Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care din urmatoarele optiuni este...

Distante etrieri

Fisier corupt reapare in galeria ...

Ce condensator ar putea fi? TV Vo...
 Problema droguri

Soldat gradat profesionist - dipl...

Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...
 Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil

Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme
 Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...
 

PNI HD77D

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#55
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Parca am mai intrebat.... ce firma e asta, PNI?

#56
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
@andreycatalin00 - faza asta am vazut-o si la alte tablete, are legatura cumva cu alimentatorul, poate incerci cu cel de la a doua tableta

la mine nu a facut nici o figura pana acum, ieri am folosit-o cam 6 ore. e adevarat ca se incalzeste un pic in spate

stie cineva cam ce folie de protectie s-ar potrivi? vreau sa-i cumpar una, si cred ca o sa iau si o husa , eventual cu acumulator, merg mult pe teren

Edited by AndyO2, 01 December 2012 - 15:22.


#57
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postsorin61, on 01 decembrie 2012 - 14:01, said:

Parca am mai intrebat.... ce firma e asta, PNI?

no name :)

#58
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010

View PostAndyO2, on 01 decembrie 2012 - 15:19, said:

@andreycatalin00 - faza asta am vazut-o si la alte tablete, are legatura cumva cu alimentatorul, poate incerci cu cel de la a doua tableta

la mine nu a facut nici o figura pana acum, ieri am folosit-o cam 6 ore. e adevarat ca se incalzeste un pic in spate

stie cineva cam ce folie de protectie s-ar potrivi? vreau sa-i cumpar una, si cred ca o sa iau si o husa , eventual cu acumulator, merg mult pe teren

da andy..si eu umblu la greu pe ea ca sa o testez in astea 10 zile in care o pot returna..dar la fel se comporta fara probleme..filme ,videoclipuri,jocuri se vad luna si functioneaza ok..dar cand se incalzeste e suparatoare treaba(se incalzeste mai puternic doar la jocuri mai complexe si mai solicitante)..oare se incalzeste mai rau fata de alte tablete?poate sa-mi spuna cineva care a mai avut si alt model?

Edited by moxi_man, 01 December 2012 - 16:43.


#59
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
daaaaa e posibil sa fi avut ghinion amandoi cu ele,daaar eu unul nu o mai ridic...a avut una probleme inteleg,daaar 2 dejaaaaa e neseriozitate...

#60
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
ha ha haaa,acum tableta prietenei mele nu mai merge deloc,aceiasi problema cu a mea,fix aceiasi problema...

#61
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
ce aplicatii a instalat pe ea ?
si la ce o folosea mai exact ? sa stiu si eu unde bubuie

#62
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
da, zi-ne si noua, nu de alta, dar sa nu treaca cele 10 zile in care se poate returna.
eu am "forjat-o" tot week-endul si nu a dat semne de oboseala.

#63
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
la comenzile online/curier eu stiu ca ai 30 de zile garantie

parca asa era legislatia in ro

#64
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
30 de zile ai doar la emag, ca asa vor ei.
legea mentioneaza doar 10 zile

#65
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011

View PostReKo, on 02 decembrie 2012 - 16:11, said:

ce aplicatii a instalat pe ea ?
si la ce o folosea mai exact ? sa stiu si eu unde bubuie

messenger,adobe reader si facebook..cam atat,a fost luata doar pentru office siiii youtube,deciii...oricum eu nu mai iau nimic,chiar dacaaaa am dat comanda,o anulezzz si gata...la fel si prietena mea...

#66
marc0siacob

marc0siacob

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.08.2011

View Postmoxi_man, on 01 decembrie 2012 - 16:42, said:

da andy..si eu umblu la greu pe ea ca sa o testez in astea 10 zile in care o pot returna..dar la fel se comporta fara probleme..filme ,videoclipuri,jocuri se vad luna si functioneaza ok..dar cand se incalzeste e suparatoare treaba(se incalzeste mai puternic doar la jocuri mai complexe si mai solicitante)..oare se incalzeste mai rau fata de alte tablete?poate sa-mi spuna cineva care a mai avut si alt model?

Am avut ocazia sa testez o astfel de tableta a unui prieten. Se misca foarte bine, si el o are de o luna si nu a intampinat nici o problema.
Incalzirea spatelui este normala deoarece atat cipul grafic cat si wireles-ul se incalzesc si au nevoie de racire care se face prin capacul dorsal. Detin Samsung Galaxy S2 si Galaxy Note si se incalzesc la fel de tare la conexiunea solicitanta pe wireless, si in aplicatii video.

Cat despre producator, cum zicea si un coleg mai sus e aceeasi Marie cu Allview, si alti producatori "romani" de tablete. Si Samsung, Apple, etc  fac produsele in PRC, ca sa castige cat mai multi bani, si sa obtina un pret
bun in piata .( o tableta similara fabricata in RO ar costa de 2-3 ori mai mult).

CONCLUZIE: Nu va mai uitati la tara unde au fost facute, eu va recomand sa va uitati la performante, la vechimea si notorietatea brand-ului, si la review-urile facute de lume, care slava domnului sunt destule.
www.tablete.ro are si forum se pare, unde sunt UPDATE-uri pentru aceste tablete, deci am raspuns si la intrebarea : " A gasit cineva site-ul producatorului? "

#67
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Ai 3 posturi, de un an de zile, pe forum si in toate lauzi firma PNI. Mda.

Acum cateva luni aveai un PNI HD01, ce s-a intamplat cu el ?

Lasa-ma sa ghicesc:

1. s-a stricat
2. ai vandut-o pentru ca era "prea buna"

Sunt scarbit de astfel de marketing. Tocmai m-ai convins sa-mi anulez comanda.

Edited by ReKo, 03 December 2012 - 17:19.


#68
mediaplayerHD

mediaplayerHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 08.01.2010
Si eu sunt scarbit, dar nu am ce sa fac, trebuie sa lupt sa iasa adevarul la suprafata nu doar marketing si nu doar pareri negative de la concurenta.
PNI HD01, se pare ca s-a vandut f. bine daca este stoc zero la importator.
PNI HD77D este noua generatie cu dual core si daca chiar te intereseaza, pot sa-ti trimit o bucata sa o testezi 1 saptamana si sa postezi pe forum si de bine de si de rau, asa cum o vezi tu.

Daca esti de acord, astept adresa de livrare pe privat sau pe telefon.

Silviu

#69
all4u

all4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.03.2006

View PostReKo, on 03 decembrie 2012 - 17:15, said:

Sunt scarbit de astfel de marketing. Tocmai m-ai convins sa-mi anulez comanda.

Adica ai comandat PNI-ul dupa toate cate s-au scris pe aici?!
Hmmmmm.....Posted Image

#70
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 05.01.2004
Nu inteleg ce vrei sa spui de concurenta. Am o tableta Samsung Galaxy Tab 2 de 7 inch. Nu sunt reprezentant Samsung. Si nu am vrut neaparat sa dau de doua ori mai mult pe tableta asta decat pe un... PNI de exemplu, sau Evolio, sau Allview sau E-Boda sau ce vrei tu. Dar asta stiu ca e folosita de milioane de oameni care sunt multumiti, nu de cateva zeci care sunt toti nemultumiti.
La o prima vedere, aceasta PNI pare sa aiba performante mai bune chiar decat a mea. Dar daca merge o saptamana si se strica dupa aceea, nu ma incalzeste cu nimic. Nici macar diferenta de pret nu justifica asa ceva.

#71
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Eu am contactat azi firma de la care am cumparat-o (evoMAG) si urmeaza sa o returnez maine, prin curierat. N-are rost sa ma complic cu ea, o sa imi iau o alta care nu are probleme cu incalzirea excesiva, la un pret asemanator.

#72
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
adica am ramas singur? pacat, mi-ar fi placut sa mai schimb impresii cu cineva.
au mai zis si altii, si ipad2 se incalzeste.
eu o pastrez, isi face treaba, si daca stau sa ma gandesc daca se strica in <12 luni, am garantie,daca nu, oricum iau alta peste 12 luni.

daca cineva are vreo idee de o husa buna cu acumulator, va astept

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate