Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Need For Speed Most Wanted 2: Continuarea

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

Poll: Ve-ti Cumpara jocul? (94 member(s) have cast votes)

Ve-ti Cumpara jocul?

  1. Da,voi cumpara jocul. (25 votes [26.32%])

    Percentage of vote: 26.32%

  2. Nu o sa cumpar acest joc. (43 votes [45.26%])

    Percentage of vote: 45.26%

  3. Da,as vrea sa-l cumpar,dar nu am pc performant. (15 votes [15.79%])

    Percentage of vote: 15.79%

  4. Da,as vrea sa-l cumpar,dar nu am destui bani ( depind de parinti). (12 votes [12.63%])

    Percentage of vote: 12.63%

Vote Guests cannot vote

#91
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,584
  • Înscris: 06.12.2006
ceva intrebari ?
in primul MW existau puncte de cooldown (scapai de politisti si te ascundeai intr-un loc insemnat pe harta) aici este ?
oglinda retrovizoare interioara ?
mai revenim................

#92
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Nu este oglinda interioara, iar pentru cooldown points, cand intri in cooldown mode, cauti repede un shop care e reprezentat cu o cheita pe radar, schimbi culoarea la masina si scapi instant.

#93
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,774
  • Înscris: 08.09.2008
Dezamagit total de jocul asta, nu am rezistat 10 minute pe el si l-am dezinstalat. E trist ca nu se mai fac jocuri cu tuning, imi doresc mult un Underground 3, cu exact acelasi gameplay ca in Underground 2, dar alt oras si grafica de 201x, iar tuningul sa fie complet, adica tuningul din underground 2 + autosculpt din carbon/pro street, inclusiv la vinyls. Oare o sa se mai faca asa ceva sau vom ramane blocati pe "criterion style"?

Underground 2, most wanted si pro street sunt preferatele mele.

#94
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
ce diferente vizibile sunt in acest joc daca jucam cu o placa cu dx 10.1 fata de una cu dx 11?

#95
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
Diferente sunt la umbre, la reflectiile pe masini, si la shadere sunt ceva mai dezvoltate pe directx 11, din cate stiu eu :)

#96
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Unul dintre cele mai slabe NFS-uri , ever.Nu stiu cat le-au dat mita la IGN sa le dea nota mare , jocul e dezastru.

#97
EnterpriseGTX

EnterpriseGTX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 27.09.2012

View PostMaVeRicK89, on 19 noiembrie 2012 - 10:38, said:

Diferente sunt la umbre, la reflectiile pe masini, si la shadere sunt ceva mai dezvoltate pe directx 11, din cate stiu eu Posted Image
Pentru ca creste "calitatea" imaginii. E o diferenta dar nu una majora.
Mai mare diferenta e intre DirectX 9 si DirectX 10.

Edited by EnterpriseGTX, 23 November 2012 - 12:53.


#98
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
E diferenta destul de mare intre DX 10 si 11.Uitati aici comparatii Dx9 vs Dx10 vs Dx11 , pe alte jocuri :

http://www.overclock...10-vs-dx-9-pics

E mult mai detaliat Dx11.

#99
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 24.12.2010
Salutare,

Cat ce am instalat nfs most wanted 2012 si pot sa spun ca sunt dezamagit din cateva puncte de vedere.

Handling dezastruos, pisti putin frana de mana si masina o ia in toate partile.
NU poti sa dai skip la filmulete, e horror sa astepti aceleasi clipuri penale in loc sa intri la joc.
Soundtrackurile de rahat, poate am eu alte gusturi la muzica dar nu se compara cu nfshp3 si the run.
NU mai poti sa-ti cumperi masini, nu mai ai posibilitatea de upgrade, nu mai poti sa strangi tone de dolari cum o faceai inainte si sa-ti tunezi masina dupa bunul tau plac. Acum singurele masini pe care le poti conduce sunt cele care le intalnesti pe harta.
NU ai decat 2 camere, cea cand vezi masina toata si cea din fata. Vazusem pe cineva intreband daca ai oglinda retro, nu exista (posibil sa fi aparut patch intre timp).
Avand in vedere ca jocul a fost creeat in colaborare cu criterion, ceea ce nu e un lucru rau daca ne gandim la nfshp3 (seria mea de suflet), de data asta l-au stricat cu totu. Jocul pare o copie fidela cu burnout paradise pentru cine l-a jucat. Pe harta apar din loc in loc garaje unde poti sa-ti repari masina si sa-ti schimbi culoarea daca treci prin ele, crashurile si reloadurile sunt luate exact pas cu pas din burnout paradise. Sincer cu treaba asta au cam facut-o de oaie, zici ca joci burnout paradise si nicidecum un joc din seria need for speed oricare ar fi ea.

Ca si plus, grafica arata destul de bine, sunetele scoase de masina sunt mult mai reale decat in seriile precedente, eu am jucat doar pe medium deoarece nu ma lasa sistemul la mai mult si arata destul de bine. Pe ultrahigh imi imaginez ca ar arata numai decat impecabil.

Nu sunt fan inrait nfs series insa mai joc cand am timp dar imi imaginez ca nu a fost deloc pe placul nfsistilor. Need for speed most wanted 2012 s-ar putea numi cu lejeritate Burnout Paradise 2!

Edited by mikaell, 25 November 2012 - 19:01.


#100
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Need for speed most wanted 2012 s-ar putea numi cu lejeritate Burnout Paradise 2!

Asta in cazul in care Burnout Paradise 2 ar fi un sequel mult mai slab decat jocul initial.

#101
bazakonyi

bazakonyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 01.12.2012
il are un prieten, e praf jocul, grafica e buna insa gameplay-ul lasa de dorit. e la fel ca atunci cand te joci prima data un joc cu masini si te lovesti de tot ce iti iese in cale

#102
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008
Mai lasa berile cand conduci, joaca-l macar cu un gamepad de 40-50RON si o sa vezi ca nu-i praf.
Sau mai bine lasa-te de jocuri pe PC.

#103
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View PostDany noob, on 23 noiembrie 2012 - 10:45, said:

Unul dintre cele mai slabe NFS-uri , ever.Nu stiu cat le-au dat mita la IGN sa le dea nota mare , jocul e dezastru.

As putea spune ca e cel mai slab.
Chiar nu-mi aduc aminte de un NFS mai prost decat asta, si am jucat cam tot ce a aparut.

#104
AIVV

AIVV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 13.02.2011

View Postbazakonyi, on 02 decembrie 2012 - 09:24, said:

il are un prieten, e praf jocul, grafica e buna insa gameplay-ul lasa de dorit. e la fel ca atunci cand te joci prima data un joc cu masini si te lovesti de tot ce iti iese in cale

Gameplay-ul lasa de dorit la inceput, eu in timp m-am obisnuit si numai am probleme. Daca tu te-ai jucat pentru prima data un joc cu masini si ai lovit pana si pasarile de pe cer, asta e alta treaba.
Nu ma intelege gresit, controlul e destul de prost, dar in timp inveti cum sa conduci masina in asa fel incat sa nu dai in tot ce misca, si ce nu misca,

#105
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,873
  • Înscris: 06.01.2008

View PostMocebon, on 03 decembrie 2012 - 15:41, said:

As putea spune ca e cel mai slab.
Chiar nu-mi aduc aminte de un NFS mai prost decat asta, si am jucat cam tot ce a aparut.
Undercover mi s-a parut muuult mai slab decat Most Wanted 2. Acolo controlul era aproape un cosmar cu orice periferic (tastatura, gamepad, volan), uneori dadeam in bariere invizibile si sacada la greu. Iar configuratia PC-ului duce foarte bine The Run si MW2 la detalii maxime.

Edited by Hider141, 03 December 2012 - 15:53.


#106
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008
N-a aparut inca niciun patch care sa rezolve problema cu fps-urile scazute din unele locuri ?

#107
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008
up

#108
cristidan79

cristidan79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.10.2010
am si eu o problema , m-i s-a blocat controalele si nu stiu ce sa fac , aveti vreo idee?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate