Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probabil inselatorie pe OLX

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!

La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!
 La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo
 Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei
 

Eroare Windows XP

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
piriform, cnet, download, softpedia ... gaseai daca dadeai un search pe google.
descarci/instalezi/clic pe registry/click pe scan for issues (daca instalezi in engleza)/fix selected issues/fix all/close

Edited by Alucard, 26 January 2013 - 15:53.


#20
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012

View PostAlucard, on 26 ianuarie 2013 - 15:51, said:

piriform, cnet, download, softpedia ... gaseai daca dadeai un search pe google.

Ok am sa caut sa vad ce gasesc mersi :)

#21
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Aici e rezolvarea:
http://support.micro...b;EN-US;q317277
A fost problema si aici:
http://forum.softped...-serious-error/

Edited by eu69, 26 January 2013 - 15:59.


#22
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Ai globu de cristal la tine cand scri asa ceva? Nu ii apare dupa fiecare restart. I-a aparut odata! Pentru ca si-a fortat shutdown, windowsul era blocat sau inchidea la procese si i-a luat piuitul. De aia ...

#23
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008

View PostAlucard, on 26 ianuarie 2013 - 15:24, said:

Nu-mi sariti in cap. Eu prefer sa imi pun update-urile pe off. Consider ca imi incarca sistemul aiurea, spatiu si resurse folosite degeaba, la fel cum multe chestii din windows sunt degeaba, servicii de time, teme ..... De exemplu partea de help. N-am folosit-o niciodata, partea cu drivere, e plin de chestii generice din care folosesc doar ce trebuie sistemului meu. Prefer un SO light decat unu cu toate update-urile la zi. Cand se intampla sa ceara ceva, ca de exemplu: Avira vrea sp3 la xp, instalez manual.

Si eu tin update-urile pe off ca nu are rost sa incarc OS-ul, dar lui i-am spus sa le faca pe toate, pentru ca e greu sa-si dea seama ce update are nevoie pentru o anumita chestie, iar pentru OS-urile vechi, cum e xp-ul, mai bine sa-si faca toate update-urile, fiind foarte vechi de-alngul celor aproximativ 10 ani de cand exista xp-ul s-au adaugat suficiente lucruri care sa-l faca sa ruleze mai bine.

#24
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012

View Postcatalinuptm, on 27 ianuarie 2013 - 13:21, said:


Si eu tin update-urile pe off ca nu are rost sa incarc OS-ul, dar lui i-am spus sa le faca pe toate, pentru ca e greu sa-si dea seama ce update are nevoie pentru o anumita chestie, iar pentru OS-urile vechi, cum e xp-ul, mai bine sa-si faca toate update-urile, fiind foarte vechi de-alngul celor aproximativ 10 ani de cand exista xp-ul s-au adaugat suficiente lucruri care sa-l faca sa ruleze mai bine.

Am setat sa se faca update-urile la ora 13 , nu ma prea pricep si de aceea va intreb . Trebuie sa le fac automat de undeva sau trebuie sa astept pana cand OS imi gaseste update-uri?

#25
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Mai bine fa-le automat, intra in control panel -> system and security -> automatic update si acolo selectezi sa intri pe site (unde scrie windows update website) si de acolo le instalezi tu pe toate.Poti sa le instalezi express sau custom.

Edited by catalinuptm, 03 February 2013 - 00:09.


#26
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012

View Postcatalinuptm, on 03 februarie 2013 - 00:08, said:

Mai bine fa-le automat, intra in control panel -> system and security -> automatic update si acolo selectezi sa intri pe site (unde scrie windows update website) si de acolo le instalezi tu pe toate.Poti sa le instalezi express sau custom.

Am facut asa cum ai spus tu si am dat click la windows update website dar nu se acceseaza deloc am dat cred ca de vro 5-6 ori click si nimic.

#27
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Daca nu ai SP3-ul instalat nu vei putea sa faci update-uri, mai intai cauta si ia-ti de pe net patch-ul pentru SP3 si apoi poti intra pe site-ul microsoft sa-ti faci update.

#28
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012

View Postcatalinuptm, on 03 februarie 2013 - 21:48, said:

Daca nu ai SP3-ul instalat nu vei putea sa faci update-uri, mai intai cauta si ia-ti de pe net patch-ul pentru SP3 si apoi poti intra pe site-ul microsoft sa-ti faci update.

Am inteles hai ca o sa revin cand fac update-urile sa zic daca a mers sau nu.

#29
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Daca vei insalat SP3-ul vor merge si restul update-urile sa le faci, fara probleme.

#30
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012
Cand am dat drumu la pc mi-a disparut imaginea de pe desktop si mi-a aparut in dreapta jos aceasta atentionare sau nici nustiu ce sa zic ... Spuneti-mi va rog ce as putea face in cazul acesta.




[ http://s7.postimage.org/dmek3jw0r/untitled.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,941
  • Înscris: 26.05.2007
Sa-l cumperi, clar !

#32
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012
Bun si nu as putea sa scap de ea ? Nu imi permit sa cumpar un windows original ca stiti si voi cat costa ...

Cum as putea sa scap de eroare va rog spuneti-mi ca poate ma trezesc bun de plata la Microsoft din cauza asta ...

#33
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Stai linistit n-o sa-ti bata nici ORDA si nici MS la usa sa platesti licenta.

Deconectare de la net, dezinstalare kb917033, restart si mesajul dispare.
Apoi opreste AUTOMATIC UPDATES si-ai scapat de belea.

#34
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 21.08.2012

View PostSOCRATE_MMXII, on 05 februarie 2013 - 04:42, said:

Stai linistit n-o sa-ti bata nici ORDA si nici MS la usa sa platesti licenta.

Deconectare de la net, dezinstalare kb917033, restart si mesajul dispare.
Apoi opreste AUTOMATIC UPDATES si-ai scapat de belea.

Am scapat de ea intr-un final am umblat prin folderul de Windows si asa am scapat de ea. Mersi de sugestie :)

#35
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,824
  • Înscris: 09.12.2012
.......

Edited by Petran_Marius, 05 February 2013 - 16:01.


#36
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Nu vreau sa incurajez pirateria, dar nu se mai merita sa cumperi windows xp la ora asta, tinand cont ca la anu moare supportul pentru el. Mai bine mai pui un milion si iti cumperi windows 7 home premium.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate