Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?
 Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 

Winamp se inchide incepand cu 20 Decembrie 2013. R.I.P. Winamp

- - - - -
  • Please log in to reply
302 replies to this topic

#73
PlasticBoy18

PlasticBoy18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,185
  • Înscris: 03.11.2009
Ar fi chiar foarte bine sa il cumpere microsoft si sa il faca nativ in Windows.

#74
Kortana

Kortana

    POWERED BY MICROSOFT !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,221
  • Înscris: 24.11.2010
Ai uitat de Real Player ?
Are aceeasi vechime ca Winamp.

#75
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
din pacate, Real Player este plin de reclame.

#76
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

View PostSOCRATE_MMXII, on 22 noiembrie 2013 - 09:04, said:

Se pare ca MS e interesat de achizitia Winamp: http://news.softpedi...rt-402567.shtml
au mai cumparat MS destule si le-au dat la gunoi dupaia. Nu-mi pun sperante ca Winamp va fi prin urmatoarele windows-uri.

View Postrich1974, on 22 noiembrie 2013 - 12:25, said:

din pacate, Real Player este plin de reclame.
sa traiasca si ei din ceva. Acuma chiar suntem prea rai.

Uite de exemplu Umplayer e cam aiurea cu rulatul din you tube ca nu-i sponsorizat pe cand SMPlayer care include in ferestra sa de cautare reclame si promouri din you tube, e tot mereu fresh si gata de lucru. Lumea nu stie de el, dar dupa parerea mea datorita acestei facilitati ar putea deveni un superplayer mult mai cunoscut si apreciat decat orice alt player

#77
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,254
  • Înscris: 24.02.2007
Putea sa se-nchida si acum 10 ani.
Poate in afara unor formate noi, nu stiu sa aibe altceva in plus versiunea actuala fata de cea de atunci.

#78
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,043
  • Înscris: 26.04.2007
Mediaplyer-ul KMPlayer era OK pana la versiunea 3.4.0.108 insa ultimele versiuni sunt si ele pline de reclame. RealPleyer plin de reclame. VLC Player consuma resurse aiurea....fata de KMPlayer.

Traiasca site-ul oldapps.com de unde poti gasi aproape orice versiune veche de software pe care o cauti.

In loc de Winamp deja folosesc de o vreme AIMP3 (combinat cu LAME) care imi permite sa si inregistrez de pe postul radio direct in format MP3 cu tot cu tiluri ;)

#79
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Winamp e facut doar pt Windows pt ca si denumirea e cu "Win"
Pt alte SO-uri poate trebuia facut Linuxamp, Ubuntamp, ArchAmp, RosAmp, Puppyamp, Macamp.......

Winamp e bun si pt ca e robust. Eu am Winamp 2.92 si 5.07 puse pe niste CD-uri acum vreo 3-4 ani si de acolo pot instala uriunde inca. AIMP am de asemenea si am avut uneori unele probleme. Dupa un timp de utilizare se defecta inexplicabil

Si inca ceva: 2-3 reclame prin Real Player nu cred ca e ceva grav fata de sutele de reclame din situri

Vrem sa fie si moca si bun si gratis si fara reclame de parca nu ar fi lucrat nimeni la el

Edited by adelina16, 22 November 2013 - 20:06.


#80
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Winamp exista si pe Android. Nu sunt sigur pe iOS.
In Linux exista clona de Winamp.

#81
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
in linux nu exista clona de Winamp, sunt cu totul alte playere. poate acuma, daca il ia microsoft sa faca o versiune de linux, desi ma indoiesc.

problema cu reclamele este ca incarca CPU-ul. ele in sine nu ma deranjeaza.

#82
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,764
  • Înscris: 09.05.2005
Desi ma indoiesc, in cazul in care Microsoft o sa cumpere Winamp nu o sa ramana in forma curenta ci o sa combine totul in WMP.

Edited by LensFlare, 22 November 2013 - 20:40.


#83
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Nu înțeleg smiorcăiala voastră. Întradevăr, Winamp, A FOST  acum ceva ani, cel mai bun player audio. Din fericire, au apărut alte alternative MAI BUNE. Winamp nu a reușit să  se dezvolte suficient de rapid astfel încât să nu moară.
Și prin „mai bun”, nu mă refer la interfețe sau alte funcții ( ce nu au legătură cu performanțele audio) inutile, ci la modul de optimizare și la felul în care este redat fișierul audio. Când o să ascultați la o placă audio decentă și la niște căști de calitate, atunci o să observați și diferența dintre playerele audio. În schimb, interfețele eyecandy și efectele de vizualizări cât mai fistichii, sunt acolo doar pentru a lua ochii unui...neexperimentat.
Între timp, eu ascult de ani de zile la Foobar2000 Posted Image

Attached Files



#84
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,747
  • Înscris: 20.08.2004
pacat, Winamp e un clasic. pe de alta parte, nu vad cum l-ar mai putea imbunatati. ce stie sa faca, face foarte bine. restul sunt preferinte personale ale fiecaruia. chiar daca maine apare un player perfect, tot vor fi multi nemultumiti.

#85
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,008
  • Înscris: 15.04.2011
Era de asteptat, Winamp si Yaoo Messenger sunt printre cele mai proaste programe din categoria lor, de vreo 3 ani folosesc AIMP, dar mai sunt altele la fel de bune Foobar2000,Clementine.

#86
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
din pacate, clementine incarca procesorul dublu fata de Winamp. altfel, e un player foarte bun.

#87
ovilix

ovilix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 01.08.2013
Sa stii ca ai dreptate, la mine mananca 1,3% din CPU cu trei liste active.

#88
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,681
  • Înscris: 07.02.2003

View PostLolopoco, on 22 noiembrie 2013 - 20:45, said:

Între timp, eu ascult de ani de zile la Foobar2000 Posted Image
Arata banal si enervant de alb playlistul ala.. e din Foobar2000, zici ca e un txt ? :)

#89
ovilix

ovilix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 01.08.2013
Foobar suporta teme din pacate.
Si daca e banal, foarte bine, doar nu stai sa admiri floricelele grafice din aplicatie.

#90
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Eu tot mai sper sa fie o gluma...
Papa putine resurse, e stabil, intuitiv si usor de configurat, placut la design si colorit. Il folosesc pentru radio online si mp3 player. Pacat! :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate