Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

M-a muscat un caine...

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
conform medicilor am lasat sa sangereze cat mai mult (turbarea e o chestie anaeroba, asa ca sangerand mult evit, sper!). in acest moment deja arata mult mai bine (ca am gene puternice, deh Posted Image si sistem imunitar ok). ideea e ca eu voi fi probabil ok, da' mai exista si borelioza, etc...pricep unii ca totusi cainii fara stapan (aka neingrijiti, nedeparazitati-ca exemplu: eu deparazitez si curtea cainelui pt.purici si capuse!)-sunt totusi pericol pt.oameni?

LE: a avea grija de un caine nu inseamna doar sa ii dai mancare! eu ma gandesc ca totusi veterinarii de la tara e bine ca isi fac treaba (sper!), dar un caine nu are nevoie doar de un vaccin o data pe an (eu stiu cat cheltui anual doar pe deparazitare externa si interna pt.caine si pisica!)

eu vreau sa atrag atentia ca un caine nu cere doar mancare!

Edited by anknic, 11 September 2013 - 23:13.


#74
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,072
  • Înscris: 02.03.2003
Daca nu faci plangere faci rau.
Ai pus lumea pe jar aici, plus ca oamenii iresponsabili nu vor primi nici o lectie.
Mergi, fa o plangere si asteapta sa primeasca proprietatii amenda.
Poti sa ii dai si in judecata pentru a cere despagubiri. Piciorul de femeie trebuie sa fie frumos, nu mestecat de caini.

Din cauza celor lasi isi fac de cap nebunii care se cred "iubitori" de caini.
Fa un gest altruist si du-te sa depui plangere.

#75
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
ideea e ca deja politia, primaria, prefectura, directia sanitar-veterinara, directia sanitara :) etc stiu despre ce mi s-a intamplat...oamenii aia clar nu vor mai lasa potaia libera pe strada ever! daca ma mai burzuluiesc un pic il omoara cu mana lor :)

treaba e ca ala sigur nu se va mai da la un caine de pe strada in viata lui (cred ca i-au ajuns in jur de 10min.in gura lui Toby), dar ce facem cu restul potailor? eu vreau sa inteleaga si "iubitorii" ce implica responabilitatea de a avea un caine!

eu stau la tara si in oras. in oras (har Domnului!) au inceput sa stranga haitele agresive, da' la tara potaile zburda libere pe strada!

#76
KR_MAN

KR_MAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 04.03.2013
depune plangere la politie!
pe nevasta-mea a "muscat-o" un pui de bichon in centrul vechi (am ras de m-am prapadit!) si l-a reclamat de stapan.
a venit instiintarea cu ancheta politiei (nume prorpietar, adresa etc.). cu smecheria asta putea s-o dea in judecata pe stapana (ala doar ii plimba cainii).

ma gandesc ca daca te-a muscat un javra de 10 kg, problema este mult mai grava...

da-le-n barba!

si inca o chestie (ca tot am avut un incident in sibiu): daca cineva greseste si incearca sa "dreaga busuiocu' " , faci tot posibiluli sa-l ierti. dar cand ala este vinovat si tot el sare cu scandalu', merita sa i-o tragi bine de tot!

#77
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
idee e ca ieri dimineata au crezut ca Toby a sarit la cainele lor, intre timp le-au spus martorii de la magazin ca javra lor m-a muscat si dupa aia l-a apucat Toby si au si vazut ca javra lor nu are nimic. aseara erau super spasiti, ca daca sareau cu gura si aseara ma infiintam la politie imediat...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate