Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Descarcator de supratensiune tip 2

ping digi?

Reparare "șanțuri&#...

De ce i se zice Mariei "Stapa...
 Colet valoare Londra București

BMW seria 3 rulat vs SsangYong Ko...

Share abonament Netflix

Cum pot sa fac rost de un negativ...
 Lant Bicicleta

Un designer artist: Raymond Loewy

ATS din contactor modular

Parere apartament ~150k
 Limitare la 100mb/s

Altercație

Cartonașe și stickere t...

Ciobanesc german - zgarda electro...
 

O lista cu chestii care va enerveaza

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6861 replies to this topic

#73
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
- extremiștii
- încuiații
- cremaționiștii
- fanaticii religioși
- ateii care tot trebuie să se bage în seamă
- iubitorii de cuțu-cuțu
- cei care chinuie fără motiv animalele (pe mine dacă m-ar ataca un câine și aș avea o bâtă, mi-ar place să-l fac zob)
- cei care nu respectă trecutul. Dacă nu îți plac lucrurile vechi, nu le distruge, oferă-le pasionaților.
- cei care nu cred în naționalism/patriotism
- cocalarii și pițipoancele
- cei care te judecă numai după exterior.

Edited by djl, 18 June 2012 - 15:47.


#74
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

 djl, on 18th June 2012, 14:45, said:

i
- cremaționiștii
what is this I don't even

#75
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012
Adica aia care fac cremele, ce nu intelegi?

#76
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Adică incineraționiștii. Cei care zic că e mai bine să fim arși după moarte (lucru anormal), decât să fim îngropați (așa cum e normal).

Edited by djl, 18 June 2012 - 17:02.


#77
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Religia cremelor. cei care cred in sfanta crema.
[ http://i1.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/008/549/If%20you%20know%20what%20I%20mean..png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#78
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 drGrudge, on 18th June 2012, 17:53, said:

Religia cremelor. cei care cred in sfanta crema.

Crama, ai vrut sa zici...

#79
Sirius_B

Sirius_B

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,291
  • Înscris: 30.04.2012

Quote

incenarționiștii

:bigeyed:

Astia-s un fel de piromani de pe Valea Cernei.

#80
Xoleth

Xoleth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 30.04.2012

 djl, on 18th June 2012, 17:50, said:

Adică incineraționiștii. Cei care zic că e mai bine să fim arși după moarte (lucru anormal), decât să fim îngropați (așa cum e normal).

Ba, mi-esti simpatic dar:

1. In limba romana nu exista "incinerationist" nici "cremationist".
2. Spanzurati-va cu normalitatea de gat! Ingropatul e o chestie imbecila. E risipa de spatiu. Oamenii fac cimitire langa cimitire si traiesc in zgarie nori! O planeta de idioti.
3. Scapa de prostiile astea cu normalitatea. In unele culturi e normala arderea, in altele e normala ingroparea, in altele e normala atuncatul cadavrului la porci. Tie ti se pare normala deoarece te-ai nascut in tara asta, asa te-au invatat parintii ortodocsi, invatati la randul lor de parintii lor ortodocsi si tot asa pana ajungem la cacatul de Stefan cel mare, preaiubitorul de mondovence, si la grecul de Mihai, ala care ar rade de s-ar pisa pe romani daca ar auzi ce cred astia despre "unirea" lui (asta ca sa vezi si parerea normalitatii despre patriotism; o idiotenie care nu a produs decat ura si o cifra imensa de morti). De erai nascut din parinti catolici, poate baltaiau pe un forum in engleza despre cum ingropatul este o chestie anormala.
4. Daca arunc chestiile vechi, nu inseamna ca nu respect trecutul. Si de-as cunoaste un pasionat de chestii vechi, i le-as oferi inainte sa pun mana pe topor sa le fac zob cu  destinatia Tomberon.


Apropo, ati auzit de cenusorganozotoriti?
Daca nu, sunteti degeaba.


 inpain, on 17th June 2012, 11:23, said:

si nu in ultimul rand ma enerveaza obsedatii sexual care in afara faptului ca nu au prietena nu au nici demnitate.acei obsedati sexual de care ii e scarba oricarei persoane de sex feminin.si care se transforma in stalkeri pe net tocmai pt. ca nu au prietena si nici nu vor avea vreodata altceva decat probabil vreo prostituata platita careia i s-a facut mila.

Spuse tipa ce a deschid in care cerea solutii pentru gasirea unui gagiu vazut (nici macar vorbit) intr-un tren.
Ain't irony wonderful?


 evon, on 17th June 2012, 11:44, said:

- politistii muisti care te f*t doar asa ca vor ei

Pai ori ti-o sug politistii, ori te fut.

 CICI&Co, on 17th June 2012, 11:47, said:

Ce-are a face credința cu biserica și popii?

Daca aveti impresia ca ar fi existat credinta fara ca religia sa fie implicita, va inselati amarnic.

Edited by Xoleth, 18 June 2012 - 17:25.


#81
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011
Mie imi plac pufuletii!
Tot ceea ce nu intra in aceasta categorie, ma enerveaza!

#82
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Se pot face morminte pe 2 sau 3 niveluri, așa că se va reduce din spațiul ocupat de cimitire.
În România sunt îngropați cel puțin 5.000.000 de oameni și nu ducem lipsă de spațiu. Iar chestia cu îngropatul nu are neapărat de-aface cu relegia. Poate să declare mâine B.O.R. că incineratul e normal, eu tot îngropatul am să cer.
Aia cu incineraționiști era destinată celor care nu știu sau se prefac că nu știu ce înseamnă aia cremaționsit.

Edited by djl, 18 June 2012 - 17:31.


#83
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
si ma mai enerveaza tantalaii care au intodus in limbaj cuvintele cocalar si pitipoanca.cred ca tantalaii aia lucreaza la antena 2 si nu au multa cultura.asa ca au mai dezvoltat ei putin subcultura.
xoleth, am deschis topicul ala pt. ca mi-a placut un om. nu e nici o ironie aici.e doar in mintea ta bolnava.

Edited by inpain, 18 June 2012 - 17:55.


#84
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Și atunci cum ar fi trebuit să se numească? :huh:

#85
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Am mai zis ca ma enerveaza inpain?

#86
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,907
  • Înscris: 14.11.2004
Poti sa o zici de cate ori vrei.

Ma enerveaza la culme mogaldanii cu animale de companie ce nu fac curat dupa ele, avand ca urmare o cursa de obstacole pe trotuar si care nu sunt binevoitori sa le duca in spatiile amenajate.

#87
Xoleth

Xoleth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 30.04.2012

 djl, on 18th June 2012, 18:30, said:

Se pot face morminte pe 2 sau 3 niveluri, așa că se va reduce din spațiul ocupat de cimitire.

În România sunt îngropați cel puțin 5.000.000 de oameni și nu ducem lipsă de spațiu.

Iar chestia cu îngropatul nu are neapărat de-aface cu relegia. Poate să declare mâine B.O.R. că incineratul e normal, eu tot îngropatul am să cer.

De ce sa se reduca cand  pot fi inexistente? Ii plac cuiva cimitirele? Poate doar alora goth carora le place sa si-o traga pe vreun mormant, chiar de le intra vreo lumanare in rect, adusa de vreo baba plictisita.

Romanii, nu. Altii, da. Vorbeam la nivel de Terra.

Fara suparare, dar atunci e o chestie anormala, tine de o obsesie. De ce ti-ai dori sa fii mancat de viermi si sa ocupi spatiu degeaba, nu stiu. Cereti sa fiti arsi si sa fie aruncata cenusa fie in ocean, fie de pe Everest. Sfarsit triumfal! Sau sa fiti pusi in urna, in vitrina cu trofeele voastre din timpul vietii, sa va vada toate neamurile. Mai sumbra asta.
Personal, chiar nu-mi pasa daca voi fi ingropat sau ars (sper sa-mi dai tu un motiv plauzibil pentru care vrei ingroparea), deoarece voi fi MORT. Dar vorbesc din punctul de vedere al inutilitatii mormintelor. Plus ca imaginea e una neplacuta. Ce familie si-ar dori sa traiasca langa un cimitir? Doar daca nu-s goth.

 inpain, on 18th June 2012, 18:53, said:

si ma mai enerveaza tantalaii care au intodus in limbaj cuvintele cocalar si pitipoanca.cred ca tantalaii aia lucreaza la antena 2 si nu au multa cultura.asa ca au mai dezvoltat ei putin subcultura.

Cei care au creat acei doi termeni au dezvoltat subcultura? Tare asta!

 inpain, on 18th June 2012, 18:53, said:

xoleth, am deschis topicul ala pt. ca mi-a placut un om. nu e nici o ironie aici.e doar in mintea ta bolnava.

Ok, sa o luam asa. O fata merge cu trenul si vede un baiat in tren. Il place... ca om (nu ca planta, ieeei, ce bine). Fata nu face nimic in privinta asta, doar il place... din nou, ca om (mineralele erau luate).
A doua zi, fata deschide un thread pe forumul (forum pe care nimeni nu o place - daca e, facem sondaj) pe care bantuie. Ce intreaba ea? "Cum pot gasi tipul respectiv?"
Fata precizeaza clar in thread ca nu stie nimic despre tip; nume, loc de munca etc. Doar l-a vazut si l-a placut... ca om (martienii isi fut palme in momentul acesta).
Deci... cum putem gasi o persoana vazuta intr-un mijloc de transport in comun despre care nu avem nici o informatie? Stie careva, baieti si fete, softpedisti si softpediste?

Si poate ca e doar in mintea mea bolnava, sadica si dementa, dar mi se pare culmea ironiei ca, peste doua zile, aceeasi fata sa se planga pe acelasi forum despre stalkeri. O fata despre care forumul ar avea pretentii, intrucat este profesoara (chit ca, la ea, spatiul dintre punct si propozitie este inexistent). Deci consideram ca a absolvit o facultate, are niste studii la activ si nu vine de la coada vacii ca sa intrebe pe net cum gaseste un tip despre care nu are informatii si pe care l-a vazut doar in tren.


Apropo, a vazut-o careva pe bruneta din Sibiu?

[ http://3.bp.blogspot.com/_HiXb15LCgTE/SIWBbVCGhaI/AAAAAAAAAro/wvHz6q7zppg/s1600/brunetasibiu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

 djl, on 18th June 2012, 19:54, said:

Și atunci cum ar fi trebuit să se numească? :huh:

 drGrudge, on 18th June 2012, 19:59, said:

Am mai zis ca ma enerveaza inpain?

Ca om sau ca... ?

 connectorxp, on 18th June 2012, 20:08, said:

Ma enerveaza la culme mogaldanii cu animale de companie ce nu fac curat dupa ele, avand ca urmare o cursa de obstacole pe trotuar si care nu sunt binevoitori sa le duca in spatiile amenajate.

Ce bine ca animalele isi pot anunta stapanii atunci vor sa se rahateasca in public.

Edited by Xoleth, 18 June 2012 - 19:20.


#88
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011

 Xoleth, on 18th June 2012, 20:14, said:

Ca om sau ca... ?
Ca user, ma.

Daca ma enerva ca om, ma enerva Derpina Inpaina.

#89
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,654
  • Înscris: 13.06.2004
Mie cimiterele mi se par deprimante, crematorile horror.  
Dar să nu mai continuăm discuția asta, că nu are rost se ne certăm.

#90
risuka

risuka

    Gheparduta pufoasa

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,171
  • Înscris: 22.06.2007
Primele care-mi vin in minte:
- oamenii prosti
- oamenii care au impresia ca ideile lor sunt cele mai importante si mai inteligente si daca nu gandesti ca ei esti un cacat
- babele si mosii care se plimba la orice ora prin autobuze
- oamenii care se freaca cu sacosa/geanta/bagaj de dresul meu
- libidinosii si labarii
- nespalatii
- parfumurile dulci
- oamenii care se plang mereu, mai ales daca nu fac nimic sa schimbe chestiile care-i deranjeaza
- oamenii care se apropie extrem de mult de tine cand iti vorbesc, de-ti respira practic in gura
- oamenii care ma ating si care nu-mi sunt prieteni extrem de buni
- iarna si frigul
- cei care ma bat la cap sa fac ceva in clipa aia, mai ales daca vad clar ca fac ceva si nu stau degeaba
- oamenii morocanosi
- dresurile rupte si unghiile neingrijite, cu oja pe jumatate decojita
- ipocrizia, desi si eu sunt cam ipocrita uneori
- oamenii cu idei fixe si putine
- culorile terne
- rozul
- hainele sclipicioase
- femeile care nu au simtul realitatii si se uita pe langa oglinda cand se imbraca, drept urmare desi au 100 de kile poarta fuste pana la cur
- oamenii mereu agitati
- femeile care se pisicesc cand vorbesc sau care vorbesc....afectat
- tastele sonore de la telefoane
- manelele si muzica house
- paturile care scartaie

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate