Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

Cerere in Logodna?

- - - - -
  • Please log in to reply
184 replies to this topic

#1
Lucian2012

Lucian2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.09.2012
Va salut. Numele meu este Luci si sunt intr-o relatie cu o fata de 1 an de zile, chiar daca nu locuim impreuna ne iubim si as vrea acum cand facem in noiembrie 1 an de zile sa o cer in logodna, chiar daca nunta nu o sa aiba loc chiar acum ci mai degraba la anul as vrea sa fac lucrul asta dar nu prea stiu cum, in primul rand nu stiu cum se procedeaza..ce intrebare trebuie sa ii adresez..vrei sa fi sotia mea? sau vrei sa te casatoresti cu mine? sau lucrul asta trebuie facut stand in genunchi? sau este ceva rau in lucrul asta a mai facut cineva asa? cum ati procedat?

#2
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
te asezi in genunchi in fata ei, ii dai un inel de la b&b si ii spui pe un ton pierdut:
"Cand tu ai aparut in viata mea totul s-a schimbat. Pana atunci nu stiam ce inseamna cu adevarat cuvantul "te iubesc". Tu m-ai invatat sa iubesc, mi-ai aratat ce inseamna iubirea si mi-ai incalzit sufletul cu dragostea ta. Iti multumesc pentru asta si te iubesc din tot sufletul. Acum mi-am dat seama ca nu vreau sa mai pierd vre-un minut fara tine, am sa-ti fiu alturi mereu! Te iubesc enorm de mult, esti totul ptr mine, esti viata mea!!!"

#3
sergiu8606

sergiu8606

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 30.10.2009
salve...nu cred ca este o regula anume...cel mai bine sa ii spui lucru acesta intr-un cadru cald, romantic, in care voi doi va simtiti bine si relaxati :P

#4
Lucian2012

Lucian2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.09.2012
si pe langa lucrurile spuse de Carrman trebuie sa termin cu fraza"Vrei sa te casatoresti cu mine?" si daca accepta ii pun inelul daca nu plec ravasit..?

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,416
  • Înscris: 15.12.2009

 Carrman, on 24 septembrie 2012 - 17:19, said:

te asezi in genunchi in fata ei, ii dai un inel de la b&b si ii spui pe un ton pierdut:
"Cand tu ai aparut in viata mea totul s-a schimbat. Pana atunci nu stiam ce inseamna cu adevarat cuvantul "te iubesc". Tu m-ai invatat sa iubesc, mi-ai aratat ce inseamna iubirea si mi-ai incalzit sufletul cu dragostea ta. Iti multumesc pentru asta si te iubesc din tot sufletul. Acum mi-am dat seama ca nu vreau sa mai pierd vre-un minut fara tine, am sa-ti fiu alturi mereu! Te iubesc enorm de mult, esti totul ptr mine, esti viata mea!!!"

O.o What's wrong with you, Carrman?

 Lucian2012, on 24 septembrie 2012 - 17:21, said:

si pe langa lucrurile spuse de Carrman trebuie sa termin cu fraza"Vrei sa te casatoresti cu mine?" si daca accepta ii pun inelul daca nu plec ravasit..?

Daca zici ca va iubiti, nu o sa refuze. Daca refuza, fa orice numai in fata masinii/trenului/tramvaiului/vaporului/avionului sa nu te arunci.

Edited by Ann0nyym0us, 24 September 2012 - 17:26.


#6
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

 Carrman, on 24 septembrie 2012 - 17:19, said:

te asezi in genunchi in fata ei, ii dai un inel de la b&b si ii spui pe un ton pierdut:
"Cand tu ai aparut in viata mea totul s-a schimbat. Pana atunci nu stiam ce inseamna cu adevarat cuvantul "te iubesc". Tu m-ai invatat sa iubesc, mi-ai aratat ce inseamna iubirea si mi-ai incalzit sufletul cu dragostea ta. Iti multumesc pentru asta si te iubesc din tot sufletul. Acum mi-am dat seama ca nu vreau sa mai pierd vre-un minut fara tine, am sa-ti fiu alturi mereu! Te iubesc enorm de mult, esti totul ptr mine, esti viata mea!!!"
Nu-mi vine sa cred!!
Carrman a dat odata-n viata un reaspuns cat se poate de on-topic.
Cred ca ar trebui sa-i verificati IP-ul, sigur i-a spart cineva contul, si acum vrea sa-l faca de ras. :lol:

#7
Lucian2012

Lucian2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.09.2012
Daca e adevarat ca ne iubim accepta, daca refuza refuza barem stiu ce am de facut..in nici un caz sa ma arunc in fata la ceva ca nu merita nimic pe lume asa ceva...(punct) si alta la rand

#8
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,209
  • Înscris: 03.08.2010
deep inside, Carrman a fost si va ramane un romantic incurabil.

#9
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

 Carrman, on 24 septembrie 2012 - 17:19, said:

te asezi in genunchi in fata ei, ii dai un inel de la b&b si ii spui pe un ton pierdut:
"Cand tu ai aparut in viata mea totul s-a schimbat. Pana atunci nu stiam ce inseamna cu adevarat cuvantul "te iubesc". Tu m-ai invatat sa iubesc, mi-ai aratat ce inseamna iubirea si mi-ai incalzit sufletul cu dragostea ta. Iti multumesc pentru asta si te iubesc din tot sufletul. Acum mi-am dat seama ca nu vreau sa mai pierd vre-un minut fara tine, am sa-ti fiu alturi mereu! Te iubesc enorm de mult, esti totul ptr mine, esti viata mea!!!"

Esti bine? Ti-a furat careva contu'?

#10
Lucian2012

Lucian2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.09.2012
alte pareri?

#11
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
Nu există nimic mai frumos pe lumea aceasta decât o dragoste împărtăşită. De obicei, aceasta începe cu un zâmbet cochet, o privire seducătoare, o caldă strângere de mână, …, după care urmează prima întâlnire sub clar de lună, primul „Te iubesc” rostit cu voce tare, primele nopţi nedormite de dorul LUI, prima îmbrăţişare flămândă, primul sărut, ce-ţi face pământul să-ţi fugă de sub picioare …

Şi de aici, povestea de dragoste evoluează, pentru fiecare în parte, în funcţie de cât suflet suntem dispuşi să punem în ea şi cât aşteptăm să primi în schimb.

Pentru unii, o relaţie nu durează mai mult de o vacanţă. Pentru alţii, în schimb, o dragoste la prima vedere se poate transforma într-o relaţie de-o viaţă. Prin urmare, de la primul sărut şi până la pasul cel mare – „cererea în căsătorie”, nu-i cale lungă de mers, atât timp cât doi oameni se iubesc, se respectă, au încredere reciprocă şi simt nevoia de a-şi împărţi existenţa unul cu celălalt.
Pentru ca toate astea să devină realitate, cei doi îşi oficializează relaţia de faţă cu oamenii dragi: familia, prietenii, rudele apropiate, iar de acum-încolo, până vor răsuna clopotele de nuntă, îndrăgostiţii urmează să treacă împreună o perioadă de probă, de astă dată nu în calitate de iubiţi, ci – logodnici.
Şi cum nunta fără lăutari, nu face nici cât o ceapă digerată, aşa şi logodna fără un inel simbolic, nu miroase a logodnă. Povestea inelului de logodnă datează din Egiptul Antic. Acesta reprezintă uniunea dintre bărbat şi femeie, mărturia unei iubiri împărtăşite, dar şi  promisiunea unei vieţi împlinite, pe care viitorul mire i-o face alesei inimii lui.

„CARTIER” unul dintr

#12
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011
Lucian, uite, asa se procedeaza:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ExktAGmprUM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Oricum, ideea e sa fie ceva original. O duci pe Negoiu, pe Arcul de Triumf, ii pui inelul intr-un McPuisor, intr-un ou Kinder, intr-un pahar cu vin...orice numai sa nu apelezi la tehnica aia clasica si penibila, in care tipul o duce intr-un restaurant, se aseaza in genunchi, scoate din buzunarul sacoului un inel si-o intreaba daca se casatoreste cu el. Asta o face toata lumea, e expirata si neimpresionanta. Momentul ala trebuie sa fie memorabil.

Edited by malls, 24 September 2012 - 17:52.


#13
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,034
  • Înscris: 31.07.2007

 Lucian2012, on 24 septembrie 2012 - 17:49, said:

alte pareri?

Parerea mea ii ca (virgula) Carrman ii beat.

#14
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
Cand te-ai nascut tu a plouat toata noaptea dar nu pentru ca trebuia sa ploua ci pentru ca a plans cerul pentru cel mai dulce ingeras. Te Iubesc din toata inima – imi ia 2 secunde sa iti zic, dar imi trebuie o viata intreaga sa iti demonstrez cat de mult! Multumesc ca si tu imi arati zi de zi cat de mult ma iubesti. M-ai facut cu adevarat cel mai fericit!


cred ca ai bagat la cap chestia cu "cartierul"!

#15
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 Carrman, on 24 septembrie 2012 - 17:19, said:

"Cand tu ai aparut in viata mea totul s-a schimbat. Pana atunci nu stiam ce inseamna cu adevarat cuvantul "te iubesc". Tu m-ai invatat sa iubesc, mi-ai aratat ce inseamna iubirea si mi-ai incalzit sufletul cu dragostea ta. Iti multumesc pentru asta si te iubesc din tot sufletul. Acum mi-am dat seama ca nu vreau sa mai pierd vre-un minut fara tine, am sa-ti fiu alturi mereu! Te iubesc enorm de mult, esti totul ptr mine, esti viata mea!!!"
Mi-ai smuls o lacrima :P

 edy_wheazel, on 24 septembrie 2012 - 17:52, said:


Parerea mea ii ca (virgula) Carrman ii beat.
Sau si-a gasit pe una care l-a pus la punct :D

#16
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
Daca atunci cand voi ajunge sus, D-zeu ma va intreba care a fost cel mai frumos dar pe care l-am primit de-a lungul vietii, ii voi raspunde “LOC IN INIMA TA”, si daca ma va intreba care a fost cel mai bun si cel mai frums lucru pe care l-am facut ii voi raspunde: “ACELA DE A MA FI INDRAGOSTIT DE TINE”.

#17
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 Carrman, on 24 septembrie 2012 - 17:54, said:

Daca atunci cand voi ajunge sus, D-zeu ma va intreba care a fost cel mai frumos dar pe care l-am primit de-a lungul vietii, ii voi raspunde “LOC IN INIMA TA”, si daca ma va intreba care a fost cel mai bun si cel mai frums lucru pe care l-am facut ii voi raspunde: “ACELA DE A MA FI INDRAGOSTIT DE TINE”.
Cred ca am prins cu totii ideea, e suficient :D

#18
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010
ok, exista si varianta jaroslav hasek: "te iubesc ca pe un dop in cur!"...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate