Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Puneti ban peste ban sau investiti in imobiliare?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
916 răspunsuri în acest subiect

#721
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.229
  • Înscris: 25.10.2018
Dacă erau ale voastre respectivele terenuri , tipati  ca din gura de șarpe ca nu se respecta dreptul la proprietate.. dar când stai in Popesti și ți creste pădurea sub balcon uiti ca altii au fost fugăriți și Deposedați de toată agoniseala lor sau a parintilor
Hotărați va !! Vreți legal sau numai când va convine?
Ca de astia ca voi cu gura mare sunt satul

Editat de Bobitoi, 20 februarie 2019 - 19:56.


#722
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.820
  • Înscris: 08.11.2016
Apropos de blocuri noi, ma uitam azi la Scandinavia Residence. Arata misto in poze.
Scrie ca stau acolo 2500 de persoane deja:
https://wrp.ro/facilitati/

Daaar am dat pe gmaps si arata 45 de minute cu masina, fara trafic, pana la metrou Pipera. Cu plecare maine la 7:30 - 8:00 dimineata, arata 45min - 1h 50min (!).

Voi va dati seama ca sunt oameni in Bragadiru care lucreaza in Pipera ? Si fac ~ 4 ore dus-intors pana la munca ?

Editat de alex1vasile, 20 februarie 2019 - 19:56.


#723
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 573
  • Înscris: 12.04.2007
yep, am colegi in Bragadiru care vin in pipera. cam 1.5h one way, conditii normale de trafic

#724
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Iti dai seama ca sunt vânzători la cora care lucreaza in ny si stau in new Jersey si fac 2.5 ore pana acasa cu bacul? :)

#725
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006
Aia care au fost fugăriti și deposedati  nu prea mai sunt printre noi, din păcate. Gigeii moștenitori  sunt niște profitori care vor sa facă bani rapid. Sa fie sănătoși, mai puțin în cazurile în care pe acele terenuri se afla acum obiective de interes public. În cazul în care nu se înțelege conceptul, există google.

Editat de mihaigerard, 20 februarie 2019 - 20:35.


#726
alex1vasile

alex1vasile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.820
  • Înscris: 08.11.2016
O sa razi, dar am corespondat odata cu un american, si spunea ca sotia lui avea "a commute of three to four hours , one-way, each day. She did that for almost twenty years until her health restricted her driving skills".

#727
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postalex1vasile, on 20 februarie 2019 - 19:55, said:

Apropos de blocuri noi, ma uitam azi la Scandinavia Residence. Arata misto in poze.
Scrie ca stau acolo 2500 de persoane deja:
https://wrp.ro/facilitati/

Daaar am dat pe gmaps si arata 45 de minute cu masina, fara trafic, pana la metrou Pipera. Cu plecare maine la 7:30 - 8:00 dimineata, arata 45min - 1h 50min (!).

Voi va dati seama ca sunt oameni in Bragadiru care lucreaza in Pipera ? Si fac ~ 4 ore dus-intors pana la munca ?

Am fost la.o vizionare acum ani buni. Am plecat imediat după ce am observat ca ușa de la baie se deschidea fix în vasul de toaletă.

Editat de mihaigerard, 20 februarie 2019 - 20:39.


#728
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.229
  • Înscris: 25.10.2018

View Postmihaigerard, on 20 februarie 2019 - 20:33, said:

Aia care au fost fugăriti și deposedati  nu prea mai sunt printre noi, din păcate. Gigeii moștenitori  sunt niște profitori care vor sa facă bani rapid. Sa fie sănătoși, mai puțin în cazurile în care pe acele terenuri se afla acum obiective de interes public. În cazul în care nu se înțelege conceptul, există google.
Bine Mihăiță !! Pai atunci sa fie pt toată lumea la fel.. vezi ca inclusiv astia de vita nobila au in curs revendicări..
Dar dacă tu te ai născut prin cine stie ce câmp fără valoare , asta nu înseamnă ca altii nu au drepturi

Editat de Bobitoi, 20 februarie 2019 - 20:45.


#729
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 27.279
  • Înscris: 28.08.2006
Cred ca unii nu sunt capabili sa conștientizeze ca nu mai suntem în epoca de bronz? Orice retrocedare trebuie sa respecte realitățile actuale și dreptul celorlalți cetățeni.

#730
Bobitoi

Bobitoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.229
  • Înscris: 25.10.2018

View Postmihaigerard, on 20 februarie 2019 - 20:59, said:

Cred ca unii nu sunt capabili sa conștientizeze ca nu mai suntem în epoca de bronz? Orice retrocedare trebuie sa respecte realitățile actuale și dreptul celorlalți cetățeni.

E bine și asa ..dar sa despăgubească omul cum trebuie..  sau nici asa nu e bine..

#731
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.874
  • Înscris: 10.10.2003
Apropo de naveta, prietenul meu care sta in Manhattan mi-a zis ca are un manager care face naveta din Philadelphia. Vreo 2h parca facea, dar avantajul era ca orele de naveta i se puneau ca munca, adica statea frumos in tren si lucra. Tot asa, in Londra, aceeasi situatie, o parte din timpul de naveta se pune ca munca. Totul e sa ai loc in tren si sa poti lucra de pe laptop.

#732
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.643
  • Înscris: 06.03.2005
Si in Franta la unele companii programul de lucru incepe cand parasesti domiciliu declarat, catre locul de munca.Deplasarea face parte din programul de lucru si este supusa conditiilor de lucru adica se aplica si protectia muncii, orice incident ce poate aparea, fiind accident de munca si tratat ca atare.
Stiu ca se vroia la noi aplicarea zilei de lucru saptamanale de acasa dar se loveau de legislatia muncii care prevedea ca la locul de munca trebuie asigurate nu numai intructaj si echipamente de protectia muncii dar si norme si echipamente PSI, plan de evacuare, etc.

#733
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.009
  • Înscris: 20.02.2019
Și aici este la fel pentru unii care lucrează pe la stat și poartă pistol până îl predau la terminarea programului și este depus în dulapul special cu arme, adică până nu se predă arma nu se consideră programul terminat indiferent prin ce boscheți stau ascunși ăia.

Editat de MARlNMembruAnonim, 20 februarie 2019 - 22:22.


#734
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
Se poate lucra de acasa. Pana si la noi s-a semnat anexa...  Am semnat-o si eu acum cateva zile.

Si la noi se consideră ca parte din munca deplasarea, nu se considera ca timp de munca insa. Voi nu a trebuit sa dati trasul de acasa la.munca? Sau nu aveti masina?

#735
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.009
  • Înscris: 20.02.2019
mihaigerard - Uite un exemplu de revendicare care se face în tribunal și cel care beneficiază de ea vrea terenul în natură și nu bani fiincă suma este mică care ar primi-o de la stat. La fel sunt și cazurile unde apar blocuri noi prin Floreasca sau prin parcuri. Ăsta de mai jos nu mai are răbdare să se termine revendicarea și vinde drepturile litigioase care se pot vinde fără probleme cum prevede legea.

https://www.olx.ro/o...html#7694ee5006

Presa nu prezintă cum trebuie situațiile astea și cum vrea să apară un bloc sau o construcție prin niște boscheți sau parcuri retrocedate apar și disperații ăia care se leagă de pomi să nu fie tăiați din parcuri și care mai mult încurcă decât să fie utili cu ceva.

Editat de MARlNMembruAnonim, 21 februarie 2019 - 05:28.


#736
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 11.660
  • Înscris: 30.10.2009

View PostMARlN_ION, on 20 februarie 2019 - 22:17, said:

Mai ai un cont activ:
https://forum.softpe.../1029434-marin/

Conform regulamentului, trebuie să renunți la unul dintre ele. Pe care îl păstrezi? Te rog să alegi.
Dacă nu-ți dezactivai mesageria te întrebam și îmi răspundeai prin PM.

#737
MARlN_ION

MARlN_ION

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.009
  • Înscris: 20.02.2019
Pe ăsta îl păstrez, celălalt îl poți bana și ăla este banat deja de 2 zile sau era că văd că acum nu mai este banat.

Editat de MARlNMembruAnonim, 21 februarie 2019 - 05:52.


#738
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 11.660
  • Înscris: 30.10.2009
OK.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate