Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google
 Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...
 La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!
 Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 

Orange SPV C600

- - - - -
  • Please log in to reply
1000 replies to this topic

#91
tudormara

tudormara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.04.2004
stiu cum este la C500 dar la C600 nu am gasit..la Accesories este doar "clear storage, modem link si task manager" .... :confuzzled:  dintre ele task manager folsoesc mai mult, dar de un "sim manager" a uitat domnul Bill :angry:

#92
dino1980ro

dino1980ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 10.01.2006
Salut sunt nou pe aici! Deja sunt fan SPV C600!

Am si eu o problema: am modificat cei2 registri si l-am decertificat insa nu pot sa-l deblochez!

Vreau cand folosesc SPVServices.exe imi zice ca nu poate rula!

Si daca ma mai puteti ajuta si cu ceva soft-uri de vizualizat diverse tipuri de fisiere v-as fi recunoscator!

CYA

#93
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002
ce fisiere?

#94
dino1980ro

dino1980ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 10.01.2006
DOC, XLS, PPT, PDF ... cam tot ce pot sa vad pe win!!!

Dar marea mea problema este cum il deblochez ca sa pot folosi si cartela de CONNEX!

AAAA... era sa uit cum intru in mod BOOTLOADER??? (am reusit sa intru in restore to factory....)


Multumesc....

#95
dino1980ro

dino1980ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 10.01.2006
Gata am reusit!!! Mi-am deblocat C600-le!!!!!!!!

Am folosit SPVServices si a mers perfect!!!

OLE...........

CYA

#96
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002

View Postdino1980ro, on Jan 11 2006, 00:19, said:

DOC, XLS, PPT, PDF ... cam tot ce pot sa vad pe win!!!

clearvue


View Postdino1980ro, on Jan 11 2006, 00:19, said:

AAAA... era sa uit cum intru in mod BOOTLOADER??? (am reusit sa intru in restore to factory....)
Multumesc....


:o  :o  pt ce ai nevoie sa intrii in bootloader?

#97
tudormara

tudormara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 13.04.2004
:confuzzled: nu reusesc sa instalez Clear Vue pe C600.... :cursing:

#98
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Am C500, sunt foarte happy cu el.
Am o intrebare pentru posesorii de C600... Prafu', prafu' domne, oare mai intra in telefon ?

Am un coleg cu C600. Ecranul e super ! Nu-mi place joystick-ul.
Ma tot gandesc daca merita sa dau C500 si sa iau un C600. Am niste puncte TY si l-as scoate la un pretz mai mic cu vreo 70$.

#99
strut_boy2000

strut_boy2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.12.2005
Salutare...am avut pana acum un SPV C500...si azi mi am mai luat si C 600....10 mil in cap. Este misto...ce nu imi place...la poze nu poti sa dai zoom ca si la c500 ...aproape pana la ultimul pixel, la c 600 pana la 8x parca maxim. meniul asta nou,incomod...ma deranjeaza.    Intrebare....cum imi schimb win....astia de q tek au ceva sa fac up-date????   sau pot sa mi pun win 2003 pe el...pe langa ca eliberez ceva memorie+ ca merg vechiile aplicatii..    O alta problema -----JAVA---- este mai prost facut ca si c 500... NU vrea sa ruleze mai nici un joc....exista un emulator java ceva mai performant???

#100
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 08.08.2002
buna faza se chinuie lumea sa-si pune WM5 pe C500 si tu ai C600 cu WM5 si vrei WM2003SE back ... stai linistit nu se poate   :bigwhitegrin:

Edited by MD, 12 January 2006 - 14:08.


#101
strut_boy2000

strut_boy2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.12.2005
Ma..am incercat sa mi decodez si spv asta...dar am aceeasi problema ca si la C 500. NU pot sa mi modific registri.NU ma lasa..Sa i pun acolo valoarea...NU pot sa-l decertific pe c600...NU fac eu cum trebuie???

#102
iNbr3d

iNbr3d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.01.2006
Sal, cat ai dat pe el, filmuletele filmate de el pe fullscreen cum se vad ?? acuma ca au trecut cateva zile bune de cand il ai, esti multumit de el ? vreau sa imi iau si eu, dar astept 1 parere sincera din partea cuiva. Poti sa pui mp3 ca sonerie ?De cat este cardul care til dau ei ? Joystickul se prezinta bine, la cat e de mic ? ms, astept 1 raspuns concret  ;)

#103
strut_boy2000

strut_boy2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 05.12.2005
pe spv am dat 10 milioane si 16 mii de lei.   fara sa imi fac un alt abonament...exista la orange o oferta, daca iti faci o extraoptiune de date --- 2 dolari pe luna (si ai internet gratuit,pana la 5 mega) ,poti sa beneficiezi la telefoanele din oferta ,la acelasi pret.  misto...merita 2 dolari pe luna..si ai si internet...excelent pentru mail si messenger. (nu fac trafic mare acestea...si se incadreaza in 5 mega)..

cu acesta spv...pana acum sunt convins ca merita...se vede o mare diferenta intre cele doua.. ecran bun...foarte bun!!!   camera...super...mai ales la filme se vede clar.. pozele... Aici au cam buctato...desi este de 1,3 mega pixel, nu prea se se comporta ca una de calibrul ei...asadar,o poza facuta in conditii normale, la rezolutie maxima...super fine...are 200 kb maxim...cand un 6230i,(tot 1,3 mega pixel) are 500 kb...  

NU am de gand sa fac reclama proasta, pentru ca sunt foarte multumit de el...memoria in plus(ram) se simte !!!!!!!!!!!!!  nu mai trebuie sa merg din 2 in 2 ore in task manager sa mai inchid din aplicatii deoarece memoria ajunge...si mai ramane!!!!!tot  timpul mai am,dupa ce deschid cate ceva aplicatii, cate 10 mega liber--cam cat are c500 in total.    

Altceva..meniul ma dispera...dar am gasit cum sa il schimb, sa fie clasic...am programul...dar nu pot sa il ruleze:((((   NU STIU CUM SA IL DECERTIFIC....nici pe c500 nu am reusit... in principiu...pentru toti ce se gandesc la acest telefon...va spun ca e bun...e mult de bun ca c500...dar asta nu inseamna ca visez la ceva mai bun :D ....astept urmatorul pas..o camera probabil de 2 mega sau de ce nu, 4...

inca ceva....la camera...desi la poza poti acum sa pui 1280 x 1024, la video este  maxim 176 x 144... ca si la c 500,dar este mult mai clar...iar pe timpul nopti, se vede!!!  daca dai la noapte se vede mult mai bine...  mai sunt multe de zis...doar este un smartphone




era sa uit de intrebarile tale...filmele se vad bine in  fullscreen...sunt multumit de el.mp3 poti sa pui la el...daca faci un artificiu...sa  copiezi piesa in application data---- sounds ... dar stai linistit , exista programe care le rezolva pe toate, care iti pune orice melodie unde s ar afla ea ca mesaj.sau apel, sau cand ti se inchide telefonul...nu uita, este un windows.... nici pe calculatorul tau, dupa ce iti instalezi xp,  nu ai tot...tot mai trebuie sa iti instalezi cate ceva... cardul care vine este de 32 mega...dar cu 1,5 mil. am luat unul de 512 mega---  joystickul se prezinta bine, desi sunt obisnuit cu c 500, ma descurc, este sensibil..  Problema mare...la tastatura...ea este foarte buna...este foarte sensibila, ceea ce este bine,nu imi mai abosesc degete...dar!!!! sunt prea ingramadite, si eu cum am degete groase,si mari...mai apas din greseala pe 2 taste dintr o data, dar ma invat sa nu mai gresesc...

#104
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006
Mi-am achizitionat de curind un SPV C600 si am o mica (cred) problema.
Am instalat ActiveSync 4.0  pe PC si cind introduc telefonul in usb , il recunoaste dupa care , cind ar incepe sa faca transferul  se restarteaza calculatorul .Intrebarea mea ar fi de ce?
Daca stie cineva si crede ca poate sa ma ajute ,astept un raspuns
pls

#105
sorel2003

sorel2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 29.06.2005

Quote

Mi-am achizitionat de curind un SPV C600 si am o mica (cred) problema.
Am instalat ActiveSync 4.0 pe PC si cind introduc telefonul in usb , il recunoaste dupa care , cind ar incepe sa faca transferul se restarteaza calculatorul .Intrebarea mea ar fi de ce?
Daca stie cineva si crede ca poate sa ma ajute ,astept un raspuns
pls

Daca folosesti zone alarm ca firewall incearca sa ii dai un disable.

#106
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006

View Postsorel2003, on Jan 14 2006, 13:03, said:

Daca folosesti zone alarm ca firewall incearca sa ii dai un disable.


ok
iam dat disable si tot asa se comporta. ce altceva ar putea sa fie?

#107
sorel2003

sorel2003

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 29.06.2005
E un conflict cu ceva ce ai tu in calculatorul sau cu driverele de USB, am avut si eu problema asta si am rezolvat-o dar am uitat cum...:)

#108
yzzy

yzzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.01.2006

View Postsorel2003, on Jan 14 2006, 13:30, said:

E un conflict cu ceva ce ai tu in calculatorul sau cu driverele de USB, am avut si eu problema asta si am rezolvat-o dar am uitat cum...:)


ok mersi si daca iti amintesti ceva te rog sa ma anunti si pe mine
o sa incerc acuma si putinele posibilitati ce mi-au mai ramas
ar fi o chestie sa imi reinstalez windowsu???? auzisem pe undeva...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate