Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

PNI HD77D

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#19
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
@ReKo-nu stiu ce sa iti spun,insa parerea mea e caaa am avut ghinion,daaar mare atentie,maaare atentie,cand vine curierul sau cand o ridicati de la sediu,deschideti pachetul si studiati-o amanuntit si asta nu numai la tableta ci la toate produsele de acest gen deoarece puteti avea neplacerea saa o gasiti fie zgariata(in cazul prietenei mele)fiee defecta...deci mare grija,o sa va tin la curent cuu evolutia tabletei prietenei mele,eu insa cred ca voi renunta la ea

#20
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Am primit si eu mesaj cu  confirmarea livrarii pentru maine. Dar din ce vad pe aici parca imi vine sa renunt. Mai poate cineva sa dea niste detalii?

#21
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Andreycatalin cum mergea pe browsing? Stream ai incercat ?

Pacat ca nu are nimeni tableta de mai mult timp ca sa stim cat de fiabila este.

#22
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
am primit si eu azi (hmm, adica ieri, e ora 3:D) tableta, tot de la Evo - BF. (small world, huh?)

urmarisem posturile voastre (ms @andreycatalin00) si eram un pic ingrijorat, abia asteptam sa ajung acasa pentru a proba noua achizitie.
n-am primit-o eu (eram la munca), dar a fost OK, nu are nici un pixel mort sau defect, niciodata nu esti prea precaut in zilele astea :D
am forjat-o cateva ore, jocuri, 1 ora de skype, alte aplicatii pe care le aveam pe vechea tableta. (am stat sa transfer tot, facut backup, de maine o iau cu mine si la munca)
i-am terminat bateria cu care a venit, nu am vazut nimic suspect, chiar mi-a placut.
scoate scor bun in antutu, procesorul e OK
ce imi place la ea:
- se misca bine, reactioneaza OK, comparat cu ce aveam pana acum e chiar racheta
- redare video OK, cu mxplayer, nu lag, nu alte probleme
- in jocuri se misca bine, peste telefonul meu si peste tableta veche
ce nu mi-a placut :
- gri-ul de pe margine, puteau sa puna si ei o alta culoare.
albul de pe spate e ok, desi imi lasa impresia ca se vor vedea zgaraieturile pe ea mai tarziu

PS: "PNI" detin  tablete.ro, domeniul in sine face ceva banuti, tind sa cred ca daca s-au pus pe asemenea investitie sunt seriosi in ce priveste tabletele ;-)
verdict: o pastrez, pretul a fost bun, nu intrevad ceva mai bun la orizont de 7 inch si la pret apropiat - doar daca iau direct din China, dar niste experiente neplacute recente m-au facut sa renunt la treaba asta

#23
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
mda..eu am luat legatura chiar cu persoana de la onlineshop care i-a facut un review foarte detaliat pe blogul care l-a postat mai sus chflorin..si mi-a spus ca a mers perfect tableta la teste si ca l-a impresionat..si tot el mi-a zis cand l-am intrebat de brandul PNI ca este brandul importator.
dar acum ce sa mai lungim vorba..astept sa vina sa vad cat de norocos sunt si eu,,iar daca nu sunt multumit o duc inapoi,mai adaug ceva la bani si imi iau Evolio Evotab Fun..ca din astea 2 am vrut sa aleg.
sa ne mai anunti ce decizie ai luat..si sunt curios daca iti doresti banii inapoi cat de receptivi,promti si rapizi sunt cei de la evomag la chestia asta!
azi va anunt daca mi-au livrat-o sau nu..
o zi buna!

#24
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
@moxi_man, inteleg foarte bine dorinta de a lua o tableta la un pret cat mai mic. Dar daca te gandesti sa renunti la PNI ca sa iei Evolio, nu ai facut nici o smecherie.
Crede-ma, eu sunt primul care as recomanda un produs romanesc. Din pacate nu e cazul la Evolio. E aceeasi Marie cu alta palarie.
Mai bine orienteaza-te spre ceva dedicat, Un Kindle, un Samsung Tab. Costa ceva mai mult, dar te asigur ca merita. Citeste pe forum despre Evolio si chiar despre Allview si edifica-te.

#25
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Primul test: Antutu Benchmark - 9950 puncte. Un aspect care m-a deranjat - Drag Racing, jocul cu masini, are sunetul intrerupt si, pe alocuri, functioneaza cu lag, lucru de neconceput pe un Galaxy S Plus (single core 1,4 GHZ) sau un LG Optimus one (single core 600 MHZ). Tableta nu vine rootata, ca alte produse similare. Un alt aspect, nu asa de important pentru mine: tableta nu are limba romana!

Edited by DeuxEx, 29 November 2012 - 10:27.


#26
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
Inca unul care a primit-o..eu tot o astept..si deuxEx o tii?o dai inapoi?
mai posteaza si alte impresii..

#27
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Oho ce de oameni au primit tableta. Sa aveti noroc de ea si va mai asteptam cu pareri

#28
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
hmmm,se pare ca eu am fost ghinionist,din cate comentarii am citit,ar fi ok,asta m-a atras si pe mine performanta ei,daaar ca si calitate...se pare caaa voi opta pentru una noua,imi mai incerc o data norocul,si daca am ghinion si cu asta o returnez si imi iau bani inapoi,cat despre returnarea banilor sunt prompti cei de la evomag,aseara cand am dus-o la ei la firma,puteam sa ridic banii chiar pe loc deeci,nu e problema,pana la urma ii sun si le spun sa rezerve una pentru luni ca atunci o pot aduce...prietena mea la fel,nu are nici o problema cu ea,doar acea zgarietura intr-un colt in rest mi-a zis ca merge ok

 ReKo, on 29 noiembrie 2012 - 00:39, said:

Andreycatalin cum mergea pe browsing? Stream ai incercat ?

Pacat ca nu are nimeni tableta de mai mult timp ca sa stim cat de fiabila este.

pe browsing era ok,stream nu am incercat,insaaa ma cam mirat putin puterea semnalului la wireless,router-ul era in bucatarie iar eu in dormitor,deci diferenta de un perete intre router si tableta,iar semnalul era 1 maxim 2 liniute...iar cu telefonul obtin 2 lejer chiar 3...daar era ok mergea binisor

#29
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
gataaa..am primit-o si eu..la prima vedere arata impecabil..nu are nici o zgaraietura si ecranul e ok..
nu prea am timp de ea pentru ca sunt la munca dar cand ajung acasa o testez mai bine..
app in astea 5 min cat am umblat putin prin ea nu am dat deloc de jocuri ..are instalate?si unde sunt?
ms!

#30
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
@moxi_man: cred ca o sa o pastrez. In urmatoarele 30 de zile o sa ma decid asupra acestui aspect. Inca un aspect negativ: se incalzeste destul de puternic spatele, intr-un anume punct. Probabil chinezii au uitat sa-i puna chipului grafic un radiator (lucru care ma tenteaza sa deschid tableta si sa-i montez eu unul Posted Image ). O sa o testez in cursul serii. Cineva spunea ca wireless-ul arata 2-3 liniute daca te esti in alta camera decat routerul - acest lucru il confirm si eu. Desi am schimbat cele doua antene (3db) ale routerului TP-Link cu doua mai puternice, de 8 db, am aceiasi problema si eu. Inca un lucru care l-am observat - in meniul tabletei nu gasesti optiunea de actualizare a softului, semn ca producatorul nu iau in calcul updatarea softului. Apropo, a gasit cineva pagina web a producatorului?

Edited by DeuxEx, 29 November 2012 - 17:04.


#31
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Te-ai mai jucat pe ea ? Ai mai gasit minusuri?

#32
AndyO2

AndyO2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 24.06.2012
da, si la mine se incalzeste, sper sa nu afecteze fiabilitatea pe termen lung, caci altfel nu ma deranjeaza.
pe wireless am cu o liniuta mai putin decat are telefonul, dar merge ok, nu am intampinat probleme.

#33
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Am testat tableta si cu Quadrant Professional Edition (nu ma intrebati de unde am facut rost de el Posted Image ), obtinand 2773 de puncte.
http://imageshack.us...2112917541.jpg/

#34
mediaplayerHD

mediaplayerHD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 08.01.2010
Eu folosesc aceasta tableta PNI HD77D de cand a aparut ~ 01 noiembrie.
Au testat-o si cei mai duri clienti, adica copii mei, inca funtioneaza cu succes.
O recomand.
Daca cineva de aici chiar vrea sa o testeze, o ofer pe a mea pt. teste cu drept de retur. Nu mai fiti pesimisti, este super tableta.

Silviu Marin.

#35
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011

 mediaplayerHD, on 29 noiembrie 2012 - 18:44, said:

Eu folosesc aceasta tableta PNI HD77D de cand a aparut ~ 01 noiembrie.
Au testat-o si cei mai duri clienti, adica copii mei, inca funtioneaza cu succes.
O recomand.
Daca cineva de aici chiar vrea sa o testeze, o ofer pe a mea pt. teste cu drept de retur. Nu mai fiti pesimisti, este super tableta.

Silviu Marin.

da tableta cred ca este ok,de aceea am zis ca eu am fost ghinionist...cat despre incalzire daaa,se incalzeste foarte tare in spate,din cate am rasfoit prin manual spune caaa incalzirea e ceva firesc si normal si nu afecteaza cu nimic tableta,azi mi-am confirmat si eu comanda pentru una noua,speeer speer din tot sufletul sa nu o gasesc tot pe aceea care a fost,ma gandesc sa o repare sa ii puna o folie cum a fost si sa mi-o impinga din nou...dar ma voi uita foarte atent in showroom la ea

Edited by andreycatalin00, 29 November 2012 - 20:28.


#36
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
Vreti performanta, atunci suportati si incalzirea... cu cit mai multe tranzistoare cu atit mai multa caldura pe cm patrat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate