Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

Transpiratie intensa

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#19
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
la mine nu sunt reci palmele, sunt calde... o sa incerc sa nu-i dau o asa mare importanta, cred ca o sa fac putin sport, sa vad cum o sa fie. E interesant ca dupa ce fac ceva efort fizic la tara (unii din noi mai trebuie sa se duca si pe la tara  :P ), am palmele uscate. oare asta sa fie solutia, putin sport?

Edited by mufă, 09 October 2005 - 17:37.


#20
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003

rox, on Oct 7 2005, 14:37, said:

uite, si eu am palmele transpirate, si ingrozitor de reci. si cu toate astea, nu mi-a spus nimeni niciodata ceva urat pe tema asta, si nici nu a ras nimeni de mine. mai mult, prietenul meu zice mai mereu " maaama, ce rece esti, ia sa te incalzesc eu putin"  :P  :naughty:
asa ca...pentru problema cu fetele nu-ti fa griji: daca te intreaba cineva ceva, ii explici ca pur si simplu asa esti tu, si gata. nu e nici o chestie.
si e normal sa-ti transpire palmele mai mult in anumite situatii..

<{POST_SNAPBACK}>


Da, dar in cazul tau, prietenul tau cred ca abia asteapta sa ai mani reci ca sa te incalzeasca si sa  :kisstogether:
Dar gandeste-te cum te-ai simti tu cand ti-ai dori sa te atinga el tandru, sa o faca cu niste maine umede si reci ?
Eu uneori imi pregatesc mainile din timp pentru anuminte momente  :naughty:

Edited by woulfy, 09 October 2005 - 22:25.


#21
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

cipri21, on Oct 6 2005, 09:11, said:

am o problema... am palmele transpirate aproape tot timpul, si va dati seama ce inseamna...cateodata mi-e groaza sa dau mana cu cineva, sau cand is pe la chefuri, e problema la dans... ma gandesc cand o sa fiu cu o fata ce o sa fac, cum o sa ne tinem de mana... ma intelegeti? dati-mi niste sfaturi.

<{POST_SNAPBACK}>

Bei multa apa?

#22
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004
pe la tara era o vorba: sa nu bagi mainile in sare de paste ca o sa iti transpire mainile.
sigur tine de emotii chestia asta. incearca sa nu te gandesti, incearca sa te simti mai in largul tau, gandeste-te la ceva placut, nu chiar atat de placut sa nu ai alte probleme :)

#23
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
un prieten de-al meu a fost si la psiholog pe tema transpiratiei mainilor. este pe sistem nervos.
ne aburea cineva mai sus cum ca al nostru corp contine apa si vezi doamne el transpira pe unde poate si daca nu alergi transpiri prin maini  :w00t:.
nu ati observat ca de fiecare data cand treceti printr-un lucru stresant va transpira mainile ?  :w00t:  ma gandesc cum e viata ta, cipri, chiar asa?  te streseaza socializarea in halul asta ?
oricum, o poti folosi (transpiratia) ca lubrifiant la masturbare  :w00t:

#24
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

oricum, o poti folosi (transpiratia) ca lubrifiant la masturbare 
ce idee... :w00t:
nu cred ca-s asa stresat, dar si eu cred ca e pe sistem nervos...
sa ma simt in largul meu... dar atunci cand ma plimb relaxat de unul singur prin parc, e placut, e cald, timp frumos...nu poti zice ca-s stresat, sau emotiv, sau grabit... in situatia asta de ce-mi transpira palmele?!  :w00t:  :death:

#25
Fire_dog

Fire_dog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 16.09.2005
de obicei si de cele mai multe ori palmele iti transpira atunci cand ai emotii....si cerul gurii ti se usuca...

cred ca e ceva legat de emtoii... incearca si tu sa fii mai nebun sa uiti de toate problemele sa triaesti in lumea ta!!!

#26
inana

inana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,168
  • Înscris: 13.07.2005
Nu neaparat de la emotii...
Eu sunt racita cobza si am palmele umede.
Depinde de organismul fiecaruia.

#27
karisha

karisha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.07.2005
si prietenul meu a avut palmele transpirate mai tot timpul intr-un rand, dar dupa o perioada i-a trecut (poate si din cauza ca a facut acupuntura). dar daca o fata nu te-ar placea pentru lucrul asta, atunci nu e pentru tine, asa ca nu-ti mai fa griji. incearca sa uiti de asta  :D   :peacefingers:

Edited by mufă, 11 October 2005 - 21:05.


#28
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
mersi pt sfaturi :)

#29
Twinsen

Twinsen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 30.10.2003
Ar mai exista o posibilitate...
Eu Am avut probleme cu transpiratia la piciore. Cineva mi-a zis sa le bag in solutie de formol 5%. Dupa vreo doua sedinte de 10 min aprope ca nu mai am probleme...

E posibil sa mearga si la palme...

Problema e de unde faci rost de formol...

Edited by mufă, 17 October 2005 - 09:29.


#30
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
aste e , de unde?...

#31
Twinsen

Twinsen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 30.10.2003
Daca cunosti pe cineva care lucreaza intr-un spital se poate rezolva...

#32
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

 Twinsen, on Oct 16 2005, 22:25, said:

Problema e de unde faci rost de formol...

De la "Pompe Funebre" sau "Morga"! Sau furat din "Laboratorul de Biologie": arunci din borcan broasca conservata de 30 de ani, si iti bagi palmele in formolul ala!

Edited by Africanul, 17 October 2005 - 14:31.


#33
marylena

marylena

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 15.02.2004

 Twinsen, on Oct 16 2005, 22:25, said:

Ar mai exista o posibilitate...
Eu Am avut probleme cu transpiratia la piciore. Cineva mi-a zis sa le bag in solutie de formol 5%. Dupa vreo doua sedinte de 10 min aprope ca nu mai am probleme...

E posibil sa mearga si la palme...

Problema e de unde faci rost de formol...

Ce formol...la mine nici injectat de-ar fi nu are efect...si sunt disperata de transpiratia excesiva a palmelor si talpilor...pur si simplu nu mai pooot  :cursing:

Am incercat absolut tot in materie de antiperspirant si tot nic...parca as scoate mainile din apa asa-s de transpirate...si la talpi e la fel...am ajuns la capatul rabdarilor

Edited by mufă, 10 May 2006 - 22:26.


#34
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

 cipri21, on Oct 6 2005, 09:11, said:

am o problema... am palmele transpirate aproape tot timpul, si va dati seama ce inseamna...cateodata mi-e groaza sa dau mana cu cineva, sau cand is pe la chefuri, e problema la dans... ma gandesc cand o sa fiu cu o fata ce o sa fac, cum o sa ne tinem de mana... ma intelegeti? dati-mi niste sfaturi.

prietena mea face exact la fel , trasnpira in palma si iarna.
o fo la medic si o zis ca e de la circulatie si ceva de la hormoni.
mergi si tu la doftor sa vezi ce iti zice.

#35
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
repet ce vi s-a spus si pe cealalta pagina, dar pare-mi-se c-a fost trecut cu vederea: ceea ce aveti voi se numeste hiperhidroza. dati un search cu acest cuvant, sa nu umplu forumul cu o groaza de informatii. va stau la dispozitie pentru traducerea termenilor medicali, c-am observat ca-s folositi frecvent si nu-s explicati  :)

#36
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Oameni buni, de când mă știu, am o problemă: Mâinile îmi transpiră la greu. Ce se poate face? Uneori, dacă scriu cu cerneală, fac o hârtie numai pete. Am mai observat o treabă: Dacă ies cu mâinile transpirate pe-afară și le vântur, încep să se umfle  :cursing:  Tare ciudată treabă.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate