Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

Ajutor, nu stiu ce pot face !

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#55
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004

Quote

Nu iau droguri,nu merg la doctor,nu suport preoti.Clar?!
m-am prins... aici demonul a grait prin gura ta fiule... e una din fazele alea cand iti ia mintile si te obliga sa spui ce nu vrei iar tu nu te poti impotrivi...
ia spune drept... cand te-a posedat... ti-a placut?

#56
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
eu cred ca ai draci pe tine
vezi ca sunt nu stiu ce moaste disponibile la pupat aproape in permanenta prin tara ,incearca si asa

#57
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

View Postalexdobre, on 11 noiembrie 2013 - 17:41, said:

ai 73 de ani : ?Posted Image)
nepoate'..se zice ca daca crezi in chestiile astea se prind de tine ..
eu as merge pe varianta ca esti bolnav..

e nascut in 1973, ce dracu aveti ma?? lasati omul in pace! bine ca aveti de cine sa radeti acum....


tu daca vrei sa-ti fie bine, doar Hristos o poate face, prin biserica.....gaseste un preot care sa-ti rezolva problema.....daca nu-l gasesti din prima, cauta-l pana-l gasesti pe cel care trebuie...




Nu crezi in D-zeu?? atunci cere-i ajutorul celui in care crezi!...crezi doar in tine?>>?   se pare ca "tine" este un om slab care nu poate avea grija singur de el....





daca nici asa nu crezi ca vei gasi rezolvarea.....mergi pe mana magiei albe....apeleaza si tu la vrajitoare..........................................dar D-zeu are raspuns la orice.....asa urmeaza calea lui.....si nu astepta un raspuns imediat....

probabil ai facut tu ceva de ai patit asta...

Edited by cephalophodes, 11 November 2013 - 20:25.


#58
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
sincer....de cand nu ai mai dat pe la biserica ?

#59
dan-s

dan-s

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,699
  • Înscris: 02.07.2013

View Postalexdobre, on 11 noiembrie 2013 - 17:41, said:

ai 73 de ani : ?Posted Image)

Posted Image Stai că acum m-am prins care era faza cu 73. Era născut în 1973. Posted Image Posted Image Posted Image


Oameni buni nu îl mai trimiteți la psiholog ci la psihiatru.

@inițiator: De ce ai mai inițiat topicul dacă oricum nu asculți sfaturile nimănui: du-te la un psihiatru și la un preot ( de preferabil în ordinea în care am scris aici ).

@ăla cu vrăjitoarele albe: alea tot cu dracu umblă așa că dacă vrei să fii sigur că își pune ștreangul la gât trimite-l la tot felul de vrăjitoare albe, portocalii, verzii, roșii, etc. :lol:

Edited by dan-s, 11 November 2013 - 21:06.


#60
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postdan-s, on 11 noiembrie 2013 - 21:00, said:

Posted Image Stai că acum m-am prins care era faza cu 73. Era născut în 1973. Posted Image Posted Image Posted Image



voi glumiti? abia acum v-ati prins? doh

#61
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
In cazul in care topicul nu este un bullshit :
- aceste probleme deriva din autosugestie
- ai luat de buna amenintarea cu vrajitoarele si iti autosugestionezi/alimentezi singur creierul cu "prostii"
- trebuie exersata o autosugestie pozitiva (citeste informatii stiintifice despre asta)
- daca ai ajuns in stadiul de care povestesti mergi la un psiholog
- bau-bau nu exista ci doar este un produs al temerilor noastre
- verifica-ti alimentatia pentru ca pare ca ti s-au introdus in organism substante halucinogene(poate sotia) sau daca consumi frecvent bauturi alcoolice ...!!!
- cine a profitat de ruinarea afacerii tale? - daca sotia .......!!!!
Daca ai fost in stare sa-ti creezi o afacere de succes asa cum ai afirmat,calmeaza-te ,renunta la tot ce este rau in viata ta si ....incepe din nou sa traiesti !

#62
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009

View PostFAP, on 12 noiembrie 2013 - 00:52, said:

- verifica-ti alimentatia pentru ca pare ca ti s-au introdus in organism substante halucinogene(poate sotia) sau daca consumi frecvent bauturi alcoolice ...!!!
Posted Image Posted Image

#63
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.11.2013

View Postdan-s, on 11 noiembrie 2013 - 21:00, said:

Posted Image Stai că acum m-am prins care era faza cu 73. Era născut în 1973. Posted Image Posted Image Posted Image


Oameni buni nu îl mai trimiteți la psiholog ci la psihiatru.

@inițiator: De ce ai mai inițiat topicul dacă oricum nu asculți sfaturile nimănui: du-te la un psihiatru și la un preot ( de preferabil în ordinea în care am scris aici ).

@ăla cu vrăjitoarele albe: alea tot cu dracu umblă așa că dacă vrei să fii sigur că își pune ștreangul la gât trimite-l la tot felul de vrăjitoare albe, portocalii, verzii, roșii, etc. Posted Image


Te-ai prins cam repede pentru unu cu anime la avatar.

#64
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,092
  • Înscris: 20.12.2007

View PostMihailGeorge73, on 11 noiembrie 2013 - 16:20, said:

Buna ziua,am vrut sa scriu aici povestea mea,deoarece nu ma cunoaste nimeni,nu stiti cine sunt,asa ca pot sa fiu sincer,si sa nu fiu judecat.Sper sa ma credeti ca e adevarat tot ce o sa va povestesc si ca ma puteti ajuta cumva,pentru ca nu mai pot trai asa,sunt disperat!Deci,sa va povestesc ce s-a intamplat:
   Eu sunt un tanar om de afaceri foarte cunoscut in orasul meu si arat si bine.Totul a inceput cand am cunoscut o fata cu care am devenit prieten in scurt timp.Si ne-am  decis sa ne casatorim.Numai ca mai era un alt tanar caruia ii placea de ea,si era foarte suparat ca urma sa ne casatorim.Si cand ne-am intalnit,m-a amenintat ca merge la o vrajitoare si ne blesteama.Eu nu l-am crezut,am zis ca vorbeste doar asa,din invidie,ca va dati seama:si sa am mai multi bani ca el,si sa ma insor cu fata de care lui ii placea.Apoi am mers in luna de miere,si curand am inceput sa ma cert tot mai mult cu proaspata mea sotie.Ne certam din nimicuri,nu eram de acord cu nimic.Si asta chiar in timpul lunii de miere!! Apoi am simtit ca si eu ma schimb in rau:am devenit tot mai nervos si agresiv,tot mai nerabdator si intolerant cu cei din jur.Si oamenii reactionau,se indepartau de mine.Am inceput sa am cosmaruri noaptea,sa visez lucruri infricosatoare,am devenit agitat,rareori dormeam bine.La firma,totul a inceput sa mearga rau,pierdeam bani,pierdeam parteneri de afaceri.Uneori in timpul controalelor dispareau acte importante(si aveam probleme mari din cauza asta),si apoi apareau misterios.Si,pe langa astea,am patit si lucruri rele:am fost atacat de entitati necunoscute,nu stiu ce erau.Odata tin minte ca eram cu sotia la un club de welness,si ea mi-a zis:,,ma duc la piscina!” si eu,fara sa ma pot controla i-am zis:,,sper sa te ineci!” si ea m-a lovit tare.Degeaba mi-am cerut scuze,degeaba mi-a parut rau,ea m-a privit ca pe un ciudat.De altfel,uneori imi zicea ca,atunci cand se uita in ochii mei,parca vede altceva,parca nu sunt eu,zicea ca am o privire infricosatoare,parca...parca simtea ceva rau...si batran...in ochii mei.Am observat ca si cainii din lesa pe langa care treceam se fereau de mine.Avem o ferma de cai.Am observat ca au inceput sa devina agitati si speriati de cate ori ma apropiam de ei.Noptile am cosmaruri tot mai urate,de multe ori ma trezesc inexplicabil jos din pat.Ziua,vad serpi,scorpioni si aud zgomote ciudate.Odata,eram in baie,faceam dus,si am vazut in oglinda un chip care arata ca un om,doar ca avea coarne si ochii negri completi.Si m-am speriat,am iesit din cada sa fug,dar chipul a iesit din oglinda,si s-a prefacut intr-un abur care a tasnit spre mine.M-am ferit,dar am alunecat pe gresia umeda si am cazut.M-am lovit rau.Am inceput sa imi bat sotia.Acum vrea sa divortam.Cu cat tensiunea e mai mare,cu atat fenomenele se intensifica:obiectele isi schimba locul,ferestrele pe care le lasam inchise,le gasesc deschise,computerul se deschide singur.Am vorbit cu niste prieteni,si am hotarat sa folosim o tabla ouija.Ei au zis ca sunt niste spirite in casa mea,dar nu stiu cine sunt.Asa ca,iata cum a decurs dialogul(singurul si ultimul cu tabla de ouija):
mediumul:E cineva aici?
raspuns:Da
mediumul:care este numele tau?
raspunsul nu a venit,indicatorul s-a miscat violent pe toate literele.
mediumul:esti barbat sau femeie?
raspunsul:niciunul
mediumul:in ce an ai trait?
raspunsul:niciodata
mediumul:esti spirit uman,sau demon?
  Am asteptati incordati,tremurand,pe masura ce indicatorul forma literele.Am urmarit cu ochii dilatati raspunsul:
raspuns:demon
mediumul:cine te-a adus aici?
raspuns:Am fost trimis.
mediumul:de catre vrajitoare?
raspuns:Nu
mediumul:Atunci de catre cine?
raspuns:ha,ha,ha
mediumul:Cum ai ajuns aici?
raspunsul:gandeste-te!
mediumul:Care este scopul tau?
raspunsul:Vreau sa il ucid
   Si indicatorul a aratat spre mine.Am ramas toti pietrificati.Indicatorul a inceput sa se miste singur pe tabla,formand propozitia:,,Se face intuneric”.In acel moment,toate luminile din casa au explodat simultan.Afara era bezna.Abia am aprins niste lumanari.Apoi am intrat intr-o transa si nu mi-am adus aminte de nimic,decat a doua zi.Sotia,speriata,mi-a povestit ca am fost posedat de acel demon,si am spus:,,Eu sunt...cel care va aduce lumina!”.Am aflat atunci cu cine ma luptam:Era Lucifer,purtatorul luminii,cel mai periculos demon.A trebuit sa verific,poate era o minciuna.Am mai fost atacat tot mereu:Am pierdut firma,si afacerile,am divortat de sotie,am ajuns singur si plin de datorii.Asa,disperat,am inceput sa umblu pe strazi,si am vazut o batrana care mi-a zis:,,Tinere,tu ai probleme mari.”
eu:de unde stiti?
batrana:asa am vazut eu.Dar stii ce,vrei sa ti le rezolvi? ,,Daaa!” am raspuns eu bucuros.Atunci batrana a zis:,,Atunci arunca-te de pe bloc!” si am vazut ca privirea i s-a schimbat brusc,era ceva ce m-a facut sa o iau la fuga,printre claxoane,injuraturile soferilor si aratat cu degetul de trecatori(care probabil ma credeau nebun!).Sunt convins acum ca acel demon,Diavolul,vrea sa ma omoare sau sa ma determine sa ma sinucid.Nu mai stiu unde sa merg sau ce sa fac,de aceea,va rog sa ma ajutati!
Fratioru',  tu ori esti otravit incetisor (vezi heavy metal poisoning) ori dezvolti primele semne ale schizofreniei

Comite un set complet de analize ca sa excluda infectiile, otravurile sau alti factori de mediu si pe urma programare la neurolog.

Edited by Kokoshmare, 12 November 2013 - 12:08.


#65
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Cred ca am fost otravit/drogat.

#66
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Si pe ce te bazezi cand spui asta ?

#67
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.11.2013
Am inceput sa ma simt rau,am senzatii de voma,dureri de cap.Ma simt mereu nelinistit si parca simt ca cineva ma priveste si incearca sa ma omoare,am halucinatii,ma simt nesigur,sunt paranoic.Am momente in care pur si simplu stateam la birou si imi aparau tot felul de flashuri in cap si ma lua somnu,s-a intamplat de multe ori sa fiu trezit de catre angajati.Si din cauza chestiilor astora si a "mediumului"si a sotiei mele care tot spunea ca sunt posedat am inceput sa cred si eu ca sunt posedat chiar daca eu nu cred in prostiile astea spirituale..

#68
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ce fel de halucinatii ai ? Auditive sau vizuale ?

#69
Plotin

Plotin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.02.2012

View PostMihailGeorge73, on 12 noiembrie 2013 - 18:04, said:

Am inceput sa ma simt rau,am senzatii de voma,dureri de cap.Ma simt mereu nelinistit si parca simt ca cineva ma priveste si incearca sa ma omoare,am halucinatii,ma simt nesigur,sunt paranoic.Am momente in care pur si simplu stateam la birou si imi aparau tot felul de flashuri in cap si ma lua somnu,s-a intamplat de multe ori sa fiu trezit de catre angajati.Si din cauza chestiilor astora si a "mediumului"si a sotiei mele care tot spunea ca sunt posedat am inceput sa cred si eu ca sunt posedat chiar daca eu nu cred in prostiile astea spirituale..


Totul este o autosugestie plecată de la naivitatea sentimentală.Eşti prea tradiţionalist , prea rutinat şi prea împăciutor Apropo' ,îţi place să bucătăreşti?

#70
MihailGeorge73

MihailGeorge73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 11.11.2013

View PostDjMx, on 12 noiembrie 2013 - 18:08, said:

Ce fel de halucinatii ai ? Auditive sau vizuale ?

Vizuale

#71
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Mergi la medicul de familie si spune-i ce se intampla, cel mai probabil o sa te trimita la analize si la un psihiatru.

Cel mai de bun simt lucru in situatia ta mi se pare sa faci un control medical complet, asa verifici si teoria cu otrava (droguri nu-s, alea functioneaza total altfel) si mai obtii si niste pareri specializate.

Edited by DjMx, 12 November 2013 - 19:56.


#72
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

View PostMihailGeorge73, on 12 noiembrie 2013 - 19:42, said:


Vizuale
Ce vedeai? Descrie exact, cu multe amanunte.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate