Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

[CUM] MUNCA PE VASE DE CROAZIERA

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#73
ryddy

ryddy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 15.07.2007
Adevarat. Ca ajutor ospatar nu e foarte greu daca sti macar cu ce se manaca ospataria,si pe langa asta trebuie sa si sti putina engleza. Eu stiu engleza mediu am lucrat si 3 sezoane la costinesti ca ajutor ospatar si 2 luni ca ajutor bucatar si incerc de 2 ani sa plec pe vas de croaziera si nu reusesc..Nu stiu cum altii au norocul asta sa plece din prima,dar asta e poate o trece norocu si pe la mine candva

#74
juve_marinica

juve_marinica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2013
Buna seara!

Am fost chemat de o firma din BV la un interviu ptr functia de electrician naval.

O intrebare pentru toti aceea care au fost plecati in croaziera, indiferent daca fluvial sau pe ocean, cu siguranta ati avut contact cu electricienii, spuneti-mi va rog cum e munca pe vapor a unui electrician, lucrurile bune sau rele pe care le-ati sesizat in voiaj??????


Mai am o oferta pe o nava comerciala, un tank petrolier...  aici in schimb voaijul e mai scurt , salariu un pic mai mare dar cu multe restrictii si toxicitate sporita!


Astept orice fel de sugestie sau parere! Va multumesc!

#75
zgr_44

zgr_44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 05.04.2008
Este careva care a fost pe tehnic pe vase de croaziera, ( electrician, frigotehnist )

#76
igabi7

igabi7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2009
.

Posted Image

#77
LaLaLand27

LaLaLand27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.02.2014
A lucrat cineva pentru compania Uniworld? Daca da ma poate ajuta cu niste impresii?
Multumesc!

#78
misshelle7

misshelle7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.06.2014
Buna tuturor si eu as vrea sa plec pe vas de croaziera ca ospatar si mai exact cu firma Job cruise care colaboreaza cu firma Royal Carribean ,cu limba engleza ma descurc bine ,stiu si spaniola am ceva cunostiinte si ca barman problema e ca la cate pareri naspa am citit acum despre viata pe vas de croaziera si cum fetele care arata mai bine ajung sau sunt aproape obligate sa se culce cu ofiteri si restul de staff as dori sa stiu care este adevarul gol golut pana la urma , daca a plecat cineva cu aceasta firma si mai ales ca femeie si nu s-a  intamplat nimic  din ce am citit , poate doreste sa imi impartaseasca si mie si celorlalti care vor acelasi lucru ,pentru ca  imi doresc foarte mult sa plec pe vas ca  sa pot castiga ceva banuti mai multi ,din pacate in tara asta pe 8 mil. nu ai cum sa te descurci in felul acesta ai putem ajuta si pe alti care vor sa plece si cred ca li se poate schimba viata peste noapte pe vase de croaziera etc...:(

#79
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,315
  • Înscris: 12.07.2010

View Postmisshelle7, on 10 iunie 2014 - 14:58, said:

Buna tuturor si eu as vrea sa plec pe vas de croaziera ca ospatar si mai exact cu firma Job cruise care colaboreaza cu firma Royal Carribean ,cu limba engleza ma descurc bine ,stiu si spaniola am ceva cunostiinte si ca barman problema e ca la cate pareri naspa am citit acum despre viata pe vas de croaziera si cum fetele care arata mai bine ajung sau sunt aproape obligate sa se culce cu ofiteri si restul de staff as dori sa stiu care este adevarul gol golut pana la urma , daca a plecat cineva cu aceasta firma si mai ales ca femeie si nu s-a  intamplat nimic  din ce am citit , poate doreste sa imi impartaseasca si mie si celorlalti care vor acelasi lucru ,pentru ca  imi doresc foarte mult sa plec pe vas ca  sa pot castiga ceva banuti mai multi ,din pacate in tara asta pe 8 mil. nu ai cum sa te descurci in felul acesta ai putem ajuta si pe alti care vor sa plece si cred ca li se poate schimba viata peste noapte pe vase de croaziera etc...Posted Image

Da, asa este, fetele care arata bine sunt obligate sa se culce cu tot stafful, in ordinea vechimii, in caz contrar ele fiind aruncate peste bord.

Serios, tu pe ce lume traiesti?

#80
RiUsZeTe

RiUsZeTe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 13.09.2012
Salutare!

Daca m-ar putea ajuta si pe mine cineva cu niste raspunsuri as fi foarte recunoscator!!

In 2 sapt am interviu de angajare la Carnival Cruise Line prin Protos din Brasov pe postul de Tehnician Video ( Operator A-V) .
As dorii sa stiu daca a mai fost cineva de pe aici plecat pe acest post sau in acest departament la Carnival Cruise Line? si daca a trecut careva printr-un astfel de interviu pt post de genul ?

Eu din privinta experientei sunt ok ..lucrez cameraman la antena 1 in prezent si imi doresc sa plec pt ca imi place sa calatoresc si am o varsta la care este ideal pt a pleca, iar cu limba engleza ma descurc mediu pe conversatii.
La preinterviul sustinut la agentie am luat testul la engleza cu 97% din procentaj si conversatia in engleza sa desfasurat lejer..

Ce este bine de stiut legat de acest departament privind programul de munca si daca se respecta intradevar salariul mentionat de Protos !?

Va multumesc anticipat !

Edited by RiUsZeTe, 24 August 2014 - 22:07.


#81
keliosu23

keliosu23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.01.2008
Salutari!  Ma intereseaza un post de magazioner/gestionar la Carnival Cruise Line prin Protos din Brasov. Ma incadrez pentru cerintele obligatorii acestui post : http://protos.ro/cru...-cruise-lines/. As dori sa aflu daca firma Protos este ok, care ati mai plecat prin ei si daca stiti cam ce face gestionarul pe vas, orarul de lucru, timp liber. Multumesc anticipat!

#82
Georgy38

Georgy38

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.01.2015
Buna ,am dat un interviu la Jobselection,si m-au selectat pt Royal Caribbean Cruises pe postul de Ospatar ,numai ca mi-au zis ca la sfarstitul lunii Ianuarie trebuie sa merg la un training pe care sa il platesc 100 euro.
A plecat cineva cu aceasta firma pe Caribbean sau pe Crociere ?
A facut cineva training-ul si daca v-a dat un certificat ceva cum ca ati facut acest training ?
Si daca a plecat cineva...pt cat timp si cum este?...Sun seriosi ?  (nu am experienta pe vase de croaziera)
Multumesc frumos .

#83
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Salut. Se poate sa fi venit tarziu raspunsul meu, dar incerc sa te dumiresc. Jobselection din Brasov e una dintre cele mai mari compani de recrutare din tara pentru navele de croaziera, asa ca teapa nu este daca de asta ti-e frica. In rest, ca si ospatar, ca de altfel pentru aproape toate pozitiile de pe o nava de croaziera o sa muncesti de o sa-ti sara capacele fara nici o exagerare. Bafta.

#84
Fzn9

Fzn9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 03.08.2014
Salut!
Trebuie sa plec si eu saptamana asta pe o nava de croaziera. Eu am terminat Univ. de Marina, sunt cadet punte, dar plec ca si steward, pentru ca stiti si voi ca si cadet si incepator se pleaca foarte greu, de aia am si acceptat sa plec ca si steward.
Contractul e de 2 saptamani, ceea ce m-a dezamagit un pic, dar a zis cu posibilitatea de prelungire!.
Intrebarea mea este, aceste doua saptamani sunt cumva de testare? sa vada ce fel de persoana sunt, cum ma comport ceva de genu ? :)

#85
daniellecu

daniellecu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2015
Salut!

Vedeti la jobcruise.ro . Se pare ca cei de la Royal Caribbean au mai lansat doua vase noi si se angajeaza la greu. S-au mai relaxat si conditiile de angajare

#86
Kcarman

Kcarman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 28.08.2015
se mai practica botezul bobocilor pe vase?

#87
Jacinth

Jacinth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 16.09.2015

View PostKcarman, on 21 septembrie 2015 - 07:41, said:

se mai practica botezul bobocilor pe vase?

In ce consta? =))

#88
Kcarman

Kcarman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 28.08.2015

View PostJacinth, on 21 septembrie 2015 - 09:20, said:

In ce consta? =))

incerc sa fiu subtil: rezerva de unt se va diminua considerabil in timpul "botezului"!

#89
Jacinth

Jacinth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,337
  • Înscris: 16.09.2015
Adevarul e ca cei care lucreaza pe vas sunt renumiti pentru promiscuitate =))
O amica a mea lucreaza de vreo 5 ani pe vas, si imi povestea cum s-a culcat pe rand cu un barman, un ospatar etc, dar succesul fulminant a fost cand s-a culcat cu capitanul vasului, un chilian cu cetatenie italiana.
Si toti fac la fel, e o degringolada generala pe acolo.

Edited by Jacinth, 21 September 2015 - 17:29.


#90
AlexSu

AlexSu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.04.2014
Salutare! Pe data de 6 octombrie am avut interviul cu un reprezentant al Royal Caribbean, in urma caruia am primit postul de ajutor de ospatar. Inca astept data de imbarcare pentru a imi face analizele, viza si pentru a-mi cumpara biletul de avion. Am inteles ca la primul contract poate dura cam 3-4 luni pana primesti data de imbarcare, asadar eu sper sa plec in ianuarie.

Am doar o rugaminte la cei care au plecat pe vase de croaziera si au trebuit sa faca acele analize medicale: In ce consta aceste analize medicale, ce organe vizeaza? Am inteles ca sunt niste analize destul de riguroase.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate