Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 

eliminarea speciilor nedorite din iaz

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
samsomn

samsomn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 23.03.2011
doresc,o sugestie sau  o invatatura....cum elimin din iaz(suprafata 2 ha)...pestii mici(albitura sau fita)au max 3,4 cm,nu cresc mai mari ,sant foarte activi la mancare si strica hrana crapului ...solutii daca aveti  (sa populez cu puiet vara 1 de salau nu am bani)......sa folosesc un extrudat cu dimensiuni mai mari ? ...pentru crapul de 80 grame .....merge un astfel extrudat ?

#2
cetnik

cetnik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 17.06.2008

View Postsamsomn, on 15th March 2012, 11:06, said:

doresc,o sugestie sau  o invatatura....cum elimin din iaz(suprafata 2 ha)...pestii mici(albitura sau fita)au max 3,4 cm,nu cresc mai mari ,sant foarte activi la mancare si strica hrana crapului ...solutii daca aveti  (sa populez cu puiet vara 1 de salau nu am bani)......sa folosesc un extrudat cu dimensiuni mai mari ? ...pentru crapul de 80 grame .....merge un astfel extrudat ?
trebuia sa bagi o sita deasa la alimentarea cu apa; acum poti doar sa intri cu un  un tifan si sa scoti totul pe mal, sa sortezi si apoi sa eliberezi doar puietul de crap; oricum va trebui sa bagi si un rapitor cu un an mai mic decat crapul

Edited by cetnik, 15 March 2012 - 19:37.


#3
sturio

sturio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 25.02.2007
Nu cred ca nu va permiteti vreo 3-500 bucati de salau de o vara sau vreo 200 de stiuci tot de o vara. Chiar si somnul va face treaba buna (tot vreo 200 de bucati). Pretul lor pe bucata nu depaseste 1 euro.
Ce inseamna in opinia dv extrudat de dimensiuni mai mari? Oricum, Pseudorasbora (banuiesc ca de el e vorba) consuma orice furaje, de orice dimensiune. Avantajul este ca dupa ce au burtile pline devin furaj excelent pt salau, rezultand o conversie buna. Asa creste un prieten de al meu salau in Slovenia. Nu se supara daca aceste albituri ataca furajele fiindca in final tot se transforma in carne de rapitor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate