Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ciobanesc german - zgarda electro...

Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2
 Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 

Puneti ban peste ban sau investiti in imobiliare?

- - - - -
  • Please log in to reply
916 replies to this topic

#739
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
https://www.imobilia...tm_content=link

Usor peste jumatate de milion, lux de tranzitie...

Edited by nnestor, 22 February 2019 - 15:44.


#740
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
Nu merită banii și este mult mai mică în realitate față de cum se vede în poze. Zbura repede dacă era ceva bun.

Asta nu este vilă de 550.000, priviți cum se vede din stradă.

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Edited by MARlNMembruAnonim, 22 February 2019 - 17:06.


#741
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Si eu care deja imi facusem calculele....Eu as vrea sa il cunosc pe arhitectul care si-a putut pune semnatura pe mizeria aia, e ca si cum doreii care au construit-o au rasucit din greseala planul cu 90 de grade si i-au dat inainte. Cam cat zici tu ca face casa aia, ca eu as spune ca nu merita nici macar 250k, si asta doar in ideea in care vrei sa o convertesti in ceva spatii de birouri ieftine.
Discutiile din ultima vreme m-au scos putin din scenariul meu si am inceput sa ma gandesc daca nu ar trebui sa reconsider si alte optiuni, altele decat doua camere noi langa metrou semi-central. Chestia e ca am cateva luni de care ma uit si nu am gasit nimic, nici apartament, nici casa care sa imi atraga atentia, chiar si fara constrangerea unui buget anume.

Edited by nnestor, 22 February 2019 - 17:15.


#742
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,009
  • Înscris: 20.02.2019
Prețul terenului - 140 x 1.500 (medie că este foarte mic terenul și prost poziționat pe strada aia) = 210.000.

Mai mult nu merită și iese cam la 600 de euro mp util, exact ca vila de lux din Crângași care a fost pe aici acum vreo 8 luni și care aia merita prețul.

Dacă era măcar ca asta din fața ei puteai să oferi ceva și pe clădire, așa îi spui lui ăla care vinde să o dărâme sau să o ia de acolo că tu vrei doar terenul.

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Edited by MARlNMembruAnonim, 22 February 2019 - 17:23.


#743
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018

View PostMARlN_ION, on 22 februarie 2019 - 16:56, said:

Nu merită banii și este mult mai mică în realitate față de cum se vede în poze. Zbura repede dacă era ceva bun.

Asta nu este vilă de 550.000, priviți cum se vede din stradă.

https://www.google.r...!7i13312!8i6656

Exact, uite cum se vede din strada, si pe aceeasi strada si alte strazi din jur sunt inghesuite sute de alte de cladiri similare, fie vile fie apartamente, toate categorisite drept lux si pe care se cere de la 3-400k in sus pentru ca sunt intr-o zona de lux.

#744
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018

View PostMARlN_ION, on 22 februarie 2019 - 17:16, said:

Prețul terenului - 140 x 1.500 (medie că este foarte mic terenul și prost poziționat pe strada aia) = 210.000.

Mai mult nu merită și iese cam la 600 de euro mp util, exact ca vila de lux din Crângași care a fost pe aici acum vreo 8 luni și care aia merita prețul.

Dacă era măcar ca asta din fața ei puteai să oferi ceva și pe clădire, așa Ă®i spui lui ăla care vinde să o dărâme sau să o ia de acolo că tu vrei doar terenul.

https://www.google.r...!7i13312!8i6656
Problema e ca nu poti sa o dărâmi pt ca nu ți mai da autorizație de construcție pe spațiul ala..doar sa o aranjezi frumos pe zona de fațade .. și demolat tot din interior..
Un arhitect bun va scoate o bijuterie de casa.. și abia atunci o sa ai o casa frumoasa intr o zona Ok.. cu totul ajungi aproape de milion

#745
verdesinegru

verdesinegru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 16.03.2010
Cum e sa vorbiți de milioane din apartamente de 65.000 de euro?

#746
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,229
  • Înscris: 25.10.2018
Nu te ai plictisit sa te bagi in seama?

#747
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,787
  • Înscris: 21.06.2016

View Postfigo1988, on 20 februarie 2019 - 21:48, said:

Apropo de naveta, prietenul meu care sta in Manhattan mi-a zis ca are un manager care face naveta din Philadelphia. Vreo 2h parca facea, dar avantajul era ca orele de naveta i se puneau ca munca, adica statea frumos in tren si lucra. Tot asa, in Londra, aceeasi situatie, o parte din timpul de naveta se pune ca munca. Totul e sa ai loc in tren si sa poti lucra de pe laptop.


Americanii nu au "timp de munca". Trebuie numai sa iti faci treaba, si poate sa fie in tren sau in autobuzul intreprinderii.
In rest depinde de mica intelegere cu seful si ce tip de munca ai, ca uneori trebuie sa fii fata in fata cu oamenii.

#748
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asa e... toti americanii lucreaza mai nou la google, nu nai desfunda nimeni wc urile si conduce tiruri.

Vezi mai wiz, cand incep sa iti citesc nesajele realizez cat de ingust la minte esti.

Cea mai practicata meserie in ro cica e sofer de camion  ;) astia toti lucreaza  de acasa ;)

#749
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,787
  • Înscris: 21.06.2016
Discutia era despre managerul care face naveta Philadelphia-NY, te-ai prins, da?
In felul tau ai dreptate, sint doua categorii de slujbe: alea platite la ora si alea platite la an. La alea platite la ora se scade de exemplu si pauza de prinz, dar in unele state exista chiar si notiunea de ore suplimentare. La alea platite la an (exempt employees) e strict treaba  de  treaba facuta si ce ii tuna sefului.

Edited by vrajitoruldinoz, 23 February 2019 - 00:09.


#750
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007

View PostMembruAnonim, on 22 februarie 2019 - 23:46, said:

Asa e... toti americanii lucreaza mai nou la google, nu nai desfunda nimeni wc urile si conduce tiruri.

Cea mai practicata meserie in ro cica e sofer de camion  Posted Image astia toti lucreaza  de acasa Posted Image

Am eu o cunostinta care are o firma de camioane (transport) in SUA. Cred ca a ajuns la 30 acum. Lucreaza majoritar cu romani ca si soferi, aproape toti ramasi acolo ilegal. Pana la self driving truck cica ii merge binisor.

#751
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce case ai mai văzut?

#752
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
praf. in poze arata super in realitate...finisaje de 10-15 ani, neingrijite etc. pana gasesc eu ceva pleaca si ultimul copil si n-am ce mai face cu ea :)

#753
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
am fost sa vad in oxford gardens in pipera. bun daca ai treaba pe acolo. alt dincolo de gard caini si gunoi. frumusel in interior. mai mult straini.

#754
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postadilushu, on 23 februarie 2019 - 14:29, said:

praf. in poze arata super in realitate...finisaje de 10-15 ani, neingrijite etc. pana gasesc eu ceva pleaca si ultimul copil si n-am ce mai face cu ea :)

Imi zicea amicul care si-a facut casa in Băneasa ca a cautat vreo 3 ani pana s-a decis sa isi faca una cum ii place lui. E cam greu sa gasesti ceva gata făcut pe gustul rau... Iar cand o faci tu chiar daca iti propui sa iasa super o sa faci o grămadă de compromisuri care la final te va departa de casa ta ideala...

#755
nnestor

nnestor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 06.04.2018
Vezi, cand cumperi zici ca asta e, nu ai gasit nimic mai bun si esti relativ multumit. Cand iti faci o sa bagi o gramada de bani in ea, la final va iesi departe de ce iti imaginai tu initial si mai mult, daca ar fi sa dai timpul inapoi si sa o iei de la capat ai face totul complet diferit - prin urmare vei fi mai degraba nemultumit. :)

#756
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007
nu mai vreau sa fac. am facut 2 la viata mea. cum am vrut. oricum faci compromisuri asa cum ziceti. acum vreau o casa careia sa ii dau un var si gata. nu gasesc insa ce vreau si unde vreau desi am dublat bugetul. dar caut, nu ma grabesc, poate apare ceva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate