Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

vreau loc de joaca langa bloc

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai ar fi util daca ai stii si ne-ai da si un link. Nu poti (cel putin intr-un stat civilizat, nu e cazul in Romania) sa creezi disconfort vecinului si sa nu-ti pese si/sau sa scapi cu fata curata. In fond omul are dreptul la liniste, la confort.

#38
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:32, said:

Este  o  lege  in care se prevede  obligativitatea  locului de joaca pe  cap de copil ,  este o lege  europeana nu mai stiu ce lege!

O sa ma uit maine si o sa  va zic

o fi, numai sa nu fie la maxim 100km de bloc!
eu in locul celor 3 care sunt contra, as aduna noaptea toti rahatii de caini pe o raza de 300m de bloc si i-as arunca in locul vostru de joaca!
auzi cica, loc obligatoriu de joaca pe cap de copil! nu cumva faci confuzie cu mp de verdeata pe cap de locuitor?

Edited by sydneyaus2005, 01 November 2013 - 22:41.


#39
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:32, said:

Este  o  lege  in care se prevede  obligativitatea  locului de joaca pe  cap de copil ,  este o lege  europeana nu mai stiu ce lege!

O sa ma uit maine si o sa  va zic

Si zice in legea aia ca trebuiesc facute cu orice pret acolo unde vor parintii?

Mai sunt niste lucruri mult mai serioase garantate prin Constitutie, nu inseamna ca se si respecta. Altii prin lege obtinusera majorare de salariu si au primit scaderea lui!

#40
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 11.04.2006

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:32, said:

Este  o  lege  in care se prevede  obligativitatea  locului de joaca pe  cap de copil ,  este o lege  europeana nu mai stiu ce lege!

da? daca e lege, de ce mai e nevoie de acordul majoritatii locatarilor?

#41
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

View Postandreim77, on 01 noiembrie 2013 - 22:39, said:

[/size]
da? daca e lege, de ce mai e nevoie de acordul majoritatii locatarilor?

cred ca problema e ca e nevoie de acordul tuturor locatarilor nu doar de majoritate! altfel nu mai intreba

Edited by sydneyaus2005, 01 November 2013 - 22:43.


#42
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Lege pe naiba, chiar as vrea sa vad legea aia care cere loc de joaca care sa inceapa de la geamul vecinului de la parter.

#43
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Nu se  prevede sa fie  la parter  ,  se prevede loc  de joaca pentru copil   nu zice unde , am impresia ca este in acelasi loc unde este  si  obligativitatea   spatiului verde pe cam de om, insa voi  ar trebui sa stiti asta din moment  ce suntem la   sectiunea drept :))

Nu  avem nevoie de toate semnaturile  chiar cei de la primarie  ne-au zis ca  se  pune in aplicarea hotararea  majoritatii locatarilor

#44
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 11.04.2006
repet, daca se prevede OBLIGATIVITATEA, de ce strangeti semnaturi? de ce e nevoie de acord?

#45
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Pentru ca  asa cum ati   zis si voi chiar daca unele chestii   sunt obligatorii nu inseamna ca se si fac.Se fac in ordinea prioritatilor. Iar presupun ca primaria  poate  zice   la un control   domne  de ce  a alocat  fonduri aici   pentru loc de joaca   ce motivatie a  avut? Da domne stai asa am avut   ca motivatie   numarul mare de copii    din zona  respectiva dovedit prin cererea  unui numar   foarte mare( majoritar) de locatari din zona, si bucuria  celor  mici  a fost prioritara   de exemplu  amenajarii unei parcari :) ?

#46
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 22:32, said:

este o lege  europeana nu mai stiu ce lege!
si ce legatura are cu romanica? Posted Image

#47
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Revoltman, cu mentalitatea ta, mirosi a puscariabil.

#48
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Nu un este asa , uite in alte  zone mai civilizate de exemplu in  cartierul Berceni  exista foarte  multe locuri de joaca pentru  copii. Imi  e rusine cu un   cartier ca al meu unde nu exista asa ceva momentan

#49
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Vezi ca esti mai comunism decat pe aia de ii declari tu! In comunism primeaza colectivul si nu individul, cica in democratie se tine seama de nevoile fiecaruia si primeaza drepturile fiecaruia. De aia pe la altii santiere navale au investit in mijloace antipoluare fonica aproape cat in echipante si au orare de munca clar stabilite!
La parintii mei in cartier nu se respecte nici macar sensul unic impus ptr fluidizare, sunt ferm convins ca o sa se respecte la fel de mult si un orar de joaca. Adica daca parintele are liber de la ora 15 doar nu o sta dupa pensionarul ala comunist sa se odihneasca!





#50
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postopop, on 01 noiembrie 2013 - 21:17, said:

De ce nu plantati voi copaci ?
Nu ii da idei, ca o sa puna ca taranii pomi fructiferi sa umple trotuarul de borhot!

View PostMaterium, on 01 noiembrie 2013 - 22:14, said:

2 bidoane de 20 de Litri de ulei ars, 2 Litri de bere si 50 de lei la doi mogaldani au rezolvat un asmenea loc de joaca! Si aici cica majoritatea era de acord, evident niciunul din majoritatea aia nelocuind la parter. Sotia mea face destule ture de cate 24 de ore in spital uneori ajungand dupa garda pe la 12-14 avand si scoala iar ceilati imi explicau ca asa a hotarat majortatea si mai imi cereau si bani ptr amenajare! Cand am venit din ultimul voiaj am observat si o bara de batut covoarele la nici doi metri de gemul de la bucatarie, acum trebuie sa o rezolv si pe asta!
Cu flexul, cu flexul am taiat eu in 3 o asemenea bara, si tiganii au facut restul!

View Postrevoltman, on 01 noiembrie 2013 - 21:59, said:

Este adevarat  ceea ce spui ,dar  nu cred ca va fi  cazul sa se razgandeasca  intrucat noi ( adica majoritatea)   din bloc  avem aproape  toti copii , suntem tineri ,  vrem sa nu fim nevoiti  sa ne ducem la mama  naiba cu cei  mici  departe si sa ii putem urmari pe geam   carevasazica sa speram ca  dupa  amenajare  cei   3 comunisti   daca  reclama  sa  nu ii bage nimeni  in seama

O alta intrebare  exista  vreo norma  legala prin care se stipuleaza o distanta minima a  unui  loc de joaca sau a unei bancute fata de  bloc?Multumesc all
Exista niste norme de poluare fonice, ce ai zice sa fac eu un teren de tenis lipit de blocul tau, ca si ala tot loc de joaca e!

#51
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Nu asta ma asteptam sa aud de la voiPosted Image

#52
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
cumparati-le ipad-uri si scapati de ei

#53
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

View Postrevoltman, on 03 noiembrie 2013 - 17:33, said:

Nu asta ma asteptam sa aud de la voiPosted Image

Suntem niste răi .
Petre zice bine. Eventual si niste atv-uri pentru copii, sa faca brum brum pe aleile dintre blocuri

#54
revoltman

revoltman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 01.11.2013
Salut , din  fericire   a fost  doar o intrebare  pusa  dinadins de mine eu  nedorind   niciun loc de joaca . Am facut doar un sondaj in care  am facut o mica psihologie   inversa .In acelasi timp  am facut  si   o mica analiza  comparata a ceea se discuta  in alte  topice  cu tema  asemenatoare .Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate