Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Sony Xperia P

- - - - -
  • Please log in to reply
799 replies to this topic

#739
caddy98

caddy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 05.11.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kVPXQ7vN5cc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Legat de a 2-a intrebare, nu stiu daca merge nu am incercat, dar... tot ce-i posibil.

#740
bloom1234

bloom1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2014
Salutare tuturor!

Am si eu o problema cu un sony xperia P. L-am cumparat recent SH si am observat ca nu ma pot conecta la retelele WiFi,nu se poate activa WiFi sub nicio forma.

Cand dau click pe activare imi deschide o noua casuta cu urmatorul mesaj: Se activeaza Wi-Fi... si atat,nu vrea deloc. Versiunea este Android 4.0.4
V-as ruga mult sa ma ajutati cu un raspuns,se poate rezolva cu vreun update nou sau altceva?

Multumesc anticipat!

#741
bloom1234

bloom1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2014
imi pare rau dar nu pot/stiu sa editez postul de mai sus.
Am mai gasit o problema,cand conectez telefonul la pc prin usb imi gaseste doar memoria interna,cea de 2gb sau cat are ea. Nu imi gaseste memoria de 16 gb (sper sa nu ma insel de dimensiuni). E normal? imi trebuie vreun program pe care sa il instalez pe pc sa imi gaseasca si cealalta memorie? am observat ca nu pot instala niciun soft din ceea ce copiez pe memoria interna :-s

#742
Aliking

Aliking

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 31.12.2012
In mod normal, nu iti trebuie nimic. PC`u ti-l vede ca pe un stick usb,
Eu zic ca s-a facut "experimente" pe el, cel putin din punct de vedere al software`ului, iar din acest motiv nu ti-as putea sugera 100% o reinstalare de android os, ma refer la cel original de la Sony.

Edited by Aliking, 18 March 2014 - 18:04.


#743
bloom1234

bloom1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2014
ma gandeam sa ii fuc update de la 4.0.4 poate imi rezolva si problema de wifi :(

#744
bloom1234

bloom1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.03.2014
am incercat sa ii fac update la 4.1 cusony PC companion si primesc mesajul : the phone/tablet contains modified software that cannot updated.

Stie cineva cum pot rezolva problema asta? :-ss

#745
caddy98

caddy98

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 05.11.2012
@aliking vorbesti in necunostinta de cauza, in princiupiu nu poti "buli" telefon doar pe partea de software, si eu am facut experimente destule pe a meu, si daca il bulesti poti reinstala soft ca si la win prin boot.
@bloom1234 cauta pe xda la android development si vezi acolo, si pt comp cauta driverele ca nu merge chiar fara, de ex mie fara drivere nu mi-l recunoaste si doar se incarca.
P.S. acum experimentez de 2 luni cu kitkat(4.4.2)

A si @aliking si cel de la sony merge peste cyanogen si altele doar ca e mai complicat.

#746
danepuran

danepuran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.05.2012
Salut,
A incercat cineva aplicatia Media Remote?Cea care iti transforma telefonul in telecomanda pentru tv-uri,playere blu-ray,sisteme home cinema?
La mine nu reuseste sa se inregistreze cu un sistem home cinema tot Sony.Oare se poate rezolva?

#747
bjn11

bjn11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.05.2014
In legatura cu problema -Microfonul si butoanele accesoriului nu sunt disponibile- .
Am intampinat si eu aceasta problema zilele trecute la un Xperia S...Mai intai am reinstalat softul prin Sony Pc Companion , dar nimic...Norocul meu a fost ca mai beneficiez inca de garantie...Am fost cu telefonul la garantie si cei de acolo mi-au curatat pur si simplu jack-ul telefonului...Mi-au spus ca avea foarte mult praf adunat acolo...De atunci functioneaza perfect...Am atasat si doua poze...Sper sa fie de folos pe viitor...toate cele bune !

In legatura cu problema -Microfonul si butoanele accesoriului nu sunt disponibile- .
Am intampinat si eu aceasta problema zilele trecute la un Xperia S...Mai intai am reinstalat softul prin Sony Pc Companion , dar nimic...Norocul meu a fost ca mai beneficiez inca de garantie...Am fost cu telefonul la garantie si cei de acolo mi-au curatat pur si simplu jack-ul telefonului...Mi-au spus ca avea foarte mult praf adunat acolo...De atunci functioneaza perfect...Am atasat si doua poze...Sper sa fie de folos pe viitor...toate cele bune !

In legatura cu problema -Microfonul si butoanele accesoriului nu sunt disponibile- .
Am intampinat si eu aceasta problema zilele trecute la un Xperia S...Mai intai am reinstalat softul prin Sony Pc Companion , dar nimic...Norocul meu a fost ca mai beneficiez inca de garantie...Am fost cu telefonul la garantie si cei de acolo mi-au curatat pur si simplu jack-ul telefonului...Mi-au spus ca avea foarte mult praf adunat acolo...De atunci functioneaza perfect...Am atasat si doua poze...Sper sa fie de folos pe viitor...toate cele bune !

Attached Files



#748
nomadro72

nomadro72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2014
Salut.
Am si eu nu de mult un Sony Xperia  P cu versiune Android 4.1.2 si vreau sa-i schimb tonul la primirea unui SMS. Cel care este in uz acum este o chitaiala care abia se aude.
Stie cineva daca este posibil acest lucru ,si daca da unde trebuie cautata aceasta setare ,ca la meniul de tonuri eu nu am gasit nimic.

Multumesc

#749
xperiap

xperiap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.12.2012

View Postnomadro72, on 30 mai 2014 - 23:51, said:

Salut.
Am si eu nu de mult un Sony Xperia  P cu versiune Android 4.1.2 si vreau sa-i schimb tonul la primirea unui SMS. Cel care este in uz acum este o chitaiala care abia se aude.
Stie cineva daca este posibil acest lucru ,si daca da unde trebuie cautata aceasta setare ,ca la meniul de tonuri eu nu am gasit nimic.

Multumesc



Intra la setări la mesaje și ai setarea de la tonuri acolo.... :)

Edited by xperiap, 31 May 2014 - 01:13.


#750
nomadro72

nomadro72

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2014
Ce Pongo Pigmeus sunt.....era atat de simplu.Sunt incepator in ale Androidului si totul este o mare necunoscuta ptr. mine.
Mersi mult.

Edited by nomadro72, 31 May 2014 - 06:33.


#751
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
ahh...a inceput sa-mi faca si mie faza cand sunt sunat si raspund in casca la mine tot aud cum suna telefonu.....

#752
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011

View Postmereuprobleme, on 22 iunie 2014 - 12:09, said:

ahh...a inceput sa-mi faca si mie faza cand sunt sunat si raspund in casca la mine tot aud cum suna telefonu.....

Cand am avut xperia P pateam asa zilnic, dar ma impacasem cu ideea. Suna el ce suna, raspundeam(timp in care se intrerupea putin) si mai suna un pic dupa aia.
Nu cred ca e o problema asa mare, zic eu..

#753
danepuran

danepuran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.05.2012
Salut,foloseste careva IGO ca si GPS?E adevarat ca nu iti trebuie internet sa faci traseul catre o destinatie?

#754
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
Eu am igo primo si da nu este nevoie de internet.Lucreaza ca oricare alt aparat gps,se conecteaza la sateliti si atat.

#755
danepuran

danepuran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 21.05.2012
Cum ai facut sa il instalezi ? Functioneaza cu harti actualizate?

#756
mereuprobleme

mereuprobleme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 31.08.2010
bine inteles exista site-uri de specialitate ,instalezi programul si apoi la fiecare actualizare stergi hartile vechi,poi-urile si tot ceea ce vrei sa actualizezi....pui pe cele noi si gata,bafta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate