Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...

Regim utilizare HDD Ubuntu
 La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...

Bon Jovi - Living Proof
 Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...
 PC-ul nu booteaza

Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5
 

Assassin Creed III

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

Poll: Assassin Creed III (56 member(s) have cast votes)

Va fi acest Assassin Creed 3 mai bun ca precedentele?

  1. Da! (31 votes [55.36%])

    Percentage of vote: 55.36%

  2. Nu! (7 votes [12.50%])

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Poate... (18 votes [32.14%])

    Percentage of vote: 32.14%

Vote Guests cannot vote

#19
razvy2o1o

razvy2o1o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 28.12.2009
Gh3r0m nu numai tu, nu mai am rabdare nici eu

#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,557
  • Înscris: 19.04.2009
a aparut deja :P

#21
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012
Placa grafica Geforce 9500 GT 1024 MB / 128 Biti se descurga bine pe High si cu AA tot pe high, la rezolutia nativa de 1366x768.
:)

#22
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
frame drop imens in boston?

#23
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Fa un update la ultimele drivere daca ai Nvidia.Ajuta foarte mult.Daca ai ATI nu prea ai ce face altceva decat sa astepti un driver nou sau un patch pentru joc.Am auzit ca va fi lansat un thanksgiving patch.

Edited by Dany noob, 22 November 2012 - 18:48.


#24
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
driverele le am de pana sa iau jocul. vad ca problema asta apare la foarte multi gameri, si pe forumul oficial sunt destul de multe plangeri referitoare la problema asta, pe sisteme mai puternice decat al meu.
astept patch-ul, ma enervez sa joc la 20-23 fps.

#25
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Au aparut niste drivere beta dupa lansarea jocului.Probabil e o problema de compatibilitate cu anumite sisteme.Mie nu imi scade sub 30fps si am un amarat de 9600GT

#26
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
de driverele beta vorbesc si eu. :)
nici la mine nu scade sub 45 in restul jocului, dar cum intru in boston pierd 20-25 de fps fara motiv.

#27
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Nasol in cazul asta.Probabil e o problema de compatibilitate.Am auzit si eu ca multi se plang de boston fps drop.Trebuie sa astepti un patch.O solutie temporara ar fi sa incerci sa dezactivezi Vsync.Poate iti mai creste fps cu vreo 5 unitati astfel incat sa fie jucabil si in Boston.

#28
GamerVlad

GamerVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.11.2012
A aparut jocul,are un gameplay extraordinar.Cateva buguri dar foarte putine si foarte mici in rest este foarte tare.Mai ales ca este o lume foarte foarte mare.

#29
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Jocul a aparut de mult.Majoritatea l-au terminat deja.Eu inca nu am apucat , sunt abia pe la sequence 8.

Mie unul imi place noul sistem de hunting , naval battles , tree climbing , DAR sunt de parere ca sistemul de homestead prin care craftezi iteme si le vinzi e absolut inutil.Majoritatea pe care i-am intrebat au spus ca poti termina jocul lejer cu armele default.E pacat ca o parte atat de mare din joc nu isi atinge potentialul.Mai mult decat atat , caracterul principal e neinteresant.Nu se compara cu Ezio.

Edited by Dany noob, 23 November 2012 - 06:31.


#30
GamerVlad

GamerVlad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 22.11.2012

View PostDany noob, on 23 noiembrie 2012 - 06:30, said:

Jocul a aparut de mult.Majoritatea l-au terminat deja.Eu inca nu am apucat , sunt abia pe la sequence 8.

Mie unul imi place noul sistem de hunting , naval battles , tree climbing , DAR sunt de parere ca sistemul de homestead prin care craftezi iteme si le vinzi e absolut inutil.Majoritatea pe care i-am intrebat au spus ca poti termina jocul lejer cu armele default.E pacat ca o parte atat de mare din joc nu isi atinge potentialul.Mai mult decat atat , caracterul principal e neinteresant.Nu se compara cu Ezio.


Da ai dreptate,caracterul principal e prea "stranger".Cum intram in joc imediat ne pune in viata unui nobil englez.Eu prima data am crezut ca am gresit jocul.Cam asta e singurul minus care il dau eu jocului.

#31
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Chestia cu nobilul englez are legatura cu povestea , si e destul de relevanta.Nu pot sa zic ca mi-au displacut misiunile cu el.Ba chiar as putea spune ca au un ritm interesant pentru inceputul jocului.Fata de ultimele jocuri din serie , in care incepeam direct cu "urmareste-l pe X sau Y prin oras pentru 5 minute (de te plictisesti) , iar apoi omoara-l , aici a fost mult mai interesant si divers.Un level in opera , cateva pe corabie , apoi se trece la Boston in perioada verii+iarna , e ok , mai ales ca are legatura stransa cu povestea , nu vreau sa fac spoilere acum.

Eu ma refeream la Connor care are o personalitate absolut neinteresanta.Desi apucam sa jucam cu el si in stadiul de copil si de adolescent + maturitate , nu m-am atasat deloc de el.Replici stupide , voice acting mediocru , motivele razbunarii lui sunt "asa-si-asa" , accent tampit , nume initial si mai tampit , si cam atat.Ezio , ca si personaj a fost cu 10 clase peste.

#32
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012
Eu am ajuns la nivelul in care trebuie sa mai eliberezi inca cativa prizioneri de pe corabie. Si mai trebuie sa urmaresc si sa elimin un general. Si nu e usor. :(

#33
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,557
  • Înscris: 19.04.2009
a retinut cineva numele oficial al lui Connor [ adica, ala din "buletin" ] :lol:

#34
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Pot sa-l pronunt, nu stiu cum se scrie :lol:

#35
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Ratonhnhaké:ton

#36
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,557
  • Înscris: 19.04.2009
http://forum.softped...8#entry12364537


am invatat ceva nou, la ce imi mai poate folosi AC :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate