Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tencuiala exterioara casa caramid...

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...
 Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri
 Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...
 Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...
 

MISA & Bivolaru - pro si contra

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
28765 replies to this topic

#24139
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Stii, intotdeauna mi-a placut sa fiu de cealalta parte a baricadei, sa merg impotriva curentului. Si n-am pierdut din vedere faptul ca o parere gresita, considerata buna de catre o mie de oameni, ramane o parere gresita.

#24140
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostEminovici, on Oct 26 2007, 13:25, said:

Stii, intotdeauna mi-a placut sa fiu de cealalta parte a baricadei, sa merg impotriva curentului. Si n-am pierdut din vedere faptul ca o parere gresita, considerata buna de catre o mie de oameni, ramane o parere gresita.


Pai daca iti zic doi ca esti beat, de obicei te duci sa te culci.

In fine, daca tu vrei sa fii gica contra, e alegerea ta.Cine se poate pune in calea fericirii tale? B)

#24141
opo

opo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,591
  • Înscris: 24.08.2006
@Eminovici.
Ti-am explicat ca  e dreptul tau sa iei ce parte vrei, dar daca vrei cu adevarat dialog trebuie sa citesti ce au scris interlocutorii. In rest tu stii foarte bine in sinea ta cum stau lucrurile, iar pe al de sus nu-l minte nici Bush nici Bivolaru, nici Papa de la Roma ;)

Edited by dildo, 26 October 2007 - 14:14.


#24142
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postdildo, on Oct 26 2007, 15:11, said:

@Eminovici.
Ti-am explicat ca  e dreptul tau sa iei ce parte vrei, dar daca vrei cu adevarat dialog trebuie sa citesti ce au scris interlocutorii. In rest tu stii foarte bine in sinea ta cum stau lucrurile, iar pe al de sus nu-l minte nici Bush nici Bivolaru, nici Papa de la Roma ;)
N-am avut timp sa caut in sute de pagini ca sa vad daca s-a mai vorbit sau nu despre articolul acela. Oricum, pareri noi nu strica...

#24143
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View PostEminovici, on Oct 26 2007, 17:22, said:

N-am avut timp sa caut in sute de pagini ca sa vad daca s-a mai vorbit sau nu despre articolul acela. Oricum, pareri noi nu strica...

"N-am avut timp" nu este o scuza pentru a te face de cacao. Continua, insa, esti haios.

Pentru cultura ta generala, discutia nu era cu prea multe pagini in urma.

Cred ca o sa deschid o agentie de pariuri...

#24144
icsoc

icsoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 756
  • Înscris: 16.10.2006

View PostEminovici, on Oct 24 2007, 22:58, said:

Viata asta e un vis; sa fii realist inseamna sa dormi. Unde-am spus ca e rau? Nici bine nu spun ca e. Pur si simplu asa este...
Viata e vis pentru cel care e constient de acest lucru ... o fi cineva?
se lauda cineva cu asta?
sau viseaza ca viata e vis?

Iti dau un sfat, prietene, sa nu crezi prea tare chestia asta cum ca viata e un vis cand treci strada macar... la tine acasa, unde-i cald si bine, poate ... desi era unul care zicea ca daca ai inceput sa te crezi iluminat :angel:   sa te duci la cei din familia ta, oameni obisnuiti ce te stiu de-o viata ... iar daca ai vreo oaie negra :band:  in copacul genealogic iti vei schimba convingerea - vei zice ca viata e un cosmar! :cursing:

Iar referitor la tabare ... pro sau contra ... mie personal nu-mi pasa de ele ... si eu sunt "neutru"!
Insa atitudinea duplicitara, ascunderea dupa masti ce nu ni se potrivesc dauneaza dialogului ...
Eu  :rolleyes:  mi-am imaginat ca pot vorbi celui de dincolo de masca ... !

Edited by icsoc, 26 October 2007 - 23:12.


#24145
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005
Nu port nicio masca; am dubla personalitate. :)
Si eu am crezut ca discutia imi poate fi de folos... dar cat de naiv tre' sa fi fost.

"Even though apparently awake, one is still asleep if one sees multiplicity. Wake up from the dream of ignorance and see the one Self. The Self alone is real." Bhagavata Purana

#24146
akkad

akkad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.10.2006
Mos Craciun vine si la cei de religii indiene ?

#24147
Cafea_albastra

Cafea_albastra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 08.02.2007
La cat de multa reclama se face acelui imputit site misan, yogaesorahat, eu v-as bana 2007 ani.

#24148
achiper2002

achiper2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 25.10.2006
Nu e tradus,dar e realizat cu camera ascunsa. Din imagini se vede clar ca nu e intrunirea unei societati de caritate ci e un ritual specific sectelor.Asteptam si de la lojele romanesti 'scapari' (pentru cei care nu si-au trezit inca ajna chakra-'al treilea ochi').Intrunire a sectantilor masoni

#24149
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,786
  • Înscris: 07.02.2003

View Postachiper2002, on Oct 27 2007, 20:30, said:

Nu e tradus,dar e realizat cu camera ascunsa. Din imagini se vede clar ca nu e intrunirea unei societati de caritate ci e un ritual specific sectelor.
Presupuneri menite sa creeze confuzie, e o intrunire obisnuita :) Lojele canadiene au creat documentare de la intrunirile lor, le poti vedea pe discovery sau ng.

Edited by andreic, 27 October 2007 - 19:36.


#24150
achiper2002

achiper2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 25.10.2006

View Postandreic, on Oct 27 2007, 20:32, said:

Presupuneri menite sa creeze confuzie, e o intrunire obisnuita :) Lojele canadiene au creat documentare de la intrunirile lor, le poti vedea pe discovery sau ng.
Nu am vazut documentarele de la lojele canadiene. Am vazut acel documentar (pe tvr 2 parca) 'inside the brotherhood' si cateva flmulete ca acesta pe youtube. Atmosfera,costumatiile,sabiile,juramintele( care daca ar fi ofiteri din armata sau S.R.I. ,racolati, s-ar bate cap in cap cu juramintele de loialitate fata de patria mama-nu mai vorbesc de magistrati care jura sa eludeze legea cat ii permite sistemul, cand un co-sectant mason este inculpat) ma fac sa inclin a crede ca avem de a face cu o secta in acelasi timp ordinara( cu ritualuri de mind control si razbunari in caz de desecretizare) si extraordinara prin avutie,influenta si amploare. Ca sant filmulete care se vor a fi vazute sau care se incearca a fi ocultate nu are importanta-ele reveleaza ca avem de a face cu un comportament sectar masiv.

Edited by achiper2002, 27 October 2007 - 20:02.


#24151
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,786
  • Înscris: 07.02.2003
Poate parea asa numai ca pana si monarhia are reguli asemanatoare, sabii, secrete, juraminte, ceremonii, tras cu tunul. Nu trebuie sa fim paranoici, dintr-o organizatie cu radacini medievale nu are cum sa lipseasca tocmai sabia. Razbunarea e arma prostului deci putin probabil sa o foloseasca masonii :P

Edited by andreic, 27 October 2007 - 20:09.


#24152
achiper2002

achiper2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 25.10.2006

View Postandreic, on Oct 27 2007, 21:05, said:

Poate parea asa numai ca pana si monarhia are reguli asemanatoare, sabii, secrete, juraminte, ceremonii, tras cu tunul. Nu trebuie sa fim paranoici, dintr-o organizatie cu radacini medievale nu are cum sa lipseasca tocmai sabia. Razbunarea e arma prostului deci putin probabil sa o foloseasca masonii :P
Chiar in documentarul 'Inside the brotherhood' de care vorbem mai inainte era prezentat un caz al unui om de afaceri englez care a dat un anunt ,intr-o revista, ca organizeaza croaziere pe yahturi pentru francmasoni. Dupa ce a facuta aceasta-pentru ca practic i-a expus pe cei care mergeu regulat pe yahturile lui-a fost dat afara din loja si apoi omul respectiv(care avea mai multe afaceri) a dat faliment cu toate afacerile sale intr-un timp foarte scurt. Deci iata ca francmasonii se razbuna-cel putin din acel documentar se vede ca razbunarea este una din armele acestei organizatii. ;)

Edited by achiper2002, 27 October 2007 - 20:24.


#24153
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,786
  • Înscris: 07.02.2003

View Postachiper2002, on Oct 27 2007, 21:23, said:

Dupa ce a facuta aceasta-pentru ca practic i-a expus pe cei care mergeu regulat pe yahturile lui-a fost dat afara din loja si apoi omul respectiva(care avea mai multe afaceri) a dat faliment cu toate afacerile sale intr-un timp foarte scurt. Deci iata ca francmasonii se razbuna-cel putin din acel documentar se vede ca razbunarea este una din armele acestei organizatii. ;)
Asta e normal, nu e razbunare e excludere din lipsa de loialitate, una din caracteristicile unei loje si in mod normal a oricarui om serios. In rest e jobul lui daca nu a stiut sa-si tina afacerile si prietenii aproape. Orice patron da faliment cand nu e competent.
Si dintr-o firma esti dat afara daca nu esti loial si vinzi informatii concurentei, si probabil falimentezi :P

Edited by andreic, 27 October 2007 - 20:26.


#24154
achiper2002

achiper2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 25.10.2006

View Postandreic, on Oct 27 2007, 21:24, said:

Asta e normal, nu e razbunare e excludere din lipsa de loialitate, una din caracteristicile unei loje si in mod normal a oricarui om serios. In rest e jobul lui daca nu a stiut sa-si tina afacerile si prietenii aproape. Orice patron da faliment cand nu e competent.
Si dintr-o firma esti dat afara daca nu esti loial si vinzi informatii concurentei, si probabil falimentezi :P
Personal simt ca e o razbunare-oamenii respectivi au parghiile necesare pentru a distruge din punct de vedere social un individ care a fost saltat tot de ei.
'Democratia' are anumite valente bizare-un '1984' al lui Orwell mascat pentru prostime.Si nu e doar concluzia mea.Am discutat cu anumiti oameni destul de educati din Germania,Islanda,Polonia -lucrand intr-un mediu mixt ca natii. Ceva e putred de putred. Yoga e pentru mine ceva salutar si complet diferit de aceasta putreziciune -putreziciune care e miezul unei societati formate din oameni decazuti spiritual(marea majoritate).Iar cand spun decazuti nu ii acuz ca nu pot sa mearga pe apa sau sa leviteze,ci ca nu pot sa fie plini de iubire,armonie,inteligenta si sa sesizeze ca sant in 'deep s__t' de fapt...

Edited by achiper2002, 27 October 2007 - 20:37.


#24155
Thot31

Thot31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 11.09.2006

View Postachiper2002, on Oct 27 2007, 20:49, said:

Nu am vazut documentarele de la lojele canadiene. Am vazut acel documentar (pe tvr 2 parca) 'inside the brotherhood' si cateva flmulete ca acesta pe youtube. Atmosfera,costumatiile,sabiile,juramintele( care daca ar fi ofiteri din armata sau S.R.I. ,racolati, s-ar bate cap in cap cu juramintele de loialitate fata de patria mama-nu mai vorbesc de magistrati care jura sa eludeze legea cat ii permite sistemul, cand un co-sectant mason este inculpat) ma fac sa inclin a crede ca avem de a face cu o secta in acelasi timp ordinara( cu ritualuri de mind control si razbunari in caz de desecretizare) si extraordinara prin avutie,influenta si amploare. Ca sant filmulete care se vor a fi vazute sau care se incearca a fi ocultate nu are importanta-ele reveleaza ca avem de a face cu un comportament sectar masiv.

@achiper2002, am o intrebare: pe tine, ca individ (nu ca si cursant MISA), cu ce te afecteaza masoneria?

#24156
achiper2002

achiper2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 25.10.2006

View PostThot31, on Oct 28 2007, 00:01, said:

@achiper2002, am o intrebare: pe tine, ca individ (nu ca si cursant MISA), cu ce te afecteaza masoneria?
Petre Roman spunea in legatura cu dosarul 'Bancorex' ca exista un vagon cu documente,deci este imposibil de gestionat frauda. In ceea ce priveste masoneria cred ca trebuie studiate 100 000 de trenuri cu documente,unde mai pui ca unele chestii raman strict verbale-nu apar in nici un document anumite decizii importante. Pentru a da un raspuns pertinent am nevoie de 7 ani. Ca sa ajung la capacitatea de a accesa dosarele Akashice- acestea nu pot fi nici sterse nici ascunse. Prezentul conteaza insa. Arsenie Boca spunea:'In bataliile terestre se bat soldatii pentru imparat,in cele subtile se bate Imparatul pentru soldati. Doamne Isuse Hristoase Miluieste-ne si izbaveste-ne de cel rau si viclean!BRAINWASH

Edited by achiper2002, 27 October 2007 - 23:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate