Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Foloseste cineva radar?

Extreme cuponing este adevarata e...

Cum de convine unora sa cumpere p...

Vanzatorul mașinii a plecat ...
 RCA majorat in Bucuresti si Ilfov

OMV Petrom cumpara Renovatio

Sens unic pe strada Matasari (Buc...

Bios vede dar nu afiseaza 32GB ra...
 WWE - The Undertaker

Aș vrea sa merg la o cursa d...

Parola sistem DMR18

Construirea de Linkuri in Forumur...
 geome clasa 7

Inlocuire baterii plumb cu bateri...

Baterie 12V motorizare hybrid

Caut site-uri vechi unde postam p...
 

Apartament 3 camere pana in 65000 euro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
24 răspunsuri în acest subiect

#1
LEGOLAS1979

LEGOLAS1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 14
  • Înscris: 30.01.2006
Buna ziua...
As vrea sa lansez o mica dezbatere:

Pot sa gasesc apartament de 3 camere in urmatoarle conditii?

-credit prima casa+avans = maxim 65 000
-apartament 3 camere decomandate
-zona peste medie (ma gandesc la Dristor, Muncii,Baba Novac - nu stiu daca sunt zonele chiar bune, nu sunt din Bucuresti), exclus zone Rahova, Pantelomon, Berceni, Colentina, cred ca si Militari...sau Ghencea...?
-aproape de metrou
-exclus ultimul etaj si parter
-de preferat constructie dupa 1980

multumesc

Daca vinde cineva asa ceva, ma poate contacta...fiind interesat de o astfel de oferta.

#2
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.226
  • Înscris: 28.06.2005
http://www.anuntul.r...&...amp;b=t&o=a

#3
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.855
  • Înscris: 13.08.2008
Exista un topic dedicat pentru oferte si cereri imobiliare. Aici sunt DEZBATERI IMOBILIARE.

De gasit, gasesti; cautarea poate lua in calcul si cele pentru care se cere mai mult. De exemplu, cautarea pe anuntul.ro in intervalul 60- 75 k da 536 de rezultate ( multe sunt false- agentii; in 60- 65 k erau doar 295; marja uzuala de negociere= 10-15 % ):
http://www.anuntul.r...m...amp;b=p&o=a

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.488
  • Înscris: 05.08.2002
gasesti, dar praf, adica mai investesti 10mii ca sa-l faci locuibil
preturile afisate pe site-uri sunt in proportie de 90% negociabile (uneori mult), asa ca daca zice 68-69mii, iti place si zici "65, acum!" aproape sigur va accepta
poti sa arunci ochi si in zonele nicolae grigorescu, titan, costin georgian, e liniste, metrou, multa verdeata, putin aglomeratie dar blocurile sunt vechi, majoritatea anii 65-68 si suprafete ceva mai mici

#5
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 28.09.2011
nu gasesti in conditiile date apartament de 3 camere la metrou decat in berceni sau militari

p.s. pt. bucuresti prima casa ar trebui rebranduit in PRIMA GARSONIERA

Editat de memestoica, 01 iulie 2012 - 13:43.


#6
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.725
  • Înscris: 25.01.2012

 memestoica, on 1st July 2012, 14:41, said:

nu gasesti in conditiile date apartament de 3 camere la metrou decat in berceni sau militari

p.s. pt. bucuresti prima casa ar trebui rebranduit in PRIMA GARSONIERA

Mai sa fie, cu 65k euro iti iei ap 3 camere unde vrei si cum vrei, cred ca ati cam ramas in urma, mai sunt uni romantici dupa vremurile de acu cativa ani. :thumbup:
In curand prima casa o sa fie prima viloaie ba baete. :coolspeak:

#7
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

 gicafranaru, on 1st July 2012, 18:31, said:

Mai sa fie, cu 65k euro iti iei ap 3 camere unde vrei si cum vrei, cred ca ati cam ramas in urma, mai sunt uni romantici dupa vremurile de acu cativa ani. :thumbup:
In curand prima casa o sa fie prima viloaie ba baete. :coolspeak:
mai sa fie,vb serios?cum de nu gasesc la 85k un ap 3 cam in zona dorobanti,floreasca,aviatorilor,nicolae caramfil,ap in vila,locuinta decenta,nimic spactaculos dar nici ruina.
ca tot ai spu ca gasesti unde vrei.

Editat de mardraaxi, 01 iulie 2012 - 21:53.


#8
gicafranaru

gicafranaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.725
  • Înscris: 25.01.2012

 mardraaxi, on 1st July 2012, 22:53, said:

mai sa fie,vb serios?cum de nu gasesc la 85k un ap 3 cam in zona dorobanti,floreasca,aviatorilor,nicolae caramfil,ap in vila,locuinta decenta,nimic spactaculos dar nici ruina.
ca tot ai spu ca gasesti unde vrei.

N-ai rezistat sa taci, balbaitule!!!!

#9
memestoica

memestoica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 28.09.2011

 gicafranaru, on 1st July 2012, 18:31, said:

Mai sa fie, cu 65k euro iti iei ap 3 camere unde vrei si cum vrei, cred ca ati cam ramas in urma, mai sunt uni romantici dupa vremurile de acu cativa ani. :thumbup:
In curand prima casa o sa fie prima viloaie ba baete. :coolspeak:

nu ma bucura cu nimic situatia...dar nici pot sa visez cai verzi pe pereti.
poate ca e impotriva logicii economice dar deocamdata un apartament in zona buna se duce in continuare inspre 100.0000 de euro. in cele mai multe cazuri ai bonus apa calda si caldura de la RADET. chiar, cand e revizia de vara? ^_^

#10
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.107
  • Înscris: 06.08.2010

 memestoica, on 2nd July 2012, 11:06, said:

chiar, cand e revizia de vara? ^_^
in P24?  :confuzzled:

#11
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.360
  • Înscris: 09.03.2009

 gicafranaru, on 2nd July 2012, 09:04, said:

N-ai rezistat sa taci, balbaitule!!!!

Gica, sa-ti zic una proaspata.
A luat o cunostinta casa in Pipera, 800 mp curte + livada, nu stiu inca f multe detalii, dar au dat 300.000 pe ea. Eu zic ca de banii aia lua ceva si-n Germania, dar uite ca oamenii au 7000 euro pe luna (din 2 salarii) si interesele lor sunt legate de Bucuresti. Ce zici, sunt tampiti, sau lucrurile sunt mai complexe decat clasicul, de-acum, "stati ca se da de maine pe de gratis totul"?

#12
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.107
  • Înscris: 06.08.2010

 denky, on 2nd July 2012, 11:24, said:

Gica, sa-ti zic una proaspata.
A luat o cunostinta casa in Pipera, 800 mp curte + livada, nu stiu inca f multe detalii, dar au dat 300.000 pe ea.
niste fraieri!
cumparau terenul si apelau la gica si claudia.
total: 75000 Euro (terenul inclus).
se laudau cu 1/4...

#13
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.118
  • Înscris: 29.05.2008

 denky, on 2nd July 2012, 11:24, said:

Gica, sa-ti zic una proaspata....
Nu sunt tampiti. Dar dupa cum ai spus si tu, sunt legati de Bucuresti.
Asta cumulat cu faptul ca produc bani ceva mai multi. Si in conditiile astea nu prea te mai uiti la bani.

LE: Carrman, corect, dar daca faci acei bani si nu ai timp sa mai astepti cateva luni sa construiesti... ajungi sa cumperi.
Sau poate ca nu timpul era o problema, ci faptul ca nu gaseau teren in zona in care isi doreau.
La acel venit lunar se mai schimba datele problemei, privesti altfel lucrurile, nu mai pierzi timpul pe forumuri... asa cum facem noi acum.

Editat de claudia2008, 02 iulie 2012 - 10:41.


#14
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.360
  • Înscris: 09.03.2009

 claudia2008, on 2nd July 2012, 11:36, said:

Nu sunt tampiti. Dar dupa cum ai spus si tu, sunt legati de Bucuresti.
Asta cumulat cu faptul ca produc bani ceva mai multi. Si in conditiile astea nu prea te mai uiti la bani.

LE: Carrman, corect, dar daca faci acei bani si nu ai timp sa mai astepti cateva luni sa construiesti... ajungi sa cumperi.
Sau poate ca nu timpul era o problema, ci faptul ca nu gaseau teren in zona in care isi doreau.
La acel venit lunar se mai schimba datele problemei, privesti altfel lucrurile, nu mai pierzi timpul pe forumuri... asa cum facem noi acum.


Legenda asta am mai auzit-o, de ce crezi ca numai flamazii scriu pe forum? De ce crezi ca salarii mari au doar cei care lucreaza 24h din 22?

#15
flp014

flp014

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.830
  • Înscris: 22.01.2010

 claudia2008, on 2nd July 2012, 11:36, said:

La acel venit lunar se mai schimba datele problemei, privesti altfel lucrurile, nu mai pierzi timpul pe forumuri... asa cum facem noi acum.

...e ba nu...:))) se poate sa ai si mai mult si tot stai pe forum cand si cand , nu mumai cei ce asteapta "sa se dea pe gratis ..."  
Ai dreptate, privesti altfel lucrurile ...mai stresat ....ca rata este si mai mare  :thumbup:  . In caz de credit bineinteles  :coolspeak:

#16
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.118
  • Înscris: 29.05.2008

 denky, on 3rd July 2012, 01:12, said:

Legenda asta am mai auzit-o, de ce crezi ca numai flamazii scriu pe forum? De ce crezi ca salarii mari au doar cei care lucreaza 24h din 22?

 flp014, on 3rd July 2012, 05:23, said:

...e ba nu...:))) se poate sa ai si mai mult si tot stai pe forum cand si cand , nu mumai cei ce asteapta "sa se dea pe gratis ..."  
Ai dreptate, privesti altfel lucrurile ...mai stresat ....ca rata este si mai mare  :thumbup:  . In caz de credit bineinteles  :coolspeak:
Aveti dreptate, dar nu am spus ca "numai flamanzii scriu pe forum", sau "numai cei ce asteapta sa se dea pe gratis".
Voi poate castigati mai mult de 7k pe luna si tot stati pe forum. Eu castig mai putin si as sta pe forum si daca as castiga mai mult. Depinde cat. Cred ca ma gandeam ca daca ar avea banii lui Becali de exemplu, consilierea ar primi-o direct, in orice domeniu, angajand cei mai priceputi oameni (asa cum sunt cativa si pe forum) si ar rezolva mai repede.
Nu m-am referit ca nu ar avea timp, muncind 24 ore pe zi. Banii multi se fac dand o semnatura, nu muncind 24 ore pe zi.
Si nu cred totusi ca este nevoie de credit la construirea sau cumpararea unei case, cand persoana castiga foarte mult.

#17
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.898
  • Înscris: 22.11.2009

 gicafranaru, on 2nd July 2012, 09:04, said:

N-ai rezistat sa taci, balbaitule!!!!
franica,altceva mai stii,revenind la subiect,ce de dai rateu cand vine vb de realitate dar esti as la grfice,analize si citate.
moara strcata

#18
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.852
  • Înscris: 22.01.2011

 LEGOLAS1979, on 27th June 2012, 16:42, said:

Buna ziua...
As vrea sa lansez o mica dezbatere:

Pot sa gasesc apartament de 3 camere in urmatoarle conditii?


-zona peste medie (ma gandesc la Dristor, Muncii,Baba Novac - nu stiu daca sunt zonele chiar bune, nu sunt din Bucuresti), exclus zone Rahova, Pantelomon, Berceni, Colentina, cred ca si Militari...sau Ghencea...?

Dristor naspa nu-i spatiu verde, blocuri inghesuite poluare
Muncii -idem
baba novac idem celelate doua (numai cai apropae de parcul IOR)

Titan pe langa parcul IOR ar fi o treaba

Exclus Rahova, Colentina,Pantelimon,militari ,ghencea  deacord nu dau explicatii da cu berceniu' ce ai frate?

Este cartier bun berceni , are cel mai mare parc din bucuresti dupa herastrau tineretului ,doua " moluri"  piete iesi repede pe A2 spre mare
spre Giurgiu la bulgari avem si primar belea  :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate