Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

LIBERUL ARBITRU

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
581 replies to this topic

#523
JhonLocke

JhonLocke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 17.04.2011

View Posthusand, on 16th August 2012, 16:38, said:

Da fiindca ori cati ar cadea ramasita ramane pana la sfarsit, insa Dumnezeu a fost tot timpul atotputernic si in ziua cand a pierdut

1/3 din proprietatea sa, insa tu cu concluziile tale .....

Din pricina Numelui Meu sunt indelung rabdator, pentru slava Mea Ma opresc fata de tine, ca sa nu te nimicesc. (Isa.48:9)

Asta insa nu-ti permite sa generalizezi cu mantuirea nu se pierde.

Apropo stimabile fa bine si dute pe un singur user ca sa nu fiu nevoit de fiecare data sa concluzionez ba zexe ba x zexe ba y zexe

ba clonele de-si permit sa deschida subiesctte de toata mediocritatea.

nu inteleg ce vrei sa spui " a pierdut 1/3 din propietatea sa?"

Si apropo stimabile dute la un control psihiatric.

#524
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostJhonLocke, on 16th August 2012, 19:42, said:

nu inteleg ce vrei sa spui " a pierdut 1/3 din propietatea sa?"

Si apropo stimabile dute la un control psihiatric.

Prietene se pare ca nu trebuie sa intelegi.

#525
JhonLocke

JhonLocke

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 17.04.2011

View Posthusand, on 16th August 2012, 21:10, said:

Prietene se pare ca nu trebuie sa intelegi.

se pare ca ti-ai cam dat seama ce prostii ai scos pe gura..

#526
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostJhonLocke, on 17th August 2012, 00:36, said:

se pare ca ti-ai cam dat seama ce prostii ai scos pe gura..

Aaaa ca-ti paleste doctrina ?
Se pare ca esti un ignorant indoctrinat de Harold gen  mantuirea nu se pierde . Nici daca combate juma din scriptura ,tot  nu se pune.

Da asta-i nimic pe langa invatatura despre 1994.

Edited by husand, 17 August 2012 - 11:10.


#527
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostJhonLocke, on 17th August 2012, 00:36, said:

se pare ca ti-ai cam dat seama ce prostii ai scos pe gura..
Frate, ai butonul IGNORE. N-are sens.

#528
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 22nd August 2012, 10:35, said:

Frate, ai butonul IGNORE. N-are sens.

Stiu ,ignore era si cu 2011 ,cu 1994, ...

Un Penibil dublat.

Edited by husand, 24 August 2012 - 00:23.


#529
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
NEEEEEEEEXXXTTT!!!!!!!!!!!

#530
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012
aveti grija cu acest "zexelica", individul nu este crestin, traieste in concubinaj cu o femeie, pacatul curviei.

influenta lui este corupatoare.

#531
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdancingcolors, on 28th August 2012, 10:42, said:

aveti grija cu acest "zexelica", individul nu este crestin, traieste in concubinaj cu o femeie, pacatul curviei.

influenta lui este corupatoare.
Pui si tu 10.000 € jos ca sa-ti arat certificatul de casatorie? Sau....esti mort de foame?

#532
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postdancingcolors, on 28th August 2012, 10:42, said:

aveti grija cu acest "zexelica", individul nu este crestin, traieste in concubinaj cu o femeie, pacatul curviei.

influenta lui este corupatoare.

Amice cand vorbesti aduna probe inainte altfel poti chiar plati, stie pastorul tau ce membru de minciuna are ?










View Postzexelica, on 28th August 2012, 00:36, said:

NEEEEEEEEXXXTTT!!!!!!!!!!!

Da ,next text.

Cum ai cazut din cer, luceafar stralucitor, fiu al zorilor! Cum ai fost doborat la pamant, tu, biruitorul neamurilor! (Isa.14:12)

Cu coada tragea dupa el a treia parte din stelele cerului si le arunca pe pamant. Balaurul a stat inaintea femeii, care statea sa nasca, pentru ca sa-i manance copilul, cand il va naste. (Apoc.12:4)


Steaua se chema "Pelin"; si a treia parte din ape s-au prefacut in pelin. Si multi oameni au murit din pricina apelor, pentru ca fusesera facute amare. (Apoc.8:11)


7. Si in cer s-a facut un razboi. Mihail si ingerii lui s-au luptat cu balaurul. Si balaurul cu ingerii lui s-au luptat si ei,

8. dar n-au putut birui; si locul lor nu li s-a mai gasit in cer.

9. Si balaurul cel mare, sarpele cel vechi, numit diavolul si Satana, acela care insala intreaga lume, a fost aruncat pe pamant; si impreuna cu el au fost aruncati si ingerii lui.


Claaaar?

Indoctrinatii  cu ideea  fixa la 1/3  numai in zona pozitivului  dau ignore  la scriptura,cunosc.

Edited by husand, 28 August 2012 - 13:50.


#533
Xander100

Xander100

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 147
  • Înscris: 18.06.2009

View Postdancingcolors, on 28th August 2012, 10:42, said:

influenta lui este corupatoare.
Da, ai dreptate, am vazut vreo doua persoane care au inceput sa foloseasca cuvintele "stimabile" si "neeexxxttt". :photo:

#534
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Posthusand, on 28th August 2012, 14:40, said:

Amice cand vorbesti aduna probe inainte altfel poti chiar plati, stie pastorul tau ce membru de minciuna are ?


pastor? unde scrie in Biblie ca pastorul este o slujba in Biserica? existau acei prezbiteri care aveau rolul de a pastori, si erau mai multi in cadrul unei adunari, nu unul singur (un singur pastor platit cu salariu) + alti presbiteri, cum este la voi, cultele din ziua de astazi, care nu sunteti BISERICA, ci religii facute de oameni, netinand cont de Scripturi.
vrei sa-ti arat in Biblie ca apostolii erau si prezbiteri? de unde deci, ideea de pastor? si unic in adunare?

in alta ordine de idei, acest nemernic pe nume "zexelica", mi-a trimis un pm (la nevoie pot pune un jpg cu el), in care facea aluzie la o eventuala prietena de-a mea, ori eu fiind crestin nu traiesc in curvie si ma gandesc ca el asta face, din moment ce este de acord cu astfel de practici sexuale, in afara casatoriei !

Edited by dancingcolors, 28 August 2012 - 13:58.


#535
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostXander100, on 28th August 2012, 14:46, said:

Da, ai dreptate, am vazut vreo doua persoane care au inceput sa foloseasca cuvintele "stimabile" si "neeexxxttt". :photo:

Asta era pe cand sustinea invatatura lui Harold cu 2011 . De atunci s-a pocait dar au ramas metehnele.
Intelegeti si voi omul nu se schimba intr-o secunda, insa in doctrina lui cel salvat nu greseste (nu poate sa pacatuiasca) ceea ce este adevarat insa la el se confirma doar cand va veni incercarea credintei,ca de fapt la cei mai multi din noi.

Deci focusul inainte de orice ramane noi asupra noastra .

Fatarnicule, scoate intai barna din ochiul tau, si atunci vei vedea deslusit sa scoti paiul din ochiul fratelui tau. (Mat.7:5)



Ajuta-ne doamne.

View Postdancingcolors, on 28th August 2012, 14:51, said:

in alta ordine de idei, acest nemernic pe nume "zexelica", mi-a trimis un pm (la nevoie pot pune un jpg cu el), in care facea aluzie la o eventuala prietena de-a mea, ori eu fiind crestin nu traiesc in curvie si ma gandesc ca el asta face, din moment ce este de acord cu astfel de practici sexuale, in afara casatoriei !

Prietene credibilitatea ta este scazuta chiar daca ar fi adevarat fiindca vorbesti fara probe, insa ca face prozelitism este adevarat.
O proba este sigur. Are mai multe clone ,ma rog lucru lipsit de relevanta pentru mine ,nu si pentru regulamentul sub accept la inscriere pe forum, ramane deci o problema intre el si Dumnezeu.
Personal eu pot cunoaste dupa fapte numai.

Edited by husand, 28 August 2012 - 14:12.


#536
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Posthusand, on 28th August 2012, 15:04, said:

Prietene credibilitatea ta este scazuta chiar daca ar fi adevarat fiindca vorbesti fara probe, insa ca face prozelitism este adevarat.


mai, ti-am spus ca tu nu esti in toate mintile.

tocmai m-am oferit sa-ti postez dovada in care "zexelica" imi facea aluzii porcoase cu privire la o eventuala prietena de-a mea !

[ http://i49.tinypic.com/11i3i10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



in plus de asta, priveste poza lui personala (o poti gasi la profilul lui):

[ http://i45.tinypic.com/2mypurm.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


nu ti se pare ca e o poza indecenta, expunandu-si trupul????

si ce crestin practica judo, care este un sport bazat pe violenta?

intreb: "husand", TU ESTI CRESTIN ???? stiu ca ai probleme psihice si ca mergi des la psihiatrie, dar asta nu te impiedica sa fii crestin !

"zexelica" nu este crestin ci un adept al credintelor orientale yoghine si doreste distrugerea crestinismului !

#537
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009
Ba da ma impiedica sa fiu crestin fiindca  nu-l cred pe Dumnezeu dar daca nu merg la oameni inseamna ca am credinta.

Insa aici tu nu te corectezi conform scripturii

"Orice vorba sa fie sprijinita pe marturia a doi sau trei martori." (2Cor.13:1)

Nu ai probe.

uiti ca nu esti pe un forum de gen crestin 3d ori Forum Crestin si nu toti inteleg din anexele tale aluzia respectiva.
Altfel e comic . Omul si muschiul sau .

Nu mai bine invat ceva din scriptura decat sa pierd vremea cu ambiti personale ?

Edited by husand, 28 August 2012 - 18:30.


#538
dancingcolors

dancingcolors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 20.05.2012

View Posthusand, on 28 august 2012 - 18:18, said:

Nu ai probe.


nu am probe?!
pentru tine Isus Cristos mai inseamna ceva??
cum poti sa fii atat de insensibil? un crestin practica sporturi violente, ca apoi sa-si expuna public trupul nud, aratandu-si fara pudoare muschii, pentru lauda de sine??

Si daca Hristos este in voi, trupul vostru, da, este supus mortii, din pricina pacatului; dar duhul vostru este viu, din pricina neprihanirii. (Rom.8:10)

trupul acesta carnal este supus mortii si pacatului, duhul este cel care conteaza !

si in loc sa invete despre pocainta, despre moralitate, el intreaba despre prietena (concubina) cuiva, facand aluzii nepermise?
si tu spui ca nu am dovezi despre intentiile malefice ale acestui individ???

#539
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
OFF-TOPIC

#540
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 22 iulie 2012 - 16:27, said:

Stimabile, am incercat si nu exista nici martor, nici adventist, nici ortodox, baptist sau orice bisericos, care sa recunoasca greselile bisericii sale.


Mai incearca.


25. caci Agar este muntele Sinai din Arabia - si raspunde Ierusalimului de acum care este in robie impreuna cu copiii sai.
26. Dar Ierusalimul cel de sus este slobod, si el este mama noastra.




Cel nascut prin femeia sloboda are liber arbitru stimabile.

Edited by husand, 24 September 2012 - 08:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate