08.02.2010
Salutare.

Am si eu problema cu scripturile. Imi da mereu eror script si nu ma pot configura nimic la el

#8
Ardelean_Cosmin_ar

Ardelean_Cosmin_ar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2013
Am si eu aceeasi problema. A gasit careva solutia ?

#9
marcutm

marcutm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 23.04.2008
Este o petarda de router. L-am luat si eu de la emag si numai probleme am cu el. Am reusit cu greu sa-l configurez, dupa care la interval de cateva ore se deconecteaza singur wi-fi - ul si nu se mai reconecteaza fara un restart. Am facut ultimul update de soft, iar problema continua sa persiste. Solutia? Retur la emag...Daca cititi review-urile celor care l-au cumparat de pe emag, o sa vedeti ca este unul dintre cele mai proaste routere de la Asus.
O sa ma reorientez spre routerul TP-Link WDR3600 care chiar daca costa mai mult, isi face foarte bine treaba.

#10
AndreiDinIasi

AndreiDinIasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.02.2010
Salutare tuturor !

Am incercat in aceasta seara sa instalez routerul ASUS RT-N12E la calculatorul meu pentru a face coneziune wireless. Am urmat masii in tocmai... am deconecatat netul de la calculator, am scos cablul, cablul de net l-am pus la WAN de la router, apoi din LAN am plecat in calculator, am asteptat 5-10 minute, am deschis routerul , l-am instalat , pana la un moment dat cand imi da eroarea :
Acces violation at address 76D66141. Read of address 76D66141
Am incercat de la multe ori si la fel imi arata , am cautat pe internet de aceasta eroare si nimic.
Ma poate ajuta cineva? Multumesc anticipat !

#11
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
la fel lipsesc informatii esentiale (provider de internet, tipul conectari, print screen cu sectiunea wan de pe router din meniul de configurare)

#12
nesta0

nesta0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2010
Salutare,

Am si eu aceeasi problema cu scripturile la RT-N12E, atunci cand incerc wizard-ul de instalare de pe cd-ul lui. Pe browser (am incercat 3) imi apare incomplet campul de completare (poza 1), pot introduce datele, dar nu pot avansa ori salva ceva. In poza 2 apare ce ar trebui sa vad.

Am incercat atat pe pc, cat si pe laptop, ambele cu Windows 7. Am internet fiberlink100 de la rds, l-am folosit pe acelasi la ele si in mod normal merge fara probleme. Conectez corect cablurile, routerul este vazut, intra automat pe asus cand deschid browserul, dar imi da eroare http://router.asus.c...page.htm?flag=2 si imi arata un ecran in care nu am ce face, nu e niciun buton operabil (poza 3). Pe ip 192.168.1.1 (cel de pe spatele lui si din manual) ma lasa sa bag admin/admin, apoi merg in alte pagini unde nu vad nimic.

Pe wizard-ul de pe cd la fel, dupa erorile de script - cate aproximativ 10, prin care meniul se incarca treptat, cu fiecare eroare inchisa (erorile sunt diferite, niciuna nu are acelasi numar), raman totusi incomplete campurile, iar butoanele de next/back sunt 2 patrate portocalii care merg doar pana la un moment dat, fara a putea sa finalizez procesul (poza 4).
Pana la schimbare, care am vazut ca e o solutie recomandata des, ce as putea face ca sa il pot configura, macar?




Va multumesc anticipat

Attached Files


Edited by nesta0, 04 January 2014 - 04:04.


#13
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
javascript activat? java runtime enviroment instalat?

varianta cea mai simpla incerci cu un live cd cu linux.

#14
ialexs

ialexs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.05.2009
Buna ziua,
IMPORTANT! TRBUIE SA AVETI CONECTIE LA INTERNET CA SA VA CONECTATI PRIN SITE-UL ASUS LA ROUTER-UL VOSTRU.
Cine are probleme cu router-ul rt-n12e (si probabil la n10e si alte asemanatoare) trebuie sa faca in felul urmator:
1. Sa faca (de undeva [conectie directa, alt router functional, merge si stick rds]) rost de o conectie de internet pentru un update la router si pentru asta trebuie descarcat ultima versiune de Firmware de la modelul vostru. un link pentru cautare este aici https://www.asus.com...keyword=rt-n12e in loc de rt-n12e scrieti numele souter-ului vostru si dupa ce il gaseste dati click pe Driver & Tools --> alegeti sistemul de operare --> dati click pe Firmware la modelul meu ultimul update este din 2014.01.02.
2. Conectati-va router-ul ca switch si conectativa la el prin IP-ul 192.168.1.1 si introduceti u: admin si p: admin.
3. Daca va apare aceleasi erori si nu se vede bine intrati pe urmatorul link http://router.asus.com/ unde va va cere utilizator si parola.
4. Acum ar trebuie sa va apara asa cum trebuie. Trebuie sa actualizati versiunea existenta cu cea pe care ati descarcat-o de pe internet. Dupa ce s-a finalizat ultima versiune de update nu va mai trebuie sa va conectati prin router.asus.com ci prin ip 192.168.1.1 si va merge normal.

Problema este ca versiunea existenta are probleme si atunci trebuie actualizata cu ultima versiune.

Sper ca v-am fost de folos. Vedeti daca va rezolva aceasta varianta deoarce la mine a mers.

Cu stima Trif Alexandru

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate