Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

Nokia 701

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#37
bogggy

bogggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.11.2005
Voi ce incarcator de masina folositi pentru nokia 701? Eu am un DC-4 pe care l-am folosit inainte la un 5800 si la un N95 8GB, dar in fisa lui de compatibilitate nu apare si 701... http://europe.nokia....4/compatibility

#38
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,010
  • Înscris: 14.08.2007

View Postbogggy, on 20th March 2012, 23:48, said:

Voi ce incarcator de masina folositi pentru nokia 701? Eu am un DC-4 pe care l-am folosit inainte la un 5800 si la un N95 8GB, dar in fisa lui de compatibilitate nu apare si 701... http://europe.nokia....4/compatibility
Si eu folosesc unul mai vechi pt N8 (alt model), nu cred ca e updatat tabelul ala ... apare N8 in tabel, dar altele mai recente nu apar. Sigur merge.

#39
bogggy

bogggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.11.2005

View Postutopium, on 21st March 2012, 01:06, said:

Si eu folosesc unul mai vechi pt N8 (alt model), nu cred ca e updatat tabelul ala ... apare N8 in tabel, dar altele mai recente nu apar. Sigur merge.
Multumesc pentru raspuns! O sa fac maine o incercare. Sper sa nu se prajeasca.   :P

Edited by bogggy, 21 March 2012 - 00:41.


#40
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
Revin cu o intrebare: voua va "bazaie" incarcatorul cand e bagat telefonul la incarcat? Al meu bazaie destul de tare si asta este de cand l-am luat. Sa fie al meu defect?

#41
bogggy

bogggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.11.2005

View Postmlaurp84, on 28th March 2012, 15:41, said:

Revin cu o intrebare: voua va "bazaie" incarcatorul cand e bagat telefonul la incarcat? Al meu bazaie destul de tare si asta este de cand l-am luat. Sa fie al meu defect?
La mine nu bazaie incarcatorul. In schimb imi bazaia la laptop si fiind in garantie l-am returnat si mi l-au schimbat. Cred ca asa ar trebui sa faci si tu!

#42
mlaurp84

mlaurp84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 23.11.2011
Aseara am instalat update de soft, a aparut Belle Feature Pack 1. Dupa acest update, am bagat telefonul la incarcat si nu s-a mai auzit acel bazait. Ciudat. Multumesc pt sfat bogggy!

#43
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
Imi place acest telefon,pacat ca nu este la oferta, nici macar la vanzare la niciun operator din cei trei.Fizic l-am putut vedea numai la mediagalaxy bagat (ascuns) intre altele mai fitoase.La camera foto am ceva indoieli-nu are autofocus.Cum se focuseaza imaginea pe un obiect sau altul din cadru? Puteti pune ceva imagini facute cu tel?

#44
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,010
  • Înscris: 14.08.2007

View Postsailor62, on 4th May 2012, 13:03, said:

Imi place acest telefon,pacat ca nu este la oferta, nici macar la vanzare la niciun operator din cei trei.Fizic l-am putut vedea numai la mediagalaxy bagat (ascuns) intre altele mai fitoase.La camera foto am ceva indoieli-nu are autofocus.Cum se focuseaza imaginea pe un obiect sau altul din cadru? Puteti pune ceva imagini facute cu tel?
Nu se focuseaza, focusul e fix (extins), pentru obiecte aflate de la 50 cm incolo nu va fi nici o problema insa: http://www.allabouts...DoF_generat.php

Uite si cateva imagini de pe flickr:
http://www.flickr.co...in/photostream/
O pisica facuta destul de aproape si destul de clara (tinand cont ca n-are autofocus, se pare ca a folosit zoom digital totusi): http://www.flickr.co...in/photostream/
http://www.flickr.co...57627661448795/
http://www.flickr.co...57627661448795/

Deci problema e cand pozezi chestii aflate foarte aproape de camera. Nu stiu Nokia 701 ce oferte are, dar Nokia 700 e 870 de lei la Vodafone, e drept, camera nu e la fel de buna ca la 701 iar ecranul e mai mic. 701 mi se pare ca are o camera destul de decenta daca nu ai nevoie sa faci poze de la sub 30 cm ... la 30 cm un text e citibil, chiar daca nu foarte clar, iar peste 50 cm deja focalizarea e suficient de buna.

#45
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
utopium@
Daca tot ai fost dragut ,spune-mi si unde pot vedea metadatele pozei in flickr -parca asa se cheama datele despre aparatul foto folosit

#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,010
  • Înscris: 14.08.2007

View Postsailor62, on 4th May 2012, 15:41, said:

utopium@
Daca tot ai fost dragut ,spune-mi si unde pot vedea metadatele pozei in flickr -parca asa se cheama datele despre aparatul foto folosit
Inainte de All Sizes scrie Photo, da click acolo, iar la dreapta pozei iti arata ca e facut cu Nokia 701, dai click pe Nokia 701 si iti arata setarile.

#47
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postutopium, on 15th January 2012, 17:41, said:

Ia cuteTube de aici, e gratuit momentan ... e o aplicatie foarte buna la care poti face diverse setari ... youtube iti da o varianta low-quality pentru ca vede ca ai Symbian si asta e politica idioata a lui Google (un fel de lupta de gherila a Google impotriva Nokia/Symbian).
Din cauza asta nu pot vedea pe nokia x6 muzica pe youtube?-desi are adobe lite. Cute tube ajuta la ceva?-symbian v60

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,010
  • Înscris: 14.08.2007
cuteTube e o aplicatie speciala pt youtube, nu stiu daca merge pe X6 (e facuta in Qt, daca ai Qt pe X6 teoretic ar putea merge), dar pe N8 e probabil cea mai buna aplicatie de youtube. Alta varianta e sa instalezi Opera 12 si sa treci youtube in mod HTML5 (jos de tot ai o optiune Try something new), ceea ce va face site-ul youtube sa mearga in Opera cu tot cu play la video la calitate buna. In browserul Symbian clipurile youtube merg doar pe versiunea de mobil, adica m.youtube.com, dar sunt la calitate mai slaba. Insa X6 nu are accelerare grafica, deci nu stiu cat de bine merg toate astea ...

#49
Luke16

Luke16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 18.08.2011
Cam asa arata niste poze facute cu 701, toate facute la rezolutie de 3264x2448 si setari default ale camerei, fara lentila curatata etc...poze facute de un utilizator normal:) Precizez ca cea cu castelul este facuta cu zoom maxim, eu parca asa-mi aduc aminte:) Imaginii de aproape nu prea am, dar m-am gandit sa le pun pe astea ca sa-ti faci o idee de cum arata pozele facute cu el.

Attached Files



#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,524
  • Înscris: 16.12.2006
Reusite poze :D

#51
Luke16

Luke16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 18.08.2011

View Postcatalinman, on 5th May 2012, 17:15, said:

Reusite poze :D
Merci frumos:)

#52
CristianH

CristianH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.12.2006
Salutare,
Pentru cei care au vazut pe viu si pipait 701 black si silver (eu am gasit doar black), care arata mai bine, care se simte mai bine in mana ?
Ma tenteaza cel silver.

#53
bogggy

bogggy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 28.11.2005

View PostCristianH, on 8th May 2012, 07:51, said:

Salutare,
Pentru cei care au vazut pe viu si pipait 701 black si silver (eu am gasit doar black), care arata mai bine, care se simte mai bine in mana ?
Ma tenteaza cel silver.
Eu am silver si pot spune ca arata destul de bine, doar ca il tin intr-o husa de silicon neagra si nu mai conteaza culoarea.  :)

#54
Luke16

Luke16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 18.08.2011
Al meu e negru, oricum nu cred ca ar putea fi vre-o diferenta la pipait in functie de culoare:)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate