Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (2013 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
471 replies to this topic

#415
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Nu pot sa lase un om sa moara ca sa salveze o planeta. Nu asa se comporta un erou.

[ https://78.media.tumblr.com/f0da6ed5f88e8e8d4a0489638bf96b2a/tumblr_p8bptkUrdX1qcpw29o4_250.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#416
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
A fost confirmat sezonul 6 :) .

#417
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
hmmm...nu prea incantat de final. nici nu stiu cat de prolific va fi viitorul sezon, nu prea-mi place noua echipa, mai ales cu fitz mort.

slaba batalie, desi a fost o solutie simpla :)

totusi iar ma leg de scenaristi. au facut referire la thanos episodul trecut si episodul asta pamantenii nici nu erau deranjati ca "avengers" purtau ditamai razboiul intergalactic. da nah...

#418
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Face ceva Simmons si il aduce inapoi.

#419
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006

View PostVipeR85, on 19 mai 2018 - 09:45, said:

hmmm...nu prea incantat de final. nici nu stiu cat de prolific va fi viitorul sezon, nu prea-mi place noua echipa, mai ales cu fitz mort.

slaba batalie, desi a fost o solutie simpla Posted Image

totusi iar ma leg de scenaristi. au facut referire la thanos episodul trecut si episodul asta pamantenii nici nu erau deranjati ca "avengers" purtau ditamai razboiul intergalactic. da nah...
Plus ca mai e o chestie, tinand cont ca actiunea din Avengers:Thanos se petrece in acelasi timp cu actiunea din serial ar trebui ca in noul sezon jumatate din echipa sa fie moarta.

Sunt curios cum o sa o explice asta. :))

#420
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Probabil actiunea sezonului va incepe dupa partea a doua din Avengers, cand Thanos e invins.
Nu e obligatoriu sa dispara vreunul din ei intre timp, dar s-ar putea folosi de asta pentru noul plot al sezonului, care deocamdata e in aer, stim doar ca se va incerca ceva cu fitz.

#421
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcatalinman, on 21 mai 2018 - 17:41, said:

Plus ca mai e o chestie, tinand cont ca actiunea din Avengers:Thanos se petrece in acelasi timp cu actiunea din serial ar trebui ca in noul sezon jumatate din echipa sa fie moarta.

Sunt curios cum o sa o explice asta. Posted Image)
n-am vazut partea 1(incerc sa ma abtin pana apare partea a doua) vrei sa elaborezi putin partea cu "jumatate de echipa moarta" ???

#422
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Pai nu pot sa iti zic nimic fara sa iti fac un mare spoiler la Avengers:Infinity War.

Probabil ca Mizu are dreptate si sezonul 6 o sa apara dupa ce se lanseaza Infinity War partea a doua. La un search pe Google vad ca este programat sa apara pe 3 mai 2019.

#423
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
nu-s curios nici daca povestesti filmul in amanunt...trebuie sa-l vad cu ochii mei sa il apreciez. deci din partea mea poti sa ma hranesti cu cate spoilere vrei tu. oricum uit pana apare noul sezon :)

#424
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Nu prea e spoiler, si eu stiam dinainte sa vad filmul. La un film in doua parti trebuie sa se termine cumva nasol prima, ca sa se poata redresa in a doua.
Deci la finalul filmului Thanos isi indeplineste obiectivul si face sa dispara 50% din populatia universului, aleator. Si vedem cum dispar tragic ceva avengers, deci chiar si aleator ar trebui sa dispara si ceva din SHIELD.

#425
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
pai shield in film n-ar trebui sa mai existe. ca daca ne luam dupa serial, shield inseamna doar baza lighthouse si cativa oameni in afara de nucleul coulsoun may fitz simmons quake.

#426
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Shield exista in film, Nick Fury este in continuare director si chiar dispare si el la sfarsitul filmului. ;)

#427
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 12.05.2005
Ma asteptam la niste raspunsuri mai clare in ultimul episod. In special cum urma sa fie distrus Pamantul, care era rolul lui Daisy, nu imi este clar ce au facut diferit ca sa evite distrugerea.
De ce in viitor Daisy este "destroyer of the worlds" si nu se spune nimic despre Talbot, etc.

#428
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
bbox...tu te uiti la film? sau faci sex in timp ce ruleaza filmul in fundal?
pai...fi atent: in viitorul "ala" daisy era destroyer of worlds. dar era asa pentru ca: 1. era ea incapsulata cu gravitonium si necontrolandu-si puterile a facut o nefacuta :) 2. talbot a dat cu ea de pamant pana a crapat pamantul. 3 talbot a despicat pamantul in cautarea gravitonium-ului dar albastreii care au distrus toate cd-urile si hdd-urile au dat vina pe daisy. 4 etc, 5 etc....etc
acum, ca s-a schimbat viitorul...daisy nu mai e destroyer of worlds. capisci?

diferit a fost faptul ca l-au lasat pe coulson sa moara. pe asta s-a batut apa-n piua tot sezonul. serul destinat lui coulson l-a luat daisy si i-a administrat un upercut lu talbot de a zburat ala in spatiu...recte nu mai poate distruge pamantul. chiar n-ai vazut bataia de final?Posted Image

eu zic sa revezi tot sezonul in timp ce esti pe "no fap"...o sa ai o revelatie

#429
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 12.05.2005
Ca sa schimbe viitorul, trebuiau sa-l lase pe Coulson sa moara, dar decizia privind Coulson a fost luata dupa ce viitorul era deja schimbat, ptr. ca Talbot era Destroyer of worlds si nu Daisy.
In ce conditii ar fi trebuit sa devina Daisy Destroyer of worlds si ce au facut sa evite acest lucru, nu rezulta din film, dar e evident ca nu are legatura cu salvarea lui Coulson.
Viitorul in care au fost nu mai era valabil, deci teoretic puteau sa-l salveze pe Coulson ptr. ca nu aveau de unde sa stie daca Talbot va provoca distrugerea pamantului.
Nici modul in care l-au oprit pe Talbot este nu este prea logic, ajung la concluzia ca e nevoie de kree odium, May distruge odium ca sa nu-l poata omori pe Talbot si sa dea serul lui Coulson, dar Coulson ii da serul lui Daisy (de ce ??) iar acesta gaseste imediat o metoda de a-l opri pe Talbot fara Kree odium.

#430
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,833
  • Înscris: 10.12.2006
Astia in viitor nu cred ca aveau vreo dovada ca Daisy a distrus pamantul, aveau doar ceva filmare cu ea nervoasa si au tras concluzii. Deci cel mai probabil Talbot a distrus de fiecare data pamantul, iar ciclul s-a repetat pana l-a intrerupt Daisy cu serul.

#431
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006
mersi @Mizu...m-ai scutit de tastat inutil :)

#432
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 12.05.2005
Ar putea fi o explicatie, dar extraterestrii nu s-au informat din "stirile de la ora 5". Tatal lui Kasius l-a cunoscut pe Daisy, stia cine e Talbot, totusi Kasius in viitor o prezinta pe Daisy ca fiind destroyer of worlds.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate