Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Amstaff-ul meu la 4 luni :))

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Nu, lol.

#20
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011
pai logic. altfel cuparea nu are sens decat un snobism al proprietarului.

#21
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Imi fac cruce cand vad asa ceva. De cand cuparea se face doar cand ai de gand sa faci lupte cu cainele sau sa ii faci rau.Fiecare rasa are o anumita parte ce are rol estetic in cazul Pitbull-ui/Amstaff-ului urechile cupate la fel cum la Boxer , Rottweiler.etc taierea cozii. Nu stiu unde ura asta..

#22
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Daca nu ai de gand sa il pui sa lupte de ce ti-ai luat pitbull? De ce nu ti-ai luat chihuahua sau pechinez?

#23
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Ce te-ai trezit tu sa faci pe troll-ul aici !? Posted Image

#24
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Da nu trollez, vreau doar sa stiu ce e in capul acelora care isi cumpara pitbull....De ce va luati o asemenea rasa?

#25
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Tu instigi oamenii la cearta prin intrebariile tale fara rost !? Cum adica de ce mi-am luat eu rasa asta ? Eu am creat acest topic la sectiunea video sa imi arat cainele la 4 luni si apari tu cu intrebari de genu " Il cupezi ? aaa ..deci il dai la lupte ? "  si mai zici ca nu trollezi. :|
Ti-am cerut sfaturi ca nu stiu ce sa ma fac cu el ?  Atat tu cat si user-ul lorelei veniti aici sa bateti gura mare ca voi sunteti contra-cuparii. Dragii mei spune-ti la altii povestile astea.

#26
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

 Gonthar, on 20 noiembrie 2013 - 22:35, said:

Da nu trollez, vreau doar sa stiu ce e in capul acelora care isi cumpara pitbull....De ce va luati o asemenea rasa?

Inteleg perfect ce vrei sa spui si da ai mare dreptate .

Sa nu ma intelegi gresit Andrei , aici nu ma refer la tine ,nu te cunosc ,dar 9/10 romani aleg aceste rase nu pentru musculatura , statura , prestanta , caracter , blana , sau mai stiu eu ce , ii adora pentru ca in romania(si nu numai) au un statut de caini agresivi/periculosi/puternici... in romania(si nu numai) aceste rase ajung in general "la baietii cu puta mica" (complexati) . Ii vezi cum ii atarna prin parcuri de copaci , ii pun sa traga anvelope si alte chestii de genu .... si sti de ce ? nu pentru sanatatea cainelui , doar asa sa fie el mai puternic . Mereu ii vad cu lesa in bot si trag unu de altu , ii palmuiesc pe membrele din spate pentru ai motiva... si chestii de genu . Multi poate nici nu ii duc la lupte , dar "asa e bine" , te simti prost cand vine unu in parc cu un alt caine mai musculos , mai mare ...

Dpmdv aceste doua rase foarte populare la "baietasii" din romania , sunt fara discutie peste medie la capitoul agresivitate . Eu am luat un metis de Carpatin/Caucazian prin mai , iar de o luna am si un caucazian cu pedigree de 7luni , cand ii scot in parc la joaca cu una din cele doua rase (tot pui de 5,6,7luni) mereu se termina cu o mica rafuiala , din caucaza lor evidenta , din joaca o dau in bataie ... caucazianul si metisul ii accepta pentru ca sunt de fel foarte rezistenti dar intr-un final ii ciufuleste ... si ma uit la baietii astia cum raman dezamagiti .... penibil

Stiu ca sunt si persoane care chiar apreciaza rasele respective nu pentru ca sunt "batausi" , dar in general in RO cam asta este situatia .

Edited by aWp_viTal, 21 November 2013 - 00:35.


#27
Rocco_siffredi

Rocco_siffredi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 24.09.2013

 lorelei20, on 20 noiembrie 2013 - 20:26, said:

pai logic. altfel cuparea nu are sens decat un snobism al proprietarului.
Cainii care sunt bagati la lupte nu se clupeaza,intereseaza-te.

 aWp_viTal, on 21 noiembrie 2013 - 00:26, said:


Inteleg perfect ce vrei sa spui si da ai mare dreptate .

Sa nu ma intelegi gresit Andrei , aici nu ma refer la tine ,nu te cunosc ,dar 9/10 romani aleg aceste rase nu pentru musculatura , statura , prestanta , caracter , blana , sau mai stiu eu ce , ii adora pentru ca in romania(si nu numai) au un statut de caini agresivi/periculosi/puternici... in romania(si nu numai) aceste rase ajung in general "la baietii cu puta mica" (complexati) . Ii vezi cum ii atarna prin parcuri de copaci , ii pun sa traga anvelope si alte chestii de genu .... si sti de ce ? nu pentru sanatatea cainelui , doar asa sa fie el mai puternic . Mereu ii vad cu lesa in bot si trag unu de altu , ii palmuiesc pe membrele din spate pentru ai motiva... si chestii de genu . Multi poate nici nu ii duc la lupte , dar "asa e bine" , te simti prost cand vine unu in parc cu un alt caine mai musculos , mai mare ...

Ii adora pentru ca pe fata pamantului nu exista o rasa mai iubitoare de stapan ca pitbullul.

#28
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

 Rocco_siffredi, on 21 noiembrie 2013 - 00:30, said:

Cainii care sunt bagati la lupte nu se clupeaza,intereseaza-te.



Ii adora pentru ca pe fata pamantului nu exista o rasa mai iubitoare de stapan ca pitbullul.

Prietene crede-ma ca sunt multi care nici macar nu stiu ce rasa au exact , de faptul ca sunt foarte dragastosi cu stapanii , nici atat .

#29
Rocco_siffredi

Rocco_siffredi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 24.09.2013

 aWp_viTal, on 21 noiembrie 2013 - 00:38, said:


Prietene crede-ma ca sunt multi care nici macar nu stiu ce rasa au exact , de faptul ca sunt foarte dragastosi cu stapanii , nici atat .

Crezi tu asta?Posted Image

#30
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Nu cred , sunt pe strazi Posted Image

De aia niciodata un forum romanesc nu se va ridica niciodata la nivelul celor din tarile cu apa calda , pentru ca romanul nu accepta tata adevarul pe fata . Ce o mai dai la coteala majoritatea stapanilor aleg rasele astea pentru reputatia care o au , de bad boy . Nu pentru ca sunt foarte atasati de stapan sau chestii de genu .

Edited by aWp_viTal, 21 November 2013 - 00:55.


#31
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 Rocco_siffredi, on 21 noiembrie 2013 - 00:30, said:

Cainii care sunt bagati la lupte nu se clupeaza,intereseaza-te.


cuparea se face ca sa se evite muscarea urechii jos in timpul luptelor. ala e scopul cuparii. de acolo pana la estetic ca si scuza e o mizerie. in fine...

#32
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Rog mult pe Gonthor sa nu mai posteze  in acest topic sa nu mai instige certuri. Va multumesc din suflet. Sanatate la toti !

Edited by AndreiOC, 21 November 2013 - 12:36.


#33
Rocco_siffredi

Rocco_siffredi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 24.09.2013

 lorelei20, on 21 noiembrie 2013 - 12:26, said:

cuparea se face ca sa se evite muscarea urechii jos in timpul luptelor. ala e scopul cuparii. de acolo pana la estetic ca si scuza e o mizerie. in fine...
Scumpa mea,urechile se lasa intentionat ca celalalt oponent sa il prinda de urechi si nu din locuri mult mai vulnerabile,in plus cainele cand este prins de urechi el poate intoarcea capul si musca si el adversarul.
Scopul cuparii este doar pentru estetic.
Te rog frumos sa te documentezi inainte sa vorbesti,pentru ca eu nu am timp sa iti explic toate treburile astea,dar ati ajuns toti habarnistii sa va dati cu parerea despre o rasa pe care o vedeti doar in poze.Pentru ca voi nu o sa fiti nici o data capabili sa cresteti o asemenea rasa si vorbiti de dupa gard.Iti mai spun inca o data,sa te documentezi inainte sa spui ceva pe forum.

Edited by Rocco_siffredi, 21 November 2013 - 12:37.


#34
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

 Rocco_siffredi, on 21 noiembrie 2013 - 12:36, said:

Scumpa mea,urechile se lasa intentionat ca celalalt oponent sa il prinda de urechi si nu din locuri mult mai vulnerabile,in plus cainele cand este prins de urechi el poate intoarcea capul si musca si el adversarul.
Scopul cuparii este doar pentru estetic.
Te rog frumos sa te documentezi inainte sa vorbesti,pentru ca eu nu am timp sa iti explic toate treburile astea,dar ati ajuns toti habarnistii sa va dati cu parerea despre o rasa pe care o vedeti doar in poze.Pentru ca voi nu o sa fiti nici o data capabili sa cresteti o asemenea rasa si vorbiti de dupa gard.Iti mai spun inca o data,sa te documentezi inainte sa spui ceva pe forum.

http://en.wikipedia....ropping_(animal)

si multe alte site-uri si mai avizate. tu esti pe langa. nimeni nu vrea sa i se muste jos urechea cainelui in lupte. auzi ce tembelism. cuparea a inceput la cainii de vanatoare pt ca lupii sau vulpile sa nu atace urechile si sa lase rani. apoi a devenit estetic. apoi s-a interzis in multe tari pt ca este crud si fara sens.

SI IN PLUS
Romania Banned in 2008

Edited by lorelei20, 21 November 2013 - 12:43.


#35
Rocco_siffredi

Rocco_siffredi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 24.09.2013

 lorelei20, on 21 noiembrie 2013 - 12:42, said:

http://en.wikipedia....ropping_(animal)

si multe alte site-uri si mai avizate. tu esti pe langa. nimeni nu vrea sa i se muste jos urechea cainelui in lupte. auzi ce tembelism. cuparea a inceput la cainii de vanatoare pt ca lupii sau vulpile sa nu atace urechile si sa lase rani. apoi a devenit estetic. apoi s-a interzis in multe tari pt ca este crud si fara sens.

SI IN PLUS
Romania Banned in 2008

Stii cine este acest caine?Este chinaman,un caine care a facut istorie la timpul lui,il vezi cumva cupat?
[ http://1.bp.blogspot.com/-4d16U_RrFlQ/UXqeMHK1hEI/AAAAAAAAE9o/bMajYKqNa40/s1600/ch+chinaman+rom+1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

 Rocco_siffredi, on 21 noiembrie 2013 - 12:56, said:

Stii cine este acest caine?Este chinaman,un caine care a facut istorie la timpul lui,il vezi cumva cupat?
Ce anume a facut?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate