Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale
 Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...
 Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 

Panasonic AG-AC90

- - - - -
  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#73
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Nu recomand nici eu Hama. Daca pana nu demult Sandisk era o marca de top, la cate probleme am vazut recent, am trecut pe Lexar.
Preturile sunt in scadere asa ca nu va zgarciti.
Nu gasesc confortabil sa stiu ca am toata filmarea pe un singur card. Tocmai de aceea am optat pt cele de 16GB.
Partea foarte buna e ca la AC90 poti trage simultan pe ambele carduri :)

#74
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
poietu - poţi trage simultan pe cele 2 carduri fără probleme.
Putem lăsa liniştiţi paranoia cu crăpatul cardurilor mari.
Ba mai mult la generaţia a 2-a de Simultan Rec poţi restaura imaginile lipsă de pe un card pe al doilea, sau şi mai mult poţi scoate un card din cameră în timp ce eşti în Rec!!!
Uite un link de la JVC HM 600 de citit la comentarii
http://www.hdwarrior...00-review-2012/

HD Warrior says:
December 22, 2012 at 11:13 pm

I have just tested this…recorded onto two SDHC cards ran it for about 20 secs then force ejected card in slot 2, card in slot one kept recording. Then re introduced card one it gave me a restore card in slot 2. I pressed restore and gave me all the footage up to the moment I ejected it…very impressive.

Edited by vgabi, 01 July 2013 - 18:53.


#75
Ohim

Ohim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 14.04.2010
Cea mai mare prostie sa tragi totul pe un card, da stiu tragi dual , dar de ce sa risti toata nunta ? Realizezi ca daca iti cedeaza unul din carduri la eveniment o sa ai palpitatii tot evenimentul ? Si poate esti ghinionist si nimeresti un lot de carduri cu probleme etc... cum zice si poietul , nu mai dati astfel de sfaturi.

#76
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013
am achizitionat si eu acesta camera cat de curand, camera din punctul meu de vedere este o bijuterie, carduri am cumparat doua de 64GB kingston si sunt multumit de ele.
O singura intrebare am pentru ca nu am incercat: in legatura cu sunetul, eu am filmat cu sunet pe 2 canale, daca filmez pe 5+1 are vreo distorsionare la zgomot puternic? gen discoteca zgomotoasa?

#77
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Tocmai ce scriam mai sus, nu distorsoneaza la zgomot puternic.
Termin de randat si uploadez o secventa sa iti faci o idee...

Edited by camerevideo, 01 July 2013 - 20:29.


#78
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Am tot incercat sa uploadez... Desi fisierul are 29MB si "Puteţi selecta pentru upload până la Nelimitat fişiere (Dimensiunea maximă a unui singur fişier 32MB)" primesc mesajul ca fisierul e prea mare...
Pana la urma il gasiti aici pt o perioada:.
Pe de alta parte, daca stiti pe cineva interesat de un acumulator am unul (luat in regim de urgenta de la WB) la 160 RON Are factura si garantie la ei.

Edited by camerevideo, 02 July 2013 - 13:27.


#79
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
@camerevideo
Aveai lampă pe cameră? Din ce văd eu pare că aveai lampă, dar lumina diminuată, așa este?

#80
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Am pe toate camerele.
Lampa LED cu WB variabil. Nu depasesc 60% din putere.
La sala in cauza, aveau lumini arhitecturale 4-5 culori, f naspa care se schimbau permanent. Fara lampa era o problema serioasa balansul de alb. In plus erau si pe 60hz...:(

#81
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
Ai putea să imi spui și mie ce model de lampă folosești? Ms.

#82
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
CN160CA

#83
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iO3_RMNfKpU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

priviti aici cum filmeaza camera

#84
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
mcioboata, niste detalii.. cum ar fi daca ai folosit lampa, despre iluminatul din locatia respectiva, setari ale camerei, etc? Materialul daca l-ai editat, cu ce soft si cu ce setari l-ai convertit?

Edited by maxx_bgd, 22 July 2013 - 18:53.


#85
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013

View Postmaxx_bgd, on 22 iulie 2013 - 18:51, said:

mcioboata, niste detalii.. cum ar fi daca ai folosit lampa, despre iluminatul din locatia respectiva, setari ale camerei, etc? Materialul daca l-ai editat, cu ce soft si cu ce setari l-ai convertit?
am folosit lampa cn-160, iluminatul in locatie este prost, a fost prima filmare si am mers cu camera pe auto setup, acum am invatat sa merg si pe manual. Cand imaginea bate spre albastru, apesi butonul wb pana se vede natural, clar, atunci nu stiam.Softul de editare am folosit corel video studio x6 si convertit in bluray

View Postmcioboata, on 22 iulie 2013 - 20:03, said:

am folosit lampa cn-160, iluminatul in locatie este prost, a fost prima filmare si am mers cu camera pe auto setup, acum am invatat sa merg si pe manual. Cand imaginea bate spre albastru, apesi butonul wb pana se vede natural, clar, atunci nu stiam.Softul de editare am folosit corel video studio x6 si convertit in bluray
si mai este ceva: daca nu ai calculator periculos nu merge. eu am belit hardul la laptopul vechi, in timp ce imi randa, adica daca nu ai configuratie buna noua la calculator nici sa nu cumperi camera

Edited by mcioboata, 22 July 2013 - 20:08.


#86
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
Si ce configuratie aveai la laptop?

#87
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013

View Postmaxx_bgd, on 22 iulie 2013 - 22:52, said:

Si ce configuratie aveai la laptop?
aveam procesor dual core 1,7 MH, placa video de 256 M, memorie 2GH, hard 250 G

#88
maxx_bgd

maxx_bgd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 01.05.2008
Sincer din ce teste am vazut pe youtube , vimeo, etc.. si alte fisiere brute, ce ai aratat tu acum mi se pare cel mai slab. Probabil din cauza ca ai filmat pe modul auto.

#89
camerevideo

camerevideo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 05.02.2004
Testul e irelevant si nu face un deserviciu camerei...

#90
mcioboata

mcioboata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 28.03.2013

View Postmaxx_bgd, on 23 iulie 2013 - 02:14, said:

Sincer din ce teste am vazut pe youtube , vimeo, etc.. si alte fisiere brute, ce ai aratat tu acum mi se pare cel mai slab. Probabil din cauza ca ai filmat pe modul auto.
una e sa pui pe youtube o filmare si una e sa o vezi in calculator! sau pe bluray. cei de la youtube au mai comprimat din caliate! una la mana, si alta la mana mie mi-se pare ca se vede foarte ok nu stiu cum vezi tu, dar fata de de ocamera sony pe casete DV sau HDV este diferenta de la cer la pamant.
Dupa mine camera este o bijuterie!!

View Postmcioboata, on 23 iulie 2013 - 10:12, said:

una e sa pui pe youtube o filmare si una e sa o vezi in calculator! sau pe bluray. cei de la youtube au mai comprimat din caliate! una la mana, si alta la mana mie mi-se pare ca se vede foarte ok nu stiu cum vezi tu, dar fata de de ocamera sony pe casete DV sau HDV este diferenta de la cer la pamant.
Dupa mine camera este o bijuterie!!
si mai este ceva: in drapta la imaginea youtube poti seta imaginea la 1080pHD, ma gandesc ca tu ai vizionat pe 360 p!sau ma rog nu iti permite calculatorul!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate