Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suspect Frauda Informatica

Scari interioare

Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST
 Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat

Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara
 Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki

Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...
 Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri
 

Antalya 2013 - Sugestie hotel

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#109
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Buna ziua,

De vreo 3 ani nu am mai fost in Antalya, dar acum simt nevoia de oarecare lancezire la soare.

Vrem sa mergem in Antalya la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie. Trebuie sa ne intoarcem pana pe 7-8, ca pe 9 incepe anul scolar.

Suntem un grup de 11 persoane: 4 familii, din care 3 cu cate un copil (7, 10 si 13 ani).

Avand in vedere experienta trecuta (Susesi, Cornelia, Rixos Sungate, Zeugma, Titanic etc), ne intereseaza un hotel in genul Titanic, ceva mai ieftin decat celelalte. Nici mai jos nu m-as duce, repere personale.

Sa aiba aquapark sau tobogane mai ca lumea si servicii ok.

Stiu ca preturile au mai crescut in ultimii ani, dar sper sa gasesc ceva in jurul a 1600-1700 euro familie, mai ales ca suntem 11 persoane. Vreo sugestie in genul Titanic (Lara)?

Multumesc anticipat.

#110
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@APOLLO

la bugetul asta uita de sefeurile alea
studiaza prin alanya...vezi ce gasesti

sfat: renunta la aeroplan si mergeti cu masina.

Edited by rottweiler2007, 26 March 2013 - 11:44.


#111
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Nu-i problema, pretul era orientativ, mai vedem cat punem in plus.

Side si Alanya nu luam in considerare pentru ca dura prea mult transferul de la aeroport. Stiu insa ca lucrau la un aeroport in zona aceea, dar nu stiu daca acum e functional. Daca da, as lua in considerare si Alanya.

#112
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostApollo, on 26 martie 2013 - 11:56, said:

Nu-i problema, pretul era orientativ, mai vedem cat punem in plus.

Side si Alanya nu luam in considerare pentru ca dura prea mult transferul de la aeroport. Stiu insa ca lucrau la un aeroport in zona aceea, dar nu stiu daca acum e functional. Daca da, as lua in considerare si Alanya.

pai tre sa puneti peste 2000 per familie, cere si tu oferte prin agentii si vezi ce primesti.

#113
Apollo

Apollo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 20.04.2002
Acu me aeroport in zona Alanya sau transferul se face tot cu autocarul din Antalya?

#114
alis4you

alis4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2008
Pentru copil de 2 ani e nevoie de camera tripla, chiar daca nu avem nevoie de 3 paturi? E derutant pe booking pt ca nu prea apar optiuni 2 adulti+copil la camere, .Si am vazut ca agentiile au AI gratuit la copii sub 12 ani, o fi valabil si fara agentie?

#115
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postalis4you, on 26 martie 2013 - 13:30, said:

Pentru copil de 2 ani e nevoie de camera tripla, chiar daca nu avem nevoie de 3 paturi? E derutant pe booking pt ca nu prea apar optiuni 2 adulti+copil la camere, .Si am vazut ca agentiile au AI gratuit la copii sub 12 ani, o fi valabil si fara agentie?

nu te mai uita pe booking.
uita-te pe saiturile agentiilor de turism
pe booking preturile sint mult mai mari decit preturile agentiilor de turism.

#116
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,433
  • Înscris: 30.04.2008

View Postalis4you, on 26 martie 2013 - 13:30, said:

Pentru copil de 2 ani e nevoie de camera tripla, chiar daca nu avem nevoie de 3 paturi? E derutant pe booking pt ca nu prea apar optiuni 2 adulti+copil la camere, .Si am vazut ca agentiile au AI gratuit la copii sub 12 ani, o fi valabil si fara agentie?

Si pe Booking apare setarea adulti + copii, si setarea varstei copiilor, vezi poza atasata.
Preturile ofertelor de pe Booking nu stralucesc pt. litoralul Turcesc.

Attached Files


Edited by w140, 26 March 2013 - 13:49.


#117
alis4you

alis4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2008
Da, asa am setat si eu si imi recomanda doar camere triple, dar am vazut apoi la potitica hotelului ca majoritea au gratuit cand se folosesc paturile existente. Am ales booking pt ca am gasit un pret ok la avion, si as dori 2 hoteluri, unul mai ieftin, dar undeva central , fara AI ca sa putem vedea putin zona si pt ultimele 4 zile un "tzarc" cum se spune pe aici. Deocamdata l-am gasit doar pe primul, Sailorson apart hotel in Alanya cu un pret f mic si review-uri ok. Mai cercetam.

#118
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View PostApollo, on 26 martie 2013 - 11:38, said:

Buna ziua,

De vreo 3 ani nu am mai fost in Antalya, dar acum simt nevoia de oarecare lancezire la soare.

Vrem sa mergem in Antalya la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie. Trebuie sa ne intoarcem pana pe 7-8, ca pe 9 incepe anul scolar.


Anul scolar nu incepe pe 9 septembrie, asa cum s-a anuntat initial, ci pe 16, asa cum era normal. Iti spun din surse sigure. Poate faci putina economie, plecand din tara dupa 4-5 septembrie, iar vremea e oricum ok in Antalya atunci.

Daca te orientezi catre Alanya, ai varianta de avion catre aeroportul Gazipasa, cu Pegasus, dar cu escala in Istanbul. Numai ca orarul de zbor Istanbul S.Gokcen-Alanya Gazipasa nu e prea bun la dus, in sensul ca e zbor doar dimineata f. devreme, deci ar trebui sa stati o noapte la hotel in Istanbul (sau 2-3 nopti si vizitati si Istanbulul cu ocazia asta). Numai ca nefiind charter, v-ar fi mai greu cu transferul aeroport-hotel. Noi inchiriem mereu masina.

Edited by Phx', 26 March 2013 - 15:09.


#119
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Si la doua persoane se afiseaza rezultate cu camere triple, pentru ca, din ce am vazut eu, cam asa au ei camerele, de minim 3 persoane. La hotelurile in care am stat eu, camerele "duble" aveau un pat matrimonial si inca unul de o persoana.

#120
Phx'

Phx'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 16.10.2005

View Postalis4you, on 26 martie 2013 - 14:41, said:

Da, asa am setat si eu si imi recomanda doar camere triple, dar am vazut apoi la potitica hotelului ca majoritea au gratuit cand se folosesc paturile existente. Am ales booking pt ca am gasit un pret ok la avion, si as dori 2 hoteluri, unul mai ieftin, dar undeva central , fara AI ca sa putem vedea putin zona si pt ultimele 4 zile un "tzarc" cum se spune pe aici. Deocamdata l-am gasit doar pe primul, Sailorson apart hotel in Alanya cu un pret f mic si review-uri ok. Mai cercetam.

Eu sunt mare mare fan booking, il folosesc in exclusivitate pentru orice altceva decat "tarcuri" all-inclusive, dar pt acestea preturile sunt mult peste agentiile de turism, deci te sfatuiesc sa iei hotelul cel ieftin prin booking, si cel AI de la agentie, nu e nici o problema la agentiile serioase daca vrei doar 4 nopti la "tarc", ti se dau. Eu asa fac mereu, le imbin, caci mereu vizitam si altceva, m-as plictisi sa stau numai la tarc multe zile...

#121
alis4you

alis4you

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 16.05.2008
Multumesc de sugestii. Nu credeam ca agentiile au preturi mai ok doar pt cazare si am vazut ca de pe booking lipsesc multe hoteluri bune.

#122
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Pentru Antalya, preturile sunt muuult mai mici la agentii decat pe booking ori pe site-urile oficiale ale hotelurilor.

#123
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostPhx, on 26 martie 2013 - 15:15, said:

Eu sunt mare mare fan booking, il folosesc in exclusivitate pentru orice altceva decat "tarcuri" all-inclusive, dar pt acestea preturile sunt mult peste agentiile de turism, deci te sfatuiesc sa iei hotelul cel ieftin prin booking, si cel AI de la agentie, nu e nici o problema la agentiile serioase daca vrei doar 4 nopti la "tarc", ti se dau. Eu asa fac mereu, le imbin, caci mereu vizitam si altceva, m-as plictisi sa stau numai la tarc multe zile...

bag mina in foc ca agentiile au preturi mai mici pe orice hotel decit are booking, dar comparind hotelul X cu hotelul X nu hotelul X cu hotelul Y.

#124
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View PostApollo, on 26 martie 2013 - 11:38, said:

Buna ziua,

De vreo 3 ani nu am mai fost in Antalya, dar acum simt nevoia de oarecare lancezire la soare.

Vrem sa mergem in Antalya la sfarsitul lui august, inceputul lui septembrie. Trebuie sa ne intoarcem pana pe 7-8, ca pe 9 incepe anul scolar.

Suntem un grup de 11 persoane: 4 familii, din care 3 cu cate un copil (7, 10 si 13 ani).

Avand in vedere experienta trecuta (Susesi, Cornelia, Rixos Sungate, Zeugma, Titanic etc), ne intereseaza un hotel in genul Titanic, ceva mai ieftin decat celelalte. Nici mai jos nu m-as duce, repere personale.

Sa aiba aquapark sau tobogane mai ca lumea si servicii ok.

Stiu ca preturile au mai crescut in ultimii ani, dar sper sa gasesc ceva in jurul a 1600-1700 euro familie, mai ales ca suntem 11 persoane. Vreo sugestie in genul Titanic (Lara)?

Multumesc anticipat.
Incerca un hotel din complexul Kamelya World (Kamelya HV-1 la bungalow, Fulya si Selin in hotel) , au aquapark, plaja cu nisip fin, servicii bune. Este in zona Side la 55 km de aeroport.
Sau Limak Atlantis in zona Belek, renovat anul trecut, servicii bune, tobogane, animatie foarte buna. La asta intra gratuit si copilul de 13 ani si aproape te incadrezi in bani la inceputul lui septmbrie. Nu sunt ca Susesi si Cornelia dar eu zic ca sunt la nivelul Titanic.
Pe aeroportul din Alanya nu sunt chartere, deci transferul il faci din Antalya.

#125
mihaicos

mihaicos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.04.2013
Salut,
Vreau sa merg in Turcia si am nevoie de ajutorul vostru. Nu reusesc sa ma hotarasc la ce hotel sa merg.
Vreau servicii bune, peisaj frumos, cu piscine si verdeata, sauna inclusa. Voi merge la sfarsit de mai.
Am facut oarecum o lista, dar sunt deschis si la alte sugestii. Voi care ati fost stiti mai bine.

DELPHIN IMPERIAL
SUSESI DELUXE
CONCORDE RESORT
BARUT LARA

#126
alinuta123

alinuta123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,348
  • Înscris: 03.08.2007

View Postmihaicos, on 15 aprilie 2013 - 18:08, said:

Vreau servicii bune, peisaj frumos, cu piscine si verdeata, sauna inclusa.  [...] DELPHIN IMPERIAL
Daca vrei verdeata...NU iti recomand Delphin Imperial (poti alege oricare altul din lantul Delphin)!!!
Anul trecut, cel putin, era aproape "chel" din punctul asta de vedere, asta daca nu vrei sa luam in calcul cei 5-6 palmieri uscati si "proptiti" cu niste "atele" ca sa n-o ia la sanatoasa. Posted Image
Mi-e tare greu sa cred ca intre timp a crescut acolo o "oaza" de verdeata...e nevoie de ani buni pentru asta!
Peisajul e la fel de frumos pentru toata zona Antalyei, pentru piscina cred ca va fi cam rece la sfarsit de mai, iar de servicii bune, avand in vedere ca nu vei fi in plin sezon, cred ca vei putea beneficia la fiecare din cele enumerate de tine!
Hai ca ti-am mai "scurtat" din lista: ti-au mai ramas doar 3! Posted Image

Edited by alinuta123, 15 April 2013 - 19:21.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate