Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...
 Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!
 Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...
 Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon
 

vreau loc de joaca langa bloc

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
57 răspunsuri în acest subiect

#19
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:42, said:

Am inteles ce ziceti  vad ca parerile sunt impartie pe mine  insa nu ma intereseaza   parerea celor de la parter  intrucat   noi suntem  MAJORITATEA  adica fiind   99 la suta deacord  nu cred ca mai conteaza parerea lor.
Insa  dupa  ce  se  construieste   locul de joaca  ,   putem pati ceva  daca   tabara  astia pe noi cu reclamatiile?
La fel de bine puteti ca voi majoritatea sa vreti ca proprietarii de la parter sa fie eutanasiati


View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:59, said:

Este adevarat  ceea ce spui ,dar  nu cred ca va fi  cazul sa se razgandeasca  intrucat noi ( adica majoritatea)   din bloc  avem aproape  toti copii , suntem tineri ,  vrem sa nu fim nevoiti  sa ne ducem la mama  naiba cu cei  mici  departe si sa ii putem urmari pe geam   carevasazica sa speram ca  dupa  amenajare  cei   3 comunisti   daca  reclama  sa  nu ii bage nimeni  in seama

O alta intrebare  exista  vreo norma  legala prin care se stipuleaza o distanta minima a  unui  loc de joaca sau a unei bancute fata de  bloc?Multumesc all
Deci faceti copii si apoi va ganditi cum sa-i intretineti ?  De ce nu te-ai mutat undeva unde este loc de joaca in primul rand ?

#20
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
2 bidoane de 20 de Litri de ulei ars, 2 Litri de bere si 50 de lei la doi mogaldani au rezolvat un asmenea loc de joaca! Si aici cica majoritatea era de acord, evident niciunul din majoritatea aia nelocuind la parter. Sotia mea face destule ture de cate 24 de ore in spital uneori ajungand dupa garda pe la 12-14 avand si scoala iar ceilati imi explicau ca asa a hotarat majortatea si mai imi cereau si bani ptr amenajare! Cand am venit din ultimul voiaj am observat si o bara de batut covoarele la nici doi metri de gemul de la bucatarie, acum trebuie sa o rezolv si pe asta!

  Spre deosebire de alte natii cu spatii dedicate ptr diferite activitati romanii au obiceiul ca in fata blocului sa isi spele masina, bata covorul, sa isi tina copii la joaca, sa taie gaini, coaca vinete, afume slanina!

#21
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 01.11.2013
E bine stiut  faptul  ca in mare parte  blocurile  comuniste nu  aveau si    locuri de joaca langa . Acuma vremurile s-au mai schimbat    mosii au fost inlocuiti de tineri in mare parte  , care si-au  cladit  familii , ce  sa  facem sa   ne  mutam  noi doar  pentru un loc de joaca cand  putem la fel de bine sa amenajam unul  langa bloc?

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:02, said:

nu sunt  deacord  cu asa ceva ca vezi doamne  ar produce  galagie.

Si nu produce ? Copiii se joaca in liniste ?

#23
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Tu poti sa faci ceea ce se face in orice tara civilizata, sa nu il deranjezi pe ala de langa ptr.ca nici el nu te deranjeaza pe tine. Ti-ar conveni sa aiba atelier de lacatuserie intr-o camera si sa dea cu ciocanul cand iti doarme copilul? Daca esti tanar si ai copil nu insemna ca ai si stea in frunte si esti mai special!

#24
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.239
  • Înscris: 11.04.2006

Quote

E bine stiut  faptul  ca in mare parte  blocurile  comuniste nu  aveau si    locuri de joaca langa .
ba aveau, eu am avut si m-am jucat vreo 10 ani in locuri amenajate. cu leagane, nisip ca pe plaja unde jucam fotbal. acum au venit ignorantii ca tine, ca habar n-ai cum era in comunism, si au facut parcare din locul ala de joaca.

Editat de andreim77, 01 noiembrie 2013 - 22:19.


#25
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAndreysc7, on 01 noiembrie 2013 - 21:16, said:

In felul asta copii nu mai sunt calcati de masini, mancati de caini , sau mai stiu eu ce Posted Image

Ca de pilda cazut de pe bloc...

#26
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Nu este acelasi lucru  ca si cum am vrea sa fie  eutanasiati .
Noi dorim doar ceva  si nu   ne putem opri  din cauza a  3  vecini . E normal sa fie  loc de joaca      fireste respectandu-se    orele de liniste , insa daca   acestea sunt   incalcate cei    3 gica contra pot     face contestatie  pentru   tulburarea   linistii publice  .

#27
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
Pe unde stati exact toti astia cu spatii pe linga bloc care n-au fost cotropite de strazi, parcari, garaje, magazine si alte alea?

#28
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 01.11.2013
E  normal ca o sa  fie  putina galagie  , insa deasta sunt copii sa se joace in locul de joaca si daca nu langa  bloc atunci unde? Spuneti  voi unde!

#29
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008
La gradinita? In parc?

#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:42, said:

nu ma intereseaza   parerea celor de la parter  intrucat   noi suntem  MAJORITATEA  adica fiind   99 la suta deacord  nu cred ca mai conteaza parerea lor.

Tare asta. Chiar ar fi de ras daca nu ar fi atat de :|

#31
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Si daca parcul e prea departe  , ce fac  stau mereu sa  fac  ture cu pustiul pana in parc?

Ion_de_la_Raion  , nu  este  tare ,  dar    asa  se prevede si in lege ca   majoritatea  locatarilor sa decida !

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 20.434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:27, said:

Ion_de_la_Raion  , nu  este  tare ,  dar asa  se prevede si in lege ca   majoritatea  locatarilor sa decida !

La orice ?

#33
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:26, said:

Si daca parcul e prea departe  , ce fac  stau mereu sa  fac  ture cu pustiul pana in parc?
Mai era un topic ca unii sint foarte enervati ca fac o ora sa isi duca copilul la scoala sau gradinita si o ora sa-l aduca. Ca s-au mutat in nu stiu ce cartiere si domle n-au scoala. Vrei copii, stai undeva unde ai conditii, e simplu. Sau ca si-au luat masina si SURPRIZA nu au unde sa parcheze. Oamenii pot sa gindeasca mai mult decit de pe azi pe miine, mare surpriza ca am copil, masina sau gaina sau catel dar n-am unde sa le dau drumul.

#34
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.148
  • Înscris: 23.02.2005
Nu ma, nu faci ture cu el in parc, venim noi asteia de suntem inregistrati pe forum si ti-l ducem cu randul! Te-ai gandit ca poate unul din aia de ii cataloghezi tu comunisti sufera cu inima si are nevoie de liniste? Tie ti-ar convni ca din cauza altui vecin sa nu ti se poata odihni copilul la pranz, explica-i unuia ca face galagie cat ai copilul la odihna  si el sa iti spuna ca un pic de galagie e normala, sa te vad atunci!

#35
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Este  o  lege  in care se prevede  obligativitatea  locului de joaca pe  cap de copil ,  este o lege  europeana nu mai stiu ce lege!

O sa ma uit maine si o sa  va zic

#36
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:27, said:

Si daca parcul e prea departe  , ce fac  stau mereu sa  fac  ture cu pustiul pana in parc?
Da, l-ai facut, ai grija de plod.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate