Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?

Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri
 Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...

Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...
 Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 

Dece sunt evreii mai "desghetati" ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#127
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postsalomee, on 18 august 2013 - 14:18, said:


Seamana, dar...nu prea rasare...


Banuiesc ca esti numai naiva....
nu vreau sa ma gandesc la mai mult

View PostEdgaroropsitul, on 18 august 2013 - 14:37, said:

Numai sa intelegi ca in convorbirile de pace intre israelieni si palestinieni a fost deja inteles ca nimeni nu va emigra la Israel. Vor primii despagubiri cum vor primii si evreii care au emigrat din statele arabe la Israel.

stai linistit....!

intai vine buzduganul....apoi vine si zmeul

Convorbirile impuse de americani de data asta vor fi foarte dureroase.
Ca orice boala netratata la timp

#128
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postnazdaq, on 18 august 2013 - 11:44, said:

la fel de multi ca evreii ce au fost izgoniti din satele natale de pe pamant acum clamat musulman. si care...guess what? nu au dreptul sa se intoarca la "demeure maternelle".

Arab Leader: No Jew in Future Palestinian State: http://international....com/id305.html

sa inteleg ca-l condamni si pe abbas? hehe...

Nazdak are dreptate: Ce parere are domnul Billy daca 450 000 de evrei romani se intorc la Romania numai sa ceara inapoi casele si averile lor pradate de regim sau/si  romanii  mai mult sau mai putini "bronzati". ?

#129
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 14:17, said:

usurel...usurel...sti ce spun  si stii ca e adevarat...vrei citate?
abbu vreau sinceritate nu citate
adica ceva ce nu-mi poti oferi
te cunosc ca bagatoare de strambe, asa te-ai introdus peste tot, so...ce imi esti tu, ce mi-e nasrallah aceasi chestie umana.
stai linistita nu va vreau capul niciunia dintre voi.
purtati-va povara sufletului vostru in lumea asta care-i minunata pentru cei care stiu sa distinga prostia si rautatea.

Edited by ThinkAbout, 18 August 2013 - 14:59.


#130
salomee

salomee

    Au incercat sa ne ingroape dar nu au stiut ca suntem seminte...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 25.01.2013

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 14:33, said:

1. si ce rezonanta are pentri acei parlamentari imnul tarii care pomeneste numai evreii si pentru a carui schimbare sprea a imbraca toate religiile si minoritatile inca nu s-a reusit ???

Atât timp cât în inimă, înăuntru,

Un suflet de evreu încă tânjește,
Și înainte spre răsărit,


O privire încă veghează spre Sion-

Speranța noastră nu a s-a pierdut încă,
Speranța de două mii de ani,
De a fi popor liber în țara noastră,


"Țara Sionului și a Ierusalimului


este imnul unei tariaTUTUROR locuitorilor ei, sau a unei tari DOAR  a evreilor ???

1. La fel ca pt. acei parlamentari reprezentanti ai minoritatilor din Parlamentul Romaniei,
    imnul de mai jos :

Deșteaptă-te, române, din somnul cel de moarte,
În care te-adânciră barbarii de tirani!
Acum ori niciodată croiește-ți altă soarte,
La care să se-nchine și cruzii tăi dușmani!
Acum ori niciodată să dăm dovezi la lume
Că-n aste mâni mai curge un sânge de roman,
Și că-n a noastre piepturi păstrăm cu fală-un nume
Triumfător în lupte, un nume de Traian!
Priviți, mărețe umbre, Mihai, Ștefan, Corvine,
Româna națiune, ai voștri strănepoți,
Cu brațele armate, cu focul vostru-n vine,
„Viață-n libertate ori moarte!” strigă toți.
Preoți, cu cruce-n frunte! căci oastea e creștină,
Deviza-i libertate și scopul ei preasfânt.
Murim mai bine-n luptă, cu glorie deplină,
Decât să fim sclavi iarăși în vechiul nost' pământ!


Nu am auzit ca reprezentantii minoritatilor din Kneset sa fie
obligati sa cante imnul...

#131
Pisa4you

Pisa4you

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 03.09.2011
Billy, ai spirit de observatie. Intr-adevar depun eforturi sustinute sa ma cultiv:

[ http://farm4.static.flickr.com/3152/2833939388_e26f0f224f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu sint de acord cu tot ce scrie Edgar. Nu cred ca evreii sint mai destepti decit alte natii prin nastere. Mentalitatea specifica poporului evreu este cea care modeleaza comportamentul, prin educatie si exemplu personal.

Nu cred ca este de dorit a se compara mentalitatile unor popoare diferite.

Ii dau totusi dreptate cu lifturile. Ultima data cind am fost in Romania am locuit o vreme la o ruda la etajul 8. Coboram si urcam scarile de citeva ori pe zi, nu ma prindea nimeni nici moarta in lift. Idem pentru vizite la alte rude si cunostinte.

Cit priveste "capcana" de care pomenesti, mai usurel cu ideile comuniste. Sintem o democratie care respecta libertatea opiniei si liberatatea de exprimare. Nu ne place sa ni se spuna ce si cum sa gindim, si asta se vede cu ochiul liber atit in presa, cit si in tendinta de a organiza proteste de trei ori pe saptamina pentru te miri ce.

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 13:40, said:

Seamana grozav cu "Israel stat numai al evreilor...."
ai auzit de asa ceva ??


Sa ma anunti cind vor fi expulzati ungurii din Ardeal pe motiv de Romania stat al romanilor. Sau cind au de gind romanii sa infiinteze un stat binational, sau trinational, ca au si destui tigani...

View PostEdgaroropsitul, on 18 august 2013 - 13:45, said:

Vrei sa insinuiezi ca romanii sunt "bogati " in cultura sau educatie ?

Edgar, cind am venit in tara, am observat, cu destula stupoare, ca toate examenele se dau in toate limbile pamintului, in afara de romana. Toate formularele prin toate birourile erau de asemenea in toate limbile pamintului, in afara de romana. Am intrebat odata pe cineva de ce nu se dau examnene in romana. Stii ce mi-a raspuns? Pentru ca romanii sint destepti, sint foarte bine educati, stiu multe limbi straine, se descurca. E vorba, evident, de educatia primita in Romania.

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 14:02, said:

Daca ridicai ochii macar pana la nevlul celor din Romania vedeai ce e aia cultura, arhitectura, ce e ala ora european,,,,

Daca te multumeai numai cu asta, fara ad hominem, ti-as fi dat like.

Sint indragostita de arhitectura din Romania. Si asta nu de acum, nu prin comparatie cu Israel, ci de cind ma stiu.

#132
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostBilly, on 18 august 2013 - 13:37, said:

Caci mi-este extrem de greu de imaginat (resping aceasta idee cu toata puterea) si nu pot sa cred ca faceti cu totii parte din categoria domnului Edgar, al acelor evrei ce se considera a priori mai "desghetati" decat restul lumii, o lume la care eventual priviti cu aroganta si dispret. Caci sunteti, dvs cei carora ma adresez aici, caractere mult prea fine pentru a avea o abordare primitiva de genul ... suntem alesii lui Dumnezeu pe Pamant si deci stapanii in devenire ai intregii lumi iar noua ni se cuvine totul, inclusiv rezultatele muncii de sclavi a altora (a se vedea placerea aparenta cu care dl. Edgar se lauda cu numaratul de trei ori pe zi al banilor, in timp ce bangladesi, romani, thailandezi, si altii muncesc pentru dansul).
Nu cred ca isi inchipuie cineva ca nea Perpetuum este reprezentativ prin aroganta si dispret. Problema e ca nu este nevoie de prea multi indivizi de acest gen pentru a strica reputatia unei natii, de a alimenta antisemitismul.

#133
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostBilly, on 18 august 2013 - 13:37, said:

Dar (si este un mare dar acesta), din nefericire, ca in orice ideologie, religie, etc, in special cand aceasta cuprinde un grup relativ mic de oameni, trebuie sa va spun ca (vazut din afara, fara prejudecati si observand repetarea unor evidente lait-motive probabil uploadate in constiinta fiecaruia de catre sistemul cultural) sunteti mult prea prinsi in capcana educatiei ce, poate pe buna dreptate si in spirit conservator al natiei evreiesti, este constant propagata in mediul in care traiti, pentru a putea vedea totusi realitatea asa cum este. Iar daca o vedeti, e clar, n-as vrea sa fiu in locul vostru si sa traiesc o asemenea drama, zilnic.


D-le Billy, adevarul ce l-ai remarcat aici este foarte mare si este mai efectiv poate decat o eventuala bomba atomica detinuta de Israel

Evreii din Romania ajunsi in Israel, s-au adaptat minunat si repede.
Dar principalul handicap, a fost mentalitatea de cap plecat...."sa nu se zica..." ,sa nu se vada...." ,"sa fim ok " ,"sa ne vedem de treaba"
Rusii cand au venit ,au venit de pe pozitia..."mi se cuvine, caci va fac un bine ca m-am deranjat pana aici..."
Ei au venit de pe pozitia celui tare si imbatabil,asa cum au fost educati totdeauana.
romanii au venit de pe pozitia "capul plecat sabia nu-l taie"

rezultatul?
Desi pe numarul trei numeric la un moment dat, evreii romani sunt total stersi si inefectivi in viata politica, nu au reusit sa se impuna.Mai mult ,cativa care s-au ridicat "au uitat" sa vorbeasca romaneste.
La rusi a fost invers, desi pare obraznicie, firme numai in ruseste ziare rusesti nenumarate, limba rusa omniprezenta in institutii de stat si daca nu o stii risti sa pleci nerezolvat....

View PostEdgaroropsitul, on 18 august 2013 - 14:43, said:

Nazdak are dreptate: Ce parere are domnul Billy daca 450 000 de evrei romani se intorc la Romania numai sa ceara inapoi casele si averile lor pradate de regim sau/si  romanii  mai mult sau mai putini "bronzati". ?


Tare prost exemplu......
Hilar....


dar ascum va salut...vreau sa vad "Fericite 2" pen -ultimul episod in reluare.....

Edited by vio69a, 18 August 2013 - 15:12.


#134
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View PostPisa4you, on 18 august 2013 - 14:50, said:

Sa ma anunti cind vor fi expulzati ungurii din Ardeal pe motiv de Romania stat al romanilor.
Pisa, romanii nu au explulzat nici pe unguri, nici pe turci, nici pe rusi din Romania. Desi a avut destul de suferit din partea cestor natii. Oris untem mamaligi, ori mai pasnici, mai iertatori. Nu avem chef de razbunare pentru ce s-a intamplat acum cateva secole.

View PostPisa4you, on 18 august 2013 - 14:50, said:

Edgar, cind am venit in tara, am observat, cu destula stupoare, ca toate examenele se dau in toate limbile pamintului, in afara de romana. Toate formularele prin toate birourile erau de asemenea in toate limbile pamintului, in afara de romana. Am intrebat odata pe cineva de ce nu se dau examnene in romana. Stii ce mi-a raspuns? Pentru ca romanii sint destepti, sint foarte bine educati, stiu multe limbi straine, se descurca. E vorba, evident, de educatia primita in Romania.
Pisa, daca esti curioasa, intereseaza-te de educatia din Italia. Aia sunt 0 barat la limbi straine. Abia in ultima vreme s-a introdus studiul la scoala. Acum sa nu glumim, educatia in Israel nici nu se compara cu cea din Romania. Stii ca am un amic care intr-o vreme emigrase acolo. Romanii invata prea multa teorie, evreii pun accentul pe practica.

#135
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View PostThinkAbout, on 18 august 2013 - 14:46, said:

abbu vreau sinceritate nu citate
adica ceva ce nu-mi poti oferi
te cunosc ca bagatoare de strambe, asa te-ai introdus peste tot, so...ce imi esti tu, ce mi-e nasrallah aceasi chestie umana.
stai linistita nu va vreau capul niciunia dintre voi.
purtati-va povara sufletului vostru in lumea asta care-i minunata pentru cei care stiu sa distinga prostia si rautatea.

on topic ai ceva de zis ?

#136
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postlucifer76, on 18 august 2013 - 15:03, said:

Pisa, romanii nu au explulzat nici pe unguri, nici pe turci, nici pe rusi din Romania.
exact. i-au pastrat pe cei ce se aflau pe loc, in momentul unirii. dar n-au acordat dupa aceea rezidenta turcilor sau ungurilor ce nu se aflau acolo, din varii motive, de la contzed jihadic si pana la coalizare cu armata dusmana.
pretty similar cu israel, don't u think?

Edited by nazdaq, 18 August 2013 - 15:13.


#137
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View PostBilly, on 18 august 2013 - 13:37, said:

[/size]

Nazdaq, Pisa, ThinkAbout si multi altii, evrei ori otherwise cu afinitati marcante cu Israelul, dragii mei, pentru mine, va spun sincer cu mana pe inima, sunteti niste persoane deosebite, se vede clar ca sunteti spirite cultivate (o trasatura specifica evreilor, fara doar si poate), ca sunteti foarte bine informate cu evenimentele la zi din lumea larga, ca sunteti oameni normali, cu pasiuni normale si cu obiceiuri foarte compatibile cu restul lumii (vorba d-lui Edgar - goimii).

Dar (si este un mare dar acesta), din nefericire, ca in orice ideologie, religie, etc, in special cand aceasta cuprinde un grup relativ mic de oameni, trebuie sa va spun ca (vazut din afara, fara prejudecati si observand repetarea unor evidente lait-motive probabil uploadate in constiinta fiecaruia de catre sistemul cultural) sunteti mult prea prinsi in capcana educatiei ce, poate pe buna dreptate si in spirit conservator al natiei evreiesti, este constant propagata in mediul in care traiti, pentru a putea vedea totusi realitatea asa cum este. Iar daca o vedeti, e clar, n-as vrea sa fiu in locul vostru si sa traiesc o asemenea drama, zilnic.


Va multumesc pentru compatimire dar sa stiti ca nu avem nevoie de ea.Nu ca avem ceva contra dumneavoastra ci ca noi intelegem  ca  dumneata ne judecati  ca roman ,de la 2000 de km ,nu ca cineva care cunoaste si ntelegea sitatia noastra. Va asigur ca si eu,daca as fii fost roman poate as fii crezut ca dumneata.  Noi  am hotarat ca inca o data nu vom fii expulzati din tara noastra. Am facut si facem tot posibilul ca asta sa nu se mai intample. Sa fiti linistit. Din 1947 nsi pana azi, 66 de ani am iesit victoriosi din toate razboaiele.  Un fapt demn de tinut minte ca nu exista multe tari care  s-au luptat cu armate de zeci de ori mai puternice si inarmate odern si noi am iesit din fiecare razboi si mai caliti si mai puternici.   Dece asa nu impotrivim noi ca Iranul sa aiba arme atomice/nucleare ? Ca pentru prima data suntem intr-un adevarat pericol. Europa si lumea nu stiu si nu inteleg ca  s-ar putea sa fim in preajma unui razboi atomic care va afecta probabil sute de milioane de cetateni din apusul Europei pana dupa Japonia sau si mai mult.

Caci mi-este extrem de greu de imaginat (resping aceasta idee cu toata puterea) si nu pot sa cred ca faceti cu totii parte din categoria domnului Edgar, al acelor evrei ce se considera a priori mai "desghetati" decat restul lumii, o lume la care eventual priviti cu aroganta si dispret. Caci sunteti, dvs cei carora ma adresez aici, caractere mult prea fine pentru a avea o abordare primitiva de genul ... suntem alesii lui Dumnezeu pe Pamant si deci stapanii in devenire ai intregii lumi iar noua ni se cuvine totul, inclusiv rezultatele muncii de sclavi a altora (a se vedea placerea aparenta cu care dl. Edgar se lauda cu numaratul de trei ori pe zi al banilor, in timp ce bangladesi, romani, thailandezi, si altii muncesc pentru dansul).


Scuzati. Romanii nu am amintit. Nici bangaladesii.  Daca Edgar scrie cum scrie asta se datoreaza ca a fost educat de mic in Israel si nu in Romania. Vad ca nu prea inghititi umorul meu.Data vitoare o sa scriu despre colive.Din alea cu bomboane de toate culorile. In ntot cazul sa stiti ca am luat in consideratie ce ati scris si banii ii vom numara in vitor fara trei pauze.Incontinu. Amin

Si mai aflati va rog, in incheiere, ca in educatia mea, la care face oarece referire dl. Edgar ceva mai sus, un lucru este foarte dispretuit si-acela este aroganta si mai ales aroganta gaunoasa; asa ca oricare ar fi ea, ca este a unui extremist musulman care se considera ultimul "racnet" intr-ale spiritualitatii pe Terra si musai sa-si duca jihadul spiritual de convertire a lumii pana la capat, ca este a unui ateu care nu suporta "indobitocirea" crestinilor "pupatori de moaste", ca este un crestin bigot care nu vede alta credinta mai orto-doxa decat a lui ori ca este superioritatea de ales al lui Dumnezeu pe Pamant pe care fara sfiala o arunca un oarecare domn Edgar evreul in fata goimului de rand, aroganta este pacatul uman maximus.


Pentru acest pacat,desigur nu voi ajunge in rai si o sa continui discutia cu dumneata  in iad.  Apropo, In ebraica goi se traduce  "popor". Deoarece in Biblie poporul evreu se impaneaza cu titlurile care Dumnezeu ne-a dat,cand se zice goi  se intelege "popor care nu este evreu"   -Numai asta. Nici o ascunsa conotatie dar stiu ca nu o "sa cumparati" deoarece  voi credeti si in minciunile care se publica despre Talmudul evreiesc.



Edited by Edgaroropsitul, 18 August 2013 - 15:21.


#138
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postnazdaq, on 18 august 2013 - 15:13, said:

exact. i-au pastrat pe cei ce se aflau pe loc, in momentul unirii. dar n-au acordat dupa aceea rezidenta turcilor sau ungurilor ce nu se aflau acolo, din varii motive, de la contzed jihadic si pana la coalizare cu armata dusmana.
pretty similar cu israel, don't u think?
Pai tu ce, vroiai sa dea rezidenta TUTUROR turcilor sau ungurilor? Ai idee cati  turci, de ex, erau in 1877 in I Otoman? Doar nu se putea da rezidenta celor ce nu au locut niciodata in Romania, in masa. In nici o tara nu se face asta.

#139
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011
Am de spus plecand de la stramba ta, adica rusii conduc, hai sa dezbinam.

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 14:59, said:

Desi pa numarul trei numerica, evreii romani sunt total stersi si inefectivi in viata politica, nu au reusit sa se impuna.Mai mult cativa care s-au impus "au uitat" sa vorbeasca romaneste.
La resi a fost invers, desi pare obraznicie, firme numai in ruseste ziare rusesti nenumarate, limba rusa omniprezenta in institutii de stat si daca nu o sti risti sa pleci nerezolvat....
Toamna trecuta am fost invitata la un bar mitzvah evident in liban[evreul de pe arie israelian a primit si poze]
Au venit evrei din toate colturile lumii, in special din canada dar si din israel[dubla cetatenie]
A fost foarte frumos, crestini si evrei deopotriva depanand niste amintiri al vremurilor apuse dar mai ales distruse de bagatorii de strambe.
Si nu am vazut una bucata de evreu sa se planga, desi era in statul unde hezbollah le dorea capetele[daca stiau].
Ceea ce ma determina sa spun ca daca unii s-ar opri sa vada raul in tot si mai ales cu de la sine putere sa aplice ei solutii exterminatoare lumea ar fi mai frumoasa.
Eu ca libaneza, zilnic ascult cum trebuie sa-i urasc pe evrei.
Si altii sunt supusi acestui bombardament mediatic insa am ajuns sa ma simt aproape mandra ca unii compatrioti de-ai mei fac tocmai opusul si sa-i multumesc efectiv lui Dumnezeu ca oamenii au taria de a ramane buni in cele mai ciudate situatii
Iar asta este regula nicidecum exceptia
Exceptia o formeaza cei care incep prin a critica si termina prin a extermina
Orice rau pleaca de la o idee care nu pluteste singura ci emana din mintea unui om.

Edited by ThinkAbout, 18 August 2013 - 15:20.


#140
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View PostBilly, on 18 august 2013 - 13:37, said:

[/size]
Nazdaq, Pisa, ThinkAbout si multi altii, evrei ori otherwise cu afinitati marcante cu Israelul, dragii mei, pentru mine,

billy cel metaforel si paragrafele de aur, rostite cu voce joasa si paternala.
daca tonul nu ti s-ar ascuti iar mesajele nu ti-ar deveni scurte, taioase si propagandist-retorice cand discuti problema israelului probabil ca as fi citit si restul.
asa, pot aprecia doar lejeritatea in care schimbi sopranu pe bariton. fara rezultate convingatoare in niciun registru.

stiu, am fluierat in biserica. merg singura la colt, pe coji de nuci. :P

#141
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 15:08, said:

on topic ai ceva de zis ?
militarea pentru sinceritate si adevar este on topic forever, nu se demodeaza Posted Image

Edited by ThinkAbout, 18 August 2013 - 15:23.


#142
nazdaq

nazdaq

    Feralia Genitalia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,089
  • Înscris: 24.11.2012

View Postlucifer76, on 18 august 2013 - 15:18, said:

Pai tu ce, vroiai sa dea rezidenta TUTUROR turcilor sau ungurilor? Ai idee cati  turci, de ex, erau in 1877 in I Otoman? Doar nu se putea da rezidenta celor ce nu au locut niciodata in Romania, in masa. In nici o tara nu se face asta.

nu, doar TUTUROR urmasilor turci sau unguri care au cel putin un (stra)bunic nascut in romania, fara ca ei sa locuiasca vreodata aici. i-ai primi, cu riscul de-balansarii etnic-religioase si a tot ce decurge din asta?

Edited by nazdaq, 18 August 2013 - 15:45.


#143
Edgaroropsitul

Edgaroropsitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,844
  • Înscris: 11.02.2013

View Postvio69a, on 18 august 2013 - 14:42, said:

Banuiesc ca esti numai naiva....
nu vreau sa ma gandesc la mai mult



stai linistit....!

intai vine buzduganul....apoi vine si zmeul

Convorbirile impuse de americani de data asta vor fi foarte dureroase.
Ca orice boala netratata la timp

De cate ori te-am rugat sa nu te bagi in subiecte in care nu te pricepi ca strici aci impresia . Rezumeaza-te la urcarea drastica a bauturilor alcolice si a tigarilor . Restul lasa la cine se pricepe. Am crezut un moment ca ai inteles asta cand ti sa replicat ca ai gresala ca Shekit este de fapt si cetatean francez. Tu ai scris American si ai cusut din asta o intreaga teorie. Asa ca, sssssssssss.

#144
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postnazdaq, on 18 august 2013 - 15:23, said:

nu, doar TUTUROR urmasilor turci sau unguri care au cel putin un (stra)bunic nascut in romania, fara ca ei sa locuiasca vreodata aici. i-ai primi, cu riscul de-balansarii etnic-religioase si a tot ce decurge din asta?
Turcii si tatarii sunt ok, atat timp cat nu o dau in balarii religioase. Niciodata romanii nu s-au legat de ei. Curios, nu?

Bozgorii nici nu vor sa vina. Plus ca ungurii din Romania au ramas aici, nu au cum sa se intoarca din moment ce nici nu au plecat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate