Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 RCS-RDS devine Digi Romania

Problema monitor

Ce software secure folositi pentr...

Tub flexibil retur combustibil tr...
 

Informatie privind carti de matematica

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
dwarven_andrew

dwarven_andrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 19.03.2009
Am vazut sticky-ul si m-am gandit ca aici ar fi ok de intrebat.
M-ar interesa si pe mine (sau daca nu, atunci unde gasesc :D) carti si cursuri de matematica, la un nivel universitar, in romana. In engleza am gasit destule. Pana acum am gasit doar la editura Albastra si pe la varii anticariate online. La editura albastrami se pare ok, si mai am cateva carti pe partea de informatica de la ei care sunt ok, dar parca tot as vrea sa rasfoiesc un pic cartea sa vad daca-i ok inainte sa cumpar. La anticariate online, n-am incredere.

Librarii, librarii online, sau orice recomandare, chiar si titluri individuale sunt bune. M-ar interesa in principal analiza (adica de la R pana la integrale de volum, expansiuni Taylor, cu tot ce tine, nu la nivel de liceu) si sau o culegere de probleme, teoria masurii si integrarii (Lebesgue), topologie. Cursuri universitare ar fi ok (sunt din Bucuresti, deci ASE/UniBuc/Poli nu sunt foarte departe) doar ca nu am experienta, nu stiu ce caut/daca sunt la liber etc.

Multumesc anticipat,

#2
unforgiven2722

unforgiven2722

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2012
Buna. Am carti de matematica pentru facultate. Daca mai esti interesat/a astept raspuns.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate