Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

calificare esuata. cine e de vina?

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
o sa fie din ce in ce mai rau. bani in fotbal nu se investesc. talentele se pierd. de unde sa apara alte talente daca parintii nu au bani sa ii duca la sport? ne meritam soarta. toti cei care au condus tara au dus-o in haos. nu sunt bani, nu e nimic!

#20
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
dar cum cu ceausescu faceau forbal?? Aia din anii 90 pana in 2000 au fost urmasii investitilor lui Ceausescu..

cand s-a calificat romania la turneu european de fotbal de cand e basescu ca eu nu stiu????????? Stiu ca ultima data a fost in 2000 la europene dar nu era basescu

#21
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,985
  • Înscris: 24.01.2012
Voi nu sunteti suporteri adevarati.
Uite aici simbioza:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MJ78a2g71Rs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postadelina16, on 20 noiembrie 2013 - 20:48, said:

dar cum cu ceausescu faceau forbal?? Aia din anii 90 pana in 2000 au fost urmasii investitilor lui Ceausescu..


era FREE!
si nu arunca nimeni cu bani in antrenorii de nationala. din contra, riscai puscaria daca nu faceai performanta

Edited by xtremdriving, 20 November 2013 - 21:10.


#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostWzzz, on 20 noiembrie 2013 - 19:40, said:

Suporterii .
N-au aruncat cu fumigene mai multe , n-au fost dotati cu mai multe lasere , n-au stiut sa injure in greaca , etc !

Iti spun eu ca pe stadion multi il injurau pe Piturca, numai asta se auzea in jur. El zicea ca nu a auzit nimic atunci cand intreg stadionul urla DEMISIA...Posted Image Posted ImageN-avea lumea de ce sa-i injure pe greci, piti era in vizorul tuturor.

Edited by tiestodj20, 20 November 2013 - 21:51.


#24
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
De vina este Piturca... A stat prea mult la poker si i s-a incetosat mintea. Numai alegeri proaste a facut in privinta lotului. Auzi si tu la el ca potentiala  calificare a Romaniei la mondiale a fost un bonus, obiectivul lui fiind europeanul din 2018. Afara cu scarba asta de om. Dar nu se poate, are mega suma de reziliere. Clica comunista (dragomir, sandu, popescu etc.) are coltii adanc infipti in purcica de Romanie.

#25
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Pe lângă Cociș,Raț și Marius Nicolae,nu au ce căuta în vecii vecilor „tabachera” Torje,Tănase și alți câțiva mediocri de nivelul diviziei C din Italia care habar n-au de știința de a juca cerebral,pe lângă faptul că fizic sunt niște „avortoni” nedoriți de nici o echipă care se respectă de pe Terra.Uitați-vă la Germania ce „animale” au !!!,la Olanda,Franța la Anglia care îi șterg cu cotul în cap pe ai noștri „fotbaleatori”,hai treacă meargă unu,doi de minim 1.75m cu o constituție și o musculatură conturată gen Mesi de astăzi sau cum era Hagi odată.Eu personal consider că un fotbalist de națională pentru ceea ce se dorește astăzi trebuie să aibă o constituție atletică și o înălțime de minim 1.80m,dacă vrei să te lupți de la egal la egal cu marile forțe fotbalistice ale lumii,și binențeles să nu depășească vârsta lu” Tutankamon .Despre Pițurcă ce să spun că este un imbecil și un diletant pokerist fără nici o legătură cu meseria de antrenor,un tâlhar ordinar fără scrupule care s-a îmbogățit de pe urma lui nașu Sandu sau în cârdășie cu el și care a umilit milioane de români prin formula de echipă și jocul haotic cu pase succesive înapoi,un joc oribil fără nici un orizont,păi cum este posibil ca în 180 de minute de joc în ambele manșe să nu ai nici măcar o ocazie de gol,ci doar un șut parabil de toți portarii din lume,tras din nimereală pe spațiul porții de Hoban???Posted Image

#26
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013

Quote

dragomir, sandu, popescu
dar ce-i cu boratii astia? Sunt pe post de isarescu si ei??

Nu ar trebui schimbati?

Astia ar trebui demisi la fiecare esec mare al nationalei sau al echipelor de club in exterior

Obiectiv 2018?? Asta e o gluma?? Nu vor obiectiv 2022 sau 2049?

Edited by adelina16, 20 November 2013 - 22:37.


#27
x-man25

x-man25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 07.06.2007
De vina, cu siguranta nu suntem noi spectatorii, cei peste 53 de mii, care am creat o atmosfera electrizanta, in momentul intonarii imnului:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_vRUq3py7cQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Pai de aia nu imi pare rau, a fost frumoasa atmosfera, publicul si-a facut datoria... In schimb, echipa si antrenorul au fost sub orice critica.

In minutul 80 Samaras alerga mai repede decat jucatorii nostri care sunt cu 10 ani mai tineri decat el...Matel era rupt de oboseala, de parca atunci alergase prima oara in viata lui...e varza echipa.

#29
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postxtremdriving, on 20 noiembrie 2013 - 20:45, said:

o sa fie din ce in ce mai rau. bani in fotbal nu se investesc. talentele se pierd.
Becali, Dragomir.

#30
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Posttiestodj20, on 20 noiembrie 2013 - 21:50, said:

Iti spun eu ca pe stadion multi il injurau pe Piturca, numai asta se auzea in jur.
Ok, Pițurcă are și el vina lui, dar ți se pare normal ca în minutul 20 și ceva câțiva (mai mulți) „suporteri” să începe să strige „Demisia”?

#31
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
- Campionat trucat, arbitri mituiti
- jucatorii care primesc mult prea multi bani fata de valoarea si prestatia lor
- mafiotii de la federatie, liga, cluburi, impresari
- lipsa unor planuri de a crea: multi jucatori buni, motivati in a realiza performanta sportiva, constanti si rezistenti fizic de la juniorat pana la 20 ani, tactici in fotbal, psihic cu mentalitate de invingator

Toata aceasta adunatura traieste din imensele drepturi de televiziune si din evazionarea la vandut bilete si fotbalisti.

De vina sunt prostii care platesc bilete sau se uita la tv.

Edited by Quantum, 21 November 2013 - 04:26.


#32
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View Postmircea21, on 21 noiembrie 2013 - 01:28, said:

Ok, Pițurcă are și el vina lui, dar ți se pare normal ca în minutul 20 și ceva câțiva (mai mulți) „suporteri” să începe să strige „Demisia”?
In cazul asta  da, mi se pare normal! Ar fi trebuit sa fie huiduit  tot meciul, dar cu toate astea lumea a incurajat echipa, chiar daca din cand in cand s-a mai strigat si demisia.

#33
tavivictor

tavivictor

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,924
  • Înscris: 03.08.2013
propun sa facem cheta sa strangem bani sa platim un asasin sa il impuste pe sandu

#34
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Dacă faci o selecție de jucători din liga noastră amărâtă,sau chiar din B așa cum sunt ele,este imposibil dacă ești un selecționer imparțial și cu Bitter în „karici” să nu găsești jucători mai valoroși decât Cociș,Torje sau Tănase care după părerea mea n-au ce căuta în echipa națională și mai sunt vreo 3-4 jucători din selecția lui „Pizdurcă” care joacă din când în când sau când au ei chef,și să nu reușești să calci în picioare o echipă modestă de genul Greciei,care după părerea mea în formula pe care au folosit-o cu România,vor fi ciuca bătăilor la CM,și nu cred că vor putea să mai înscrie vreun gol norocos nici unei alte echipe din grupa lor indiferent care ar fi (pun rămășag)!.Un selecționer bun trebuie să fie și un bun psiholog,pentru că fiecare jucător luat în parte are un caracter diferit,nu poți să-l faci pe Mutu la vârsta,experiența și trecutul lui să fie fetița cea cuminte și ascultătoare la toate aberațiile și devierile comportamentale de pokerist ale lui „Pizdurcă”,nu poți să-l faci pe Tamaș să bea apă plată dacă omului îi place șprițul în timpul liber,dar dacă-i bun pe postul lui,n-are dom”le nici o legătură cu ceea ce face în afara terenului,pentru că și celebrul Paul Gascoine era un bețiv notoriu,dar ce jucător cerebral era când intra pe teren??? .Eu aș dori să se ia în considerare ca selecționer de viitor și pe Grigoraș,care are venă de atacant războinic și nu suportă jucătorii care dorm pe teren,pasează înapoi sau joacă cu curu” în poartă,îl știu de când antrena Oțelul și am fost să văd câteva antrenamente,păi nu am auzit decât pasează,„din prima”,„mai repede”,„privirea sus,nu la minge”,„fă pressing” etc.și prefer un selecționer care pierde un meci cu 5-4 dar care și-a creeat o mulțime de ocazii în acel meci prin care putea întoarce soarta partidei în orice moment,decât unul care pierde cu 3-1 și echipa nu are absolut nici o ocazie,doar marchează un gol din întâmplare din când în când sau așteaptă un autogol din partea adversarilor.Posted Image

Edited by Viorelsolar, 21 November 2013 - 09:15.


#35
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007

View Posttavivictor, on 21 noiembrie 2013 - 08:17, said:

propun sa facem cheta sa strangem bani sa platim un asasin sa il impuste pe sandu

:)) nu traim intr-o lume perfecta... Inca...

#36
adelina16

adelina16

    FOX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,446
  • Înscris: 07.03.2013
Nici Republica ungaria nu s-a calificat cred. nici ucraina, nici bosnia, nici serbia, nici croatia asa ca ce mai

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate