Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 

Sa ne facem bagajul pt camin..?

- - - - -
  • Please log in to reply
279 replies to this topic

#199
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 Anthraxs, on 17 septembrie 2012 - 10:45, said:

...
Mi-am luat o geaca putin mai groasa doar.
Ghete si alte deastea le duc cand e nevoie. (dar eu fac numai 4 ore jumate cu trenul)

#200
xibalba

xibalba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.12.2010

 Anthraxs, on 17 septembrie 2012 - 10:45, said:

voi va luati si haine groase ( de iarna? ... adica , ghete , geci de iarna .. chestii de genul? eu fac app 10 ore cu trenul pana la cluj si nush daca sa imi iau sau sa nu imi iau... )
P.s. nu am legatura directa, deci nu am cum sa primesc pachet cu hainele de iarna...

Eu imi iau ghete+adidasi(plec cu ei in picioare)+pantofi cu toc pt diverse ocazii+pantofi de strada, dar de toamna+papuci de camin. Iau o geaca de toamna+geaca de iarna+pulovere. As mai avea cizmele +paltonul de luat, dar o sa le iau probabil cand vin de Craciun. Si la mine e drumul lung, multe ore cu trenul si nici legatura directa nu am. Deci le iau asa :)

#201
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011

 Anthraxs, on 17 septembrie 2012 - 10:45, said:

voi va luati si haine groase ( de iarna? ... adica , ghete , geci de iarna .. chestii de genul? eu fac app 10 ore cu trenul pana la cluj si nush daca sa imi iau sau sa nu imi iau... )
P.s. nu am legatura directa, deci nu am cum sa primesc pachet cu hainele de iarna...
wow nasol de tine. si nu ai ceva autocar mai repede?

#202
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012

 Anthraxs, on 17 septembrie 2012 - 10:45, said:

voi va luati si haine groase ( de iarna? ... adica , ghete , geci de iarna .. chestii de genul? eu fac app 10 ore cu trenul pana la cluj si nush daca sa imi iau sau sa nu imi iau... )
P.s. nu am legatura directa, deci nu am cum sa primesc pachet cu hainele de iarna...

Si eu merg cu trenul 8-9 ore dar am legatura directa. Oricum imi iau doar haine de toamna. Cand va fi prea frig cred ca se merita sa mai fac un drum pana acasa sa imi iau si hainele de iarna. Dar cred ca nu voi avea unde sa imi pun toate hainele ( si de toamna si de iarna ) in camera de camin dar mai intai sa vad conditiile si apoi voi comenta Posted Image Ar trebui sa te interesezi oricum de autocar sau microbuz pentru ca se pot trimite pachete.Posted Image

Edited by live123, 17 September 2012 - 15:09.


#203
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,281
  • Înscris: 19.07.2008
Wow! 8, 9, ba chiar 10 ore! Eu pentru 100 km fac 3 ore si simt ca o iau razna. Poate o sa aveti colegi cu masina si va mai servesc ei sau exista autocar/microbuz.

#204
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010
hehe... fac din onesti in brasov @ 3 ore... iar apoi stau 1 ora in brasov si o iau usurel cu trenul pana in cluj ...asta vara... faceam cam 7-8 ore cu intarziere... ca de' asa e la romani , pe bilet scrie de la 10 la 15 dar ajung undeva pe la ora 17 cu ajutorul lui dumnezo' :). Asta e bine, daca prind loc.. daca nu , shed pe geanta pana amortesc:)).

#205
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012
Si cu autocarul fac in jur de 6 ore dar calatoresc in grup si depinde de ce spun si ceilalti. Oricum prefer cu trenul decat sa merg singura plus ca uneori am rau de masina la drum lung. Dar  ma conformez...ce nu facem pentru facultatea dorita?Posted Image

#206
hamham1212

hamham1212

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 24.06.2012
gata, s'au dat rezultatele si la mine...am primit Posted Image Posted Image acum urmeaza bagajele...
live123, si eu am rau de masina la drum lung. (mai ales cand drumul lung include si traversarea unor munti Posted Image ) dar rezist cu pastile. si cu castile in urechi.
aveam de gand sa imi iau haine subtiri, dar cand vad ce frig s'a facut afara parca as pleca si cu haina de iarna.
deci ne luam si lenjerii de pat, perne, paturi...?

#207
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012

 hamham1212, on 17 septembrie 2012 - 20:40, said:

gata, s'au dat rezultatele si la mine...am primit Posted Image Posted Image acum urmeaza bagajele...
live123, si eu am rau de masina la drum lung. (mai ales cand drumul lung include si traversarea unor munti Posted Image ) dar rezist cu pastile. si cu castile in urechi.
aveam de gand sa imi iau haine subtiri, dar cand vad ce frig s'a facut afara parca as pleca si cu haina de iarna.
deci ne luam si lenjerii de pat, perne, paturi...?

Din cauza traversarii muntilor imi este rau si de asta chiar nu pot scapaPosted Image Dar sper sa ma obisnuiesc in timp. Lenjeriile de pat, pernele si paturile le consider indispensabile. Nu cred ca ne dau la camin dar nici ca ai vrea sa le folosesti.

Edited by live123, 17 September 2012 - 20:51.


#208
xibalba

xibalba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.12.2010

 hamham1212, on 17 septembrie 2012 - 20:40, said:

gata, s'au dat rezultatele si la mine...am primit Posted Image Posted Image acum urmeaza bagajele...
live123, si eu am rau de masina la drum lung. (mai ales cand drumul lung include si traversarea unor munti Posted Image ) dar rezist cu pastile. si cu castile in urechi.
aveam de gand sa imi iau haine subtiri, dar cand vad ce frig s'a facut afara parca as pleca si cu haina de iarna.
deci ne luam si lenjerii de pat, perne, paturi...?

Eu mi-am luat de acasa lenjeria de pat, perna+patura le voi cumpara dintr-un hypermarket ca imi e f greu sa le iau de aici si oricum nu are sens. La mine la fac. dau perne+paturi, dar le prefer pe ale mele.

#209
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

 hamham1212, on 17 septembrie 2012 - 20:40, said:

deci ne luam si lenjerii de pat, perne, paturi...?
Poate ar trebui.
Depinde si de noroc, dar noi am primit camera doar cu salteaua.

#210
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012

 xibalba, on 15 septembrie 2012 - 14:06, said:

O sa pun!!! Dar nu ma astept sa fie extraordinara, nu am plecat de acasa si deja imi e dor de tot ce inseamna camera mea Posted Image

Ai promis ca pui pozeee!Posted Image  Ai ajuns la camin??Posted Image

#211
xibalba

xibalba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.12.2010
live123, da, o sa pun, sper. am luat camera, am rezervat un pat, dar nu m-am mutat momentan acolo, ca am posibilitatea sa mai stau o noapte, doua la cineva. stau la etajul 5, o sa mai trec azi pe acolo sa fac curat... daca nu gasesc pe nimeni in camera, o sa fac si poze, ca ma simt ciudat sa fac asa, cu cineva pe acolo... :)) Saltelele sunt groaznice oricum... si dusul la fel. in rest, trebuie curatat tot :) va tin la curent :D

#212
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011

 xibalba, on 22 septembrie 2012 - 12:25, said:

live123, da, o sa pun, sper. am luat camera, am rezervat un pat, dar nu m-am mutat momentan acolo, ca am posibilitatea sa mai stau o noapte, doua la cineva. stau la etajul 5, o sa mai trec azi pe acolo sa fac curat... daca nu gasesc pe nimeni in camera, o sa fac si poze, ca ma simt ciudat sa fac asa, cu cineva pe acolo... Posted Image) Saltelele sunt groaznice oricum... si dusul la fel. in rest, trebuie curatat tot Posted Image va tin la curent Posted Image
zine-ne de toalete.....

#213
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012
xibalba in care dintre camine stai?
Iar dusurile sunt groaznice in ce sens? Sunt comune, si de fete si de baieti?

Edited by live123, 22 September 2012 - 13:30.


#214
xibalba

xibalba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.12.2010
Stau in caminul 22C, ideea e ca dusul era infundat si necuratat, e o cadita pusa mai sus de nivelul podelei si are furtun, furtun ce l-am gasit rupt ieri.... wc-ul era... normal. un wc si un dus la 2 camere de 6 persoane, adica la 12 persoane(daca in camera se cazeaza 6 persoane, ca mai exista posibilitatea sa fie 6 paturi dar sa nu se ocupe toate). Toaleta, dusul si 2 chiuvete, toate astea sunt pe modul, iar modulul are 2 camere, cum ziceam... in principiu trebuie facut curat masiv, dezinfectat, bla bla, fetele sunt oricum pretentioase Posted Image) cand e vorba de camera in care stai destule luni pe an pretentiile cresc, pretentii in curatenie.Dusurile nu sunt comune, adica e un dus pt maxim 12 fete(2 camere), depinde de noi cum o sa il pastram curat. Bine ca nu e comun cu baietii, macar atat... Oricum, probleme la dusurile de fete sunt mereu, se infunda de la parul lung...  SPER sa am noroc de colege normale de camera. Singurul lucru pe care il ador e privelistea de la geam Posted Image

Edited by xibalba, 22 September 2012 - 14:08.


#215
live123

live123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 15.09.2012
Am si eu prietene in caminul tau si voi venii sa le vizitez. Oricum ai noroc cu baile pe modul. Eu nu cred ca voi fi la fel de norocoasaPosted Image

Edited by live123, 22 September 2012 - 14:28.


#216
xibalba

xibalba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.12.2010
pai crezi ca o sa prinzi cu baie pe coridor?  In prima poza e de vazut frigiderul, ca nu camera aia e a mea, dar frigiderul e la fel. Si asa arata dupa ce am facut putin curat...

Attached Files


Edited by xibalba, 22 September 2012 - 23:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate