Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 

Ajutor, nu stiu ce pot face !

- - - - -
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#73
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,679
  • Înscris: 10.10.2011
eu zic ca ai primit cateva raspunsuri bune:

1.analize complete -de la unghia de la picior pana sus la firul de par din cap
2.dupa ce ies analizele mergi la un psihiatru nu psiholog.daca analizele sunt bune, inseamna ca ai inceput de schizofrenie,nu e rau se poate trai cu ea. dar actionat cu fermitate.

spor!

#74
andu_

andu_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 31.08.2006
Nu trebuia sa folosesti niciodata o tabla ouija! Aceste asa zise instrumente de spiritism pot face mult mai mult rau decat bine, cum ar fi sa permita patrunderea altor entitati sau amplificarea manifestarilor fenomenelor. Dupa parerea mea, cineva se foloseste de puterea unuia sau a mai multor demoni pentru a te distruge. Acest demon a fost invocat si "trimis" la tine. Se alinteaza cu energia ta negativa si cu teama ta. Desigur aici contribuie mult si autosugestia ta. Eu as incerca sa apelez la un "maestru in artele ocultului", o persoana care stie cum sa "trateze" cu astfel de entitati.

PS: sincer nu vad de ce multi scriu aici doar pentru a lua in batjocura pe acest om si cele relatate de el. Fratilor, daca nu aveti nimic de spus uti, sau nu credetil, ce rost mai are sa "deschideti gura"? Iar daca nu credeti in ocult si paranormal de ce postati aici? Sunt destule discutii pentru nivelul ficaruia.

#75
dadi272

dadi272

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,301
  • Înscris: 09.06.2008
Antigel in sucuri, asta e.

#76
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostMihailGeorge73, on 11 noiembrie 2013 - 16:20, said:

Buna ziua,am vrut sa scriu aici povestea mea,deoarece nu ma cunoaste nimeni,nu stiti cine sunt,asa ca pot sa fiu sincer,si sa nu fiu judecat.Sper sa ma credeti ca e adevarat tot ce o sa va povestesc si ca ma puteti ajuta cumva,pentru ca nu mai pot trai asa,sunt disperat!Deci,sa va povestesc ce s-a intamplat:
   Eu sunt un tanar om de afaceri foarte cunoscut in orasul meu si arat si bine.Totul a inceput cand am cunoscut o fata cu care am devenit prieten in scurt timp.Si ne-am  decis sa ne casatorim.Numai ca mai era un alt tanar caruia ii placea de ea,si era foarte suparat ca urma sa ne casatorim.Si cand ne-am intalnit,m-a amenintat ca merge la o vrajitoare si ne blesteama.Eu nu l-am crezut,am zis ca vorbeste doar asa,din invidie,ca va dati seama:si sa am mai multi bani ca el,si sa ma insor cu fata de care lui ii placea.Apoi am mers in luna de miere,si curand am inceput sa ma cert tot mai mult cu proaspata mea sotie.Ne certam din nimicuri,nu eram de acord cu nimic.Si asta chiar in timpul lunii de miere!! Apoi am simtit ca si eu ma schimb in rau:am devenit tot mai nervos si agresiv,tot mai nerabdator si intolerant cu cei din jur.Si oamenii reactionau,se indepartau de mine.Am inceput sa am cosmaruri noaptea,sa visez lucruri infricosatoare,am devenit agitat,rareori dormeam bine.La firma,totul a inceput sa mearga rau,pierdeam bani,pierdeam parteneri de afaceri.Uneori in timpul controalelor dispareau acte importante(si aveam probleme mari din cauza asta),si apoi apareau misterios.Si,pe langa astea,am patit si lucruri rele:am fost atacat de entitati necunoscute,nu stiu ce erau.Odata tin minte ca eram cu sotia la un club de welness,si ea mi-a zis:,,ma duc la piscina!” si eu,fara sa ma pot controla i-am zis:,,sper sa te ineci!” si ea m-a lovit tare.Degeaba mi-am cerut scuze,degeaba mi-a parut rau,ea m-a privit ca pe un ciudat.De altfel,uneori imi zicea ca,atunci cand se uita in ochii mei,parca vede altceva,parca nu sunt eu,zicea ca am o privire infricosatoare,parca...parca simtea ceva rau...si batran...in ochii mei.Am observat ca si cainii din lesa pe langa care treceam se fereau de mine.Avem o ferma de cai.Am observat ca au inceput sa devina agitati si speriati de cate ori ma apropiam de ei.Noptile am cosmaruri tot mai urate,de multe ori ma trezesc inexplicabil jos din pat.Ziua,vad serpi,scorpioni si aud zgomote ciudate.Odata,eram in baie,faceam dus,si am vazut in oglinda un chip care arata ca un om,doar ca avea coarne si ochii negri completi.Si m-am speriat,am iesit din cada sa fug,dar chipul a iesit din oglinda,si s-a prefacut intr-un abur care a tasnit spre mine.M-am ferit,dar am alunecat pe gresia umeda si am cazut.M-am lovit rau.Am inceput sa imi bat sotia.Acum vrea sa divortam.Cu cat tensiunea e mai mare,cu atat fenomenele se intensifica:obiectele isi schimba locul,ferestrele pe care le lasam inchise,le gasesc deschise,computerul se deschide singur.Am vorbit cu niste prieteni,si am hotarat sa folosim o tabla ouija.Ei au zis ca sunt niste spirite in casa mea,dar nu stiu cine sunt.Asa ca,iata cum a decurs dialogul(singurul si ultimul cu tabla de ouija):
mediumul:E cineva aici?
raspuns:Da
mediumul:care este numele tau?
raspunsul nu a venit,indicatorul s-a miscat violent pe toate literele.
mediumul:esti barbat sau femeie?
raspunsul:niciunul
mediumul:in ce an ai trait?
raspunsul:niciodata
mediumul:esti spirit uman,sau demon?
      Am asteptati incordati,tremurand,pe masura ce indicatorul forma literele.Am urmarit cu ochii dilatati raspunsul:
raspuns:demon
mediumul:cine te-a adus aici?
raspuns:Am fost trimis.
mediumul:de catre vrajitoare?
raspuns:Nu
mediumul:Atunci de catre cine?
raspuns:ha,ha,ha
mediumul:Cum ai ajuns aici?
raspunsul:gandeste-te!
mediumul:Care este scopul tau?
raspunsul:Vreau sa il ucid
           Si indicatorul a aratat spre mine.Am ramas toti pietrificati.Indicatorul a inceput sa se miste singur pe tabla,formand propozitia:,,Se face intuneric”.In acel moment,toate luminile din casa au explodat simultan.Afara era bezna.Abia am aprins niste lumanari.Apoi am intrat intr-o transa si nu mi-am adus aminte de nimic,decat a doua zi.Sotia,speriata,mi-a povestit ca am fost posedat de acel demon,si am spus:,,Eu sunt...cel care va aduce lumina!”.Am aflat atunci cu cine ma luptam:Era Lucifer,purtatorul luminii,cel mai periculos demon.A trebuit sa verific,poate era o minciuna.Am mai fost atacat tot mereu:Am pierdut firma,si afacerile,am divortat de sotie,am ajuns singur si plin de datorii.Asa,disperat,am inceput sa umblu pe strazi,si am vazut o batrana care mi-a zis:,,Tinere,tu ai probleme mari.”
eu:de unde stiti?
batrana:asa am vazut eu.Dar stii ce,vrei sa ti le rezolvi? ,,Daaa!” am raspuns eu bucuros.Atunci batrana a zis:,,Atunci arunca-te de pe bloc!” si am vazut ca privirea i s-a schimbat brusc,era ceva ce m-a facut sa o iau la fuga,printre claxoane,injuraturile soferilor si aratat cu degetul de trecatori(care probabil ma credeau nebun!).Sunt convins acum ca acel demon,Diavolul,vrea sa ma omoare sau sa ma determine sa ma sinucid.Nu mai stiu unde sa merg sau ce sa fac,de aceea,va rog sa ma ajutati!

NU TE CRED !

#77
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postonlyone, on 11 noiembrie 2013 - 16:26, said:

fuguta la psihiatru

View PostBusiness_style, on 11 noiembrie 2013 - 16:34, said:

Daca este adevarata povestea, iti recomand un psiholog.

View Postdan-s, on 11 noiembrie 2013 - 16:36, said:

ori necesitã un psihiatru. Psihologul se ocupã de omul are are probleme în a se adapta în societate. Psihiatrul e cel care lucreazã cu cei care au halucinații.
Iar voi aveti nevoie de educatie, Ce sa-i faca un psihiatru, cand psihiatria e gluma stupida din punct de vedere stiintific? Nu difera prea mult fata de astia cu mediumul si vrajitoarele...

ps. io cred ca initiatorul trolleaza

#78
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
DACA ce spui acolo e adevarat ai mari probleme , am trecut si eu prin niste chestii ciudatae, bina ca nu ca ale tale. In fine , ce vreau sa spun este ca in primul rind incearca sa te opui si in acelasi timp sa te controlezi , puterea cea mai mare este doar in tine. Ca un ajutor , daca esti crestin , macar cit de cit , cauta un preot cu har , CU HAR , nu cu BOR , adica cu Dacie din '78 , nu cu Mercedes din 2013. Nu stiu unde sa cauti , dar cauta si vei gasi in mod sigur.
Gindeste-te in permanenta ca Diavolul pune gheara doar pe cei mai slabi decit el.

Edited by LILDEBUL, 11 December 2013 - 22:35.


#79
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006
Nu pare real ce scrie. Zici ca e un scenariu "haunting", copiat dupa unul din filmele de pe Discovery.

#80
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Daca trolleaza sa spuna, daca nu in niciun caz sa nu mearga la psihiatru.
Altfel de probleme pot aparea si penru cei care ati facut misto si v-ati batut joc, va doresc sa va confruntati cu ele. Binenteles, numai daca exista diavolul, daca nu, nu..
Deci pe aria asta se face misto si sunt jigniti oamenii si facuti nebuni iar dl. moderator impartial nu ia nicio masura, bataia de joc e permisa se pare, doar sa spui prostului ca e  prost, nu, doar daca nu face chiar el lucrul asta.
Ce a povestit initiatorul e posibil dar omul nu are nicio putere in cazul asta

Edited by Christie2, 12 December 2013 - 11:07.


#81
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostChristie2, on 12 decembrie 2013 - 11:04, said:

Daca trolleaza sa spuna, daca nu in niciun caz sa nu mearga la psihiatru.
Deci e posibil doar sa faca misto de oamenii de buna credinta care-l citesc si incearca sa-i dea un raspuns.

#82
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011

View PostChristie2, on 12 decembrie 2013 - 11:04, said:


Ce a povestit initiatorul e posibil dar omul nu are nicio putere in cazul asta
Puterea este in OM , omul are cea mai mare putere posibila , DACA O DESCOPERA IN EL.

#83
Pragheza_Gotica

Pragheza_Gotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 05.10.2012
MihailGeorge73 porti doua nume de sfinti puternici iar tu insuti din ceea ce scrii pari slab, vanitos si orb la propriile nevoi si actiuni. Pacat!

In primul rand demonii exista si asta indiferent de crezi tu. Lumea nu se invarte in jurul a ceea ce crezi sau nu crezi tu indiferent cat de bine arati si cati bani ai. Get over yourself.

In al doilea rand OUIJA este un instrument malefic extrem de puternic. Ca ai chemat tu demonul respectiv sau ca l-a trimis Agamita ala caruia i-ai luat iubita, nu mai conteaza, acum TU ai facut contact direct cu entitatea respectiva care iti suge energia si sufletul. Ce-i mai rau e ca probabil a inceput sa te posede macar temporar, de-aia vezi capul lui cand te uiti in oglinda sau ai "ferestre" cand nu stii ce ai facut si cum a trecut timpul. Treptat va fi mereu asa.

Sa-ti fie clar ca numai Dumnezeu este mai puternic decat demonul. Daca nu crezi in Dumnezeu atunci nu crezi ca exista cineva mai puternic decat demonul. Iar daca crezi ca-l invingi singur, atunci ai pierdut. Asa ca e in interesul tau direct sa incepi sa crezi urgent in Dumnezeu!

Este neaparata nevoie sa mergi la preot pentru un exorcism. Preotul, daca accepta, va trebui sa posteasca cateva zile si sa se roage. Postul are rostul lui pentru ca este subordonarea corpului de catre spirit. Poate tu nu intelegi dar altii inteleg. Nici tie nu ti-ar strica nitel post mai ales acum ca suntem in Postul Craciunului.

Pana se pregateste preotul, fa si tu ceva ca o sa dureze cateva zile, poate doua saptamani, pana la exorcism. Ia de la biserica o sticla (mai degraba o galeata in cazul tau) de apa sfintita si cu o cruce intr-o mana si sticla in cealalta. stropeste prin casa cu apa sfintita macar seara, recitand Rugaciunea Catre Arhanghelul Mihail:

"Sfinte Arhanghel Mihail, apără-ne în luptă; împotriva răutății și a curselor diavolului fii-ne ocrotire. Ne rugăm cu umilință să-l certe pe el Dumnezeu; iar tu, căpetenie a oștirii cerești, pe satana și pe celelalte duhuri rele, care bântuie în lume spre pieirea sufletelor, izgonește-le în iad prin puterea dumnezeiască. Amin."

Mai poti adauga ordine personale gen "In Numele Domnului Dumnezeu Isus Cristos pleaca de unde ai venit! Lasa aceasta casa si pe noi in pace! Aici este casa lui Dumnezeu si nu esti binevenit aici. In Numele Domnului Isus Cristos iti ordon sa pleci satana de unde ai venit!" Intotdeauna sa-i ceri sa plece in numele Domnului Isus Cristos, nu in numele tau! Intelegi, MihailGeorge73?

Pacat ca nu ti-a spus entitatea cum se numeste, numele lui este un instrument puternic fiindca daca-i ordoni sa plece in numele Domnului si i te adresezi pe nume este obligat sa plece.

Esti in pericol si este posibil ca ceea ce ti-am scris sa te enerveze, daca citesti sub influenta entitatii. Dar numai de tine depinde daca poti sa scapi de entitate sau nu. Curaj si Doamne Ajuta!

PS Daca nu poti citi rugaciunea cu voce tare sau pronunta numele Domnului, s-ar putea sa fie cam tarziu.

PPS Si fosta sotie ce face, s-a maritat cu Agamita acum?

Edited by Pragheza_Gotica, 13 December 2013 - 00:53.


#84
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013

View PostLILDEBUL, on 13 decembrie 2013 - 00:07, said:

Puterea este in OM , omul are cea mai mare putere posibila , DACA O DESCOPERA IN EL.

Nu-i adevarat, asta  cea mai mare minciuna a diavolului.
Omul e total neputincios in cazuri din asta daca nu-l ajuta Dumnezeu si rostul incercarii e sa-ti dai seama de asta in cele mai multe cazuri. Din ce spui tu se naste mandria care duce la cadere.

View PostPragheza_Gotica, on 13 decembrie 2013 - 00:58, said:

MihailGeorge73 porti doua nume de sfinti puternici iar tu insuti din ceea ce scrii pari slab, vanitos si orb la propriile nevoi si actiuni. Pacat
Mie nu mi se pare asa, dimpotriva, daca nu minte i-a trebuit  mult curaj si smerenie sa recunoasca unele lucruri. Si mai cred ca daca a trait sa spuna , insamna ca nu o sa reuseasca diavolul, ci o sa-i fie lui o buna lectie pentru viitor.
Conteaza foarte mult de cand au fost  facute farmecele fiindca dupa 7 ani se dezleaga singure daca nu sunt reinnoite.
Normal ar trebui sa tina post, sa faca sfestanii, sa mearga la biserica insa facand asa ar fi ca si cum i-ar declara razboi diavolului si o sa-l atace mai tare si daca nu gaseste un preot cum trebuie, cea ce e foarte greu, o sa intre in necazuri mai mari. Stiu cazuri cand dupa sfestanie unora l-a luat foc casa si le-au crapat oglinzile de pe perete iar astia sunt cazuri fericite. Altora li s-au facut farmece pentru boala si stateau doar in spital, altora ca sa moara, si slabeau vazand cu ochii fara motiv. Ce e cel mai important pentru el e sa se intoarca din toata inima la domnul Iisus Hristos fiindca daca se intoarce din toata inima si Dumnezeu il primeste si unde e El nu mai incape Satana,. In locul lui m-as ruga nonstop pana primesc un raspuns, si asa nu are altceva de facut.
Nu cred ca ordonand diavolului sa iasa va iesi, mai degraba sa zica :"pentru pacatele mele patimesc aceasta, Doamne Isuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul" sa planga in fata lui Dumnezeu si nu-l va lasa, sa nu-si piarda speranta ca nimic nu se intampla fara voia Lui.
Nu mai scriu nimic pana nu spune daca e pe bune sau trolleaza.

Edited by Christie2, 13 December 2013 - 03:23.


#85
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011

View PostChristie2, on 13 decembrie 2013 - 03:14, said:

Nu-i adevarat, asta  cea mai mare minciuna a diavolului.
Omul e total neputincios in cazuri din asta daca nu-l ajuta Dumnezeu si rostul incercarii e sa-ti dai seama de asta in cele mai multe cazuri. Din ce spui tu se naste mandria care duce la cadere.

Sau eu asi putea replica ca omul neputincios cauta izbavirea la Dumnezeu , plus ca nu am pomenit nimica de Stana si tu ai si sarit pe mine.
Cind Dumnezeu nu exista , cind existau alti zei ce era , nu mai erau rugaciuni , nu mai era speranta si izbavire sau asta e o inventie pur crestina ? IMi pare rau pt. tine daca nu intelegi rostul zeilor si rostul rugaciunilor , o sa fii slab in permanenta pt. ca Dumnezeu te va trada in cele din urma , intr-un fel sau altul , cred ca mai multa introspectie ti-ar fi de un real ajutor iar cele 6 milioane de evrei credinciosi morti in Holocaust ar putea sa-ti confirme niste chestii pe care le afirm eu. Cu Yahve sau fara , au iesit pe cos.

#86
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013

Quote

pt. ca Dumnezeu te va trada in cele din urma
Niciodata nu te tradeaza daca nu-L tradezi tu inainte, atunci nimeni nu te mai scapa, cazi ca o frunza in vant.

Quote

, intr-un fel sau altul , cred ca mai multa introspectie ti-ar fi de un real ajutor iar cele 6 milioane de evrei credinciosi morti in Holocaust ar putea sa-ti confirme niste chestii pe care le afirm eu. Cu Yahve sau fara , au iesit pe cos.
Tuturor le de folos iar evreii nu erau credinciosi, ci cei care au zis :"Sangele Lui asupra noastra si asupra urmasilor nostri", remember?


PSALMUL 1

Un psalm al lui David,
nescris deasupra la evrei

Fericit
bărbatul, care n-a umblat în sfatul necredincioşilor şi în calea păcătoşilor
nu a stat şi pe scaunul hulitorilor n-a şezut;

2. Ci în legea Domnului e voia lui şi la
legea Lui va cugeta ziua şi noaptea.

3. Şi va fi ca un pom răsădit lângă
izvoarele apelor, care rodul său va da la vremea sa şi frunza lui nu va
cădea şi toate câte va face vor spori.

4. Nu sunt aşa necredincioşii, nu sunt aşa!
Ci ca praful, ce-l spulberă vântul de pe faţa pământului.

5. De aceea nu se vor ridica necredincioşii
la judecată, nici păcătosii în sfatul drepţilor.

6. Că ştie Domnul calea
drepţilor, iar calea necredincioşilor va pieri.

PS. pontru initiator, citeste cartile parintelui Argatu, era un mare exorcist si incearca sa faci ce scrie acolo, valabil pntru cei ce vor sa inteleaga  ce inseamna posesiune demonica si cum se manifesta. E important sa asculti de cineva, macar de un preot mort daca cei in viata nu-ti plac.

Edited by Christie2, 13 December 2013 - 03:48.


#87
Pragheza_Gotica

Pragheza_Gotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 05.10.2012

View PostChristie2, on 13 decembrie 2013 - 03:14, said:

Nu cred ca ordonand diavolului sa iasa va iesi, mai degraba sa zica :"pentru pacatele mele patimesc aceasta, Doamne Isuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu miluieste-ma pe mine pacatosul" sa planga in fata lui Dumnezeu si nu-l va lasa, sa nu-si piarda speranta ca nimic nu se intampla fara voia Lui.
Nu mai scriu nimic pana nu spune daca e pe bune sau trolleaza.

Eu cred ca e important sa se lepede de satana cu voce tare, si stiu ca aceste ordine functioneaza, dar numai daca sunt facute in numele Domnului. Este si un test fiindca daca este cu adevarat posedat nu va putea nici sa rosteasca aceste cuvinte. Cuvantul din partea lui inseamna ca s-a ridicat deasupra influentei malefice.

Pe mine nu ma intereseaza daca e pe bune sau trolleaza. Aceste probleme altii le au sigur pe bune si poate cineva citeste ce am scris si ii foloseste. Daca a inventat o problema pe care nu o are este pacatul lui nu pacatul meu care am raspuns de buna credinta.

Am scris tot ce am avut de scris pe acest subiect.

#88
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostChristie2, on 13 decembrie 2013 - 03:14, said:

Nu mai scriu nimic pana nu spune daca e pe bune sau trolleaza.
Exact la asta ma gandeam si eu. Ca el citeste si rade de noi.

View PostPragheza_Gotica, on 13 decembrie 2013 - 09:37, said:


Eu cred ca e important sa se lepede de satana cu voce tare
Da, el personal trebuie sa faca asta, e mai important decat sa cheme exorcisti, care fie vorba intre noi, sunt greu de gasit in ziua de astazi...

#89
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013

View Postnovember_soul, on 13 decembrie 2013 - 11:24, said:

Exact la asta ma gandeam si eu. Ca el citeste si rade de noi.

Da, el personal trebuie sa faca asta, e mai important decat sa cheme exorcisti, care fie vorba intre noi, sunt greu de gasit in ziua de astazi...
Eu inca nu am auzit de cineva care sa se poata exorciza singur, asta e o gluma, probabil. Cu atat mai putin certand diavolul.
In cel mai fericit caz rugandu-se poate determina o milostivire a lui Dumnezeu spre El daca inainte nu credea dar daca demonizarea e determinata de pacatele personale nici asta nu functioneaza ci trebuie jertfa pe cruce pana zice Dumnezeu ca e destul si-ti trimite pe cineva sa te elibereze, daca ..Sf. Ioan Scararul parca dar s-ar putea sa ma insel, zicea ca daca nu ar sti cat de milostiv este Dumnezeu ar zice ca e ca si imposibil ca cineva care a cazut grav dupa ce a crezut sa fie iar iertat si ridicat si Pavel zice ceva asemanator in Epistola catree Evrei . Sansa lui e daca  pana acum, din cauze care nu-i sunt imputabile, nu a crezut in Dumnezeu dar a fost de treaba in general, adica o victima  a farmecelor pe care nu le-a meritat,.sa se intoarca la Dumnezeu din toata inima. Am gasit si citatul:
«Căci cei ce au fost luminaţi odată şi au gustat darul ceresc şi s-au făcut părtaşi Duhului Sfânt
şi au gustat Cuvântul cel bun al lui Dumnezeu şi puterile veacului viitor şi care totuşi au căzut,
este cu neputinţă să fie înnoiţi iarăşi şi aduşi la pocăinţă, fiindcă ei răstignesc din nou, pentru ei,
pe Fiul lui Dumnezeu şi-L dau să fie batjocorit.» Evrei 6.4-6.

Edited by Christie2, 13 December 2013 - 21:04.


#90
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostChristie2, on 13 decembrie 2013 - 20:40, said:

Eu inca nu am auzit de cineva care sa se poata exorciza singur, asta e o gluma, probabil.
Daca demonul nu a reusit sa preia total controlul, atunci poti sa-l scoti prin rugaciune personala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate