Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Imagini meniu CAM CI+ RCS-RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#19
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,074
  • Înscris: 20.06.2009
...din 8 în 8 MHz...

#20
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010
Dacă nu se rezolvă, ai mai putea găsi sfaturi pe topicul dedicat televizoarelor Sony, aici: Receptie DVB-C Sony Bravia

#21
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
eu am pus tara germania la un tv samsung si vad ca receptioneaza tot
cu romania imi amintesc ca avea "lipsuri"

#22
nastaseliviu

nastaseliviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.10.2005
A mers perfect pe cautarea automata cu tara danemarca. Multumiri utilizatorului "123" care mi-a oferit rezolvarea pe privat (a avut si el aceeasi problema) si tuturor celorlalti pentru sfaturi ;)

#23
Rareshick

Rareshick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.11.2013
Buna! Am nevoie de ajutor! Am primit ieri DIGI SMART-ul si nu reusesc sa il instalez pe un PHILIPS SMART 3D model 40PFL8007K/12, an de productie 2013. Am vorbit si cu baiatul de la tehnic. Mi-a cerut codul CAM-ului si nu se intampla nimic. Cand dau "Cautare programe" le preia numai pe cele analogice. TV-ul are DVB-C, DVB-T, CI+. Astept un ajutor din partea voastra.

#24
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,020
  • Înscris: 12.01.2004
Citeste cu atentie manualul de utilizare al tv-ului, pentru a afla cum efectuezi scanarea pe digital.

#25
Rareshick

Rareshick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.11.2013
Si cum scanez canale digitale?

#26
Rareshick

Rareshick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.11.2013
Unde gasesc in meniul televizorului (PHILIPS 40PFL8007K/12) meniul CAM-ului? De asemenea, cand il las pe HBO HD apare mesajul "Program amestecat" si canalul este criptat. Nu se pastreaza ordinea programelor pe care o aveam pe decodorul HD. Se poate face ceva in acest sens? Multumesc pentru ajutor.

#27
xuletzu

xuletzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 11.10.2009
@ Reynold
Am observat ca folosesti la TV-ul LG si DVB-S, ai incercat sa decodezi semnalul RDS de pe satelit cu acelasi CAM? Functioneaza oare?
Mersi.

#28
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010
Reynold a "inchis taraba"... de fapt a fost dat afara din piata, daca intelegi ce vreau sa spun...Posted Image
Se pare insa ca a deschis alta (nu sunt sigur)... incearca la Aweinon. E posibil sa fi schimbat doar firma...

Edited by cristi0304, 08 November 2013 - 13:07.


#29
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,059
  • Înscris: 31.05.2010
Dupa ce am mai citit prin zona... pot spune cu siguranta: Reynold is back to business... the new stall is called: Aweinon Posted Image

Scuze de dublu post...

Edited by cristi0304, 08 November 2013 - 14:03.


#30
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005
buna,am si eu smart cam de la digi pe un tv lg 39 ln 575 s ,merge ok dar imi dispar programele ....adica ma uit pe acasa si imi apare de ex sport .ro iar acasa dispare...ma poate ajuta cineva ?

#31
keanustar

keanustar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 13.02.2006

View Postorwo, on 10 noiembrie 2013 - 20:59, said:

buna,am si eu smart cam de la digi pe un tv lg 39 ln 575 s ,merge ok dar imi dispar programele ....adica ma uit pe acasa si imi apare de ex sport .ro iar acasa dispare...ma poate ajuta cineva ?

Am patit si eu asa. Imi tot dispareau programele sau mi se reseta ordonarea lor dupa ce am pus CAM-ul pe un LA660s. Iti recomand sa faci o rescanare, sa exporti toate canalele pe un stick usb formatat in FAT32.
Daca nu stii cum se procedeaza, urmareste urmatorul link: http://hdsatelit.blogspot.ro/2013/11/meniu-hotel-lg-smart-editare-lista.html
Eu dupa ce le-am aranjat pe PC si apoi le-am urcat inapoi pe TV, n-am mai avut problemele astea.

#32
edison200310

edison200310

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.10.2007
Ce noroc are reynold, eu l-am comandat pe 04.11.2013 si azi la telefon inca imi spun ca "in scurt timp" voi fi anuntat. Sper sa-l am pana de Revelion...:)

#33
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,687
  • Înscris: 15.06.2004

View Postcristi0304, on 08 noiembrie 2013 - 14:00, said:

Dupa ce am mai citit prin zona... pot spune cu siguranta: Reynold is back to business... the new stall is called: Aweinon Posted Image

Sper sa nu, ptr ca primul cont nu e banat. Asta ar insemna clona si ar duce la banare.

#34
Petry48

Petry48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.11.2013

View PostRareshick, on 06 noiembrie 2013 - 20:17, said:

Buna! Am nevoie de ajutor! Am primit ieri DIGI SMART-ul si nu reusesc sa il instalez pe un PHILIPS SMART 3D model 40PFL8007K/12, an de productie 2013. Am vorbit si cu baiatul de la tehnic. Mi-a cerut codul CAM-ului si nu se intampla nimic. Cand dau "Cautare programe" le preia numai pe cele analogice. TV-ul are DVB-C, DVB-T, CI+. Astept un ajutor din partea voastra.

Salut! Inainte de scanare, la momentul cand iti cere tara, selecteaza finlanda si binenteles dvb/c. Sigur merge si eu am tot philips. Bafta!

Edited by Petry48, 04 December 2013 - 13:28.


#35
Petry48

Petry48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.11.2013

View PostPetry48, on 04 decembrie 2013 - 13:27, said:

Salut! Inainte de scanare, la momentul cand iti cere tara, selecteaza finlanda si binenteles dvb/c. Sigur merge si eu am tot philips. Bafta!
Scuze, am descoperit acum legat de scanare posturi digitale. Selectati germania, este indicat pentru cei cu tv philips, cartela se va initializa instant si cred ca sunt mai multe canale digitale si analog(127 digitale si 67 analog). Sper ca am fost de folos. Eu ma chinui de 2 zile sa fac tv-ul sa mearga. Bafta!

Edited by Petry48, 04 December 2013 - 14:32.


#36
Petry48

Petry48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.11.2013

View Postnastaseliviu, on 28 octombrie 2013 - 20:35, said:

Salut,

am si eu minunatul CAM CI+ de la RCS-RDS. Isi face treaba si deblocheaza toate posturile (am pachetul full).
In schimb, am alta problema (care apare indifferent daca in TV este introdus sau nu cardul).
Dupa ce dau scanare completa a posturilor, in jur de 20 de posturi lipsesc din lista. Mai exact, lista incepe de la 002 (sare peste 001 care este TVRHD), sare peste 030 (PROTVHD), sare chiar si peste TVR1 (care este gratuit). Cand spun sare, ma refer ca la navigarea cu butonul +/- de la telecomanda in lista televizorului posturile apar cu "nici un serviciu setat". Ce e si mai dubios este ca daca tastez din tastatura numerica oricare din posturile lipsa, acesta poate fi vizionat fara probleme.
Modelul televizorului este KDL-40EX600 are tot ce-i trebuie pt a putea reda posturile digitale HD (DVBC MPEG4, slot CI+, etc).
Nu are functii de ascundere a programelor, sau ceva similar.
Am resetat tv ul de zeci de ori (revenire la setarile din fabrica), am facut o gramada de scanari automate ale posturilor... nimic nu a ajutat. In trecut nu mi-a facut problema asta... gasea toate posturile chiar daca nu aveam CAM CI+ in TV. Intr-adevar nu le puteam viziona pentru ca erau coda o parte din ele, dar totusi le gasea si apareau in lista.

I-am apelat pe cei de la Sony si mi-au spus ca furnizorul meu si-ar fi schimbat modul de transmisie si ca sa le propun sa includa tabela NIT in semnalul transmis. Azi mi-au spus cei de la RDS ca ei transmit tabela NIT si ca nu e de la ei... Posted Image
Ii voi contacta maine din nou pe cei de la sony, sa vad ce zic.

Voi intampinati problema asta?

Imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie. M-am gandit ca implementarea CAM urilor a adus dupa sine si schimbari in semnalul transmis de RCS...

Salut! Atunci cand ii dai scanare posturi sau instalare posturi, alege ca tara germania, e posibil sa rezolvi problema, incearca, nu te costa nimic. Eu asa am rezolvat o alta problema legata de decodarea posturilor prin digi smart cam. Bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate