Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Import china alibaba

Facultate
 Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta
 alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 

Antalya 2013 - Sugestie hotel

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
171 replies to this topic

#145
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Pe tripadvisor sunt atatea review-uri de luna aceasta. Si mai multe de la inceputul anului.

#146
eug75

eug75

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.05.2010
pentru cunoscatori care vor sa ajute(strict la obiect va rog)
date de referinta: - intrare  intre 10-15.06/ 10n / 2adl+1ch(8ani)
    - tp. individual
    - pe plaja buna, cu tobogane
    - oriunde in turcia(egee sau mediterana), sa nu fie chiar in pustiu
...SI ELEMENTUL CHEIE...GASIM ASA CEVA SUB 1000 e?????????????????????

#147
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Pe tripadvisor, pe primele locuri in Belek sunt niste hoteluri despre care personal n-am auzit multe si tind sa cred ca nu sunt frecventate de romani: Voyage Belek, Limak Arcadia si Atlantis, Gloria (Verde, Golf, Serenity). Ce stiti despre aceste hoteluri? Sunt intr-adevar mai presus decat mult trambitatele (de catre agentiile romanesti) Susesi, Papillon, Cornelia, Maxx, etc?

#148
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
voyage belek e super hotel, limak arcadia & atlantis sint frecventate de romani si au grad mare de satisfacctie pe saitul romanesc de impresii, gloriile sint scumpe pt nimic, su sexy e slabutz, papillon belvil e plin cu romani si e apreciat, cornelia diamond e un hotel bun, maxx e un hotel bun si el

dar mie imi place mult xanadu belek, asa cum am mai scris dealtfel.

#149
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Multumesc pentru impresii, rottweiler. Deci ar fi variante pentru anul viitor Posted Image.
La ce site romanesc te referi? "am_fost_acolo" stiu ca era traducere dupa tripadv pe la inceputuri (nu l-am mai verificat de mult). Deci impresiile nu erau ale romanilor.
Xanadu nu e invechit, nu s-a ramolit? Vad ca ocupa totusi un loc bunicel...

Edited by bia899, 05 June 2013 - 09:40.


#150
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postbia899, on 05 iunie 2013 - 09:40, said:

Multumesc pentru impresii, rottweiler. Deci ar fi variante pentru anul viitor Posted Image.
La ce site romanesc te referi? "am_fost_acolo" stiu ca era traducere dupa tripadv pe la inceputuri (nu l-am mai verificat de mult). Deci impresiile nu erau ale romanilor.
Xanadu nu e invechit, nu s-a ramolit? Vad ca ocupa totusi un loc bunicel...

eu nu am zis ca xanadu e miezul din dodoasca, am zis doar ca imi place mie.

#151
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
Papillon Belvil am vazut ca e apreciat si de tine chiar daca lasa impresia ca este putin invechit

#152
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttradi, on 05 iunie 2013 - 10:25, said:

Papillon Belvil am vazut ca e apreciat si de tine chiar daca lasa impresia ca este putin invechit

nu conteaza ca e apreciat de mine, nu-s vreun etalon, cititi si ce scriu eu dar mai ales cititi ce scriu cei oamenii  pe saiturile specializate in referinte
eu am stat la PB, dar pt gustul meu e prea plin cu plozi.

Edited by rottweiler2007, 05 June 2013 - 10:28.


#153
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
Si pana la urma e invechit sau nu ?

Si pana la urma e invechit sau nu ?

#154
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttradi, on 05 iunie 2013 - 10:39, said:

Si pana la urma e invechit sau nu ?

Si pana la urma e invechit sau nu ?

defineste invechit

#155
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
In afara de camere care inteleg ca sunt renovate, restul pare uzat.

#156
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttradi, on 05 iunie 2013 - 10:51, said:

In afara de camere care inteleg ca sunt renovate, restul pare uzat.

mie nu imi parePosted Image , e parerea mea, dar turistul romanesc e cumparator de poze, el nu cumpara servicii, el da banii pe poze

repet: xanadu nu e cel mai bun hotel din belek, imi place mie si atit, nu e musai sa iti placa si tie, gusturile difera, mie nu imi plac masinile mercedes si nici femeile grase.

voyage belek e nr 1 pe tripadvisor de ani de zile, am stat in el in 2011, si nu aveau cafea turceasca la micul dejun

nasol! Xanadu belek are!

voyage belek e plin cu plozi, xanadu nu.

dar daca pe tripadvisor VB e campion eu sint de acord! dar eu nu as pune banii sa stau la VB, darrr e doar parerea mea

VB e bun pt familistii cu plozi, XB e bun pt adulti

scria cineva bine pe softpedia, royal wings e un hotel bun NUMAI pt copii.

un alt hotel cu super servicii este ali bey resort side.

Edited by rottweiler2007, 05 June 2013 - 11:15.


#157
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008

View Postrottweiler2007, on 05 iunie 2013 - 10:54, said:

scria cineva bine pe softpedia, royal wings e un hotel bun NUMAI pt copii.
Si pentru adultii care adora balaceala si datul pe tobogane :). Zona de spa mi-a placut de asemenea si calitatea serviciilor in general. Ce mi-a lipsit, intr-adevar, a fost muzica la piscine in timpul zilei. Poate ca nu sta asa bine la capitolul distractie si nu ar fi un hotel potrivit din punctul asta de vedere pentru tineri si adolescenti.

#158
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008
Problema este daca doar copiii adora datul pe tobogane. Si sint prea mici pentru a fi lasati nesupravegheati. La alte hoteluri in zona de tobogane exista si posibilitatea de a te scalda. La RW te poti consola doar cu un bar in apropiere.

#159
Sean_John

Sean_John

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,029
  • Înscris: 15.01.2006

View Postbia899, on 05 iunie 2013 - 08:51, said:

Pe tripadvisor, pe primele locuri in Belek sunt niste hoteluri despre care personal n-am auzit multe

Pe tripadvisor, 90% din recenzii sunt scrise de catre britanici usor impresionabili, care (urmare a bacsisurilor date-n stanga si-n dreapta) se simt si ei bagati in seama de catre staff. N-ati observat ca majoritatea retin numele chelnerilor si a celor din animation team? Ei leaga "adevarate" prietenii pe acolo. :)
Hai sa nu mai sarim ca rata la muci, ca, vezi doamne, resortul e pe loc fruntas pe tripadvisor!

#160
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostSean_John, on 06 iunie 2013 - 07:17, said:


Pe tripadvisor, 90% din recenzii sunt scrise de catre britanici usor impresionabili, care (urmare a bacsisurilor date-n stanga si-n dreapta) se simt si ei bagati in seama de catre staff. N-ati observat ca majoritatea retin numele chelnerilor si a celor din animation team? Ei leaga "adevarate" prietenii pe acolo. Posted Image
Hai sa nu mai sarim ca rata la muci, ca, vezi doamne, resortul e pe loc fruntas pe tripadvisor!
si americanii dau bacsisuri in stinga si in dreapta! am inteles, toți sînt niște proști! e nasol să legi prietenii, e nasol să te simți bine în vacanță! e mai bine să stai așa împăiat și să îți pută tot!

#161
bia899

bia899

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 12.08.2008
Sean_John, asa este, multi englezi scriu acolo. Dar cred ca poti filtra impresiile prin prizma a ceea ce te intereseaza. Daca nu vrei sa afli despre bacsisuri si animation team, sari peste, ca nu se scrie numai despre asta.
Clasamentele de pe trip mi se par chiar bune; pana acum, n-am avut surpriza sa aleg un hotel de pe primele locuri si sa fiu dezamagita. Ma orientez si dupa numarul de review-uri; daca are numai 23, chiar de e pe locul intai, ma uit la urmatorul.
Recomanda tu un site / o sursa de informare mai bun(a) si de incredere.

Edited by bia899, 06 June 2013 - 09:15.


#162
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008
Pentru carcotasi, se poate verifica si siteul http://www.holidaycheck.com. Daca e sa ma iau dupa impresiile si pozele de aici, nu cred ca as mai pleca in vacanta. Cred ca mai mult de 50% din poze prezinta lucrurile mai putin placute, asa ca daca poti trece usor peste ce au pus oamenii aia, sigur o sa ai o vacanta placuta. Poti sa faci o medie intre tripadvisor.com, siteul romanesc de impresii, prezentul forum si holidaycheck.com si cred ca nu o sa gresesti. Pana la urma, vacanta o poti face cu mana ta, daca ai timp si rabdare sa citesti. Si inca ceva: daca mie imi place ceva, sunt sanse slabe sa-ti placa si tie. De aia suntem diferiti Posted Image

Succes si vacante cat mai placute.

Edited by softyty, 06 June 2013 - 09:22.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate