Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

PNI HD77D

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#1
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Salutare! Ce parere aveti de tableta PNI HD77D, aflata in oferta de aici: http://www.evomag.ro...Alba-92024.html

Denumire
Model:  HD77D
Procesor
Familie procesor:  ARM v7 Cortex A9
Viteza procesor(MHz):  Dual-Core 1.5 GHz
Memorie RAM
Capacitate memorie:  1024 MB
Hard Disk Drive/Unitati Optice
Capacitate HDD:  8 GB
Video
Diagonala:  7"
Rezolutie maxima:  1024 x 600
Tip Display:  Display capacitiv HD
Placa video:  Mali-400MP
Camera:  Da. 2.0 MegaPixeli
Comunicatii
Retea Wireless:  802.11b/g/n
3G:  Nu
Expansiune/ Conectivitate
Cititor Carduri:  Da
Cititor Card Memorie
Micro SD:  Micro Secure Digital Card (pana la 32GB)
Acumulator
Tehnologie:  Li-Polymer, 3500 mAh
Caracteristici Fizice
Dimensiuni (mm):  196 x 123 x 10
Greutate (Kg):  0.42
Culoare:  Alb
Software
Sistem operare:  Android ICS
Diverse
Extra:  G-sensor
Excel
Word
PowerPoint
Facebook
Skype
Yahoo Messanger
Gmail

#2
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 05.01.2004
Nu arata rau, ma refer la performante. Dar ce firma e asta? Mi-a placut si tipul de display - ICS :D.
Vazusem pe undeva preturi de Black Friday, cred ca la eMag, Galaxy Tab2 pe la 700 de lei. Orienteaza-te spre asa ceva mai bine.

#3
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
Ai aici un review destul de detaliat :
http://blog.mo.ro/ta...-hd77d/#more-13

#4
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Am vazut si eu acel review, care de altfel e singurul. Vroiam sa stiu daca exista si alte opinii decat aceasta.


#5
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007
Ai comandat-o sau ai intentia?

#6
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Deja am luat-o, dar e pe drum si as vrea sa stiu la ce sa ma astept...

#7
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Stie cineva daca vine root-ata sau daca se poate roota?

#8
Kriss

Kriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 07.07.2005
Pe orice tableta poti obtine root.

#9
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Cum? Cu ce program? Merge SuperOneClick pe asta? Sau ce alt soft imi recomanzi?

Edited by DeuxEx, 25 November 2012 - 21:46.


#10
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Si eu o astept, arata bine ca dotari ...

#11
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Are procesorul de 1,5 GHZ dual-core! Este mult peste dotarile care le au majoritatea tabletelor de 7 inch. Maine ar trebui sa-mi vina si mie... Sa speram ca asa e ;)

#12
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
mda..si eu am tot studiat-o..am si cumparat-o cu ocazia black friday..o sa-mi soseasca joi si sunt tare nerabdator.
ca si caracteristici e super ok la banii astia,,acum sa vedem si cum se misca,tinand cont nu stiu nici macar firma producatoare..plus ca are doar 1 an garantie:(
a primit-o cineva mai repede?poate sa ne spuna cateva impresii??

#13
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Eu nu stiu nimic de la evomag. De cand am comandat la ei ... niciun semn de viata nu au dat.
Acum daca tot o primiti mai devreme, va astept cu review-uri. Sa nu uitati sa mai treceti pe aici :P

#14
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
eu i-am sunat si mi-au spus ca joi 29.11.2012 mi-o livreaza si apoi mi-au trimis si mail si mi-au confirmat.
acum sa vedem..sper sa fie de cuvant si sa mi-o aduca joi ca sa am timp in weekend-ul asta prelungit sa o testez:)

#15
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
salut baieti,am comandat si eu aceasta tableta,si am fost acum 3 zile sa o ridic de la EVOmag,am luat-o cu ocazia zilei de black friday,insaaaa nu pot spune ca am fost tocmai norocos deoarece astazi am fost inapoi la ei sa o duc la service...dupa 10 minute de jucat angry birds se inchidea fara nici un alt semn,si daca vroiam saaaa o deschid nu mergea doaaar daca o bagam la incarcat,asa isi lua curent,bateria era 37% deeeci nu era vorba de baterie,nu stiu cat de ok este caaa sii fiabilitate,din punct de vedere al performantei eeee foarte ok concureaza cu tablete scumpicele...ce sa zic,aceiasi tableta si-a luat si prietena mea,dar cand a ajuns acasa era zgariata intr-un coltisor,tehnic nu a apucat sa o testeze,ma gandesc ca am fost eu ghinionist cu acea tableta,acum nu toate pot fi defecte,dar producatorul nu imi zice nimic"pni"din cate am citit pe ea eeee made in china acest pni...acum am de ales,alta noua sau banii inapoi,aveti grija si testati-o bine cand vine curierul !!!!

Edited by andreycatalin00, 28 November 2012 - 20:52.


#16
moxi_man

moxi_man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.02.2010
pff..incep sa vina vestile si nu sunt chiar foarte bune,,
sa inteleg ca prietena ta inca o are dar ca nu a apucat sa o testeze?
tie o sa-ti dea alta?sau ce a-ti hotarat?
incep sa-mi cam pierd orice speranta ca e un produs ok..dar na sa nu zic pas pana nu o vad cu ochii mei..maine mi-au promis ca mi-o livreaza si mie..iar despre PNI asta nici eu nu stiu mare lucru si nici pe net nu am gasit..dar din ce am inteles PNI este firma distribuitoare nu producatorul..
ps:totusi cred ca ai avut tu ghinion:)

#17
andreycatalin00

andreycatalin00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 06.07.2011
@moxi_man- nu te descuraja,asta iti zic si tie,asta i-am spus si prietenei mele,intradevar cred ca am avut ghinion cu una defecta,mi-a mers prima zi insa a-2-a ziii au inceput problemele,si in a-3-a am fost la evomag...prietena mea nu a stresat-o foarte mult insa a umblat pe ea,acum mi-a zis caa o are deschisa de vreo 2 ore si nu are nici cea mai mica problema,insa sa vedem...cat despre mine,ramane maine sa ii sun ca le-am spus sa imi lase timp sa ma gandesc fie ca doresc una noua,fie ca doresc returnarea banilor,acum nu stiu ce sa fac caa am luat-o cu 440 de lei,iar ca performante eeee mai mult decat ok,calitatea lasa putin mai mult de dorit...PNI este producatorul cu siguranta este o firma dinn China ceva de genu am vazut adresa dar nu am inteles nimicPosted Image  distribuitorul este onlineshop parca asa se numeste...sunt tare curios sa vad cum e si a ta...

#18
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
doua ore nu inseamna deloc mult...

multumim de review si mai asteptam pareri de la tine. Sunt tare nehotarat acum daca sa o mai iau sau nu

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate