Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului
 Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

SSD M.2 NVMe nu este recunoscut d...
 

Motorola Defy Mini XT320

- - - - -
  • Please log in to reply
99 replies to this topic

#73
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007
Telefonul are sensor de proximitate? Se intrerupe in vreun fel ecranul atunci cand ne aflam intr-o convorbire si telefonul e dus la ureche?

#74
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Normal că are senzor de proximitate. :)

#75
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Posttzotzolyno, on 20 decembrie 2012 - 01:58, said:

Normal că are senzor de proximitate. Posted Image

Nu detin un astfel de model, dar intreb deoarece atunci cand m-am uitat in manualul lui Defy Mini, pe partea din fata a telefonului nu apare vreun sensor de proximitate amintit dar, totusi, in manual scrie ca telefonul intra in Sleep atunci cand e dus la ureche in timpul unei convorbiri sau cand e inactiv.

As vrea sa va intreb daca este un mod Sleep permanent in timpul convorbirii. Adica, atata timp cat convorbirea se desfasoara, ecranul ramane stins si inactiv chiar daca il luam de la ureche?

La actualul meu telefon, Nokia E6, atunci cand exista o convorbire activa iar in fata sensorului apare un obstacol, ecranul se inchide. Daca nu este un obstacol, ecranul se reactiveaza. La fel se intampla si la Defy Mini?

#76
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Da .

#77
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Senzorul e în stânga difuzorului de deasupra ecranului, unde pui urechea. Dacă ești în cursul unui apel și treci degetul pe acolo se închide ecranul, dacă iei degetul, se reaprinde și (în funcție de timpul trecut) se reaprinde blocat sau neblocat (slide to unlock). Orice se apropie de zona aia în timpul unui apel determină stingerea ecranului, la îndepărtarea obstacolului (o ureche de ex) se reaprinde.

#78
cris2d2

cris2d2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 16.03.2007

View Posttzotzolyno, on 21 decembrie 2012 - 00:46, said:

Senzorul e în stânga difuzorului de deasupra ecranului, unde pui urechea. Dacă ești în cursul unui apel și treci degetul pe acolo se închide ecranul, dacă iei degetul, se reaprinde și (în funcție de timpul trecut) se reaprinde blocat sau neblocat (slide to unlock). Orice se apropie de zona aia în timpul unui apel determină stingerea ecranului, la îndepărtarea obstacolului (o ureche de ex) se reaprinde.

Multumesc pentru clarificari. Dupa specificatiile de pe diverse site-uri de profil, dupa consultarea manualului, am crezut ca nu are acest senzor. Niciunde nu se aminteste de acesta.

#79
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Pentru că acum, toate telefoanele cu Android au așa ceva, e ca a doua roată la bicicletă: necesară

#80
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View Posttzotzolyno, on 14 decembrie 2012 - 09:39, said:

Bine, şi până la urmă care-i scopul tău aici?


  Scopul meu aici, era scris pe pagina anterioara !
"Am cautat pe GSM ARENA un telefon nu prea mare (110/60/16) . Am găsit în rezultate și acest model de telefon .
Dar ma interesează ( am citit și văzut mai înainte cum face pozele acest model de telefon . Ies clare , ies pixelate ?
La semnal cum se comportă ! (spre exemplu în lift sau pe casa scărilor ,  în metrou , sau în afara localității -la iarba verde-)"

Am luat ieri si revista Connect . HTC-ul e dezastru la semnal iar pe Motorola nu l-am văzut , dar nici nu m-am uitat foarte atent .
Cu bine !

#81
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Ți-am mai zis că telefoanele de la Motorola, fără excepție, au semnal peste medie. Ca telefoane sunt ireproșabile la capitolul ăsta. Pe probate în comparație cu alte modele de la mai mulți producători

#82
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
ce soft folositi pentru managementul telefonului? de ex daca vreai sa pun softul din nou..eu stiu erori,virusi prostii..? sau pentru a verifica daca exista o alta versiune mai noua de android pt el?

thx

si app.cand vad cate aberatii se scriu aici,ca 800 mhz si 512 ram pe un telefon nu sunt deajuns!

Eu am avut primul meu pc cu windows xp,128 mb de ram si cpu de 900 mhz ! :)) si faceam de toate si in plus pentru 5-600 lei la ce va asteptati?

EU zic ca telefonul este extrem de echilibrat in gama asta de pret..

#83
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Cu partea de update direct, de obicei are el notificare directă, nu trebuie să verifici tu. La Defy Mini totuși, poți verifica manual la "setări > despre telefon..." acolo ar trebui să fie și un câmp destinat verificării actualizărilor.

Telefonul ăsta e dezechilibrat la procesor și la optimizare soft. Defy+ cu Gingerbread merge execrabil cu ultimul update oficial de soft dar merge aproape perfect cu soft optimizat de pasionații de la Cyanogen Mod.

Nu cred că sunt surprize și la Defy Mini cu privire la optimizarea oficială.

#84
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
ok,atunci sa presupunem ca softul de acuma..da erori eu stiu,se reseteaza etc,cum fac sa pun de la 0 softul? cum e la apple functia de restore de ex?

#85
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Asta e noua modă, merge prost : dai restore. Nu știu dacă ai observat dar și Windows 8 de pe laptopuri are funcția asta în cazul în care se virusează iremediabil. Practic îl ai ca din fabrică.

Pe Defy mini nu ai alte soluții așa cum e la Defy.

#86
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Nu sunt probleme cu semnalul la Defy Mini si in general aparatele originale Motorola.
Spun originale pentru ca sunt pe piata multe modele low end facute de alte companii si vandute sub marca Motorola, asa numitele ODM phones. Ex: Seria WX, EX, Moto WILDER, seria Quench XT, posibil si Moto Fire etc.  
Telefoanele originale Moto se pot recunoaste foarte usor dupa calitatea materialelelor si design. Modelele all plastic si ieftine sunt in general ODM-uri cu logo si baterii Motorola. Defy Mini e clar Motorola original. Posted Image

#87
Lauryta17

Lauryta17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2013
Salut. Am o problema cu galeria de la motorola xt 320. Dupa ce deschid albumul foto vad pozele cu un lacatel rosu si nu imi mai merge prezentarea si nici nu pot sa vad poza dupa poza. Adica deschid o poza si ca sa o vad pe urmatoarea trebuie sa ies si apoi sa deschid alta ( sper ca ma intelegeti, e greu de explicat). Stie cineva care e problema? Multumesc!

#88
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Acest telefon are nevoie de un custom ROM? Am unul la dispozitie (de fapt,sora mea are) si daca l-as putea roota as putea incepe lucrul (deocamdata soft stock lipsit de inutilitati,pe viitor poate un CM). Momentan lucrez la un ROM pt telefonul meu,LG Optimus Net.
Ce spuneti?

View PostLauryta17, on 11 ianuarie 2013 - 23:37, said:

Salut. Am o problema cu galeria de la motorola xt 320. Dupa ce deschid albumul foto vad pozele cu un lacatel rosu si nu imi mai merge prezentarea si nici nu pot sa vad poza dupa poza. Adica deschid o poza si ca sa o vad pe urmatoarea trebuie sa ies si apoi sa deschid alta ( sper ca ma intelegeti, e greu de explicat). Stie cineva care e problema? Multumesc!
Ai parola la cardul SD?

#89
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Păi problema e că nu se poate roota și că are bootloader-ul blocat. Renunță la a-ți pierde vremea cu asta. Chiar nu merită.

#90
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Cica s-a gasit o metoda de root.
Daca e asa,ma bucur ca nu am luat si eu unul ca ma luam cu mainile de cap fara custom.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate