Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Nokia Asha 210

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1
Alin-DD

Alin-DD

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2013
Am achizitionat un Nokia Asha 210 ca si telefon secundar si uitandu-ma prin meniuri am observat ca in sub-meniul "Jurnal" lipseste "Durata apel vocal" (ultima durata,apeluri receptionate,apeluri efectuate,durata totala apeluri...asa arata sub-meniul in modelul Nokia Asha 302).
Pentru detinatorii acestui model,la voi apare acest sub-meniu?
Telefonul meu este codat Orange si stiu ca acestia au obiceiul sa mai modifice software-ul initial al telefonului.

#2
andu2012

andu2012

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,253
  • Înscris: 18.09.2012
Pai ai vb pana acum la el? Apare si sub-meniul ala. dar cand vb primele minute. Altfel ce durata sa iti arate?

#3
Alin-DD

Alin-DD

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2013
Normal ca am vorbit la el,insa la mine nu apare respectivul sub-meniu.
In mod normal ar trebui sa fie : Contacte->Jurnal->Durata apel voce si aici ar trebui sa apara contoarele cu timpul ultimei convorbiri avute,contor apeluri receptionate,contor apeluri efectuate respectiv contor durata totala a apelurilor.

#4
Alin-DD

Alin-DD

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2013
Mi-au confirmat cei de la Nokia ca acest model de telefon nu vine cu respectivele contoare...singurul contor disponibil pe acest telefon este contorul de date (trafic / timp online).

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Alin-DD, on 19 august 2013 - 18:58, said:

Am achizitionat un Nokia Asha 210 ca si telefon secundar si uitandu-ma prin meniuri am observat ca in sub-meniul "Jurnal" lipseste "Durata apel vocal" (ultima durata,apeluri receptionate,apeluri efectuate,durata totala apeluri...asa arata sub-meniul in modelul Nokia Asha 302).
Pentru detinatorii acestui model,la voi apare acest sub-meniu?
Telefonul meu este codat Orange si stiu ca acestia au obiceiul sa mai modifice software-ul initial al telefonului.


Achizitionat codat Orange si ARE contor.

Rog userii care pot sa ma indrume pe ceva site de decodare online, preferabil gratuit pentru acest model.
Multumesc anticipat!

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Nu faci nimic free si in niciun caz online. Mergi la un service, dar nu stiu daca o sa-ti placa ce o sa auzi.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 YOUR_GOD, on 10 septembrie 2013 - 20:38, said:

Nu faci nimic free si in niciun caz online. Mergi la un service, dar nu stiu daca o sa-ti placa ce o sa auzi.ubas
Daca e tot 70 lei cat la Nokia 2730...atunci ma las pagubas.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
Cam asta voiam sa sugerez.

#9
Lavinia112

Lavinia112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2013
Hey,stie cineva cum pot decoda un nokia E5 sau un nokia 113? Ambele telefoane sunt codate in reteaua Orange.

#10
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011
Salut,

Mai multe detalii despre decodarea telefonului gasesti aici.

Cu prietenie,
Orange Helper

#11
cain2k

cain2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 990
  • Înscris: 29.06.2008
Salut,

Poate să-mi recomande cineva o aplicație care să înlocuiască Yahoo Messanger ? Bineînțeles, pentru Nokia Asha 210 ...

Mulțumesc !

#12
Cosmin1981

Cosmin1981

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 25.05.2013
sal

am un Nokia Asha 210 Dual SIM

e cel de aici din LINK

am cablu de date  pt USB si card microSD  de 16 GB

cum fac, pas cu pas ca pt idioti, sa incarc un mp3, sa il folosesc ca ringtone ?!?

ms mult

#13
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Prin Bluetooth e cel mai simplu.

#14
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006
Copiezi melodia pe card.
Navighezi pe card cu filemanagerul telefonului. Alegi melodia >> set as ringtone.

Nu am verificat... dar asta ar fi procedura standard.

Edited by radurus, 17 July 2014 - 07:45.


#15
julien1967

julien1967

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.10.2009
Am si eu o problema cu acelasi tip de telefon.De ceva timp,de cate ori vreau sa deschid aplicatia Facebook,ecranul devine negru complet.

#16
cristinelbox

cristinelbox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.10.2013
salutare
am un telefon nokia asha 210 dual-sim iar problema lui este ca nu se deschide aplicatia facebook prin conexiunea de date a cartelei, in conditiile in care pot deschide cu browserul telefonului orice pagina de internetnet fapt ce confirma ca internetul prin sim-ul telefonului functioneaza
mentionez ca aplicatia facebook se deschide doar daca ma conectez wi-fi
telefonul la-am cumparat din reteaua de magazine internity si aceasta aplicatie nu a funtionat decand la-am cumparat,
la-am trimis la garantie de doua ori ....cei de la garantie la-au resoftat verificat si ca totul este ok aplicatia functioneaza dar cand la-am ridicat am constatat exact invers
cand incerc sa deschid aplicatia prin datele mobile dupa aproximativ 5 min apare o eroare descrisa in continuare - (Probleme de conexiune? Se pare ca te-ai conectat cu succes in trecut. Este posibil sa existe o problema temporara cu serviciul nostru sau sa se fi modificat setarile tale. te rugam sa incerci din nou dupa cateva momente, iar daca problema persista, verifica setarile telefonului pentru configurarea punctului de acces si setarile java) :)

#17
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006
Pe site-ul nokia,la specificatii scrie ca telefonul are egalizator audio. Stie cineva pe unde este,ca eu l-am tot cautat fara succes? Versiunea firmware este V06.09, 210.2 nokia 210 dual sim.

Edited by seniordady, 14 August 2014 - 12:11.


#18
seniordady

seniordady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 23.11.2006

 seniordady, on 14 august 2014 - 12:10, said:

Pe site-ul nokia,la specificatii scrie ca telefonul are egalizator audio. Stie cineva pe unde este,ca eu l-am tot cautat fara succes? Versiunea firmware este V06.09, 210.2 nokia 210 dual sim.

Stie cineva ce setari trebuiesc facute pentru a se putea viziona youtube prin wifi? Interesant este ca pe 2G (vodafone) merge streaming-ul,dar la o calitate foarte slaba. Pe wifi nu ma lasa decat sa descarc fisierul video,dar la fel de calitativ ca si pe 2G. Probabil este vorba de ceva setari de streaming pe wifi,dar habar n-am care sunt alea.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate