Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

TAXE fara numar ........

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Imi place foarte mult...

Se elimină subvenția generală la căldură, se introduce o taxă de aglomerație în trafic, http://www.rtv.net/a...rafic_7975.html

Abia astept taxa pe aer, si implicit contorul pentru ale lua gazul javrelor care nu platesc.....

Edited by ady1981, 20 December 2011 - 21:40.


#2
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,735
  • Înscris: 13.10.2003
din linkul tau nu am vazut nici o referire concreta referitoare la  taxa ptr. aglomeratie in trafic.
ma gandeam ca va aparea si in Timisoara, iar la ce aglomeratie e in trafic zilele astea, aveam de plata...

referitor la subventii, te rog sa-mi spui ce sunt astea?
nu cumva niste bani luati din impozitul tuturor?
adica, platim impozit, si apoi toti platitorii de impozit+ceilalti (mai multi) primesc subventii.
undeva nu pusca.
e Ok sa primeasca cei cu venituri mici de genul pensionari, handicapati, oameni inconstienti ce au un singur servici si 10 puradei. ceilalti, la munca!

#3
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Eu vreau taxa pe prostie adaugata,care depasiti norma,va ia dracu!

#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View Postady1981, on 20th December 2011, 21:37, said:

Imi p, se introduce o taxă de aglomerație în trafic, http://www.rtv.net/a...rafic_7975.html
Pe dracu. Au preluat ca pelicanii de pe site ala cu stiri la misto .

#5
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,117
  • Înscris: 20.12.2007
Strategia a fost respinsă mar?i, prin vot, de către Consiliul Genera

n ceea ce prive?te sectorul transporturilor, ?risipa de energie datorată ambuteiajelor în trafic va fi redusă prin introducerea unei taxe de aglomera?ie, restric?iilor privind parcarea ?i măsurilor de control al traficului?, se mai men?ionează în raportul municipalită?ii. Documentul nu precizează însă modul în care vor fi implementate aceste măsuri ?i nici când vor fi introduse


Hai sa discutam discutii

Edited by Kokoshmare, 20 December 2011 - 22:03.


#6
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Apropo de taxe un englez a devenit celebru pentru ca si-a tatuat pe penis  scrisul urmator:scutit de  impozite! :lol:

#7
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009
Si eu prima data nu imi venea sa cred, Am citit de 3 ori,(cam scyrt dar se spune)
Nu stiu de unde au preluat stirea dar este postata acolo.
Cam aia inseamna subventii, prosti da, destepti ia,

#8
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postady1981, on 20th December 2011, 23:27, said:

Si eu prima data nu imi venea sa cred, Am citit de 3 ori,(cam scyrt dar se spune)
Nu stiu de unde au preluat stirea dar este postata acolo.
Cam aia inseamna subventii, prosti da, destepti ia,

Ai citit degeaba. Daca ai fi inteles, era o treaba. Mai citeste de 3 ori...sau mai bine lasa

#9
ady1981

ady1981

    Numai o minte diabolica mai poate crede in dreptate. in Romania&

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,466
  • Înscris: 11.11.2009

View Postvata_pa_batz, on 20th December 2011, 22:36, said:

Ai citit degeaba. Daca ai fi inteles, era o treaba. Mai citeste de 3 ori...sau mai bine lasa


Social » Societate »
ABERANT. Un nou bir pentru bucureșteni: taxă pe aglomerație în trafic
20 dec 2011, 22:16 | RTV.netSe elimină subvenția generală la căldură, se introduce o taxă de aglomerație în trafic, iar apartamentele vor fi alimentate cu energie termică de la soare și din deșeuri.Daca minte deontologi care au evadat de la RTV1, mergi la ei si ......

#10
euNemultumitul

euNemultumitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 05.11.2011
http://en.wikipedia....rcentage_of_GDP

#11
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postady1981, on 20th December 2011, 22:57, said:


Nu stau sa va transform in destepti. Indiciul era studiul ideii. Daca sapi vei gasi mai multe

http://www.ziare.com...a-marti-1140289

Quote

strategia vizeaza, din punct de vedere al climei, neutralitatea din punct de vedere al emisiilor de dioxid de carbon pentru producerea de energie termica din 2020 si reducerea emisiilor generate de transport cu 50% pana in 2020.

...bah

View PosteuNemultumitul, on 20th December 2011, 23:02, said:


Extraordinar! Bah nu va duce mintea deloc. Ce spune ala, asa cum a inteles el in "nevinovatia" lui spuprema si ce furnizezi tu

#12
Gallente

Gallente

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 08.06.2009

View Postvata_pa_batz, on 20th December 2011, 23:31, said:

Nu stau sa va transform in destepti. Indiciul era studiul ideii. Daca sapi vei gasi mai multe

http://www.ziare.com...a-marti-1140289



...bah



Extraordinar! Bah nu va duce mintea deloc. Ce spune ala, asa cum a inteles el in "nevinovatia" lui spuprema si ce furnizezi tu


Cred ca voia sa spuna ca fiscalitatea in Ro e relativ redusa fata de alte tari. Problema e ca serviciile pe care le primim in schimbul impozitelor sunt deplorabile.

#13
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Subventiile trebuie sa dispara, fiindca introduc date false in relatiile economice.
Impozitele trebuiesc unificate, in unul singur. Nu stiu daca merg si cele sociale. Sau taxele pe fonduri fixe.
Asigurarile obligatorii trebuiesc inlocuite cu o propaganda corecta a necesitatii asigurarilor. Obligativitatea lor, le transforma in...baubau.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate