Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Oare Ponta e Cre(s)tin? nu stiu intreb si eu :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
39 replies to this topic

Poll: Este Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD? (84 member(s) have cast votes)

Este Ponta al 2-lea prostanac oficial al PSD ?

  1. DA (56 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

  2. NU (19 votes [22.62%])

    Percentage of vote: 22.62%

  3. Cine e Po(a)nta asta? (9 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

Vote Guests cannot vote

#19
stalnet1

stalnet1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,508
  • Înscris: 10.01.2007

 tomaso, on 25th December 2011, 16:08, said:

Rețin eu aiurea sau mai zilele trecute se umfla panarama asta pe tema că nu i se spune ”Domnul Ponta” ?
pacat...putea sa-i trantesca o palma peste bot si sa zica de pixelul albastru,sa-i palmeze telefonul etc ...oricum ceva de bun simt ...

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,405
  • Înscris: 13.01.2011
Cand era mic pilotul astepta Craciunul bucuros ca o sa primeasca portocale si bomboane...

Pare ceva codificat aici...

O sa tradeze oare ca si saltaretul ?!   :notangel:

#21
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 11.03.2007

 crisstonne, on 25th December 2011, 14:47, said:

Nu cumva se discuta despre nereguli la o sponsorizare pt. echipa lui de ,,chilotaj'' ?!

Asa incepe omu', intai fura un ou apoi ajunge la guvernare si fura...
Sunt sigur că a avut ceva probleme și prin școală și prin grădiniță; este imposibil să nu se găsească ceva. Nu mă înțelege greșit, nu sunt un mare simpatizant al lui Ponta, poate că am simpatizat cândva cu Antonescu, dar este complet aiurea să emiți suspiciuni de viitoare fraude la adresa unor persoane care luptă împotriva unor hoți dovediți. Știu, am avut cândva Jafo, sistemul ticăloșit, țepe prin piețe, dar am rămas cu înregistrările video. După alegeri, în cel mai pur stil american, a fost schimbat partea esențială a aparatului stat care manipulează valori (de la direcții județene în sus), a fost completat aparatul de stat deja încărcat, apoi a început fiesta. Este o vorbă, poanta-i veche, prostu-i nou, la noi a fost cam invers, altă poantă, aceiași proști; oare o să fim din nou proști la votul de la anul? Chiar nu contează. Contează ce am putea face noi în acest caz, dacă vom asista la fel de resemnați la o eventuală nouă serie de hoții. Eu zic, și cred că nu greșesc aici, că mămăliga nu mai suportă mult. Cu cât explodează mai greu, cu atât mai violentă va fi explozia.

#22
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 fum, on 25th December 2011, 19:06, said:

Eu zic, și cred că nu greșesc aici, că mămăliga nu mai suportă mult. Cu cât explodează mai greu, cu atât mai violentă va fi explozia.

Si in urma exploziei vom fi iar in postura din '89 cand nu vom sti pe cine sa punem in fruntea statului iar daca cumva cei din fruntea statului vor fi unii care sa vrea sa faca ceva bugetarii ii vor...

Edited by bulan60, 25 December 2011 - 19:20.


#23
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 bulan60, on 25th December 2011, 20:19, said:

Si in urma exploziei vom fi iar in postura din '89 cand nu vom sti pe cine sa punem in fruntea statului iar daca cumva cei din fruntea statului vor fi unii care sa vrea sa faca ceva bugetarii ii vor...

Asta pt ca la Revolutie nu a murit nimeni din sistem, comunistii si securistii au preluat imediat puterea. In 1990 nimeni dintre cei care au fost in aparatul de stat comunist nu ar fi trebuit sa mai ocupe nici o functie de conducere.

#24
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,616
  • Înscris: 05.11.2009

 fum, on 25th December 2011, 19:06, said:

Sunt sigur că a avut ceva probleme și prin școală și prin grădiniță; este imposibil să nu se găsească ceva. Nu mă înțelege greșit, nu sunt un mare simpatizant al lui Ponta, poate că am simpatizat cândva cu Antonescu, dar este complet aiurea să emiți suspiciuni de viitoare fraude la adresa unor persoane care luptă împotriva unor hoți dovediți. Știu, am avut cândva Jafo, sistemul ticăloșit, țepe prin piețe, dar am rămas cu înregistrările video. După alegeri, în cel mai pur stil american, a fost schimbat partea esențială a aparatului stat care manipulează valori (de la direcții județene în sus), a fost completat aparatul de stat deja încărcat, apoi a început fiesta. Este o vorbă, poanta-i veche, prostu-i nou, la noi a fost cam invers, altă poantă, aceiași proști; oare o să fim din nou proști la votul de la anul? Chiar nu contează. Contează ce am putea face noi în acest caz, dacă vom asista la fel de resemnați la o eventuală nouă serie de hoții. Eu zic, și cred că nu greșesc aici, că mămăliga nu mai suportă mult. Cu cât explodează mai greu, cu atât mai violentă va fi explozia.


mane, nu stau sa-i caut lui tonta porcariile, insa o spui de parca psd-ul nu e tatucul furturilor din romania.  :nonobad:

#25
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,735
  • Înscris: 13.10.2003
parerea mea este ca partidele astea cu vechime, gen PSD, PNL,  PD nu se mai pot restructura cu adevarat,  este tarziu, restructurare care ar insemna eliminarea tuturor coruptilor, dubiosilor, pilosilor, mafiotilor, etc.
alta problema e ca alternativele politice mai ,,tinere'' gen PC, UNPR, PP nu fac decat sa adune fripturistii ejectati de cele vechi+cativa natarai  care spera ca pe o structura politica noua sa avanseze mult mai rapid.

exprimarea lui Ponta cum ca ,,boc a vorbit ca un prost'' ar fi fost sanctionata si aici in Poiana de catre mine  daca afirmatia ar fi fost facuta aici, moderator fiind.
guvernul Boc a dat o multime de rateuri, pe langa astea are si cateva mici realizari cu care, normal, se lauda. nu e nimic anormal asta.

am mai spus, astept solutii concrete de la opozitie, si nu de genul impozitului gradual pe venit, ptr. ca stimularea lenei nu ne va putea scoate din criza.

vreu sa votez pe cineva, sincer, asta e situatia la mine momentan, si nu am pe cine... :confuzzled:

Edited by radumiki, 25 December 2011 - 19:48.


#26
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,750
  • Înscris: 13.06.2004

 pro-civilizatie, on 25th December 2011, 14:52, said:

Cea mai mare problema sunt politicienii care au Dreptul facut(avocati,procurori) pentru ca nu vor sa rezolve ceva ci doar sa castige argumentul,indiferent ca e bun sau rau,moral sau imoral.
De aceea politicile facute de politicieni care au facut Dreptul sunt cele mai dezastroase.Pe locul 2 urmeaza politicienii cu un trecut artistic(cantareti,actori).
Oamenii cu aceste meserii ar trebui interzisi in viata politica.

Ronald Reagen a fost actor... și unul dintre cei mai importanți președinți ai S.U.A.

#27
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 11.03.2007
Un partid este o adunătură de oameni care împărtășesc oarecum aceleași ideologii, nimic în afară de asta nu ar trebui să îi lege. Principalul partid sau alianță aflată la putere, prin exponenții săi, emite anumite semnale către instituțiile aflate în subordinea guvernului sau care depind în mod direct de guvern. Dacă aceste semnale sunt clar de neimplicare sau dacă aceste semnale lipsesc chiar, instituțiile statului își fac într-o bună măsură datoria. Dacă semnalele sunt clar de forțare a ducerii la îndeplinire a îndatoririlor fiecăruia, în conformitate dealtfel cu fișa postului, apele se limpezesc și mai mult. Oriunde există uscături, important este ca acestea să fie cazuri izolate. Calitatea morală a liderilor partidului sau coaliției de guvernământ, poate influența în bine o țară, restul este material mulabil.

#28
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003

 Teodov, on 25th December 2011, 19:22, said:

Asta pt ca la Revolutie nu a murit nimeni din sistem, comunistii si securistii au preluat imediat puterea. In 1990 nimeni dintre cei care au fost in aparatul de stat comunist nu ar fi trebuit sa mai ocupe nici o functie de conducere.
Auleu. Era bai mare pentru basisti in cazul asta.
:)

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,405
  • Înscris: 13.01.2011
[quote name='fum' post='10858434' date='25th December 2011, 19:06']Sunt sigur că a avut ceva probleme ?i prin ?coală ?i prin grădini?ă; este imposibil să nu se găsească ceva. Nu mă în?elege gre?it, nu sunt un mare simpatizant al lui Ponta, poate că am simpatizat cândva cu Antonescu, dar este complet aiurea să emi?i suspiciuni de viitoare fraude la adresa unor persoane care luptă împotriva unor ho?i dovedi?i. ?tiu, am avut cândva Jafo, sistemul ticălo?it, ?epe prin pie?e, dar am rămas cu înregistrările video. După alegeri, în cel mai pur stil american, a fost schimbat partea esen?ială a aparatului stat care manipulează valori (de la direc?ii jude?ene în sus), a fost completat aparatul de stat deja încărcat, apoi a început fiesta. Este o vorbă, poanta-i veche, prostu-i nou, la noi a fost cam invers, altă poantă, aceia?i pro?ti; oare o să fim din nou pro?ti la votul de la anul? Chiar nu contează. Contează ce am putea face noi în acest caz, dacă vom asista la fel de resemna?i la o eventuală nouă serie de ho?ii. Eu zic, ?i cred că nu gre?esc aici, că mămăliga nu mai suportă mult. Cu cât explodează mai greu, cu atât mai violentă va fi explozia.[/quote]



La postarea #24 ai primit raspuns, considera ca este de la mine.







[quote name='radumiki' date='25th December 2011, 19:47' post='10858568']
vreu sa votez pe cineva, sincer, asta e situatia la mine momentan, si nu am pe cine... :confuzzled:



Asta tot spun si eu si mi se raspunde ca sint basist !    :confuzzled:

Edited by crisstonne, 25 December 2011 - 21:10.


#30
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 assyrian, on 25th December 2011, 13:32, said:

Aici se vorbeste de dl.Ponta,ori io sunt simpatizant PNL-lui,dar fiindca PNL s'a aliat cu PSD-ul oarecum ma priveste si pe mine dl.Ponta...
Am votat cu "NU",el da dovada ca e inteligent,e tanar,nu poate fi acuzat nicicum de coruptie sau &shit,si il prefer pe el in locul tantalaului de basescu(un gunoi d e om!) ptr ca evident e  o mare,maaaare diferenta intre ei:
dl.Ponta nu'i comunist,o fost procuror si iata'l si lider de partid,pe cand betivul de basescu(un gunoi de om!) e un incult,nesimtit,tupeist,betiv,iubitor de bani si avid de putere,iubitor de mondiali ( :naughty: ) si alte nationalitati inlocuitoare,si pe deasupra,bonus,o fost,este si va fi un comunist smecher,revolutia l'a prins in ministerul transporturilor(ca secretar de stat),o devalizat in trecut tara,instrainand flota oceanica,cu complici,,o lasat minerii sa ajunga la Bucuresti,dandu'l afara pe inginerul ala de la Craiova ce'o oprit curentul electric ptr trenuri,iar minerii(chemati de presedintele sau,Ilici  :thumbup: )au ajuns in Bucale si au "plantat panselute...Ce desptept am fost cam intins'o din Bucuresti-Piata Universitatii cu 3 zile inainte de venirea intunecatilor!!!
Nu stiu cine e mai prostanac,basescu(un gunoi de om) sau cei cel sustin pana'n panzele albe!! :rolleyes:
Va deranjeaza vocea opozitiei?E o solutie :plecati in Venezuela,Koreea de Nord sau Cuba!
Debitezi o multime de minciuni din nestiinta sau rea vointa. 1) La revolutie secretar de stat la departamentul navigatie era amiralul Angelescu. Basescu a ajuns secretar de stat dupa revolutie. 2) La mineriada din iunie 1990 Basescu nu era secretar de stat la departamentul navigatie ci contraamiralul Plaviciosu. El lucra in Constanta la Inspectoratul de navigatie. Cand au venit minerii a doua oara, in sept.  1991 era ministru dar guvernul Roman din care facea si el parte a fost debarcat de  mineri. Nu e un idiot care sa favorizeze sosirea minerilor ca sa fie chiar el cel dat jos de pe functie. 3) Nua facut parte din FSN  ci s-a inscris in PD dupa ruptura aripii Romande Aripa Iliescu. Cum d..ku a adus Basescu minerii in iunie 90, cu plutele pe Jiu?  El era seful tuturor capitaniilor din porturile romanesti nu sef la transporturi feroviare.

#31
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,616
  • Înscris: 05.11.2009

 Freddy12, on 25th December 2011, 22:07, said:

Debitezi o multime de minciuni din nestiinta sau rea vointa. 1) La revolutie secretar de stat la departamentul navigatie era amiralul Angelescu. Basescu a ajuns secretar de stat dupa revolutie. 2) La mineriada din iunie 1990 Basescu nu era secretar de stat la departamentul navigatie ci contraamiralul Plaviciosu. El lucra in Constanta la Inspectoratul de navigatie. Cand au venit minerii a doua oara, in sept.  1991 era ministru dar guvernul Roman din care facea si el parte a fost debarcat de  mineri. Nu e un idiot care sa favorizeze sosirea minerilor ca sa fie chiar el cel dat jos de pe functie. 3) Nua facut parte din FSN  ci s-a inscris in PD dupa ruptura aripii Romande Aripa Iliescu. Cum d..ku a adus Basescu minerii in iunie 90, cu plutele pe Jiu?  El era seful tuturor capitaniilor din porturile romanesti nu sef la transporturi feroviare.
s-a dus pe piula toata argumentatia pesedeilor si peneleilor cum ca basescu era cel ce a a adus minerii, ca a vandut flota  :thumbup:

#32
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,938
  • Înscris: 31.03.2003
http://www.presidenc.../?_RID=htm&id=4
Poi CV-ul lui basescu se poate consulta aici.

Sa fim seriosi, pacatele marinarului sunt cu totul altele.

Uite o chestie faina din wikipedia, ar presupun ca se poate gasi si in alta parte

Quote

Dosarul Flota

Dosarul „Flota”, care "a debutat" în 2003, are ca obiect stabilirea modului în care CNM Petromin a fost prejudiciată prin vânzarea, în perioada aprilie 1991-august 2000, a 16 nave, în special mineraliere de mare capacitate. În dosarul „Flota”, instrumentat de Direcția Națională Anticorupție, au fost cercetați trei foști miniștri ai Transporturilor, Traian Băsescu, Aurel Novac, Paul Teodoru, precum și alte persoane care au fost implicate în vânzarea unor nave din flota română. Procurorii afirmau în 2003 că ar exista indicii că foștii miniștri ar fi comis infracțiunea de abuz în serviciu contra interesului public.

După o succesiune de amânări și schimbări de locuri de judecată, magistrații Înaltei Curți de Casație și Justiție au început în 2005 judecarea procesului. De la primul termen s-a luat în discuție problema imunității prezidențiale a inculpatului Traian Băsescu. Judecătorii au decis ca dosarul să fie retrimis la PNA pentru reluarea anchetei. Ulterior Parchetul Național Anticorupție (redenumit în 2006 Direcția Națională Anticorupție) a solicitat o nouă expertiză contabilă a prejudiciului.

Noua expertiză contabilă, finalizată în septembrie 2007, a stabilit că prejudiciul, stabilit inițial de prima expertiză la 275 de milioane de euro, este inexistent.

Astfel infracțiunile pentru care au fost deferiți justiției șeful statului, Traian Băsescu - în calitate de fost ministru al Transporturilor - și alți doi foști șefi ai acestui minister, Aurel Novac și Paul Teodoru, devin lipsite de conținut juridic fără existența vreunui prejudiciu.

De altfel, calculele expertizei susțin că, prin vinderea celor 16 nave, Statul Român nu doar că nu a ieșit în pierdere, dar evitând prin această vânzare cheltuielile de întreținere a navelor, a obținut un venit net de peste 17 milioane de dolari

Sa inteleg ca vacaroiu a facut bine ca a vandut flota ??
:lol: :lol:

#33
fum

fum

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,784
  • Înscris: 11.03.2007

 vanitty, on 25th December 2011, 19:23, said:

mane, nu stau sa-i caut lui tonta porcariile, insa o spui de parca psd-ul nu e tatucul furturilor din romania.  :nonobad:
Pesedeul este tătucul tuturor relelor ?i bunelor din România pentru că el este Adam-ul politichiei române?ti, nu stau să caut defini?ii, însă tu o spui de parcă pedeleul nu este, de ani buni, mama ho?ilor din România.

 crisstonne, on 25th December 2011, 21:07, said:

La postarea #24 ai primit raspuns, considera ca este de la mine.

Asta tot spun si eu si mi se raspunde ca sint basist !    :confuzzled:
Consideră că ai primit răspuns.

Da, e?ti u?or confuz, ai vrea să- votezi din nou pe Băsescu însă nu mai candidează. Glumesc...nu pune la inimă toate răută?ile. To?i sunt ni?te ho?i, unii dovedi?i, al?ii în devenire, clar nu po?i alege nimic.

 vanitty, on 25th December 2011, 22:15, said:

s-a dus pe piula toata argumentatia pesedeilor si peneleilor cum ca basescu era cel ce a a adus minerii, ca a vandut flota  :thumbup:
A, nu, de vândut a vândut, numa nu în pierdere, ci într-un mod profitabil pentru țară. Nu trebuie să vă iritați de fiicare dată când se vorbește despre vreo bărcuță, navă sau flotă de nave.

Edited by fum, 26 December 2011 - 09:43.


#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,405
  • Înscris: 13.01.2011
[quote name='fum' date='26th December 2011, 09:47' post='10859910']
Nu trebuie să vă irita?i de fiicare dată când se vorbe?te despre vreo bărcu?ă, navă sau flotă de nave.







Pastrarea decentei si adevarului nu are nimic cu iritarea, pana la urma este cu flota cum a fost si cu ,,palma''.

Cum sa sustii mincinosii care se gandesc doar cum sa trucheze ceva, cum sa ii doresti la conducerea tarii ?!!!

Ce morala au cei care sustin pe cineva, ala minte, sustinatorii mucles, nu se pun pe ganduri,  nici o scarba.

Este normal ?!!

Nici nu spun ca Basel' este absolvit de toate pacatele, le are si el pe ale lui.

Edited by crisstonne, 26 December 2011 - 15:18.


#35
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009

 onlyone, on 22nd December 2011, 23:16, said:

Eu nu am mai vazut lideri de partide din lumea asta care sa apara la tv sa zica ca primul ministru vorbeste in parlament ca prosu, ca e bou si alte cacaturi din astea demne de vocabularul folosit de cocalarii din curtea scolii. Mai avea putin si il injura de mama.

La discutiile lor unde nu este prezenta presa doar asa vorbesc toti.Diferenta intre generatii este ca astia tineri intradevar se trezec vorbind orice oriunde.
Iliescu cand l-a facut prostanac pe Gioana l-a desfiintat pur si simplu si toata tara a adoptat epitetul dar Ponta fiind mic nu poate decat cu...

#36
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007
Nimic pe lume nu-i mai amuzant decât un băsist care se plânge de limbajul politicienilor.

 onlyone, on 22nd December 2011, 23:16, said:

Eu nu am mai vazut lideri de partide din lumea asta care sa apara la tv sa zica ca primul ministru vorbeste in parlament ca prosu, ca e bou si alte cacaturi din astea demne de vocabularul folosit de cocalarii din curtea scolii. Mai avea putin si il injura de mama.

Jură-te!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M8TOZCzQvTQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Mizantrop, 26 December 2011 - 17:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate