Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare incarcare formular

merita upgrade de la Ryzen 5 2600...

Intel i9 14900K cooler air Deepco...

Curațare disc vinil
 Atentie la site-ul FixShop.ro - p...

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 

Idilis Wimax

- - - - -
  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#91
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
OFF:
E interesant aspectul cu strângerea numărului de abonați pentru a pune antenă. Așa am făcut eu cândva pentru Dialog-Orange și acum îi doare fix undeva de acest aspect. Le-am adus clienți și au uitat subit acest lucru.
ON:
Dacă vor clienți trebuie să facă acoperire  mare în primul rând pe rural pentru că acolo sunt probleme mari cu netul. prețurile sunt bune, dar tocmai datorită acestui mare impediment al acopereririi extrem de slabe. Așa aveau și ceilalți prețuri relativ bune până au făcut acoperire și acum ne jumulesc de bani în draci.Posted Image

Edited by vio73, 30 August 2013 - 08:34.


#92
Idilis

Idilis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2013
favoritul, in zona indicata de tine nu exista deocamdata acoperire. Exista insa posibilitatea amplasarii unei antene , special in acea zona daca  exista  un minim de 50 de persoane care doresc internet IDILIS 4G. In cazul in care te poti implica in cooptarea acestor 50 de potentiali clienti din localitate, te rugam sa ne lasi o adresa de mail si un numar de telefon, iar unul dintre colegii mei te va contacta pentru mai multe detalii.

#93
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 22.01.2008
@idilis - Daca trimiteti oameni pe teren in zona indicata de mine o sa aveti surprize (in zona rurala) pratic toata lumea vrea sa nu mai aiba probleme cu netul. Eu cred ca ati glumit cand ati spus 50! Pai numai in satul Costestii Din Deal sunt 50 care au net de la Akta. Nu mai punem comuna Produlesti care e infinit mai mare si de asemenea e 'luata' de Akta. Zona, dupa cum am zis, e acaparata de Akta...insa daca puneti antene dupa ce faceti un sondaj pe teren, garantat se termina cu monopolul.  Si e mult pana se aboneaza cativa...publicitatea vine de la sine!

#94
Idilis

Idilis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2013
Unul dintre oamenii nostri de vanzari va veni in localitate pentru a strange numarul necesar de semnaturi, iar mai apoi se va desfasura procedura pentru amplasarea unei antene in zona respectiva.Va rugam sa ne lasati un numar de contact.

#95
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
La vreo 10-15 km de mine ( com. Ștefan cel Mare, jud. Argeș) se află localitatea Udupu (jud. Teleorman), unde am văzut că aveți antenă. Aș putea avea acoperire de acolo sau aveți de gând să montați la Ștefan cel Mare sau Slobozia (jud. Argeș) vreo antenă în viitor? Mulțumesc!Posted Image

Attached Files


Edited by vio73, 30 August 2013 - 11:59.


#96
SkCristi

SkCristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 28.07.2012
Ar fi foarte frumos daca ati reusi sa furnizati 4G la Metrou in Bucuresti sau WiFi gratuit ca si reclama.

#97
Idilis

Idilis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2013
vio73 avem nevoie de o adresa exacta si de un numar de telefon din partea ta.

#98
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 22.01.2008
@Idilis - V-am lasat un numar de contact in pm. Eu am un router dir-300 si intreb daca in oferta aveti ceva asemanator si anume sa aiba iesiri lan, nu doar antena pentru wireless, inclusiv sa pot seta anumite porturi sau sa blochez dupa caz in router pentru jocuri, etc. Calculatorul il conectez prin lan si celelalte echipamente wireless. Ce viteza se ofera si la ce bani?

[ http://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/73000143/images/dir-300_back.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by favoritul, 30 August 2013 - 14:58.


#99
Idilis

Idilis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2013
favoritul, multumim pentru datele de contact. Veti fi contactat de catre un agent de vanzari care va va raspunde la toate intrebarile.

#100
Modemuri3G

Modemuri3G

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 08.03.2011
Buna ziua
Aveti acoperire linga Bucuresti, in zona Bragadiru-Clinceni ? Exista posibilitatea de a testa serviciile in zona respectiva inainte de a face un abonament ?

Multumesc

#101
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 22.01.2008
Potential in zona Titu - Gaesti. Am inconjurat cu rosu localitatile cu potential, pe cercul albastru e satul Costestii din Deal.

[ http://s24.postimg.org/ck9ihgcvp/posis.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Puteti folosi aceasta harta pentru mai multe detalii. E mult pana va fi semnal pe aici. Link harta

Edited by favoritul, 30 August 2013 - 15:47.


#102
Idilis

Idilis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 22.07.2013

View PostModemuri3G, on 30 august 2013 - 15:24, said:

Buna ziua
Aveti acoperire linga Bucuresti, in zona Bragadiru-Clinceni ? Exista posibilitatea de a testa serviciile in zona respectiva inainte de a face un abonament ?

Multumesc
In acea zona nu este montata inca o antena, insa putem testa semnalul care vine de la celelalte antene montate in apropierea Bragadiru-Clinceni . Lasati-ne un numar de telefon pentru a putea fi contactat de catre un agent de vanzari Idilis.

#103
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 22.01.2008
La ora asta am un abonament de 60 Ron. Pentru asta primesc viteza din imagine. Problema e ca de cele mai multe ori netul nu functioneaza deloc. Echipamentele de pe stalpi sunt inca in peturi...in cazul cel mai fericit...altele mai atarna cateodata iesite din 'sticla' in aer!

[ http://s21.postimg.org/awad2o987/dre.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by favoritul, 30 August 2013 - 16:28.


#104
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,843
  • Înscris: 13.07.2010
Din păcate, strânsul de semnături cu potențiali abonați, e ceva foarte greu în zilele noastre. Dacă se vrea abonați, trebuie investit în acoperire, care oricum va trebui făcută peste tot. Mie nu îmi trebuie acoperire numai acasă, ci și în multe alte locuri din țară. Deci trebuie să faceți acoperire națională, nu doar pe ici pe colo, pe unde cere câte un grup de persoane.  Asta în cazul în care Idilis vrea să devină un competitor de primă mână pe piața românească. Altfel, putem purta discuții la infinit. Posted Image

Edited by vio73, 01 September 2013 - 07:01.


#105
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Asta posibil sa se intample de la anu, cand vor construi reteaua LTE

#106
Laurentiu_Matache

Laurentiu_Matache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.08.2013
[ http://www.speedtest.net/result/3008668494.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pentru trafic nelimitat la internet mobil eu zic ca viteza e totusi ok Posted Image

#107
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,152
  • Înscris: 04.02.2011

View Postvasilemadalincristian, on 01 septembrie 2013 - 08:36, said:

Asta posibil sa se intample de la anu, cand vor construi reteaua LTE
Au licență în bandă LTE? Credeam că doar Org/Vdf/Cst au..

#108
Laurentiu_Matache

Laurentiu_Matache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.08.2013

View Postbenis, on 03 octombrie 2013 - 12:39, said:

Au licență în bandă LTE? Credeam că doar Org/Vdf/Cst au..
E prin tehnologia WiMax. Licenta telecom prin care se pot furniza servicii 4G LTE intra in vigoare in aprilie 2014

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate